Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

A Novy Bor negyedik győzelmével egypontos előnnyel vezet, holtverseny a női viadalon

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A tiroli Zillertal-völgyben fekvő Mayrhofenbeb zajló 37. Klubcsapatok Európa-kupán a cseh Novy Bor a negyedik fordulóban 3,5-2,5-re legyőzte a norvég Offerspill Chess Club együttesét és egypontos előnnyel az élen áll. A világbajnok Magnus Carlsen nyert az indiai Pentala Harikrishna ellen, a cseh csapatban az indiai Santosh Gujrathi Vidit és az osztrák Markus Ragger volt eredményes.  A rajtlistát vezető román CSU ASE Superbet meccse döntetlen lett a német Schachclub Viernheim gárdájáva szemben. Az éltáblán az exvilágbajnok Viswanathan Anand legyőzte az azerbajdzsáni Sahrijar Mamedgyarovot, de a 17 éves indiai Gukesh kikapott az ukrán Szergej Fedorcsuktól. Hat csapat gyűjtött 7 meccspontot, az ötödik körben a Superbet és a Novy Bor rangadójára kerül sor. A Sentimento Ajka BSK csak fél pontot szerzett a francia Clichy-Echecs-92 együttesével vívott találkozón. A női csapatok versenyébenaz osztrák ASVOe Pamhagen és a CSU ASE Superbet ragadója 2-2-vel ért véget, a két együttes 7-7 meccsponttal áll az élen.

A hetven férficsapat versenyében négy forduló után a Novy Bor egypontos előnnyel vezet a hat csapat alkotta üldöző boly előtt. A cseh együttes a negyedik játéknapon a világbajnok Magnus Carlsen vezetésével felálló Offerspill Chess Club gárdájával vívott csatában megszerezte negyedik győzelmét.

Az éltáblán Pentala Harikrishna nem talált ellenszert a norvég világelsővel szemben. A honfitárs Santosh Gujrathi Vidit negyedik játszmáját is megnyerte, kiegyenlített, Markus Ragger pedig bemattolta ellenfelét.

A rajtlistát vezető CSU ASE Superbet csak 3-3-at ért el a német   Schachclub Viernheim 1934e.V. együttesével vívott meccsen. Az éltáblán az exvilágbajnok Viswanathan Anand a spanyol megnyitás nyílt változatában elméleti párbajt is vívott Sarijar Mamedgyarovval. A csatában Anand diadalmaskodott. A mesterhármassal kezdő 17 éves Gukesh vereséget szenvedett Szergej Fedorcsuktól, a többi játszma döntetlennel fejeződött be, Rapport Richárd az ukrán Kirill Sevcsenkoval osztozott meg a ponton.

Pontot vesztett a Tajfun – SK Ljubljana, a spanyol Silla Valencia elleni mérkőzésen négy partiban is döntés született. Az éltáblán az ukrán Anton Korobov vereséget mért az indiai Arjun Erigaisire.

A Sentimento Ajka BSK csapata csak fél pontot szerzett a Clichy – Echecs 92 együttesével szemben, Bánusz Tamás a hollandok második számű sakkozójável Jorden Van Foreesttel remizett.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

T.

Cspoat

Csapat

Res.

:

Res.

1

  CSU ASE Superbet

  Schachclub Viernheim 1934e.V.

3

:

3

2

  Offerspill Chess Club

  Novy Bor Chess club

:

3

  Silla - València Origin of Chess

  TAJFUN - SK Ljubljana

3

:

3

4

  Asnieres Le Grand Echiquier

  Gokturk Satranc Spor Kulubu

4

:

2

5

  Clichy-Echecs-92

  Sentimento Ajka BSK

:

½

6

  SK Rockaden

  Vugar Gashimov

:

7

  Beer Sheva Chess Club

  Paul Keres

:

8

  FC Bayern München

  Schachgesellschaft Solingen

5

:

1

T.

1

  CSU ASE Superbet

Élő

FED

-

6

  Schachclub Viernheim 1934e.V.

Élő

FED

3 : 3

1.1

GM

Viswanathan Anand

2756

IND

-

GM

Sahrijar Mamedgyarov

2747

AZE

1 - 0

1.2

GM

Rapport Richárd

2754

ROU

-

GM

Jurij Krivorucsko

2658

UKR

½ - ½

1.3

GM

Bogdan-Daniel Deac

2707

ROU

-

GM

Jurij Kuzubov

2612

UKR

½ - ½

1.4

GM

Gukesh D

2732

IND

-

GM

Szergej Fedorcsuk.

2619

UKR

0 - 1

1.5

GM

Gabriel Szargiszjan

2711

ARM

-

GM

Dannis Wagner

2570

GER

½ - ½

1.6

GM

Constantin Lupulescu

2603

ROU

-

GM

Sebastien Maze

2530

FRA

½ - ½

T.

7

  Offerspill Chess Club

Élő

FED

-

2

  Novy Bor Chess club

Élő

FED

2½:3½

2.1

GM

Magnus Carlsen

2856

NOR

-

GM

Pentala Harikrishna

2717

IND

1 - 0

2.2

GM

Aryan Tari

2656

NOR

-

GM

Santosh Gujrathi Vidit

2710

IND

0 - 1

2.3

GM

Eric Hansen

2613

CAN

-

GM

Radosklaw Wojtaszek

2693

POL

½ - ½

2.4

GM

Johan-Sebastian Christiansen

2576

NOR

-

GM

David Navara

2676

CZE

½ - ½

2.5

GM

 Frode Olav Olsen

Urjedal

2523

NOR

-

GM

Nils Grandelius

2651

SWE

½ - ½

2.6

IM

Johannes Haug

2478

NOR

-

GM

Markus Ragger

2632

AUT

0 - 1

T.

8

  Silla - València Origin of Chess

Élő

FED

-

4

  TAJFUN - SK Ljubljana

Rtg

FED

3 : 3

3.1

GM

Anton Korobov

2672

UKR

-

GM

Arjun Erigaisi

2728

IND

1 - 0

3.2

GM

Jaime Santos Latasa

2677

ESP

-

GM

Ivan Saric

2668

CRO

0 - 1

3.3

GM

Pouya Idani

2623

IRI

-

GM

Nihal, Saric

2673

IND

½ - ½

3.4

GM

Alvat

   Alonso Rosell

2563

ESP

-

GM

Andrei Volokityin

2645

UKR

0 - 1

3.5

GM

Daniel Forcen Esteban

2566

ESP

-

GM

Borki Predojeci

2584

BIH

1 - 0

3.6

GM

Vitaliy Bernadskiy

2570

UKR

-

GM

Robert Markus

2615

SRB

½ - ½

Az élcsoport állása:

H.

R.

FED

 

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

 TB5 

1

2

CZE

Novy Bor Chess club

4

4

0

0

8

75

18

59

59

2

8

ESP

Silla - València Origin of Chess

4

3

1

0

7

78

19,5

49

39,8

3

3

FRA

Asnieres Le Grand Echiquier

4

3

1

0

7

77

17,5

53,5

46,8

4

1

ROU

CSU ASE Superbet

4

3

1

0

7

75

17,5

58

49

5

4

SLO

TAJFUN - SK Ljubljana

4

3

1

0

7

68

18,5

54,5

44,8

6

6

GER

Schachclub Viernheim 1934e.V.

4

3

1

0

7

65

18

52

43,3

7

5

FRA

Clichy-Echecs-92

4

3

1

0

7

62,5

19

49

41,8

8

7

NOR

Offerspill Chess Club

4

3

0

1

6

66

17,5

53

35

9

9

AZE

Vugar Gashimov

4

3

0

1

6

58,5

16,5

53

35,5

10

14

ISR

Kfar Saba Chess Club

4

3

0

1

6

58

16,5

53,5

35,5

11

10

ISR

Beer Sheva Chess Club

4

3

0

1

6

56

16,5

48

30

12

16

CZE

Moravská Slavia Brno

4

3

0

1

6

50,5

16,5

45,5

34

13

12

GER

FC Bayern München

4

3

0

1

6

48,5

15

52

33,5

14

21

AUT

Schach ohne Grenzen

4

2

10

1

6

44,5

14

49

31,5

30

20

11

HUN

Sentimento Ajka BSK

4

3

0

1

5

47

13,5

60.53

32.8

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

T.

Csapat

Csapat

Res.

:

Res.

1

  Novy Bor Chess club

  CSU ASE Superbet

:

2

  Clichy-Echecs-92

  Asnieres Le Grand Echiquier

:

3

  TAJFUN - SK Ljubljana

  Schachclub Viernheim 1934e.V.

:

4

  Silla - València Origin of Chess

  Offerspill Chess Club

:

5

  Moravská Slavia Brno

  Vugar Gashimov

:

6

  Beer Sheva Chess Club

  SK Dunajska Streda

:

7

  LSG Leiden 1

  FC Bayern München

:

8

  Kfar Saba Chess Club

  Schach ohne Grenzen

:

9

  Schachgesellschaft Riehen

  SK König Tegel 1949

:

10

  Sentimento Ajka BSK

  SK Rockaden

:

Női Európa-kupa

A női csapatok versenyében a két éllovas rangadója döntetlennel ért véget. Irina Bulmaga vezetéshez juttatta a Superbet együttesét, az osztrák rivális Parmjagen csapatában a lengyel Alekszandra Maltsevszkaja volt eredményes.

A rajtlistát vezető monacói Cercle d’Echecs de Monte-Carlo nem tudta csökkenteni hátrányát, nagymesternőik csak remiztek.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

T.

Csapat

Csapat

Res.

:

Res.

1

  CSU ASE Superbet

  ASVOe Pamhagen

2

:

2

2

  Cercle d'Echecs de Monte-Carlo

  SK Erste Bank Baden

2

:

2

3

  Odlar Yurdu

  BGK KS Gwiazda Bydgoszcz

1

:

3

4

  Wood Green

  Blue & Yellow

:

5

  Rishon Lezion Chess Club

  Haifa-Nesher

:

6

  TAJFUN - SK Ljubljana

  Gambit Asseco See

:

½

T.

2

  CSU ASE Superbet

Élő

FED

-

3

  ASVOe Pamhagen

Élő

FED

2 : 2

1.1

IM

Irina Bulmaga

2417

ROU

-

GM

Elina Danieljan

2431

ARM

1 - 0

1.2

IM

Dinara Szaduakasszova

2434

KAZ

-

GM

Anna Usenyina

2445

UKR

½ - ½

1.3

IM

Ekaterina Atalik

2406

TUR

-

IM

Julija Oszmak

2428

UKR

½ - ½

1.4

IM

Marsel Efroimski

2462

ISR

-

IM

Alekszandra Maltsevszkaja

2389

POL

0 - 1

T.

1

  Cercle d'Echecs de Monte-Carlo

Élő

FED

-

6

  SK Erste Bank Baden

Élő

FED

2 : 2

2.1

GM

Anna Muzicsuk

2534

UKR

-

IM

Nurgyul Szalimova

2415

BUL

½ - ½

2.2

GM

Antoaneta Sztefanova

2440

BUL

-

Eline Robers

2352

NED

½ - ½

2.3

GM

Pia Cramling

2459

SWE

-

WGM

   Dinara Wagner

2390

GER

½ - ½

2.4

IM

Elisabeth Paehtz

2469

GER

-

WGM

Josefine Heinemann

2318

GER

½ - ½

Az élcsoport állása:

H.

R.

FED

 

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

 TB5 

1

3

AUT

ASVOe Pamhagen

4

3

1

0

7

47

11,5

35,5

30,3

2

2

ROU

CSU ASE Superbet

4

3

1

0

7

40,5

10,5

35

29,3

3

5

POL

BGK KS Gwiazda Bydgoszcz

4

3

0

1

6

32

10

35

26,5

4

7

ENG

Wood Green

4

3

0

1

6

25

10

32

20,5

5

1

MNC

Cercle d'Echecs de Monte-Carlo

4

2

1

1

5

35

8,5

40

24,3

6

13

ISR

Haifa-Nesher

4

2

1

1

5

25,5

8,5

31,5

18

7

6

AUT

SK Erste Bank Baden

4

2

1

1

5

25,5

8,5

30,5

15,8

8

4

AZE

Odlar Yurdu

4

2

0

2

4

25,5

8

34

13,5

9

9

SLO

TAJFUN - SK Ljubljana

4

2

0

2

4

20,5

10

29

10,5

10

10

SRB

Sirmium

4

2

0

2

4

14,5

7

30,5

11,5

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

T.

Csapat

Csapat

Res.

:

Res.

1

  BGK KS Gwiazda Bydgoszcz

  CSU ASE Superbet

:

2

  SK Erste Bank Baden

  ASVOe Pamhagen

:

3

  Cercle d'Echecs de Monte-Carlo

  Wood Green

:

4

  Haifa-Nesher

  Odlar Yurdu

:

5

  TAJFUN - SK Ljubljana

  Sirmium

:


 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen valamennyi ellenfelét legyőzve 7 pontos előnnyel lett első
2022. 11. 21.

Carlsen a Meltwater Champions Chess Tour 2022 döntőjének győztese, hatodik mérkőzését is megnyerte
2022. 11. 20.

Magnus Carlsen az Armageddon partiban legyőzte Le Quang Liemet, négy ponttal előzoi meg Jan-Krzysztof Dudát
2022. 11. 19.

Carlsen negyedik mérkőzését is megnyerte, Duda kikapott, a norvég világelső előnye 3 pont
2022. 11. 18.

Carlsen és Duda harmadszor is győzött, öt pontra növelték előnyüket
2022. 11. 17.

Carlsen és Duda rajtolt kettős győzelemmel, Giri kétszer a rájátszásban nyert 
2022. 11. 16.

Hétfőn kezdődik a Meltwater Champions Chess Tour 2022 döntője, Carlsen vezeti a 8 fős finálé rajtlistáját
2022. 11. 12.

Lei Tingjie megnyerte a negyedik játszmát, 2,5-1,5-re legyőzte Anna Muzicsukot
2022. 11. 05.

Döntetlen Anna Muzicsuk és Lei Tingjie páros mérkőzésének harmadik játszmája is
2022. 11. 04.

Lépésismétléssel 28 lépésben döntetlen Lei Tingjie és Anna Muzicsuk döntőjének második játszmája
2022. 11. 02.

Békés döntetlen Anna Muzicsuk és Lei Tingjie döntőjének első játszmája
2022. 11. 02.

Carlsen 48 pontos előnnyel vezeti a világranglistát, lemondott világbajnoki címéről
2022. 11. 01.

Anna Muzicsuk játssza világossal Lei Tingjie elleni négyjátszmás párharc első partiját
2022. 10. 31.

Nakamura a Fischer Random Chess új világbajnoka, a döntőben 3-2-re győzte le Nepomnjacsijt
2022. 10. 31.

Lei Tingjie döntőt játszhat, Humpy Koneru és Anna Muzicsuk párharcát rájátszás dönti el
2022. 10. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog