Help Sales ÁSZF

A női csapat-vb-n az utolsó forduló dönt, a grúzoknak a kínaiak ellen döntetlen is elég a világbajnoki  címhez

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Csengtuban,  az V. női csapat-világbajnokság nyolcadik fordulójában elért győzelmével az éllovas grúz válogatott megőrizte kétpontos előnyét az orosz csapat előtt. A játéknap rangadója fordulatos partikban dőlt el az oroszok javára, az ukránok nagy esélyt szalasztottak el.  A világbajnoki cím sorsa a Kína-Grúzia és az Egyesült Államok-Oroszország meccseken dől el. A kínaiak a mai fölényes győzelmükkel bebiztosították a bronzérmüket, „kikaparhatják” a gesztenyét az oroszoknak. India feljött a negyedik helyre.

A nyolcadik játéknapon a presztízscsata, az ukrán-orosz találkozó állt az érdeklődés középpontjában. A mérkőzés rosszul indult a címvédő szempontjából, Olga Girja villámgyőzelemmel vezetéshez juttatta a háromszoros olimpiai bajnok együttest. A másik három táblán fordulatokban gazdag partikat láttunk. Anna Muzicsuk meglepő minőségáldozattal okozozz zavart Valentyina Gunyina soraiban, aki ezúttal időzavarban nem tudta megmenteni állását.

Exvilágbajnoknő és világbajnoknő csatázott a második táblán, és a spanyol megnyitás nyílt változata remit ígért. Alekszandra Kosztenjuk azonban rosszul értékelte a végjáték esélyeit, Marija Muzicsuk nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul, ezután még többször is jobban játszhatott volna, végül a küzdelem remivel végződött. A Muzicsuk nővérek még keményen küzdöttek, alighanem nehezen leplezték csalódottságukat, hogy  az exvilágbajnoknő Anna Usenyina fölényes pozícióját a kapkodásban vesztésre rontotta, Marija remije pedig a meccs elvesztését jelentette.

Nem csak az ukránok szomorkodhattak, hanem a grúzok is, már-már világbajnoknak érezhették magukat. Újabb győzelmükkel megőrizték kétpontos előnyüket az oroszokkal szemben, de a kínai csapat elleni rangadó vár rájuk a befejező játéknapon.  Örményország ellen Bela Hotenasvili és Meri Arabidze ismét remekelt, Nino Bacsiasvili is győzött. A hivatalos honlapon már megjelent az utolsó fordulóra a csapatok összeállítása, a kínaiak legjobbjuk, Ju Wenjun nélkül ülnek sakkasztalhoz, a grúzoknál kimaradt az örmények ellen vesztes Lela Zsavahisvili.

India a lengyelek elleni fölényes győzelemmel már negyedik a tabellán. Kazahsztán négyese hozta kötelező nyerést.

A 8. forduló eredményei:

India – Lengyelország  3,5 – 0,5

Humpy Koneru (2581) – Monika Socko (2463) 1 - 0

Dronavalli Harika (2492) – Jolanta Zawadzka (2422)  döntetlen

Swaminathan Soumya (2347) – Karina Szczepkowska-Horowska (2414)  1 - 0

Mary Ann Gomes (2354) – Marta Bartel (2350)  1 - 0

Kazahsztán – Egyiptom  3,5 – 0,5

Dinara Szaduakosszava (2393) – Ayah Moaataz (2022)  1 - 0

Gulisan Nahbajeva (2329) – Shahenda Wafa (2118)  1 - 0

Gulmira Dauketova (2201) – Amina Sherif (1971)  1 - 0

Madina Davletbajeva (2231) – Shrook Wafa (2058)  döntetlen

Ukrajna – Oroszország  1,5 – 2,5

Anna Muzicsuk (2552) – Valentyina Gunyina (2532)  1 - 0

Mariaj Muzicsuk (2526) – Alekszandra Kosztenjuk (2529)  döntetlen

Anna Usenyina (2486) – Natalija Pogonyina (2456)  0 - 1

Natalija Zsukova (2471) – Olga Girja (2464)  0 - 1

Egyesült Államok – Kína  0,5 – 3,5

Tatev Abrahamyan (2301) – Ju Wenjun (2557) 0 - 1

Katerina Nemcova (2279) – Shen Yang (2459)  0 - 1

Sabina-Francesca Foisor (2235) – Lei Tingije (2444)  döntetlen

Alisa Melehina (2235) – Ding Yixin (2434)  0 -

Grúzia – Örményország  3 - 1

Bela Hotenasvili (2513) – Elina Danieljan (2488)  1 - 0

Lela Zsavahisvili (2481) – Lilit Mkrtchian (2442)  0 - 1

Meri Arabidze (2374) – Lilit Galojan (2277)  1 - 0

Nino Bacsiasvili (2473) – Maria Kurszova (2290)  1 – 0

A világbajnokság állása:

H.

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Grúzia

 *

2

3

3

3

4

15

22.5

0

106.25

2

Oroszország

2

 *

3

2

2

4

13

21.5

0

99.50

3

Kína

1

 *

2

2

2

3

3

4

11

20.5

0

70.00

4

India

2

 *

2

3

4

8

19.0

0

48.00

5

Ukrajna

2

2

 *

½

3

8

16.5

0

62.75

6

Kazahsztán

1

2

2

½

 *

2

2

8

15.5

0

57.25

7

Örményország

1

2

1

2

 *

2

3

7

15.0

0

41.75

8

Lengyelország

½

1

½

 *

2

3

5

13.5

0

26.25

9

Egyesült Államok

1

½

1

1

2

2

2

 *

3

5

12.5

0

25.50

10

Egyiptom

0

0

0

0

½

1

1

1

 *

0

3.5

0

0.00

Az utolsó forduló párosítása:

Örményország – India

Kína – Grúzia

Oroszország – Egyesült Államok

Egyiptom – Ukrajna

Lengyelország - Kazahsztán

Muzicsuk,A (2552) - Gunyina,V (2532)
Caro-Kann védelem [B18]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.Hf3 Hd7 7.Fd3 Vc7 8.0-0 e6 9.Be1 Hgf6 10.Fg5 Fd6 11.c4 0-0 12.Fxg6 hxg6 13.a3 Bfe8 14.Vd2 Hh7 15.Fe3 Hhf6 16.c5 Fxg3 17.hxg3 Hd5 18.Ff4 Hxf4 19.gxf4 Bad8 20.Ve3 Hf6 21.g3 Hg4 22.Ve4 Bd5 23.Kg2 Bed8 24.Bh1 Ve7 25.Bh4 Bh5

26.Bxg4!?

Anna Muzicsuk a minőségáldozatban látta a legjobb esélyt.

 26...f5 27.Ve3 fxg4 28.Hg5 Vd7 29.Be1 Vd5+ 30.Ve4 Bxg5?!

Időzavarban könnyű pánikba esni. A 30...Vxe4+ 31.Bxe4 Be8 32.Be5 változatban világos nem tudna előrejutni.

31.fxg5 Kf7 32.Be3 Ke7 33.Vxd5 Bxd5

34.Bb3 Bd7 35.f4 gxf3+ 36.Kxf3 Bd5?

muzicsukgunyina_531

37.Kg2?

Mi szólt a 37.Bxb7+ Ke8 (37...Bd7 38.Bxd7+ Kxd7 39.Ke4 Ke7 40.b4) 38.Bxa7 folytatás ellen?

37...Bd7 38.Kf3 e5?! 39.dxe5 Ke6 40.Ke4 a5 41.g4 a4 42.Bb4 Bd5

muzicsukgunyina_532

43.Bxb7 Bxe5+ 44.Kf4 Bxc5 45.Bxg7 Bc2 46.Bxg6+ Kf7 47.Bd6?!

Menekülési esélyt adott. 47.Bf6+ Kg7 48.Ke5 Bxb2 49.Bf4 Bb5+ 50.Kd6 Ba5 51.Bf5 Ba8 52.Kxc6 volt a pontos folytatás.

47...Bf2+ 48.Ke5 Bxb2? 49.Bd4 Bb3 50.Bxa4 Bd3 51.Bf4+ Kg6 52.a4 Bc3

muzicsukgunyina_533

53.Kd6 Kxg5 54.Bf5+ Kxg4 55.Bc5 Ba3

muzicsukgunyina_534

56.a5 Kf4 57.Kxc6 Ke4 58.Kb6 Kd4 59.Bb5 Bh3 60.a6 Bh6+ 61.Ka5 Bh7 62.Bb7 Bh5+ 63.Kb4 Bh1 64.Bd7+ Ke5 65.a7 Ba1 66.Kc5 Ke6 67.Bh7 Ba2 68.Kc6 Ba1 69.Kb7 Bb1+ 70.Kc8 Ba1 71.Kb8 és sötét feladta

Kosztenjuk,A (2529) - Muzicsuk,M (2526)
Spanyol megnyitás [C81]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Hxe4 6.d4 b5 7.Fb3 d5 8.dxe5 Fe6 9.Ve2 Fe7 10.Bd1 0-0 11.c4 bxc4 12.Fxc4 Fc5 13.Fe3 Fxe3 14.Vxe3 Vb8 15.Fb3 Vb6 16.Vxb6 cxb6 17.Ha3

kosztenjukmuzicsuk_535

17...Hc5 18.Fxd5 Fxd5 19.Bxd5 Bfd8 20.Bad1 Bxd5 21.Bxd5 Hb4 22.Bd4 Hxa2 23.Hc4 b5 24.Hd6 Hc1 25.Kf1 He6 26.Bd1 Hb3 27.Hd2 Hbc5 28.H2e4 Hxe4 29.Hxe4 Bc8 30.g3 h6 31.Bd2 Bc4 32.Hd6 Bc1+ 33.Ke2 g5 34.He4 Kg7 35.Kf3 Be1 36.g4 h5 37.h3

kosztenjukmuzicsuk_536

37...h4 38.Bd6 a5 39.Bd5 b4?!

Remek esélyt a 39...Bb1 40.Bd7 Bxb2 41.Hd6 Bb3+ 42.Ke2 a4 folytatás.

40.Hd6 a4 41.Hf5+ Kg6 42.Ba5 Ba1 43.Ke4? b3 44.He7+ Kh7 45.Hd5

kosztenjukmuzicsuk_537

45...Kg7?!

Azonnal nyert a 45...a3! 46.Bxa3 Bxa3 47.bxa3 b2 48.Hc3 Hf4 49.a4 Hxh3 50.Kf3 Hf4 51.Hb1 Hd3 folytatás.

46.Hc3 Ba2

Jobb volt a 46...a3 47.bxa3 Bc1 48.Ha4 Hf4 változat.

47.Ke3 Bxb2 48.Bxa4 Bc2?!

A kapkodásban kimaradt a 48...Hf4 49.Bb4 Hxh3 50.He4 Hf4 51.Kf3 h3 lehetőség.

49.He4 Bc1 50.Bb4 Be1+ 51.Kd2 Bb1 52.Hd6 Hc5 53.Hf5+ Kh7 54.Bb5 He4+ 55.Ke3

b2

kosztenjukmuzicsuk_538

56.Kxe4 Be1+ 57.He3 b1V+ 58.Bxb1 Bxb1 59.Kf5 Bh1 60.Kxg5 Bxh3 61.Hf5 Bh2 62.Hxh4 Bxf2 63.Hf5 Kg8 64.Kf6 Bg2 65.e6 fxe6 66.Kxe6 Kh7 67.Kf6 Bxg4 68.He3 Bg6+ 69.Kf5 Kg7 70.Hd5 Ba6 71.Ke5 Kf7 72.Hf4 és döntetlen

Usenyina,A (2486) - Pogonyina,N (2456)
Réti megnyitás [A11]

1.Hf3 d5 2.g3 Fg4 3.Fg2 Hd7 4.c4 e6 5.cxd5 exd5 6.0-0 Hgf6 7.d3 Fc5 8.Hc3 c6 9.Vb3 Fb6 10.Ha4 0-0 11.Hxb6 axb6 12.Vc2 Be8 13.Be1 Ve7 14.b3 h6 15.Fb2 Ff5 16.Hd4 Fg6 17.e4 Vc5 18.f3 He5 19.Ve2 b5 20.f4 dxe4?

usenyinapogonyina_539

21.fxe5 exd3 22.Vd2 Hd7 23.b4 Vb6 24.Vf4 Ba4 25.a3 c5

usenyinapogonyina_540

26.Hf3?!

Anna Usenyina nyerhetett volna a 26.e6! fxe6 (26...Hf6 27.exf7+ Fxf7 28.Hf5 d2 29.Bxe8+ Fxe8 30.Vxd2 cxb4+ 31.Fd4 Vd8 32.Hxg7) 27.Hxe6 Bxe6 28.Fd5 Ff7 29.Bxe6 Fxe6 30.Vg4 c4+ 31.Fd4 folytatással.

26...cxb4+ 27.Fd4 Ve6 28.axb4 Bxb4 29.Beb1 Bb3 30.Bxb3 Vxb3 31.Ve3 b6 32.Hd2 Vc2 33.Bb1 Hxe5 34.Fxe5 f6

usenyinapogonyina_541

35.Fd5+?

Még mindig világosra lett volna előnyös a 35.Bxb5 fxe5 (35...Bxe5 36.Bxe5 fxe5 37.Fd5+ Kh7 38.Kf2) 36.Bxb6 Kh7 37.h4 folytatás.

35...Kh7 36.Fb3 Vc6 37.Hf3 fxe5 38.Hxe5? Vd6 39.Be1 d2 40.Bd1 Bxe5 41.Vxd2 Vc5+ 42.Vd4 Be1+ 43.Kg2 Fe4+ 44.Kf2 Bxd1 45.Vxc5 bxc5 46.Fxd1 Kg6 47.Fe2 b4 és világos feladta

Girja,O (2464) - Zsukova,N (2471)
Benkő-csel [A58]

1.d4 Hf6 2.c4 c5 3.d5 b5 4.cxb5 a6 5.bxa6 g6 6.Hc3 Fg7 7.e4 0-0 8.a4 e6 9.dxe6 fxe6 10.Hf3 d5 11.exd5 exd5 12.Fb5 Fxa6 13.Fxa6 Hxa6 14.0-0 Hb4 15.Fg5 Vd7 16.Be1 Kh8 17.Vd2 Vb7 18.Fxf6 Bxf6 19.Be2 d4 20.He4 d3? 21.Hxc5 Vd5 22.Be5 Vf7 23.Vxb4 Bxf3 24.Ve4 Fxe5 25.Vxa8+ Vf8 26.Vxf3 1-0

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog