Help Sales ÁSZF

A Mitropa-kupán női válogatottunk bronzérmes, férficsapatunk hetedik lett

Címkék: 35. Mitropa-kupa Prága

Prágában, a 35. Mitropa-kupa utolsó fordulójában női válogatottunk nehéz küzdelemben döntetlent ért el az első helyen végzett német csapattal szemben, együttesünk bronzérmesként zárta szereplését. Legjobb pontszerzőnk Vajda Szidónia nem játszott a meccsen, Gara Tícia és Havanecz Bianka remizett. A németek mögött az olaszok lettek az ezüstérmesek. A férfi csapatok versenyében hazai győzelem született, válogatottunk 2-2-vel megfosztotta a németeket az első helytől. Csapatunk nyerőesélyt szalasztott el, Papp Gábor győzött. Erdős Viktor és Korpa Bence remizett, Kántor Gergely vereséget szenvedett. A csehek első számú csapata eggyel több táblapontot gyűjtött, mint a németek, az olaszok lettek a harmadikok. A rajtlistán a második válogatottunk hetedik helyezése nagy csalódás. Jövőre hazánk rendezi meg a Mitropa-kupát.

35. Mitropa-kupa Prága

Prágában a címvédőként játszó, a rajtlistán második női válogatottunk bronzérmes lett a 35. Mitropa-kupán. A befejező játéknapon nagy csatában, hullámzó partikban remizett Gara Tícia és Havanecz Bianka, az 1-1 a németek számára az aranyérmet jelentette. Együttesünk kedvezőbb Berger-Sonneborn pontszámmal előzte meg a szlovák csapatot. Az olaszok ezüstérmesként zártak.

35. Mitropa-kupa Prága

Válogatottunk számára a viadal váratlan vereséggel kezdődött, a szlovénokkal szembeni fiaskó rányomta bélyegét az egész versenyre. A csapat motorja, a legjobb pontszerző Vajda Szidónia lendületbe hozta az együttest, de a még fényesebb érem megszerzésének reményét a szlovákok és az olaszok elleni döntetlen meghiúsította. Kilenc mérkőzéséből csak négyet tudott megnyerni, a kritikus pillanatokban sok volt a hiba.

A bajnoki címet szerzett németeknek szerencsés volt a sorsolása, éltáblásuk, Elisabeth Paehtz az első három fordulóban nem játszhatott londoni versenye miatt, megérkezése után még magabiztosabbak lettek. Az olaszok is megőrizték veretlenségüket.

Az utolsó forduló eredményei:

Magyarország – Németország  1 – 1

Gara Tícia (2359) – Elisabeth Paehtz (2502) döntetlen (Spanyol megnyitás, 54)

Judith Fuchs (2321) – Havanecz Bianka (2240) döntetlen (Olasz megnyitás, 47)

Szlovénia – Csehország 0,5 – 1,5

Lengyelország – Olaszország  0,5 – 1,5

Ausztria – Szlovákia  0,5 – 1,5

Svájc – Horvátország  1 - 1

A 35. Mitropa-kupa végeredménye

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Németország

 * 

1

1

1

2

2

2

15

13,5

0

59,25

2

Olaszország

1

 * 

1

2

1

1

2

14

12,5

0

57,75

3

Magyarország

1

1

 * 

1

1

2

½

12

11,0

1

51,50

4

Szlovákia

1

½

1

 * 

½

2

12

11,0

1

47,25

5

Csehország

½

0

½

½

 * 

1

2

1

8

8,5

0

26,50

6

Svájc

½

1

½

½

1

 * 

2

1

0

7

8,0

0

26,50

7

Ausztria

0

1

1

½

½

0

 * 

1

7

7,0

2

27,25

8

Horvátország

0

½

½

0

1

½

 * 

7

7,0

0

26,50

9

Lengyelország

0

½

0

0

1

2

1

½

 * 

1

5

6,0

0

18,50

10

Szlovénia

½

0

½

½

½

½

½

1

 * 

3

5,5

0

14,00

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Élő-átlag

Perf.

1

WGM

Gara Ticia

2359

0

1

½

1

0

½

½

3,5

7

2308

2308

2

IM

Vajda Szidónia

2345

1

1

1

½

½

1

1

6,0

7

2222

2531

3

WIM

Havanecz Bianka

2240

½

0

½

½

1,5

4

2181

2094

A teljesítmények az Élő-pontszámok változásainak tükrében:

Gara Tícia – 9, Vajda Szidónia + 14,4, Havanecz Bianka – 16,4

Férficsapatunk a viadal hajrájában főszereplővé vált. A nyolcadik fordulóban a csehektől rabolt egy meccspontot, de a németek váratlan vereségének köszönhetően nyílt lett a bajnoki cím sorsa. A befejező játéknapon együttesünk a németekkel szemben is 2-2-öt ért el, a játszmák állása alapján nyerhető mérkőzést remizett el. A csehek első számú gárdája legyőzte a szlovénokat, és hazai pályán elsőséget szerzett.

Az éltáblán Papp Gábor a gyalogvégjátékban is hibázó Alexander Donchenkot győzte le. A csapat egyetlen veretlen tagja, Erdős Viktor sötéttel biztosan tartotta a döntetlent. Korpa Bence többször is fonalas nyerést hagyott ki, míg Kántor Gergely jobb állásban vesztett tisztet.

A rajtlistán második válogatottunk hetedik helyezése nagy csalódás. Csak a sereghajtó szlovákokat tudták legyőzni, három vereség mellett öt meccsük is 2-2-vel zárult.

Az utolsó forduló eredményei:

Magyarország – Németország  2 – 2

Papp Gábor (2596) – Alexander Donchenko (2573) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 41)

Vitaly Kunin (2582) – Erdős Viktor (2579) döntetlen (Grünfeld védelem, 40)

Korpa Bence (2461) – Jonas Lampert (2488) döntetlen (Spanyol négyeshuszárjáték, 64)

Roven Vogel (2426) – Kántor Gergely (2424) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 49)

Szlovénia – Csehország A  1 - 3

Csehország B – Olaszország  1 - 3

Ausztria – Szlovákia  2 - 2

Svájc – Horvátország  2 - 2

A 35. Mitropa-kupa végeredménye:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Csehország A

 * 

2

2

2

3

3

3

13

23,5

0

105,75

2

Németország

 * 

2

2

3

2

13

22,5

0

118,25

3

Olaszország

2

½

 * 

1

2

3

3

3

12

19,5

0

101,00

4

Ausztria

2

 * 

3

3

2

2

11

20,0

0

91,25

5

Horvátország

½

½

3

1

 * 

2

1

3

9

17,0

0

73,25

6

Svájc

½

2

1

2

 * 

1

8

16,5

0

73,25

7

Magyarország

2

2

1

2

 * 

2

2

3

7

17,0

0

61,50

8

Szlovénia

1

2

3

½

2

 * 

2

2

6

15,5

1

51,00

9

Csehország B

1

1

1

1

3

2

2

 * 

3

6

15,5

1

45,75

10

Szlovákia

1

2

1

2

½

1

2

1

 * 

5

13,0

0

45,50

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Élő-átlag

Perf.

1

GM

Papp Gábor

2596

0

0

1

½

½

1

3,0

6

2533

2533

2

GM

Erdős Viktor

2579

½

½

1

½

1

½

1

½

5,5

8

2524

2665

3

GM

Horváth Ádám

2515

1

½

½

½

0

½

0

0

3,0

8

2450

2363

4

IM

Korpa Bence

2461

0

½

½

0

1

0

½

2,5

7

2441

2339

5

IM

Kántor Gergely

2424

½

½

½

½

½

½

0

3,0

7

2430

2380

A teljesítmények az Élő-pontszámok változásainak tükrében:

Papp Gábor – 5,2, Erdős Viktor + 9, Horváth Ádám – 17,1, Korpa Bence – 11,9, Kántor Gergely – 4,5

Gara,T (2359) - Paehtz,E (2502)
Spanyol megnyitás [C77]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.d3 d6 6.c3 g6 7.0-0 Fg7 8.Hbd2 0-0 9.Be1 b5 10.Fc2 Fb7 11.d4 Hd7 12.d5 He7 13.b3 c6 14.c4 Bc8 15.Hf1 cxd5 16.cxd5 h6 17.He3 f5 18.exf5 gxf5 19.Hh4 e4 20.Bb1 He5 21.f4

35. Mitropa-kupa Prága

21...exf3 22.Hxf3 f4

A németek éltáblása a 22...Hxf3+ 23.Vxf3 f4 24.Ve4 Bf7 25.Hg4 Fxd5 26.Vh7+ Kf8 folytatásban jelentős előnyt ért volna el.

23.Hxe5 dxe5 24.d6 fxe3 25.dxe7 Vxe7 26.Fxe3 Vh4 27.Ve2 Bxc2 28.Vxc2 Fe4 29.Vd2 Fxb1 30.Bxb1 Bd8 31.Vf2 Ve4 32.Be1 Vd3 33.Ve2 Ve4 34.Fb6 Vxe2 35.Bxe2 Bd6 36.Fe3 Kf7 37.Kf2 Bf6+ 38.Kg3 Ke6 39.Bf2 Bxf2 40.Fxf2 Kf5 41.Kf3 h5 42.h3 e4+ 43.Ke3 Fh6+ 44.Kd4 Fg7+ 45.Ke3 Fh6+ 46.Ke2 Fg5 47.g3 Fe7 48.Fd4 Fd6 49.Kf2 Fc7 50.Fc5 Fe5 51.Fe3 Fd6 52.Fd2 Fc7 53.Fe3 Fd6 54.Fd4 és döntetlen

Fuchs,J (2321) - Havanecz,B (2240)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.d3 Hf6 5.0-0 d6 6.c3 0-0 7.Fb3 a5 8.Be1 b5 9.Fg5 h6 10.Fh4 g5 11.Fg3 Fg4 12.Hbd2 a4 13.Fc2 He8 14.Hf1 Vf6 15.He3 Fxf3 16.gxf3 Hg7?! 17.Hg4

Pontosabb volt a 17.d4 Fxd4 18.cxd4 Hxd4 19.Kg2 Hge6 20.Hf5 folytatás.

17...Ve6

35. Mitropa-kupa Prága

18.d4 exd4?!

Dinamikus egyensúlyt biztosított a 18...Hxd4 19.cxd4 Fxd4 20.He3 h5 21.h4 gxh4 22.Fxh4 Vh3 folytatás.

19.e5 dxe5 20.Fxe5 Hxe5 21.Bxe5 Vd6

35. Mitropa-kupa Prága

22.Bxc5?!

Judith Fuchs a 22.Bd5 Vc6 23.cxd4 Fa7 24.Bc1 Vb6 25.Ve2 változatban előnybe kerülhetett volna.

22...Vxc5 23.Hf6+ Kh8 24.Vd3 Vf5 25.Vxf5 Hxf5 26.Fxf5 dxc3 27.bxc3 Bfd8 28.Be1 Ba6 29.Hh5 Bc6 30.Be3 Kg8 31.Fd3 Bb6 32.Hg3 c5 33.Hf5 c4 34.Fe4 Bd2 35.He7+?! Kf8 36.Hd5 Be6 37.Hb4 Bd1+ 38.Kg2 Bc1 39.Fc2 Kg7 40.h3 h5 41.Be4 a3 42.Kg3 h4+ 43.Kg2 Kh6 44.Kh2 Bf6 45.Kg2 Be6 46.Kh2 Bf6 47.Kg2 Be6 és döntetlen

Papp,G (2596) - Donchenko,A (2573)
Caro-Kann védelem [B18]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.Hf3 Hd7 7.Fd3 e6 8.0-0 Hgf6 9.Ff4 Hd5 10.Fg5 Fe7 11.Fxe7 Hxe7 12.Be1 Vc7 13.c4 Hf6 14.He5 Fxd3 15.Vxd3 0-0 16.Bad1 Bad8 17.He4 Hxe4 18.Vxe4 Bd6 19.Bd3 Hg6 20.Bed1 Hxe5 21.Vxe5 Bd7 22.Ve4 Bfd8 23.b3 Va5 24.B1d2 Vg5 25.h4 Va5 26.g3 h5 27.Kf1 g6 28.Ke2 Vb4 29.f3 Vd6 30.Ve5 a5 31.g4

35. Mitropa-kupa Prága

31...Vxe5+

Egyenlő esélyt adott a 31...hxg4 32.fxg4 f5 33.Vxd6 (33.gxf5 Vxe5+ 34.dxe5 Bxd3 35.Bxd3 Bxd3 36.Kxd3 gxf5) 33...Bxd6 folytatás.

32.dxe5 Bxd3 33.Bxd3 Bxd3 34.Kxd3

35. Mitropa-kupa Prága

34...c5?

A gyalogvégjátékban a német nagymester hibázott. 34...hxg4 35.fxg4 c5 36.Kc3 Kf8 37.a3 b6 38.Kd3 (38.b4 a4) 38...Kg7 39.Ke4 Kh7 után világos nem tud áttörni.

35.gxh5 Kg7

Keserű beismerés, hogy 35...gxh5-re 36.Ke4 Kh7 (36...Kg7 37.f4 f5+ 38.exf6+ Kxf6 39.a3 a4 40.bxa4 b6 41.a5 bxa5 42.a4) 37.f4 Kg6 38.f5+ exf5+ 39.Kf4 nyert volna.

36.Ke4 gxh5 37.f4 Kg6

35. Mitropa-kupa Prága

38.f5+ Kg7 39.Kf4 Kh6 40.a3 b6 41.a4 és sötét feladta

Kunin,V (2582) – Erdős,V (2579)
Grünfeld védelem [D78]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hbd2 g6 5.g3 Fg7 6.Fg2 0-0 7.0-0 Ff5 8.b3 He4 9.Fb2 Va5 10.Hxe4 Fxe4 11.He5 Fxg2 12.Kxg2 Bd8 13.Vc2 Hd7 14.Hxd7 Bxd7 15.e3 dxc4 16.bxc4 e5 17.dxe5 Fxe5 18.Fxe5 Vxe5 19.Bad1 Bad8 20.Bxd7 Bxd7 21.h4 h5 22.Bb1 b6 23.Bc1 Kh7 24.Kg1 Vc5 25.Vc3 Vf5 26.a4 Bd3 27.Vc2 Vd7 28.Ba1 Bd2 29.Vc3 Bd1+ 30.Kg2 Bxa1 31.Vxa1 c5 32.a5 Vc6+ 33.Kg1 Ve4 34.axb6 axb6 35.Va2 Vd3 36.Va6 Vb1+ 37.Kg2 Ve4+ 38.Kg1 Vb1+ 39.Kg2 Ve4+ 40.Kg1 Vb1+ és döntetlen

Korpa,B (2461) - Lampert,J (2488)
Spanyol négyeshuszárjáték [C48]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.Fb5 Hd4 5.Fc4 Fc5 6.Hxe5 Ve7 7.Hf3 d5 8.Fxd5 Fg4 9.d3 c6 10.Fb3 Hd7 11.Fe3 He5

35. Mitropa-kupa Prága

12.Hxd4 Fxd1 13.Hf5 Vf8 14.Fxc5 Vxc5 15.d4 Vb4 16.Bxd1 g6 17.a3 Vf8 18.dxe5 gxf5 19.exf5

Világosnak a jól ismert változatban csak két könnyűtisztje a vezérért, de a három plusz gyalog is erősítette a haderőt.

19...Vc5 20.0-0 Bd8 21.e6

Előnyt adott a 21.Bde1 0-0 22.e6 fxe6 23.fxe6 Ve7 24.f4 Bf5 25.He4 folytatás.

21...fxe6?! 22.Fxe6 Bxd1 23.Bxd1 Bf8 24.Bd2 Ve5 25.Be2 Vf4 26.Be3 Kd8 27.g3 Vg4 28.Bd3+ Ke8 29.f3 Vg5

35. Mitropa-kupa Prága

30.f4!?

Kimaradt a 30.Kg2 Vc1 31.He4 Vxc2+ 32.Bd2 Vc1 33.h4 h5 34.Bd7 Vxb2+ 35.Kh3 nyerőesély.

30...Vh5 31.h3 Bf6 32.Kg2 Bxe6 33.fxe6 Vf5 34.Bd2 h5 35.Be2 Ke7 36.h4 a5 37.b4 axb4 38.axb4 Vf6? 39.Be5 Vg6 40.He4 Vg4

35. Mitropa-kupa Prága

41.Hf2

Azonnal nyert a 41.Hd6 Vd1 42.Hf5+ Kf6 43.e7 Vxc2+ 44.Kf3 Vd1+ 45.Kf2 Vd2+ 46.Be2 folytatás.

41...Vg6 42.f5 Vh6 43.Be4

Már az időkontroll után prózai volt a 43.He4 nyerőlépés.

43...Vf6 44.Bf4 Kf8 45.He4 Ve5 46.Hg5 Vd5+ 47.Bf3 Vd2+ 48.Bf2 Vd5+ 49.Kh2 Vd4 50.Hh3 Ve3 51.Kg2 Ve4+ 52.Kf1!? Vh1+ 53.Hg1 Vd5 54.Hf3 Vc4+ 55.Be2 Vd5

35. Mitropa-kupa Prága

56.Hg5?! Vh1+ 57.Kf2 Vh2+ 58.Kf3 Vh1+ 59.Kf2 Vh2+ 60.Kf3 Vh1+ 61.Ke3 Vg1+ 62.Kd3 Vd1+ 63.Ke3 Vg1+ 64.Kd3 Vd1+ és döntetlen

Vogel,R (2426) - Kántor,G (2424)
Katalán megnyitás [E04]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 c6 5.g3 dxc4 6.Fg2 b5 7.He5 a6 8.a4 Fb7 9.axb5 axb5 10.Bxa8 Fxa8 11.0-0 Fe7 12.Hxb5 cxb5 13.Fxa8 0-0 14.Fg2 Hd5 15.e4 Hb4 16.Fe3 H8c6 17.Hxc6 Hxc6 18.d5 exd5 19.exd5 Ha5 20.h4 Hb3 21.Fe4 Vd7 22.Vf3 Ff6 23.Bb1 Be8 24.Bd1 Vd6 25.Ff4 Fe5 26.Fxe5 Bxe5 27.Fc2 Hc5 28.Ba1 g6 29.Ba8+ Kg7 30.Vc3

35. Mitropa-kupa Prága

30...Vxd5?

Kántor Gergely a 30...Hd7 31.Ba7 Hf6 32.Ba6 Ve7 33.Be6 Bxe6 34.dxe6 Vxe6 folytatásban vígan nézhetett volna a jövőbe.

31.Bd8 Vxd8 32.Vxe5+ Vf6? 33.Vxc5 Vxb2 34.Fe4 Vc3 35.Kg2 b4 36.Fd5 Ve5 37.Vxc4 Ve7 38.Vc6 h5 39.Vb7 Vf8 40.Fb3 Kg8 41.Ve4 Kg7 42.Ve5+ f6 43.Vc7+ Kh6 44.Kg1 f5 45.Kh2 Va8 46.Vf4+ Kg7 47.Vxb4 Vf3 48.Ve7+ Kh6 49.Vf8+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog