Help Sales ÁSZF

A macedón Alkaloid az Európa-kupa győztese

Címkék: 32. Klubcsapatok Európa-kupa

Újvidéken izgalmas utolsó fordulóval fejeződött be a 32. Klubcsapatok Európa-kupája. Az egypontos előnnyel vezető macedón Alkaloid együttese küzdelmes hat döntetlennel, a 3-3-as eredménnyel aranyérmes lett. A szentpétervári Mednyij Vszadnik is 3-3-at ért el, ez a kitűnő eredményt elérő Peter Szvidler vezetésével az ezüstérmet jelentette számukra, a moszkvai SSZM „Legacy Square” végzett a harmadik helyen. A címvédő, a rajtlistát is vezető Szibéria az ötös holtversenyből rosszul jött ki, az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik csapata csak hatodikként zárta a viadalt. A befejező játéknapon Rapport Richárd kikapott, ahogy együttese is vesztett, a kilencedik helyen végeztek. Lékó Péter remivel zárt, a Padova is vereséget szenvedett, a rajtlistán harmadik csapat csak a 12. lett. A női csapatok versenyében a monacói Cercle d’Echecs Monte-Carlo valamennyi ellenfelét legyőzve aranyérmes, a grúz NONA Batumi négyese a második, az orosz Ugra a harmadik a versengésben.

32. Klubcsapatok Európa-kupa

Újvidéken a Klubcsapatok Európa-kupájának történetében új bajnokot ünnepelhetnek. A macedón Alkaloid veretlenségét megőrizve lett aranyérmes. A befejező játéknapon a dobogós helyek sorsa az első két találkozón dőlt el. Az egypontos előnnyel vezető Alkaloid hat küzdelmes döntetlent ért el a riválissá előlépett moszkvai SSZM „Legacy Square” együttesével szemben.

32. Klubcsapatok Európa-kupa

A címvédő, a rajtlistán is első Szibéria nem bírt a szentpétervári Mednyij Vszadnik csapatával, és az ötös holtverseny nem Vlagyimir Kramnyik együttesének kedvezett, csak hatodikak lettek. Peter Szvidlerrel az éltáblán a Mednyij Vszadnik az ezüstérmes, egyértelműen meglepetés a moszkvai SSZM bronzérme.

Remekelt az izraeli Ashdod éltábláján az ukrán Vaszilij Ivancsuk. A világranglista harmadik francia Maxime Vachier-Lagrave ellen sötéttel nyert, csapata az esélyesebb olasz Padova együttesét győzte le. Lékó Péter az ukrán Andrej Volokityinnel remizett, hat partijából 4 pontot szerzett. Meglepő, hogy az olaszok két nagy ásza, Vachier-Lagrave és az örmény Levon Aronjan is  a vártnál jóval gyengébben játszottak, ketten 16,6 Élő-pontot vesztettek.

A szerb VSK Szveti Nikolaj Szrpszki is vereséggel zárt. Rapport Richárd nehezen magyarázható nyitást játszott meg az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabovnak. A Larsen megnyitásban ellenkező oldalra sáncoltak, mindketten támadást indítottak, majd hátrányosabb pozícióban Ricsi ellenfele időzavarára játszva tisztet áldozott, de 28 lépés után feladásra kényszerült. Rapport hét játszmájából 4 pontot szerzett, emlékezetes marad Aronjan elleni győzelme. Az azerbajdzsáni Odlar Yurdu veretlen maradt.

Sakkozóink közül a 15. Dunaszerdahely csapatában Bokros Albert 7-ből 3,5, Czebe Attika 6-ből 4,5, Bagi Máté 7-ből 3,5, Varga Zoltán 7-ből 4 pontot gyűjtött. Fodor Tamás a 21. angol Cheddleton együttesében 7-ből 4 pontot szerzett. Papp Gábor és Erdős Viktor a 27. helyen végzett román Nagybánya csapatában szerepelt, Papp 7-ből 3,5, Erdős Viktor 7-ből 4,5 ponttal zárt.

Az oly sok világklasszist is felvonultató viadalon magyar csapatért nem szoríthattunk.

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Alkaloid (mecedón, 11, 26) – SSZM „Legacy Square” Moszkva (orosz, 10, 27,5)  3 - 3

Ding Liren (kínai, 2764) – Erneszto Inarkijev (2714)  döntetlen

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2736) – Daniil Dubov (2648)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2757) – Vlagyimir Malahov (2698) döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2709) – Borisz Gracsev (2632)  döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2721) – Jevgenyij Najer (2683)  döntetlen

Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2702) – Ivan Popov (2596)  döntetlen

Mednyij Vszadnik (orosz, 10, 27) – Szibéria (orosz, 10, 22)  3 - 3

Peter Szvidler (2742) – Vlagyimir Kramnyik (2810)  döntetlen

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2752) – Anish Giri (holland, 2767)  0 - 1

Nyikita Vityjugov (2718) – Alekszandr Griscsuk (2751)  döntetlen

Bu Xiangzhi (kínai, 2698) – Jevgenyij Tomasevszkij (2722)  döntetlen

Makszim Matlakov (2691) – Li Chao (kínai, 2730)  döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (2673) – Szergej Rublevszkij (2689) 1 - 0

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 9, 25) – VSK Szveti Nikolaj Szrpszki (szerb, 10, 23)  3,5 – 2,5

Rauf Mamedov (2684) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2762)  döntetlen

Tejmur Radzsabov (2696) – Rapport Richárd (magyar, 2730)  1 - 0

Arkadij Naiditsch (2686) – Alekszandr Morozevics (orosz, 2683)  1 - 0

Safarli Eltaj (2694) – Ivan Ivanisevic (2645) döntetlen

Emil Szutovszkij (izraeli, 2625) – Robert Markus (2652)  0 - 1

Vasif Durarbajli (2606) – Milos Perunovic (2616)  döntetlen

OR Padova (olasz, 9, 26,5) – Ashdod (izraeli, 9, 25)  2,5 – 3,5

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2811) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2733)  0 - 1

Levon Aronjan (örmény, 2795) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2716)  döntetlen

Borisz Gelfand (izraeli, 2720) – Ilia Szmirin (2674)  döntetlen

Lékó Péter (magyar, 2693) – Andrej Volokityin (ukrán, 2668)  döntetlen

Etienne Bacrot (francia, 2691) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2650)  döntetlen

Daniele Vocaturo (2599) – Kiril Georgijev (bolgár, 2621)  döntetlen

The Smashing Pawns Bieles (svájci, 8, 16,5) – Zsiguli (orosz, 8, 22,5)  1 - 5

Omladinski Sahovski Klub Paracin (szer, 8, 22) – AVE Novy Bor (cseh, 8, 26)  0,5 – 5,5

LSG IntelliMagic (holland, 8, 21,5) – Schachgesellschaft Zurich (svájci, 8, 24,5)  2,5 – 3,5

Beer Sheva Chess Club (izraeli, 8, 20) – Lagyja Kazany (orosz, 8, 23,5)  2 - 4

AEM Luxten Timisoara (román, 7, 21,5) – CSM Baia Mare (román, 7, 20)  4 - 2

SC MPO Maria Saal (osztrák, 7, 21,5) – SV Werder Bremen (német, 7, 19)  1,5 – 4,5

Vaalerenga Chess Club (norvég, 7, 20) – Dunajska Streda (szlovák, 7, 19) 2,5 – 3,5

32. Klubcsapatok Európa-kupa

A 32. Klubcsapatok Európa-kupa végeredménye:

H.

R.

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

2

Alkaloid

7

5

2

0

12

227,5

29,0

2

4

Mednyij Vszadnik

7

5

1

1

11

229,5

30,0

3

8

SSZM „Legacy Square” Moszkva

7

5

1

1

11

217,0

30,5

4

7

Ashdod

7

5

1

1

11

214,0

28,5

5

9

Odlar Yurdu

7

4

3

0

11

207,0

28,5

6

1

Szibéria

7

4

3

0

11

207,0

25,0

7

10

Zsiguli

7

5

0

2

10

221,0

27,5

8

5

AVE Novy Bor

7

5

0

2

10

216,5

31,5

9

6

VSK Szveti Nikolaj Szrpszki

7

5

0

2

10

187,0

25,5

10

15

Schachgesellschaft Zurich

7

4

2

1

10

178,0

28,0

11

11

Lagyja Kazany

7

5

0

2

10

166,5

27,5

12

3

OR Padova

7

4

1

2

9

214,0

29,0

13

16

AEM Luxten Timisoara

7

4

1

2

9

153,0

25,5

14

19

SC Werder Bremen

7

4

1

2

9

150,0

23,5

15

21

SK Dunajska Streda

7

4

1

2

9

139,5

22,5

16

45

LugPoker Chess

7

4

1

2

9

131,5

23,0

17

27

Crvena Zvezda

7

4

1

2

9

100,0

22,5

(63 csapat)

Alkaloid

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Átlag

Perf.

ÉLő+/-

1

Ding Liren

2764

CHN

1

1

0

½

½

3,0

5

2644

2716

-2,2

2

Dmitrij Andrejkin

2736

RUS

1

½

½

½

1

½

½

4,5

7

2628

2730

0,5

3

Pavel Eljanov

2757

UKR

1

1

1

½

½

½

4,5

6

2617

2810

4,8

4

Jakovenko Dmitry

2709

RUS

½

1

½

½

½

½

3,5

6

2581

2638

-4,6

5

Yu Yangyi

2721

CHN

1

1

1

1

½

½

½

5,5

7

2531

2761

4,7

6

Jurij Krivorucsko

2702

UKR

½

1

1

½

1

½

½

5,0

7

2498

2664

-0,8

7

Trajko Nedev

2480

MKD

1

0

1,0

2

2392

0

-2,2

8

Filip Pancevski

2503

MKD

1

1

2,0

2

2175

0

2,5

Mednyij Vszadnik

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Átlag

Perf.

Élő+/-

1

Peter Szvidler

2742

RUS

½

1

1

1

½

½

4,5

6

2684

2877

10,5

2

Leinier Dominguez Perez

2752

CUB

1

½

½

0

½

0

2,5

6

2642

2585

-13,3

3

Nyikita Vitiugov

2718

RUS

1

½

1

½

1

½

4,5

6

2630

2823

8,3

4

Bu Xiangzhi

2698

CHN

1

1

½

½

1

½

4,5

6

2568

2761

5,4

5

Makszim Matlakov

2691

RUS

1

½

1

½

1

½

4,5

6

2560

2753

5,8

6

Maxim Rodshtein

2696

ISR

1

1

½

1

3,5

4

2336

2676

-0,6

7

Vlagyimir Fedoseev

2673

RUS

1

1

1

1

0

1

5,0

6

2493

2773

8,4

8

Ildar Hairullin

2630

RUS

½

½

1,0

2

2376

0

-6,1

SSZM „Legacy Square” Moszkva

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Átlag

Élő+/-

1

Erneszto Inarkijev

2714

RUS

0

0

1

½

½

2,0

5

2712

-5,2

2

Daniil Dubov

2648

RUS

½

½

½

1

1

1

½

5,0

7

2621

12,3

3

Vlagyimir Malahov

2698

RUS

1

1

½

1

½

1

½

5,5

7

2555

7,9

4

Vagyim Zvjagincev

2675

RUS

1

1

½

1

½

1

5,0

6

2444

4,2

5

Boris Gracsev

2632

RUS

1

1

½

½

1

½

4,5

6

2480

4,7

6

Jevgenyij Najer

2683

RUS

1

1

½

1

0

½

4,0

6

2452

-3,7

7

Ivan Popov

2596

RUS

1

1

1

1

½

4,5

5

2305

6,2

32. Klubcsapatok Európa-kupa

A női csapatok versenyében a világklasszisokkal szereplő monacói Cercle d’Echecs Monte-Carlo valamennyi ellenfelét legyőzve fölényes elsőséget szerzett. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan hat győzelemmel segítette a csapatot, eredményének hű tükre a + 15,5 pont. Méltó társa volt az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk a 7 partijából szerzett 6,5 ponttal.

A címvédő NONA Batumi aligha remélhetett jobb helyezést a másodiknál, papírforma az orosz Ugra bronzérme is.

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Cercle d’Echecs Monte-Carlo (monacói, 12, 17,5) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 8, 14)  4 - 0

NONA Batumi (grúz, 9, 14,5) – SSZM „Legacy Square” Moszkva (orosz, 6, 14)  2,5 – 1,5

Ugra Chess Club (orosz, 8, 14,5) – Lagyja Kazany (orosz, 8, 13)  3 - 1

A Női Klubcsapatok Európa-kupájának végeredménye:

H.

R.

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Cercle d’Echecs Monte-Carlo

7

7

0

0

14

152,0

21,5

2

2

NONA Batumi

7

5

1

1

11

127,5

17,0

3

3

Ugra Chess Club

7

5

0

2

10

126,5

17,5

4

10

ASD C.S.R. Fischer Chieti

7

3

2

2

8

78,0

14,5

5

5

Odlar Yurdu

7

3

2

2

8

75,5

14,0

6

9

Lagyja Kazany

7

4

0

3

8

62,0

14,0

7

6

Csigorin Sakk-klub Szentpétervár

7

3

1

3

7

89,0

15,5

8

7

Jelica PEP Goracici

7

3

1

3

7

65,0

15,5

(14 csapat)

A bajnokcsapat

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Átlag

Élő+/-

1

Hou Yifan

2635

CHN

1

1

1

1

1

1

6,0

6

2448

15,5

2

Anna Muzicsuk

2561

UKR

½

½

½

½

1

½

1

4,5

7

2416

-3,2

3

Marija Muzicsuk

2532

UKR

1

1

1

½

1

1

1

6,5

7

2344

13,5

4

Pia Cramling

2461

SWE

½

½

0

1

1

3,0

5

2283

-5,5

5

Almira Szkripcsenko

2455

FRA

1

½

0

1,5

3

2227

-8,0

Rapport,R (2730) - Radzsabov,T (2696)
Larsen megnyitás [A01]

1.b3 b6 2.Fb2 Fb7 3.Hc3 Hf6 4.d4 e6 5.f3 d5 6.Vd2 Fe7 7.0-0-0 0-0 8.e3 c5 9.Kb1 Hc6 10.Hge2 Bc8 11.g4 c4 12.g5 He8 13.h4

Az ellenkező oldalra történt sáncolás mellett versenyfutás kezdődött, hogy kinek az akciója lesz a gyorsabb, a veszélyesebb.

13...Fa6 14.Hf4 b5 15.Vg2 Va5 16.h5 Fb4

 

32. Klubcsapatok Európa-kupa

17.Hcxd5?!

Tejmur Radzsabov időzavarában kavarási kísérlet a tisztáldozat.

17...exd5 18.Hxd5 Bd8 19.f4 Fa3 20.Fa1 Fb7 21.Fe2

 

32. Klubcsapatok Európa-kupa

21...Bxd5! 22.Vxd5 Hd8 23.Vd7?

Nagymesterünk megkönnyítette Radzsabov nyerését. 23.Ve5 Fd6 24.Vf5 Fxh1 25.Bxh1 Vd2 után is fölényben sötét, de időzavarban lehet hibázni...

23...Fe4 24.Bhf1? Hd6 25.f5 Hc6 26.g6? Hb4 27.Fc3

 

32. Klubcsapatok Európa-kupa

27...cxb3

Kimaradt a 7 lépéses matt a 27...Fxc2+ 28.Ka1 Fb2+ 29.Kxb2 Vxa2+ 30.Kc1 Vb1+ 31.Kd2 He4+ 32.Ke1 Hd3+ 33.Fxd3 Vxd1# változatban.

28.gxf7+ Bxf7 és világos feladta

Vachier-Lagrave,M (2811) - Ivancsuk,V (2733)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.c3 Hf6 4.e5 Hd5 5.Fc4 Hb6 6.Fb3 d5 7.exd6 Vxd6 8.0-0 Fe6 9.d4 cxd4 10.Ha3 dxc3 11.Ve2 Fxb3 12.Hb5 Vb8 13.axb3 e5 14.bxc3 Fe7 15.Fe3 Hd7 16.Bfd1 a6 17.Ha3 Vc7 18.Hb5 Vb8 19.Ha3 Fxa3

Vaszilij Ivancsuk a lépésismétlés helyett a küzdelem mellett döntött.

20.Bxa3 Vc7 21.Hh4 g6 22.Ba2 0-0-0

Meglepő döntés a természetes rövidsánc helyett.

23.b4 Hb6 24.Bc1 Hd5

 

32. Klubcsapatok Európa-kupa

25.b5 axb5 26.Vxb5

MVL jó esélyt kaphatott volna a 26.c4 bxc4 27.Vxc4 Hxe3 28.fxe3 Kb8 29.Bca1 Vd6 30.Bb2 változatban.

26...Hxe3 27.fxe3 e4 28.Ba8+ Hb8 29.Ba4 Bhe8 30.Bc4 Hc6 31.Ba1?

 

32. Klubcsapatok Európa-kupa

31...Be5 32.Va4 Bdd5

Mi szólt 32...g5 33.Bb1 Ba5 34.Vc2 gxh4 35.Vxe4 Bad5 választás ellen?

33.Va8+ Kd7 34.g3 Vc8 35.Va3 b5 36.Bxc6 Vxc6 37.Va7+ Vc7 38.Va8 Vc8 39.Va3 Vc5 40.Va8 Ke7 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog