Help Sales ÁSZF

A lopotai GP-n Hou Ji-fant már az utolsó forduló előtt tornagyőztesként ünnepelhették

Címkék: Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze

A grúziai üdülőhelyen, Lopotában zajló GP-verseny utolsó fordulója előtt a kínai világbajnoknő Hou Ji-fant már győztesként ünnepelhették. A tízedik játéknapon az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukkal remizett, ezzel bebiztosította első helyét. A második helyért nagy csata dúl, a kínai Ju Wenjun megőrizte lépéselőnyét, az ukrán Anna Muzicsukot győzte le. Az örmény Elina Danieljan sötéttel nyert a kínai Zhao Xue ellen. Javított az indiai Humpy Koneru, a grúz Nana Dzagnidze két egymást követő vereség után fél pontot szerzett az indiai Dronavalli Harikával szemben. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova gyorsan megosztozott a ponton a grúz Bela Hotenasvilivel.

A 2013/14-es Grand Prix-sorozat utolsó versenyére maradt a döntés, hogy ki lesz a végső győztese a hat tornából álló szériának. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fant a grúziai Lopotában már egy fordulóval a befejezés előtt győztesként ünnepelhetik. Hanti-Manszijszk után ez már a második sikere, s ezzel befogta az indiai Humpy Konerut, aki Taskentben és Dilizsanban nyert. Hou Ji-fan 2008-ban Nalcsikban, a kieséses rendszerű világbajnokságon 14 évesen az orosz Alekszandra Kosztenjukkal már döntőt vívott, akkor 2,5-1,5-re elvesztette a párharcot. Hat évvel később gyors remivel bebiztosította tornagyőzelmét.

A második helyért nagy harc dúl, a kínai Ju Wenjun megőrizte kedvező esélyét az ukrán színeket erősítő Anna Muzicsuk legyőzésével.

Az örmény Elina Danieljan remekel a hajrában, a kínai Zhao Xue elleni sikerével a harmadik helyről várhatja a tornagyőztes elleni partiját.

Az indiai Humpy Koneru túltette magát az előző fordulóbeli súlyos elnézésén, a pontversenyben minden fél pontnak fokozott jelentősége van. Az üzbég Nafisza Muminova elhibázott huszárlépése után döntő hátrányba került.

A grúz Nana Dzagnidze időzavarokkal nehezített játéka a gyengébbek ellen eredményes, az indiai Dronavalli Harika állta a sarat.

A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova a lépéscserékkel létrejött Caro-Kann védelmű játszmában osztozott meg a ponton a grúz Bela Hotenasvilivel.

 

A 10. forduló eredményei:

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488) – Bela Hotenasvili (grúz, 2518) döntetlen (Caro-Kann védelem, 22)

Humpy Koneru (indiai, 2613) – Nafisza Muminova (üzbég, 2332) 1 – 0 (Vezércsel, 37)

Zhao Xue (kínai, 2538) – Elina Danieljan (örmény, 2460) 0 – 1 (Angol megnyitás, 54)

Hou Ji-fan (kínai, 2629) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2532)  döntetlen (Angol megnyitás, 24)

Ju Wenjun (kínai, 2532) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2561) 1 – 0 (Angol megnyitás, 45)

Nana Dzagnidze (grúz, 2541) – Dronavalli Harika (indiai, 2503) döntetlen (Vezércsel, 39)

 

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Gy.

1

GM

Hou Ji-fan

2629

CHN

*

1

1

½

1

½

1

½

1

1

1

7

2

WGM

Ju Wenjun

2532

CHN

0

*

1

½

½

1

½

1

1

1

½

7

5

3

GM

Elina   Danieljan

2460

ARM

0

*

½

1

½

½

1

½

1

½

1

4

4

GM

Nana   Dzagnidze

2541

GEO

0

½

½

*

1

0

½

½

1

1

1

6

4

5

GM

Humpy   Koneru

2613

IND

½

½

0

0

*

1

1

½

½

½

1

3

6

GM

Antoaneta   Sztefanova

2488

BUL

0

0

½

1

0

*

½

1

1

½

1

4

7

GM

Dronavalli   Harika

2503

IND

½

½

½

½

0

*

½

1

½

½

1

2

8

GM

Anna   Muzicsuk

2561

UKR

0

0

0

½

½

½

*

1

½

1

1

5

3

9

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2532

RUS

½

½

½

½

0

0

0

*

½

1

1

2

10

GM

Zhao Xue

2538

CHN

0

0

0

0

½

0

½

½

½

*

½

0

11

GM

Bela   Hotenasvili

2518

GEO

0

0

½

0

½

½

0

0

½

*

0

2

0

12

WGM

Nafisza Muminova  

2332

UZB

0

½

0

0

0

0

0

0

0

1

*

1

 

Az utolsó forduló párosítása:

Dronavalli Harika – Antoaneta Sztefanova

Anna Muzicsuk – Nana Dzagnidze

Alekszandra Kosztenjuk – Ju Wenjun

Elina Danieljan – Hou Ji-fan

Nafisza Muminova – Zhao Xue

Bela Hotenasvili – Humpy Koneru

 

Hou Ji-fan (2629) - Kosztenjuk,A (2532)
Angol megnyitás [A13]

1.c4 e6 2.g3 d5 3.Fg2 dxc4 4.Va4+ Hd7 5.Vxc4 a6 6.Vb3 Hc5 7.Vc2 e5 8.Hc3 He7 9.Hf3 Hc6 10.0-0 Fe7 11.a3 Fe6 12.b4 Hb3 13.Bb1 Hbd4 14.Hxd4 exd4 15.Ha4

15...d3 16.Vxd3 Vxd3 17.exd3 0-0-0 18.Fb2 Hd4 19.Bfe1 b6 20.Hc3 Hc2 21.Bec1 Hd4 22.Be1 Hc2 23.Bec1 Hd4 24.Be1 és döntetlen

 

Ju Wenjun (2532) - Muzicsuk,A (2561)
Angol megnyitás [A33]

1.Hf3 c5 2.c4 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e6 6.a3 Fc5 7.Hb3 Fb6 8.c5 Fc7 9.g3 0-0 10.Fg2 b6 11.0-0 Bb8 12.Hb5 bxc5 13.Hxc7 c4

 

14.Hd4 Vxc7 15.Hxc6 dxc6 16.Va4 Hd5?! 17.Vxc4 Vb6 18.Vc2 Fa6 19.Be1 Vb3 20.Vc5 Vb5? 21.Vxb5 cxb5

22.e4 Hb6 23.Ff1 Ha4 24.Bb1 Bbc8 25.Fe3 Bc2

26.b3 Hc3 27.Bbc1 Bxc1 28.Bxc1 Hxe4 29.Bc7 Ba8 30.Fg2

Kimaradt a 30.a4 Hf6 31.axb5 Hd5 32.Bd7 Hxe3 33.fxe3 nyerés.

30...f5 31.Ff1 Hf6 32.Fd4 Bd8 33.Fxf6 gxf6 34.Bxa7 Bd6

35.b4 Bb6 36.a4 e5 37.a5 Bd6 38.Fe2 h6 39.Ba8+

Az időzavar árnyékában nem könnyű megtalálni a 39.f4 e4 40.Kf2 Kf8 41.Ke3 Bc6 42.g4 tervet.

39...Kg7 40.Bb8 Bd4 41.Bb6 Fc8

42.Bc6 Fd7 43.Bc7 Kg6 44.a6 Fe8

45.Bc8 és sötét feladta

 

Koneru,H (2613) - Muminova,N (2332)
Vezércsel [D30]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hf3 d5 4.e3 c5 5.a3 a6 6.b3 Hc6 7.Fb2 Fe7 8.Fd3 0-0 9.0-0 b6 10.Hbd2 Fb7 11.Ve2 cxd4 12.exd4 Bc8 13.Bfd1 Ha5?

A passzív védekezés helyett az aktivitást kereső huszárlépés hiba.

 

14.c5! bxc5 15.dxc5 Hc6 16.b4

Világos vezérszárnyi túlsúlya ellen az üzbég sakkozónő védelmet már nem találhatott.

16...Ba8 17.Hb3 Vc7 18.He5 Bfd8 19.Hxc6 Fxc6 20.a4 Vf4 

21.b5 Fe8 22.Fd4 He4 23.b6 e5 24.Fxe4 dxe4 25.Fe3 Vf6

26.Bxd8

Még erősebb volt a 26.Vc4 Fd7 27.b7 Bab8 28.Bxd7 Bxd7 29.c6 Bc7 30.Ha5 h6 31.Vxe4 Bxc6 32.Hxc6 Bxb7 33.Bc1 folytatás.

26...Fxd8 27.Ha5 Vg6 28.Vc4 Fd7 29.c6 Fh3 30.Vf1 f5 31.b7 Bb8 32.Fa7 f4 33.Kh1 Fg4 34.Fxb8 f3 35.c7 Fxc7 36.Fxc7 fxg2+ 37.Vxg2 és sötét feladta

 

Zhao Xue (2538) - Danieljan,E (2460)
Angol megnyitás [A14]

1.c4 Hf6 2.Hf3 e6 3.b3 d5 4.Fb2 c5 5.e3 Hc6 6.g3 Fe7 7.Fg2 0-0 8.0-0 b6 9.Hc3 Fb7 10.cxd5 exd5 11.d4 Bc8 12.Fh3 Bb8 13.Bc1 Be8 14.He2 c4 15.Hf4

15...b5 16.He5 Fd6 17.Hg4 Fxf4 18.gxf4 Hxg4 19.Fxg4 Fc8 20.bxc4 bxc4 21.Fc3 He7 22.Kh1 Hf5 23.Bg1 Hd6 24.Ff3 He4 25.Fxe4 Bxe4 26.Vh5 g6 27.Bg5

 

27...Ff5 28.Bcg1 Kh8 29.Vh6 Vf8 30.Vxf8+ Bxf8 31.Ba1 Be6 32.Kg2 Bb8 33.Kf3 Ba6 34.Bgg1 Ba3 35.Bgc1 Bb6 36.Kg3 Kg7 37.h3 Fe4 38.h4 Bba6 39.Fb2 Bxa2 40.Fc3 Kf6 41.Bxa2 Bxa2 42.Ba1 Bxa1 43.Fxa1 Ke6 44.f3 Fd3 45.Kf2 Kd6 46.Ke1 Kc6 47.Kd2 Kb5 48.Kc3 Fe2 49.e4 Fxf3 50.exd5 Fxd5 51.Fb2 a5 52.Fa3

52...Kc6 53.Fc5 Fe6 54.Fe7 Kd5 és világos feladta

 

Dzagnidze,N (2541) - Harika,D (2503)
Vezércsel [D56]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 He4 8.Fxe7 Vxe7 9.Bc1 c6 10.Fd3 Hxc3 11.Bxc3 dxc4 12.Fxc4 Hd7 13.0-0 b6 14.Ve2 Fb7 15.Fa6 Fxa6 16.Vxa6 c5 17.Bfc1 e5 18.dxc5 Hxc5 19.Vb5 Ve8 20.Vxe8 Bfxe8 21.b4 He4 22.Bc7 b5 23.Bd1 a5 24.a3 axb4 25.axb4 Bed8 26.Bxd8+ Bxd8 27.Kf1 f6 28.Ke2 Ba8 29.He1 Ba2+ 30.Hc2 Hd6 31.Kd3 Ba8 32.Bd7 Ba6 33.g4 Hc4 34.Kc3 Bc6 35.Kd3 Hb2+ 36.Kd2 Hc4+ 37.Kd3 Hb2+ 38.Kd2 Hc4+ 39.Kd3 és döntetlen

 

Sztefanova,A (2488) - Hotenasvili,B (2518)
Caro-Kann védelem [B13]

1.d4 d5 2.Hc3 Hf6 3.Ff4 c5 4.e3 cxd4 5.exd4 a6 6.Fe2 Hc6 7.Hf3 Fg4 8.He5 Fxe2 9.Hxe2 g6 10.c3 Fg7 11.Hg3 Bc8 12.0-0 0-0 13.Be1 e6 14.Hd3 Hd7 15.Vd2 Ha5 16.Fg5 Vc7 17.Fh6 Hc4 18.Vc1 Bfe8 19.Be2 Ff6 20.Fg5 Fg7 21.Fh6 Ff6 22.Fg5 Fg7 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://lopota2014.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog