Help Sales ÁSZF

A londoni rapidtorna negyeddöntőjében Viswanathan Anand és Vlagyimir Kramnyik szuperdebije kövekezik

Címkék: LOndon Chess Classic 2013 Anand Kramnyik Nakamura Gelfand Polgár Judit

Londonban két fordulóval befejeződtek a London Chess Classic 2013 rapid szuperverseny csoportküzdelmei. Polgár Judit vereséggel kezdte a játéknapot, az angol Gawain Jones ellen kerülte a remihez vezető változatokat, túlerőltette a játékot, vesztett. Az amerikai Hikaru Nakamura elleni remivel zárta szereplését. Nakamura nyerte a csoportot, Jones az izraeli Borisz Gelfandot is legyőzte. Nakamura az angol Nigel Short, Gelfand az olasz Fabiano Caruanával játszik a kieséses szakaszban. Sorsolás döntötte el, hogy a holtversenyben végzett indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand és az angol Michael Adams között ki a csoportelső, egyúttal eldőlt, hogy a nyolc között Anand az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikkal küzd meg, míg Peter Szvidler ellenfele Adams lesz. Kétjátszmás párharcokkal folytatódik a torna.

A Londonban zajló rapid szuperverseny harmadik játéknapján Polgár Judit első partijának a tétje az volt, hogy az angol Gawain Jones elleni győzelemmel még küzdhetett volna a továbbjutásért. Jones a szicíliai védelem sárkány változatát választotta, a hosszas elméleti változatban kiegyenlítődtek az esélyek, Judit kockáztatott, ez az angol sakkozónak kedvezett, a kapkodásban döntő előnyt szerzett. Az izraeli Borisz Gelfand és az amerikai Hikaru Nakamura békésen megosztozott a ponton, s ezzel el is dőlt, hogy ketten folytathatják a csatározást.

Polgár Judit sötéttel még kicsit jobban is állt Nakamurával szemben, végül remi lett a játszma. Nagy meglepetésre Jones bátor tisztáldozattal lepte meg Gelfandot, aki pontatlanul védekezett. A parti bástyavégjátékban dőlt el Jones javára, Nakamura nyerte a csoportot és az angol Nigel Short lesz az ellenfele, a torna doyenje, Borisz Gelfand  az olasz Fabiano Caruanával küzd meg. Caruana nem taktikázott, „behúzta” a kötelező győzelmeket, a legmagasabb pontszámmal, 16-tal lépett tovább.

 

A szombati negyeddöntőjében a két exvilágbajnok, Viswanathan Anand és Vlagyimir Kramnyik mérkőzik meg. Sorsolás döntötte el, hogy a holtversenyben végzett Anand és Adams közül az exvilágbajnok lett az „A” csoport csoport győztese, míg a másik négyesben Kramnyik másodikként zárta szereplését, Szvidler és Adams egymással viaskodik majd. A kétjátszmás párharcok győztesei jutnak tovább.

Szombaton is 15 órakor kezdődik a játéknap, a tervek szerint másfél óránként kerülnek sorra a partik, 1-1-nél rájátszás döntene 21 óra 30 perctől.

 

Az 5. forduló eredményei:

A csoport

Luke McShane (angol, 2684) – Michael Adams (angol, 2746)  0 - 1

Viswanathan Anand (indiai, 2794) – Andrei Istratescu (francia, 2709)  döntetlen

 

B csoport

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2777) – Matthew Sadler (angol, 2646)  döntetlen

Peter Szvidler (orosz, 2789) – Jonathan Rowson (skót, 2569)  1 - 0

 

C csoport

Borisz Gelfand (izraeli, 2718) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2812) döntetlen

Polgár Judit (magyar, 2669) – Gawain Jones (angol, 2615)  0 - 1

 

D csoport

Nigel Short (angol, 2711) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2663)  1 - 0

David Howell (angol, 2649) – Fabiano Caruana (olasz, 2783) 0 - 1

 

 

A 6. forduló eredményei:

A csoport

Michael Adams, Viswanathan Anand döntetlen

Andrei Istratescu – Luke McShane  1 - 0

 

B csoport

Matthew Sadler – Peter Szvidler  döntetlen

Jonathan Rowson – Vlagyimir Kramnyik  döntetlen

 

C csoport

Hikaru Nakamura – Polgár Judit  döntetlen

Gawain Jones – Borisz Gelfand  1 - 0

 

D csoport

Emil Szutovszkij – David Howell  1 - 0

Fabiano Caruana – Nigel Short 1 - 0

 

A csoportok végeredményei:

 

A csoport:

1.Viswanathan Anand 12

2. Michael Adams 12

3-4. Luke McShane és Andrei Istratescu 4

 

B csoport:  

1. Peter Szvidler 11

2. Vlagyimir Kramnyik 9

3. Matthew Sadler 7

4. Jonathan Rowson 4

 

C csoport

1. Hikaru Nakamura 10

2. Borisz Gelfand 9

3. Gawain Jones 7

4. Polgár Judit 5

 

D csoport

1.Fabiano Caruana 16

2. Nigel Short 10

3. David Howell 5

4.Emil Szutovszkij 3

 

A negyeddöntő párosítása:

Viswanathan Anand – Vlagyimir Kramnyik

Peter Svidler – Michael Adams

Hikaru Nakamura - Nigel Short

Fabiano Caruana – Borisz Gelfand

 

Polgár,J (2693) - Jones,G (2654)
Szicíliai védelem [B78]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 g6 6.Fe3 Fg7 7.f3 Hc6 8.Vd2 0-0 9.Fc4 Fd7 10.0-0-0 Bc8 11.Fb3 Hxd4 12.Fxd4 b5 13.h4 a5 14.h5 a4 15.Fxf6 Fxf6

 

16.hxg6 e6 17.e5 Fg7 18.Bxh7 Fxe5 19.Bdh1 fxg6

20.Fd5

Juditnak nyernie kellett volna ahhoz, hogy Hikaru Nakamurával ki-ki partit játszhasson, ezért nem jött számításba a 20.Bh8+ Fxh8 21.Bxh8+ Kxh8 22.Vh6+ Kg8 23.Vxg6+ változat.

20...Bf7 21.Bxf7 Kxf7 22.Fe4 Vf6 23.Kb1 Bh8 24.Bxh8 Vxh8 25.Hd1

25...d5 26.Fd3 Vh4 27.a3 Fd6 28.c3 Ff4 29.Ve2 Vh1 30.Fc2 e5

 

31.g4 Fe6 32.Vxb5 Vxf3 33.Vxa4 Vxg4 34.Va7+ Kf6 35.a4 Ve2 36.Vg1 e4 37.Vd4+ Fe5 38.Vc5 Vd2 39.a5

39...Ff4 40.Fb3 e3 41.Vf8+ Ff7 42.Hxe3 Vxe3 43.Fxd5 Vd3+ és világos feladta

 

Nakamura,H (2786) - Polgár,J (2693)
Trompowski támadás [A45]

1.d4 Hf6 2.Fg5 He4 3.Ff4 d5 4.e3 c5 5.Fd3 Hc6 6.Fxe4 dxe4 7.d5 e5 8.Fg3 He7 9.Hc3 f6 10.Vd2 Ff5 11.f3 Hc8 12.f4 exf4 13.Fxf4 Hd6 14.Hge2 Hc4 15.Vc1 Fd6 16.0-0 Fg6 17.Hg3 Ve7 18.b3 Fe5 19.Fxe5 Vxe5 20.Hcxe4 Hb6 21.Hxc5 Hxd5 22.Hd3 Fxd3 23.cxd3 0-0 24.e4

 

24...Vd4+ 25.Kh1 Bac8 26.Vd2 He3 27.Bfc1 Hg4 28.h3 Vxd3 29.Vf4 Ve3 30.Vxe3 Hxe3 31.Bxc8 Bxc8 32.Be1 Bc3 33.e5 Hc2 34.Bc1 fxe5 35.Hf5 b5

 


 

36.He3 Bxe3 37.Bxc2 Be1+ 38.Kh2 Ba1 39.Kg3 a5 40.Bc5 Bxa2 41.Bxb5 Ba3 42.Kf2 e4 43.b4 a4 44.Be5 e3+ 45.Kf3 Bb3 46.b5 a3 47.Be8+ Kf7 48.Ba8 Kf6 49.b6 Kg5 50.Ba5+ Kf6 51.b7 Bxb7 52.Bxa3 h5 53.Ke4 és döntetlen

 

Jones,G (2654) - Gelfand,B (2777)
Szicíliai védelem [B52]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Fd7 4.Fxd7+ Vxd7 5.0-0 Hc6 6.c3 Hf6 7.Be1 e6 8.d4 cxd4 9.cxd4 d5 10.e5 He4 11.Hbd2 Hxd2 12.Fxd2 Fe7 13.Bc1 0-0 14.Bc3 Bac8 15.a3 Hb8 16.Bd3 Vb5 17.Bb3 Vc6 18.Hg5 Fxg5 19.Fxg5 Hd7 20.Vg4 f5 21.Vh4 Bfe8 22.Ff6 Hf8

 

 

23.Fxg7 Kxg7 24.Vf6+ Kg8 25.h4

A tisztáldozat után Gawain Jones nem akart örökös sakkal remizni.

25...Bc7? 26.Bg3+ Hg6 27.h5 Bf8 28.Vg5 Bg7 29.Bc1 Vb6? 30.hxg6 Bxg6 31.Vh4 Bxg3 32.Vxg3+ Kh8

 


 

33.Vh4 Vd8 34.Vxd8 Bxd8 35.Bc7 Bg8 36.Bxb7 Bg4

 

 

 

37.Bxa7 Bxd4 38.b4 Bd1+ 39.Kh2 d4 40.b5 d3 41.Bd7 d2 42.a4 Kg8 43.a5 Bb1 44.b6 d1V 45.Bxd1 Bxd1 46.b7 és sötét feladta

 

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog