Help Sales ÁSZF

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az Ohridi-tó partján fekvő Struga üdülőhelyen zajló 36. Klubcsapatok Európa-kupán az ötödik fordulóban a négy-négy győzelemmel rajtoló cseh AVE Novy Bor és az orosz Mednyij Vszadnik rangadója 3—3-al ért véget. A spanyol Silla-Valencia Origin of Chess együttese meccspontban beérte a két éllovast. A rajtlistát vezető macedón Alkaloid 5,5-0,5-re győzte le a norvég Offerspill Chess Club csapatát, a döntetlent vesztőgyanús állásból a világbajnok Magnus Carlsen érte el az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovval szemben. A dán Team XtraCon Berkes Ferenccel az éltáblán az ötödik helyen áll. A női viadalon a South Ural megőrizte vezető pozícióját.

 

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik forduló után három csapat 9-9 meccsponttal áll az élen. Az ötödik kör rangadója, a cseh AVE Novy Bor és a szentpétervári Mednyij Vszadnik együtteseinek összecsapás döntetlennel fejeződött be. Az éltáblákon az orosz nagymesterek gyengélkedtek, a hátsó táblákon sikerült az egyenlítés. A két csapathoz csatlakozott a spanyol Silla-Valencia Origin of Chess gárdája.

A rajtlistát vezető macedón Alkaloid „gólarányt” is javított a norvég Offerspill Chess Club gárdájával szemben. Bajban volt az egyedül remiző világbajnok Magnus Carlsen is az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovval vívott küzdelmében.

Berkes Ferenc vezetésével a dán Team XtraCon remek győzelmet aratott, az ötödik helyen várja a folytatást.  Meglepetésre elszenvedte második vereségét az orosz KPRF csapata.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

T.

3

  AVE Novy Bor  (8)

Élő

FED

-

2

  Mednyij Vszadnik (8)

Élő

FED

3 : 3

1.1

GM

Pentala Harikrishna

2725

IND

-

GM

Peter Szvidler

2701

RUS

1 - 0

1.2

GM

Radoslaw Wojtaszek

2698

POL

-

GM

Andrej Jesiipenko

2720

RUS

½ - ½

1.3

GM

David Navara

2676

CZE

-

GM

Vlagyimir Fedoszejev

2708

RUS

1 - 0

1.4

GM

Markus Ragger

2665

AUT

-

GM

Kirill Alekszejenko,

2693

RUS

0 - 1

1.5

GM

David Anton Guijarro

2651

ESP

-

GM

Makszim Matlakov

2683

RUS

½ - ½

1.6

GM

Krishnan Sasikiran

2647

IND

-

GM

Pavel Ponkrato,

2657

RUS

0 - 1

T.

7

  BEER SHEVA (6)

Élő

FED

-

5

  Silla-Valencia Origin of Chess (7)

Élő

FED

2 : 4

2.1

GM

Victor Mikhalevski

2573

ISR

-

GM

Anton Korobov

2685

UKR

0 - 1

2.2

GM

Tamir Nabaty

2638

ISR

-

GM

Alexei Shirov

2652

ESP

½ - ½

2.3

GM

Michael Roiz

2580

ISR

-

GM

Nijat Abaszov

2652

AZE

½ - ½

2.4

GM

Maxim Rodshtein

2599

ISR

-

GM

Jaime Santos Latasa

2627

ESP

0 - 1

2.5

GM

Evgeny Postny

2564

ISR

-

GM

Alvar Alonso Rosell

2566

ESP

0 - 1

2.6

GM

Nitzan Steinberg

2537

ISR

-

GM

Lance Henderson De La Fuente,

2491

ESP

1 - 0

T.

1

  Alkaloid (6)

Élő

FED

-

8

  Offerspill Chess Club (6)

Élő

FED

5½: ½

3.1

GM

Sahriyar Mamedgyarov

2762

AZE

-

GM

Magnus Carlsen

2855

NOR

½ - ½

3.2

GM

Daniil Dubov

2714

RUS

-

GM

Aryan Tari

2642

NOR

1 - 0

3.3

GM

Jurij Krivorucsko

2689

UKR

-

GM

Johan-Sebastian Christiansen

2609

NOR

1 - 0

3.4

GM

Erneszto Inarkijev

2663

RUS

-

GM

Frode Olav Olsen Urkedal

2568

NOR

1 - 0

3.5

GM

Alekszandr Predke

2662

RUS

-

FM

Lucas Ranaldi

2325

NOR

1 - 0

3.6

IM

Filip Pancevski,

2496

MKD

-

CM

Jon Kristian Haarr

2162

NOR

1 - 0

T.

4

  KPRF (6)

Élő

FED

-

11

  Skakfelag Selfoss (6)

Élő

FED

2½:3½

4.1

GM

Alekszandr Griscsuk

2775

RUS

-

GM

Donchenko, Alexander

2641

GER

½ - ½

4.2

GM

Vlagyimir Malahov

2666

RUS

-

GM

Demchenko, Anton

2610

RUS

0 - 1

4.3

GM

Vagyim Zvjagincev

2603

RUS

-

GM

Mikhail Al. Antipov

2607

RUS

½ - ½

4.4

GM

Szergej Rublevszkij

2641

RUS

-

IM

Szemjon Lomaszov

2526

RUS

0 - 1

T.

6

  Team XtraCon

Élő

FED

-

16

  Gambit Asseko SEE

Élő

FED

5 : 1

5.1

GM

Berkes Ferenc

2671

HUN

-

GM

Vladislav Nevednichy

2498

ROU

1 - 0

5.2

GM

Bánusz Tamás

2641

HUN

-

IM

Nikola

Nikolovski

2409

MKD

1 - 0

5.3

GM

Papp Gábor

2599

HUN

-

FM

Emil Risteski

2320

MKD

½ - ½

Az élcsoport állása:

H.

R.

FED

 

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

2

RUS

Mednyij Vszadnik

5

4

1

0

9

123,0

22,5

88,0

2

3

CZE

Ave Novy Bor

5

4

1

0

9

108,0

21,0

85,0

3

5

ESP

Silla-Valencia Origin of Chess

5

4

1

0

9

97,0

21,5

88,5

4

1

MKD

Alkaloid

5

4

0

1

8

132,5

24,0

88,0

5

6

DEN

Team XtraCon

5

4

0

1

8

83,0

20,5

76,5

6

11

ISL

,Skakfelag Selfoss

5

4

0

1

8

70,5

20,5

74,5

7

10

SRB

Sloven Ruma

5

4

0

1

8

68,5

19,0

80,5

8

9

AZE

Vugar Gasimov

5

3

1

1

7

83,0

20,5

77,5

9

4

RUS

KPRF

5

3

0

2

6

98,5

18,5

93,5

10

7

ISR

BEER Sheva

5

3

0

2

6

91,0

16,5

91,0

11

17

MKD

Prilep

5

3

0

2

6

65,5

15,0

86,0

12

12

SUI

Schachgesellschaft Riehen

5

3

0

2

6

63,5

17,5

74,5

13

8

NOR

Offerspill Chess Club

5

3

0

2

6

60,0

17,5

75,5

14

15

SLO

Maribor Poligram

5

3

0

2

6

60,0

17,0

84,5

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

No.

Csapat

Csapat

Res.

:

Res.

1

  Silla-Valencia Origin of Chess (9, 97)

  Mednyij Vszadnik (9, 123)

:

2

  Alkaloid (8, 132,5)

  AVE Novy Bor (9, 108)

:

3

  Skakfelag Selfoss (8, 70,5)

  Team XtraCon (8, 83)

:

4

  Sloven Ruma (8, 86,5)

  Vugar Gasimov (7, 83)

:

5

  KPRF /, 98,5)

  Maribor Poligram (6, 60)

:

6

  Reykjavík (6, 54)

  BEER SHEVA (6, 91)

:

7

  Offerspill Chess Club (6, 60)

  Gambit Bonnevoie (6, 45)

:

8

  Schachgesellschaft Riehen (6, 63,5)

  Stocholms SS (6, 52)

:

9

  Gambit Asseko SEE (6, 54)

  Prilep (6, 65,5)

:


 

A Női Európa-kupán a bajnoki címért, a dobogós helyekért folyó küzdelemben mind a három csapat győzelemmel zárta az ötödik fordulót.  South Ural és a Kijevi Sakkszövetség csapatai az utolsó fordulóban mérkőznek meg.

T

5

  MSK Centar

Élő

-

1

  Monte-Carlo

Élő

1 : 3

2.1

IM

Nurgyul Salimova

2362

-

GM

Alekszandra Gorjacskina

2608

½ - ½

2.2

WGM

Viktoria Radeva

2350

-

GM

Nana Dzagnidze

2525

0 - 1

2.3

FM

Beloslava Krasteva

2217

-

GM

Pia Cramling

2455

½ - ½

2.4

Ivana Manova

1779

-

IM

Elisabeth Paehtz

2465

0 - 1

T.

8

  Kumanovo

Élő

-

3

  South Ural

Élő

½ :3½

3.1

FM

Gergana Pejcseva

2331

-

IM

Dinara Szaduakasszova

2489

½ - ½

3.2

FM

Nagya Toncseva

2178

-

GM

Valentyina Gunyina

2446

0 - 1

3.3

WIM

Szandra Djukic

2127

-

WGM

Alekszandra Malcsevszkaja

2407

0 - 1

3.4

Szanja Trajkovszka

1968

-

WGM

Elizaveta Szolozsenkina

2311

0 - 1

T.

4

  Alkaloid

Rtg

-

2

  GRECO – Kyiv Chess Federation

Rtg

1½:2½

4.1

IM

Polina Suvalova

2510

-

GM

Anna Muzicsuk

2534

½ - ½

4.2

IM

Ekaterina Atalik

2429

-

GM

Zsanszaja Abdumalik

2502

0 - 1

4.3

IM

Bulmaga, Irina

2407

-

GM

Marija Muzicsuk

2540

½ - ½

4.4

WFM

Stojkovska, Monika

2081

-

IM

Julija Oszmak

2428

½ - ½

H.

 

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

South Ural

 * 

3

3

4

10

54,5

16,0

40,5

2

GRECO – Kyiv Chess Federation

 * 

2

4

3

3

9

39,5

14,5

32,8

3

Monte-Carlo

1

2

 * 

3

3

7

53,0

12,5

29,8

4

SK Erste Bank Baden

1

1

 * 

6

35,0

10,5

21,5

5

Alkaloid

 * 

2

3

31,5

9,0

7,8

6

Kumanovo

½

0

½

2

 * 

3

14,0

5,5

9,5

7

Tajfun – SK Ljubljana

1

½

 * 

2

36,5

7,0

9,0

8

MSK Centar

0

1

1

 * 

0

20,5

5,0

0,0

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So harmadszor, Carissa Yip először győzött az amerikai bajnokságon
2021. 10. 20.

Caruana, So és Sevian rapid rájátszása dönti el az amerikai bajnoki cím sorsát
2021. 10. 19.

Az amerikai bajnokságon az utolsó forduló dönt, Caruana, So és Sevian holtversenyben vezet
2021. 10. 18.

Carauana újabb győzelmével fél pontra megközelítette az élen álló triót
2021. 10. 17.

A nyolcadik fordulóban hat döntetlen született, az élen álló triónak fél pont az előnye
2021. 10. 15.

Hármas holtverseny az élen, Caruna 90 lépésben nyert Robson ellen
2021. 10. 14.

Újabb meglepetés az amerikai bajnokságon, a 21 éves Sevian is legyőzte Caruanát, 
2021. 10. 13.

Az amerikai bajnokság ötödik fordulójában Naroditsky sötéttel győzte le Caruanát
2021. 10. 12.

A címvédő Tungsram ANSK 9-3-ra győzött a Szuperliga első fordulójában az ASE Paks ellen
2021. 10. 11.

So 28. születésnapján remizett Caruanával, nagy esélyt szalasztott el
2021. 10. 10.

Az amerikai bajnokságon Caruana vezeti a rajtlistát, So játszik címvédőként
2021. 10. 08.

Az orosz válogatott hyőzött a női csapat-világbajnokságon, a döntőben India ellen nyert
2021. 10. 07.

Radzsabov és Aronjan remekül hajrázott, Carlsen mögött ők lettek az érmesek
2021. 10. 05.

Aronjan 3-1-re legyőzte Carlsent, Radzsabov sorozatban ötödik párharcát nyerte meg
2021. 10. 04.

Két fordulóval a befejezés előtt Magnus Carlsent már a Meltwater Champions Chess Tour győzteseként ünnepelték
2021. 10. 03.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog