Help Sales ÁSZF

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az Ohridi-tó partján fekvő Struga üdülőhelyen zajló 36. Klubcsapatok Európa-kupájának hatodik fordulójában az orosz Mednyij Vszadnik együttese 3,5-2,5-re nyert a spanyol Silla-Valencia Origin of Chess csapata ellen és egypontos előnnyel várhatja az utolsó fordulót. A macedón Alkaloid és a cseh AVE Novy Bor rangadóján hat döntetlen született. A dán Team XtraCon Berkes Ferenccel az éltáblán 3,5-2,5-re legyőzte az izlandi Skakfelag Selfoss gárdáját és harmadik helyen áll a befejező játéknap előtt, az éllovas Mednyij Vszadnik együttesével mérkőzik meg. A női viadalon az orosz South Ural két pontra növelte előnyét  Kijevi Sakkszövetség csapata előtt, az utolsó fordulóban lesz a rangadójuk.

 

Három csapat kezdte kilenc meccsponttal a hatodik fordulót, amelynek párosítása a szentpétervári Mednyij Vszadnik együttesének volt kedvező. A spanyol Silla-Valencia Origin of Chess hatosával szemben azonban a vártnál nehezebben született meg a győzelmük.

Peter Szvidler még nyeretlen, de nem veretlen, negyedik partiját remizte el. Meglepő Andrej Jeszipenko világossal elszenvedett veresége, Vlagyimir Fedoszejev hátrányból egyenlített ki. Kirill Alekszejenko a Mednyij Vszadni nyerőembere, mind az öt partiját megnyerte, ahogy Konsztantin Szakajev három győzelemnél tart.

A forduló rangadója, a macedón Alkaloid és a cseh AVE Novy Bor békés játszmákkal ért véget döntetlennel.

Nem panaszkodhatott a párosításra Berkes Ferenc vezette dán Tean XtraCon csapata, az izlandi Skakfelag Selfoss együttese volt az ellenfele. Nyolcszoros bajnokunk nagy csatában remizett, Bánusz Tamás döntetlent ért el, Papp Gábor kikapott, de a hátsó táblákon siker koronázta erőfeszítéseiket. A csapat ötödik győzelmét aratta, a harmadik helyen várja az éllovas Mednyij Vszadnik elleni csatát.   

A többi találkozón a vártt eredmények születtek, az esályes együttesek „gólarányt” is javítottak, holtverseny esetén az ún. olimpiai Berger-Sonneborn pontszám dönt.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

T.

5

  Silla-Valencia Origin of Chess  (9)

Élő

FED

-

2

  Mednyij Vszadnik (9)

Élő

FED

2½:3½

1.1

GM

Anton Korobov

2685

UKR

-

GM

Peter Szvidler

2701

RUS

½ - ½

1.2

GM

Alexei Shirov

2652

ESP

-

GM

Andrej Jeszipenko

2720

RUS

1 - 0

1.3

GM

Nijat Abasov

2652

AZE

-

GM

Vlagyimir Fedoszejev

2708

RUS

½ - ½

1.4

GM

Jaime Santos Latasa

2627

ESP

-

GM

Kirill Alekszejenko,

2693

RUS

0 - 1

1.5

GM

Alvar Alonso Rosell

2566

ESP

-

GM

Konsztantin Szakajev

2595

RUS

0 - 1

1.6

GM

Lance Henderson De La Fuente,

2491

ESP

-

GM

Alekszej Goganov

2559

RUS

½ - ½

T.

1

  Alkaloid (8)

Élő

FED

-

3

  AVE Novy Bor (9)

Élő

FED

3 : 3

2.1

GM

Sahriyar Mamedgyarov,

2762

AZE

-

GM

Pentala Harikrishna

2725

IND

½ - ½

2.2

GM

Sam Shankland

2720

USA

-

GM

Radoslaw Wojtaszek

2698

POL

½ - ½

2.3

GM

Daniil Dubov

2714

RUS

-

GM

David Navara

2676

CZE

½ - ½

2.4

GM

Jurij Krivorucsko

2689

UKR

-

GM

Markus Ragger

2665

AUT

½ - ½

2.5

GM

Erneszto Inarkijev

2663

RUS

-

GM

David Anton Guijarro

2651

ESP

½ - ½

2.6

GM

Alekszandr Predke

2662

RUS

-

GM

Mateusz Bartel

2611

POL

½ - ½

T.

11

  Skakfelag Selfoss (8)

Élő

FED

-

6

  Team XtraCon (8)

Élő

FED

2½:3½

3.1

GM

Alexander Donchenko,

2641

GER

-

GM

Berkes Ferenc

2671

HUN

½ - ½

3.2

GM

Anton Demcsenko

2610

RUS

-

GM

Bánusz Tamás

2641

HUN

½ - ½

3.3

GM

Mikhail Al. Antipov

2607

RUS

-

GM

Papp Gábor

2599

HUN

1 - 0

3.4

IM

Szemjon Lomaszov

2526

RUS

-

GM

Jesper Sondergaard Thybo

2587

DEN

0 - 1

3.5

IM

Dagur Arngrimsson

2383

ISL

-

GM

Eduardas Rozentalis

2509

LTU

0 - 1

3.6

FM

Robert Lagerman

2300

ISL

-

GM

Chatalbashev, Boris

2530

DEN

½ - ½

4

  Sloven Ruma  (8)

  Vugar Gashimov  (7)

:

5

  KPRF  (6)

  Maribor Poligram  (6)

5

:

1

6

  Reykjavík  (6)

  BEER SHEVA  (6)

1

:

5

7

  Offerspill Chess Club  (6)

  Gambit Bonnevoie  (6)

:

½

8

  Schachgesellschaft Riehen  (6)

  Stocholms SS  (6)

3

:

3

9

  Gambit Asseko SEE  (6)

  Prilep (6)

:

Az élcsoport állása:

H.

R.

FED

 

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

2

RUS

Mednyij Vszadnik

6

5

1

0

11

177,5

26,0

129,5

2

3

CZE

AVE Novy Bor

6

4

2

0

10

153,5

24,0

128,0

3

6

DEN

Team XtraCon

6

5

0

1

10

115,0

24,0

113,0

4

1

MKD

Alkaloid

6

4

1

1

9

173,5

27,0

126,0

5

5

ESP

Silla-Valencia Origin of Chess

6

4

1

1

9

148,0

24,0

135,5

6

9

AZE

Vugar Gasimov

6

4

1

1

9

134,0

25,0

114,0

7

4

RUS

KPRF

6

4

0

2

8

144,5

23,5

124,5

8

7

ISR

BEER SHEVA

6

4

0

2

8

131,0

21,5

123,0

9

11

ISL

Skakfelag Selfoss

6

4

0

2

8

119,5

23,0

116,0

10

8

NOR

Offerspill Chess Club

6

4

0

2

8

106,5

23,0

107,0

11

10

SRB

Sloven Ruma

6

4

0

2

8

105,0

20,5

122,5

12

17

MKD

Prilep

6

4

0

2

8

103,5

18,5

120,5

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

No.

Csapat

Csapat

Res.

:

Res.

1

  Mednyij  Vszadnik (11)

  Team XtraCon (10)

:

2

  AVE Novy Bor  (10)

  Silla-Valencia Origin of Chess (9)

:

3

  Vugar Gasimov  (9)

  Alkaloid (9)

:

4

  Offerspill Chess Club (8)

  KPRF  (8)

:

5

  BEER SHEVA  (8)

  Sloven Ruma  (8)

:

6

  Prilep  (8)

  Skakfelag Selfoss  (8)

:

7

  Andreu Paterna  (7)

  Schachgesellschaft Riehen  (7)

:

8

  Stocholms SS  (7)

  Gambit Asseko SEE  (6)

:


 

A női viadalon a South Ural második meccsét nyerte meg 3,5-0,5-re és megerősítette vezető pozícióját. Az orosz csapat előnyét két pontra növelte a nagy rivális ukrán Kijevi Sakkszövetség döntetlene után. AMuzicsuk testvérek csak remiztek, Julija Oszmak váratlan vereségét követően Natalija Bukszának a győzelme csak a 2-2-höz volt elegendő.

A Monte-Carlo csapata simán nyert 4-0-ra, a többszörös bajnokcsapat drukkolhat az utolsó fordulóban az éllovas orosz együttes sikeréért.

A 6. forduló két legfontosabb mérkőzése:

T.

6

  SK Erste Bank Baden

Élő

-

2

  GRECO – Kyiv Chess Federation

Élő

2 : 2

1.1

IM

Alina Bivol

2385

-

GM

Anna Muzicsuk

2534

½ - ½

1.2

WGM

Josefine Heineman

2292

-

GM

Marija Muzicsuk

2540

½ - ½

1.3

WGM

Dinara Dordzhieva

2303

-

IM

Julija Oszmak

2428

1 - 0

1.4

WIM

Ivana Hrescak

2142

-

IM

Natalija Buksza

2417

0 - 1

T.

3

  South Ural

Élő

-

4

  Alkaloid

Élő

3½: ½

2.1

IM

Dinara Szaduakasszova

2489

-

IM

Polina Suvalova

2510

½ - ½

2.2

GM

Valentyina Gunyina

2446

-

IM

Ekaterina Atalik

2429

1 - 0

2.3

IM

Olga Badelka

2422

-

IM

Irina Bulmaga

2407

1 - 0

2.4

WGM

Alekszandra Maltsevszkaja

2407

-

WFM

Stojkovska, Monika

2081

1 - 0

A 25. Női Klubcsapatok Európa-kupa állása:

H.

 

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

South Ural

 * 

3

3

4

12

77,0

19,5

60,0

2

GRECO – Kyiv Chess Federation

 * 

2

2

4

3

3

10

57,5

16,5

45,5

3

Monte-Carlo

1

2

 * 

3

4

3

9

72,0

16,5

42,3

4

SK Erste Bank Baden

1

2

1

 * 

7

59,0

12,5

30,8

5

Alkaloid

½

 * 

2

3

42,5

9,5

11,3

6

Kumanovo

½

0

0

½

2

 * 

3

15,5

5,5

13,3

7

Tajfun – SK Ljubljana

1

½

 * 

½

2

50,5

7,5

9,5

8

MSK Centar

0

1

1

 * 

2

28,0

8,5


 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So harmadszor, Carissa Yip először győzött az amerikai bajnokságon
2021. 10. 20.

Caruana, So és Sevian rapid rájátszása dönti el az amerikai bajnoki cím sorsát
2021. 10. 19.

Az amerikai bajnokságon az utolsó forduló dönt, Caruana, So és Sevian holtversenyben vezet
2021. 10. 18.

Carauana újabb győzelmével fél pontra megközelítette az élen álló triót
2021. 10. 17.

A nyolcadik fordulóban hat döntetlen született, az élen álló triónak fél pont az előnye
2021. 10. 15.

Hármas holtverseny az élen, Caruna 90 lépésben nyert Robson ellen
2021. 10. 14.

Újabb meglepetés az amerikai bajnokságon, a 21 éves Sevian is legyőzte Caruanát, 
2021. 10. 13.

Az amerikai bajnokság ötödik fordulójában Naroditsky sötéttel győzte le Caruanát
2021. 10. 12.

A címvédő Tungsram ANSK 9-3-ra győzött a Szuperliga első fordulójában az ASE Paks ellen
2021. 10. 11.

So 28. születésnapján remizett Caruanával, nagy esélyt szalasztott el
2021. 10. 10.

Az amerikai bajnokságon Caruana vezeti a rajtlistát, So játszik címvédőként
2021. 10. 08.

Az orosz válogatott hyőzött a női csapat-világbajnokságon, a döntőben India ellen nyert
2021. 10. 07.

Radzsabov és Aronjan remekül hajrázott, Carlsen mögött ők lettek az érmesek
2021. 10. 05.

Aronjan 3-1-re legyőzte Carlsent, Radzsabov sorozatban ötödik párharcát nyerte meg
2021. 10. 04.

Két fordulóval a befejezés előtt Magnus Carlsent már a Meltwater Champions Chess Tour győzteseként ünnepelték
2021. 10. 03.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog