Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan taktikai csapással győzte le Almási Zoltánt

Címkék: Gibraltár

Gibraltáron lejátszották a Tradewise nyílt verseny harmadik fordulóját. Polgár Judit sötéttel remizett az angol David Howellel. A játéknapon számos meglepetés született, remekeltek a női sakkozók. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan 34 lépésben legyőzte Almási Zoltánt. A spanyol megnyitás berlini változatában a Hou Ji-fan szép taktikai csapással került döntő előnybe. A szlovén Anna Muzicsuk az orosz Peter Szvidlertől rabolt fél pontot, Erdős Viktor is csak remizett a grúz Nino Hurcidzével. Kedvező párosítása volt Rapport Richárdnak, könnyű győzelemmel érvényesítette a papírformát.  Öten hibátlanok még a 256 fős mezőnyben.

                          

Élesedik a küzdelem, meglepő eredmények születtek a 10 fordulós svájci rendszerű viadal harmadik játéknapján. A második helyen kiemelt azeri Sahriyar Mamedgyarovra az angolok „veterán” nagymestere, a tavalyi tornán is remeklő Nigel Short mért vereséget. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan a spanyol megnyitás berlini változatában Almási Zoltánt győzte le. Nyolcszoros bajnokunk alighanem lebecsülte világelső ellenfelét, akinek taktikai csapást engedélyezett. Az indiai Humpy Koneru a cseh Viktor Laznickával remizett, a szlovén Anna Muzicsuk még értékesebb döntetlenért járó fél ponttal gazdagodott. A Világkupa-győztes, hatszoros orosz bajnok Peter Szvidlerrel remizett.

Meglepetésként hatott Polgár Judit Caro-Kann védelme az angol David Howell ellen. A vezércserét követően Howell elkerülte a lépésismétléses döntetlent, az érdekes végjátékban mindketten hagytak ki jobb folytatásokat, végül pontosztozkodás született. Az örmény Gabriel Szargiszjan és a moldáv Viorel Bologan veresége is említést érdemel. Erdős Viktor világossal nem bírt a grúz Nino Hurcidzével. Rapport Richárd könnyedén verte belga ellenfelét.

 

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Nigel Short (angol, 2677, 2) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2747, 2)  1 - 0

Michael Adams (angol, 2724, 2) – Daniel Fridman (német, 2660, 2)  1 - 0

Hou Ji-fan (kínai, 2605, 2) – Almási Zoltán (magyar, 2717, 2)  1 - 0

Le Quang Liem (vietnami, 1714, 2) – Mircea-Emilian Parligras (román, 2650, 2)  döntetlen

David Howell (angol, 2603, 2) – Polgár Judit (magyar, 2710, 2)  döntetlen

Humpy Koneru (indiai, 2589, 2) – Viktor Laznicka (cseh, 2704, 2)  döntetlen

Kaido Kulaots (észt, 2581, 2) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2700, 2) döntetlen

Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 2) – Alberto David (luxemburgi, 2598, 2)  döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2683, 2) – Sabino Brunello (olasz, 2581, 2)  0 - 1

Ruben Felgaer (argentin, 2571, 2) – Viorel Bologan (moldáv, 2680, 2) 1 - 0

Peter Szvidler (orosz, 2749, 1,5) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2580, 2)  döntetlen

Alekszej Shirov (spanyol, 2710, 1,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2483, 1,5)  1 - 0

Erdős Viktor (magyar, 2634, 1,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2444, 1,5)  döntetlen

Rapport Richárd (magyar, 2543, 1,5)  - Jean Herman (belga, 2077, 2)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1-5. Nigel Short, Michael Adams, Hou Ji-fan, Sabino Brunello és Ruben Felgaer 3 pont

6- 28. Mircea-Emilian Parligras, Le Quang Liem, Polgár Judit, Viktor Laznicka, Krishnan Sasikiran, Szergej Movszeszjan, David Howell, Albert David, Humpy Koneru, Kaido Kulaots, Jan Gustafsson, Alekszej Shirov, Anna Muzicsuk, Artur Juszupov, Anna Zatonskih,… Rapport Richárd, Nana Dzagnidze,… 2,5

 

Az élcsoportban 4. forduló párosítása:

Hou Ji-fan (kínai, 2605, 3) – Michael Adams (angol, 2724, 3)

Sabino Brunello (olasz, 2581, 3) – Nigel Short (angol, 2677, 3)

Le Quang Liem (vietnami, 2714, 2,5) – Ruben Felgaer (argentin, 2571, 3)

Polgár Judit (magyar, 2710, 2,5) – Humpy Koneru (indiai, 2589, 2,5)

Alberto David (luxemburgi, 2598, 2,5) – Alekszej Shirov (spanyol, 2710, 2,5)

Viktor Laznicka (cseh, 2704, 2,5) – Kaido Kulaots (észt, 2581, 2,5)

Szergej Movszszjan (örmény, 2700, 2,5) – Artur Juszupov (német, 2569, 2,5)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2580. 2,5) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 2,5)

Mircea-Emilian Parligras (román, 2650, 2,5) – G N Gopal (indiai, 2566, 2,5)

Rapport Richárd (magyar, 2543, 2,5) – Jan Gustafsson (német, 2643, 2,5)

Alekszandr Fier (brazil, 2603, 2,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2535, 2,5)

Niclas Huschenbeth (német, 2518, 2,5) – David Howell (angol, 2603, 2,5)

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2747, 2) – Anna Zatonskih (amerikai, 2506, 2,5)

 

Howell,D (2603) - Polgár,J (2710)
Caro-Kann védelem [B16]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Hf6 5.Hxf6+ gxf6 6.Hf3 Ff5 7.Fd3 Fg6 8.Ff4 e6 9.0-0 Fg7 10.Ve2 0-0 11.Bad1 Be8 12.Fg3 Hd7 13.Bfe1 Va5 14.Hd2 Hb6

A gyalogáldozat elfogadására, 14...Vxa2-re 15.Hc4 b5 (15...Fxd3 16.Vxd3 b5 17.Hd6 Bed8 18.b3) 16.Hd6 Bed8 17.Fxg6 hxg6 18.d5 következett volna.

15.c4 Vh5                                        

Judit a gyalograblásra ezúttal sem vállalkozott. 15...Vxa2 16.c5 Hd5 17.He4 Fxe4 18.Fxe4 folytatás nem nyerte el tetszését.

16.Fxg6

Számításba jött a 16.f3 Fxd3 17.Vxd3 f5 18.Hb3 folytatás.

16...hxg6 17.Vxh5 gxh5 18.b3 f5 19.Hf3 Bad8 20.Kf1 Ff6 21.Ff4 Hd7 22.Be3 Kg7 23.Fc7 Bc8 24.Fd6 Fe7 25.Fg3 Ff6 26.Fd6 Fe7 27.Fg3 Ff6

 

28.Bed3

Kedvezőbb állásban az angol nagymester elkerülte a lépésismétlést.

28...Hf8 29.h3 Hg6 30.Fh2 Bed8 31.Ke2 f4 32.g3 fxg3 33.fxg3 Fe7 34.He5 b5 35.Fg1 Fd6 36.Hxg6 Kxg6 37.Bc1 a5 38.Ff2 f5 39.Bdc3 b4 40.Bf3 a4 41.c5 Fc7 42.Bc4 axb3 43.axb3 Bb8 44.Fe1 Bb5 45.Bd3 Bdb8 46.Kf3 Ba8 47.Bc2?! Kf7 48.Ke2 Bg8 49.Bf3 Bd8 50.Ff2 Kg6 51.Be3 Kf7 52.Bf3 Kg6 53.Ba2 Ba5 54.Bxa5 Fxa5 55.Be3 Kf7 56.Kd3 Fc7 57.Kc4 Ba8 58.Bf3 Ke7 59.g4 f4 60.Fh4+ Kf7 61.gxh5 e5 62.dxe5 Fxe5 63.Kxb4 Ke6 64.Bf1 Bh8 65.Fg5 Kf5 66.Fe7?!

 Jobb volt a 66.h4 Bxh5 67.Ka5 Bh8 68.Kb6 Bb8+ 69.Kxc6 Bxb3 70.Fd8 folytatás.

66...Bxh5 67.h4 Bh7 68.Fd6 Bxh4 69.Ka5?! Bh3 70.Kb6 Bxb3+ 71.Kxc6 f3 72.Kd7 Bd3 73.Kc7 Kf4 74.Be1 Fxd6+ 75.cxd6 f2 76.Bf1 és döntetlen

Hou Ji-fan (2605) - Almási,Z (2717)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.dxe5 Hf5 8.Vxd8+ Kxd8 9.Hc3 Fd7 10.h3 h6 11.b3 c5 12.Hd5 g5 13.Fb2 Fe6 14.Bad1 Kc8 15.c4 b6 16.Hd2 Fg7 17.He4 Kb7 18.Bd2 a5 19.f4 a4 20.g4 Hd4?! 21.b4 a3 22.Fa1 Ba4 23.bxc5 Bxc4?

Taktikai csapást engedélyezett, de 23...Hc6 24.f5 Fxd5 25.cxd5 Hxe5 26.Be2 Hf3+ 27.Bxf3 Fxa1 28.cxb6 Fd4+ 29.Kg2 Fxb6 30.Bb3 Bc4 31.Hc3 is világosra volt előnyös.

 

 

24.Hxc7! Kxc7 25.cxb6+ Kc6 26.Fxd4 Bd8 27.Bfd1 Ff8

 

28.f5 Fc8 29.Ff2 Bxd2 30.Hxd2 Bc3? 31.He4 Bc2 32.Bd8 Fb7 33.Bxf8 Bxa2 34.e6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő kilencedik játszmájában Nepomnjacsij tisztet nézett el, Carlsen már 6-3-ra vezet
2021. 12. 08.

Négy döntetlen a férfi bajnokságon, a női viadalon kettős győzelmet értek el a Terbe testvérek
2021. 12. 08.

Kedden kezdődik a női és a férfi sakkbajnokság, Gaál Zsóka és Berkes Ferenc vezeti a rajtlistát
2021. 12. 06.

A Szuperligában három forduló után már hat és fél pont a címvédő Tungsram ANSK előnye
2021. 12. 06.

Nepomnjacsij gyalogot nézett el a nyolcadik partiban, Carlsen könnyen nyert, 5-3-ra vezet
2021. 12. 05.

Döntetlen a hetedik játszma, a világbajnoki döntő félidejében Magnus Carlsen 4-3-ra vezet
2021. 12. 04.

Magnus Carlsen 136 lépésben nyerte meg a világbajnoki döntő hatodik játszmáját
2021. 12. 04.

A világbajnoki döntő ötödik játszmája, a harmadik spanyol megnyitású parti is döntetlen lett
2021. 12. 02.

A 18 éves Alireza Firouzja az új világranglista második helyettje, Magnus Carlsen előnye 52 pont
2021. 12. 01.

Magnus Carlsen 31. születésnapján 33 lépésben lett döntetlen a világbajnoki döntő negyedik játszmája
2021. 12. 01.

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog