A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan remekül rajtolt a bieli szuperversenyen

Címkék: Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek

A svájci üdülőparadicsomban, Bielben immár a 47. sakkfesztivált rendezik meg. A hagyományoknak megfelelően svájci rendszerű versenyek, rapidtornák is színesítik a programot, a legnagyobb érdeklődés a szuperversenyt kíséri. A július 14. és 24. között megrendezendő  6 résztvevős, kétfordulós viadal 2717-es Élő-átlaggal 19-es kategóriájú, a világranglistán tízedik francia Maxime Vachier-Lagrave vezeti a rajtlistát. A tornával a sakkfesztiválok főszervezőjeként örökbecsű munkát végzett Hans Suri emlékének is adóznak. A fesztivál honlapja a http://www.bielchessfestival.ch. A torna nagy szenzációval kezdődött, a 20 éves kínai világbajnoknő Hou Ji-fan 28 lépésben legyőzte a holland Anish Girit, majd szereplését Radoslaw Wojtaszek elleni remivel folytatta.

 

Biel 1976 óta a képzeletbeli sakktérkép egyik legjelentősebb városa. Zónaközi döntő megrendezésével indult útjára a szép sorozat. A viadalt a dán Bent Larsen nyerte meg, Portisch Lajos holtversenyben második lett a szovjet Tigran Petroszjan és Mihail Tal társaságában, majd a rájátszáson kiharcolta a világbajnok-jelötséget. (Petroszjan volt a másik továbbjutó.) Egy évvel később a nagymesterversenyen az angol Anthony Miles ért elsőként célba, majd két év múlva Viktor Korcsnoj aratott szenzációs győzelmet, 13 partiból 12 pontot gyűjtve. A későbbi meghívásos tornák is inkább a svájci sakkozók számára jelentettek jó versenyzési lehetőséget. 1983-ban Adorján András játszott, harmadikként végzett.

1985-ben másodszor rendeztek zónaközi döntőt, egyetlen magyar résztvevőként Sax Gyula tízedikként nem jutott tovább. 1993-ban harmadszor volt Biel a házigazdája a zónaközi döntőnek, amelyet 13 fordulós svájci rendszerben bonyolítottak le. Portisch Lajos végig esélyes volt a továbbjutásra. Az utolsó fordulóban a párosítás szeszélye folytán Polgár Judittal került szembe, és a harcos döntetlen végül megakadályozta, hogy ismét világbajnok-jelölt legyen.

1996-ban Almási Zoltán is bemutatkozott Bielben, a 12 fős mezőnyben holtversenyben negyedikként zárta szereplését. 1999-ben először rendezték meg a viadalt két fordulóval, 6 résztvevővel, és egyre rangosabbak lettek a mezőnyök. 2001-ben a torna doyenje, a svájci Viktor Korcsnoj  szenzációs teljesítménnyel végzett az élen, az orosz Peter Szvidlert előzte meg fél ponttal. 2003-ban az orosz Alekszandr Morozevics remekelt, a 10 játszmából 8 pontot szerzett. Egy évvel később sikerét megismételte, majd az orosz nagymester harmadik bieli tornagyőzelmét ünnepelte, meglepetésre azonban kettős vereséget szenvedett a norvég csodagyerektől, Magnus Carlsentől.

 

2007-ben tíz résztvevő vetélkedett a 18-as kategóriájú tornán, ahol Polgár Judit is szerepelt. A meglepetésekkel tarkított viadal a 16 éves Magnus Carlsen elsőségével fejeződött be. A tornagyőzelmet eldöntő rájátszásban az amerikai Alekszander Oniscsuk ellen a két rapid, majd a két villámparti is remi lett, a „hirtelen halál” játszmát Carlsen sötéttel bravúros játékkal megnyerte. Nagymesternőnk félpontos hátránnyal holtversenyben harmadik lett a svájci Yannick Pelletier, az orosz  Alekszandr Griscsuk és Tejmur Radzsabov társaságában.

2008-ban az orosz Jevgenyij Alekszejev nyerte a bieli sakkfesztivál szuperversenyét. Öt éve a francia sakkozás nagy reménysége, a 19 esztendős Maxime Vachier-Lagrave veretlenül ért célba. 2010-ben ifjú titánok versenyére került sor, a hármas holtversenyt rájátszás döntötte el, az olasz Fabiano Caruana nyerte a párharcokat a vietnami Nguyen és Vachier-Lagrave előtt.

Három éve Magnus Carlsent másodszor ünnepelték  tornagyőztesként. Carlsen mindkét pontszámítás szerint az élen végzett, a tornán győzelem 3, a döntetlen 1 pontot ért.

 

2012-ben meglepetéssel fejeződött be a 45. sakkfesztivál szuperversenye, a kínai Wang Hao nyerte meg a viadalt. A kínai sakkozó három veresége ellenére hat győzelmével és egy remivel egy ponttal megelőzte a négy nyerés mellett hatot remiző Magnus Carlsent. A klasszikus pontozás szerint Carlsen végzett az élen. 

 

Tavaly Maxime Vachier-Lagrave másodszor vehette át a győztesnek járó trófeát. A négyes holtversenyt eldöntő rájátszásban diadalmaskodott. Pályafutása első szuperversenyén Rapport Richárd az utolsó helyen végzett.

A nagymesterversenyek eddigi győztesei:

1977 Anthony Miles (angol)
1979 Viktor Korcsnoj (svájci)
1980 Yehuda Grünfeld (izraeli)
1981 Eric Lobron (német) és Vlastimil Hort (cseh)
1982 John Nunn (angol) és Florin Gheorghiu (román)
1983 Anthony Miles és  John Nunn (mindkettő angol)
1984 Vlastimil Hort (cseh) és Robert Hübner (német)
1986 Lev Polugajevszkij (szovjet) és Eric Lobron (német)
1987 Borisz Gulko (amerikai)
1988 Ivan Szokolov (jugoszláv) és Borisz Gulko (amerikai)
1989 Vaszilij Ivancsuk (szovjet)
1990 Anatolij Karpov (szovjet)
1991 Alekszej Shirov (lett)
1992 Anatolij Karpov (orosz)
1994 Viktor Gavrikov (svájci)
1995 Alekszej Drejev (orosz)
1996 Anatoly Karpov (orosz)
1997 Viswanathan Anand (indiai)
1998 Mladen Palac (horvát)
1999 Jeroen Piket (holland)
2000 Peter Szvidler (orosz)
2001 Viktor Korcsnoj (svájci)
2002 Ilija Szmirin (izraeli)
2003 Alekszander Morozevics (orosz)
2004 Alekszander Morozevics (orosz)
2005 Borisz Gelfand (izraeli és Andrej Volokityin (ukrán)
2006 Alekszander Morozevics (orosz)

2007 Magnus Carlsen (norvég)

2008 Jevgenyij Alekszejev (orosz)

2009 Maxime Vachier-Lagrave (francia)

2010 Fabiano Caruana (olasz)

2011 Magnus Carlsen (norvég)

2012 Wang Hao (kínai)

2013 Maxima Vachier-Lagrave (francia)

 

A zónaközi döntők győztesei:

1976 Bent Larsen (dán)

1985 Rafael Vaganjan (szovjet)

1993 Borisz Gelfand (fehérorosz)

 

Az idei tornán a franciák legjobbja, Maxime Vachier-Lagrave vezeti a rajtlistát, a 23 éves nagymester ötödször kapott meghívást. 2009-ben tornagyőztes volt, egy év múlva hármas holtversenyben végzett az élen, tavaly a négyes holtversenyt eldöntő rájátszást nyerte meg, három éve harmadikként zárta szereplését.

A junior világranglistán a holland Anish Giri az első, harmadszor játszik Bielben. A lengyel Radoslaw Wojtaszek első alkalommal szerepel, ahogy az indiai Pentala Harikrishna is. Az idei Európa-bajnok orosz Alekszandr Motiljev másodszor a bieli arénában.     

A 20 éves kínai világbajnoknő Hou Ji-fan szenzációs győzelemmel tette le névjegyét, Anish Giri alighanem lebecsülte a világranglistán Polgár Judit mögött második bajnoknőt. Hou Ji-fan jó formáját a lopotai GP-versenyen is bizonyította.

Rosszul értékelte esélyeit Alekszandr Motiljev, a felkínált lehetőséggel Radoslaw Wojtaszek jól élt, bástyájának betörése eldöntötte a parti sorsát.

Maxime Vachier-Lagrave a nyitásban nem tudta meglepni Pentala Harikrishnát, 5…e5! lépést követően sötét jobban is játszhatott volna, a küzdelem két királyig zajlott.

 

Az első forduló eredményei:

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2766) – Pentala Harikrishna (indiai, 2726) döntetlen (Trompowsky támadás, 51)

Alekszandr Motiljev (orosz, 2698) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2733) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 40)

Hou Ji-fan (kínai, 2629) – Anish Giri (holland, 2750) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 28)

 

Hosszas   manőverezések mellett kiegyenlített esélyű küzdelmet vívott Harikrishna és   Giri. Az időzavarban azonban a holland titán fatális tervet játszott meg,   magára hagyott királya áldozatul esett.

A   világbajnoknő remekül felkészült a versenyre, a Ragozin-védelemben Radoslaw   Wojtaszeknek nem volt igazi esélye.

Javított   Alekszandr Motiljev, kisebb kalandok után értékes fél pontot szerzett.

 

A 2. forduló eredményei:

Pentala   Harikrishna – Anish Giri 1 – 0 (Olasz megnyitás, 41)

Radoslaw   Wojtaszek – Hou Ji-fan döntetlen (Vezércsel, 40)

Maxime   Vachier-Lagrave – Alekszandr Motiljev döntetlen (Szláv védelem, 40)

 

A verseny állása:

1-3. Hou   Ji-fan, Radoslaw Wojtaszek és Pentala Harikrishna 1,5 pont

4. Maxime   Vachier-Lagrave 1

5.   Alekszandr Motiljev 0,5

6.Anish   Giri 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A 3. forduló párosítása:

Alekszandr   Motiljev – Pentala Harikrishna

Hou Ji-fan   – Maxime Vachier-Lagrave

Anish Giri   – Radoslaw Wojtaszek

 

 

 

 

 

Hou Ji-fan   (2629) - Giri,A (2750) 
Szicíliai védelem [B51]

1.e4   c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Hd7 4.d4 cxd4 5.Vxd4 a6 6.Fe2 Hgf6 7.0-0 e5 8.Ve3 d5?!   9.exd5 Fc5?

Anish   Giri alighanem lebecsülte a világbajnoknőt. A 9...Hxd5 10.Vd2 H5f6 (10...H7f6 11.Hxe5 Fd6) 11.Hc3   Fe7 12.Bd1 0-0 folytatásban világos kis előnnyel játszhatott volna.

10.Vd2   0-0 11.c4 e4 12.Hd4 He5 13.b4 Fa7 14.Hc3 Fg4

         

 

15.c5 a5 16.a3 Hxd5? 17.Hxe4 Fb8 18.f3 Hf4?

         

19.Hd6! Fxd6 20.cxd6 Hxe2+ 21.Vxe2 Vxd6 22.Hb5 Vf6 23.fxg4   Hf3+ 24.Vxf3 Vxa1 25.Fe3 Vf6 26.Vxf6 gxf6 27.Hc7 Bac8 28.Hd5 és sötét feladta

 

Motiljev,A   (2698) - Wojtaszek,R (2733) 
Szicíliai védelem [B52]

1.e4   c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Fd7 4.Fxd7+ Vxd7 5.c4 Hf6 6.Hc3 g6 7.d4 cxd4 8.Hxd4 Fg7   9.b3 Hc6 10.Fb2 Vg4 11.Vxg4 Hxg4 12.Hxc6 bxc6 13.h3 He5 14.0-0-0 Hd7 15.f4 Bg8   16.g4 0-0-0 17.h4 h6 18.g5 Bh8

         

19.e5?!

Az idei kontinensbajnok rosszul értékelte esélyeit.

19...dxe5

Számításba jött a 19...hxg5 20.hxg5 dxe5 21.He4 Bdg8   folytatás.

20.He4 Bhg8 21.Bhe1 hxg5 22.Hxg5 Hc5 23.Hxf7

 

         

23...Hd3+ 24.Kb1 Bd7 25.fxe5 Hxe1 26.Bxe1 Bd2 27.Fa3 Bf2   28.e6 Ff6 29.Bg1 Be2 30.h5 Bxe6 31.Fc5 Be2 32.hxg6 Bb2+ 33.Kc1 Bxa2 34.Bg4   Kd7 35.Fe3 Bb8 36.Fd4 Ke6 37.Fxf6 exf6 38.Hh6 f5 39.Bg3 f4 40.Bf3 Bg2 és   világos feladta

 

Vachier-Lagrave,M   (2766) - Harikrishna,P (2726) 
Trompowsky támadás [A45]

1.d4   Hf6 2.Fg5 He4 3.Ff4 d5 4.e3 Ff5 5.g4 e5! 6.Fxe5 Vh4 7.Vf3 Fxg4 8.Vg2 Hd7 9.Fg3   Ve7

Figyelmet   érdemelt a 9...Vf6 10.Hd2 Vb6 11.f3 Hxd2 12.Vxd2 Vxb2 választás.

10.c3   c6 11.Hd2 Hxg3 12.Vxg3 Ff5 13.Fh3 Fxh3 14.Hxh3 g6 15.0-0-0 0-0-0 16.Kb1 Hf6   17.Hg5 h6 18.Hgf3 Ve6 19.Ve5 Fd6 20.Vxe6+ fxe6 21.Bdg1 g5 22.Kc2 Bdf8 23.Kd1 Bf7   24.Ke2 Bhf8 25.Bg2 b6 26.h3 c5 27.dxc5 bxc5 28.c4 Kb8 29.He1 Bb7 30.b3 a5 31.Hd3   a4 32.Bb1 axb3 33.Bxb3 Kc7 34.Bxb7+ Kxb7 35.Bg1 Ba8 36.Bb1+ Kc6 37.Bb2 h5 38.Bc2   Ba4 39.f3 Hd7 40.cxd5+ exd5 41.e4 Hb6 42.exd5+ Hxd5 43.Hc4 Bxa2 44.Bxa2 Hc3+   45.Ke3 Hxa2 46.Hxd6 Kxd6

         

 

47.Hxc5! Kxc5 48.Ke4 Hc3+ 49.Kf5 He2 50.Kxg5 Hg1 51.Kxh5 Hxf3   és döntetlen

 

Harikrishna,P   (2726) - Giri,A (2750) 
 Olasz megnyitás [C50]

1.e4   e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.Hc3 Hf6 5.d3 d6 6.Fg5 h6 7.Fxf6 Vxf6 8.Hd5 Vd8 9.c3   a6 10.d4 exd4 11.cxd4 Fa7 12.Bc1 0-0 13.Fxa6 Be8 14.0-0 Bxe4 15.Fd3 Be8 16.Fb5   Fe6 17.He3 Fd7 18.Hd5 Fe6 19.He3 Fd7 20.Fc4 Bf8 21.Be1 He7 22.Vd3 c6 23.Fb3   b5 24.h3 Fb6 25.Fc2 f5

         

26.g4 g6 27.gxf5 Hxf5 28.Hxf5 gxf5 29.Fb3+ Kh7 30.Fe6 Bf6   31.d5 cxd5 32.Fxd5 Bg6+ 33.Kh1 Bc8 34.Bxc8 Vxc8 35.Hd4 Vf8 36.He6 Vf6 37.Vf3 Bg8?   38.Hf4 Bc8??  

         

 

39.Vh5   Fd8 40.Bg1 Fe7 41.Bg6 és sötét feladta

 

Wojtaszek,R   (2733) – Hou Ji-fan (2629) 
 Vezércsel [D38]

1.d4   e6 2.c4 Hf6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.cxd5 exd5 6.Fg5 Vd6 7.Hd2 Ff5 8.e3 Hbd7 9.Ff4   Vb6 10.Fe2 c5 11.dxc5 Hxc5 12.Fe5 0-0 13.0-0 Bad8 14.Fd4 Fxc3 15.bxc3 Vc6 16.Vc1   Hfe4 17.Hxe4 Hxe4 18.f3 Hd6 19.Va3 a6 20.Vc5 Bc8 21.Vxc6 Bxc6 22.a4 h5 23.Ba2   Be8 24.Kf2 Be7 25.Bb2 Hc4 26.Fxc4 Bxc4 27.Ba1 f6 28.h4 Fg6 29.Bb4 Bec7 30.Bxc4 Bxc4 31.a5 Fe8 32.Ba2 Ba4 33.Bxa4 Fxa4 34.g4 hxg4 35.fxg4 Kf7 36.g5 fxg5   37.hxg5 Kg6 38.Kg3 Kxg5 39.Fxg7 Kf5 40.Kf3 Fd1+ és döntetlen

 

Vachier-Lagrave,M   (2766) - Motiljev,A (2698)
  Szláv védelem [D10]

1.d4   d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.cxd5 cxd5 5.Ff4 Hc6 6.e3 Fg4 7.Vb3 Ha5 8.Va4+ Fd7 9.Vc2   e6 10.Fd3 Fe7 11.Hf3 Hc6 12.Ve2 Hh5 13.Fe5 f6 14.Fg3 f5 15.Fb5 0-0 16.Fxc6 Fxc6   17.He5 Fe8 18.Bc1 Bc8 19.0-0 Fd6 20.Bc2 Vc7 21.Hd3 Hxg3 22.hxg3 Fa4 23.Bcc1 Va5   24.Hxa4 Vxa4

         

25.g4 Vxa2 26.gxf5 exf5 27.Ba1 Vb3 28.Bxa7 Vb6 29.Bfa1 f4   30.exf4 Fxf4 31.Hxf4 Bxf4 32.Ve5 Bxd4

         

33.Bxb7 Vxb7 34.Vxd4 Bc4 35.Ve5 Be4 36.Vh5 h6 37.Bd1 Vf7   38.Vxf7+ Kxf7 39.Bxd5 Be1+ 40.Kh2 Be2 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog