Help Sales ÁSZF

A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan fölényesen, az orosz Szergej Karjakin holtversenyben nyerte a rapidtornát

Címkék: SportAccord 2013 Hou Ji-fan Aronjan Karjakin Lékó

A Pekingben zajló SportAccord Szellemi Világjátékokon befejeződtek a villámversenyek küzdelmei. A női tornán kétpontos előnnyel győzött a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan. Az orosz Anna Gunyina az ezüstérmes, a szlovén Anna Muzicsuk végzett a harmadik helyen. A férfiak versenyében szinte fordulóról-fordulóra változott a sorrend. Az orosz Szergej Karjakin és az örmény Levon Aronjan holtversenyes elsősége az orosz nagymesternek kedvezett. A francia Maxime Vachier-Lagrave nagy hajrával bronzérmes lett, a második játéknapot éllovasként záró azeri Sahriyar Mamedgyarov leszorult a dobogóról. Lékó Péter ma 4 pontot szerzett, 11 ponttal a 15. helyen zárta a versenyt.

Lékó Péter az amerikai Gata Kamsky elleni remivel nyitotta a harmadik játéknapot, majd kettős veresége következett. A vietnami Le Quang Liem és az orosz Alekszandr Griscsuk győzte le nagymesterünket. Döntetlen az orosz Jan Nepomnjacsijjal, és a nap nyerése az azeri Sahriyar Mamedgyarovval szemben. A kínai Wang Yue elleni vereségét. az ukrán Vaszilij Ivancsuk legyőzése követte. Az orosz Szergej Karjakintól kikapott, majd két remivel – az azeri Tejmur Radzsabov és a kubai Leinier Dominguez Perez – zárta a versenyt.

 

A huszadik forduló után vezető Sahriyar Mamedgyarov három partiból csak fél ponttal kezdett, az örmény Levon Aronjan ezzel szemben 2,5-tel. A versenyfutásba bekapcsolódott Szergej Karjakin is, míg a vietnami Le Quang Liem kevéssé bírta  a tempót.  Hihetetlen adok-kapok küzdelem folyt, fordulóról-fordulóra változott a sorrend. A nagymestereknek nem volt lehetőségük, hogy a táblázatra pillantsanak, villámgyorsan kezdődött már a következő kör. Elrontott parti, kihagyott lehetőség, szerencsésebb nyerés, peregtek az események, s még gyorsabban a másodpercek a 3-3- perces és a lépésenkénti 2-2 másodperces tempó mellett. A 27. forduló után Mamedgyarov fél ponttal vezetett Karjakin, Aronjan és Vachier-Lagrave előtt, de utolsó három partijából csak fél pontot szerzett, míg az orosz és az örmény nagymester 2,5-öt. Az érmek sorsát a szabályzat szerint az egymás elleni eredmény döntötte el, ez Karjakinnak kedvezett Aronjannal szemben, illetve Vachier-Lagrave is dobogóra állhatott.

 

A villámverseny végeredménye:

Hely.

Név

Élő

Ország

Pont

Res.

Gy.

SB

1

GM

Szergej Karjakin  

2837

Oroszország

19.5

1.5

15

290.50

2

GM

Levon Arojian  

2817

Örményország

19.5

0.5

16

275.00

3

GM

Maxime Vachier-Lagrave  

2825

Franciaország

18.0

1.5

13

255.00

4

GM

Sahriyar Mamedgyarov  

2721

Azerbajdzsán

18.0

0.5

15

256.00

5

GM

Jan Nepomnjacsij  

2830

Oroszország

17.0

2.0

13

246.25

6

GM

Le Quang   Liem

2841

Vietnam

17.0

0.0

13

240.75

7

GM

Alekszandr   Griscsuk

2798

Oroszország

16.5

0.0

13

242.25

8

GM

Ruszlan Ponomarjov  

2774

Ukrajna

14.5

1.5

11

201.25

9

GM

Anish Giri  

2747

Hollandia

14.5

0.5

9

211.50

10

GM

Vaszilij Ivancsuk  

2750

Ukrajna

14.0

0.0

11

209.25

11

GM

Gata Kamsky  

2671

Egyesült   Államok

13.5

1.0

9

185.25

12

GM

Leinier Dominguez   Perez

2769

Kuba

13.5

1.0

8

193.25

13

GM

Tejmur Radzsabov  

2755

Azerbajdzsán

12.0

0.0

6

179.25

14

GM

Wang Yue

2723

Kína

11.0

1.5

4

165.25

15

GM

Lékó Péter

2722

Magyarország

11.0

0.5

5

161.25

16

GM

Wang Hao

2698

Kína

10.5

0.0

5

152.00

 

Név

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

P

1

Karjakin,S

* *

1 ½​

1 ½​

1 0

1 1

1 ½​

0 1

1 ½​

1 0

0 ½​

1 1

½​ 1

0 1

0 ½​

½​ 1

½​ 1

19.5

2

Aronjan,L

0 ½​

* *

½​ 1

0 ½​

0 1

1 1

½​ 0

1 1

½​ 0

1 0

1 1

1 ½​

1 1

½​ 1

1 0

1 1

19.5

3

Vachier-Lagrave

0 ½​

½​ 0

* *

1 ½​

0 1

0 0

1 1

0 ½​

1 ½​

1 1

1 1

1 0

½​ ½​

1 1

½​ 1

½​ ½​

18.0

4

Mamedgyarov

0 1

1 ½​

0 ½​

* *

½​ 0

0 1

1 0

1 0

1 0

0 1

½​ 1

1 1

½​ ½​

1 1

1 0

1 1

18.0

5

Nepomnjacsij

0 0

1 0

1 0

½​ 1

* *

1 1

0 ½​

1 0

1 ½​

1 ½​

½​ 1

1 0

0 0

½​ ½​

1 ½​

1 1

17.0

6

Le Quang

0 ½​

0 0

1 1

1 0

0 0

* *

0 1

1 1

1 1

1 0

1 0

½​ ½​

½​ 1

1 ½​

½​ 1

½​ ½​

17.0

7

Griscsuk,A

1 0

½​ 1

0 0

0 1

1 ½​

1 0

* *

1 ½​

0 ½​

0 1

0 ½​

1 1

½​ 1

0 1

1 1

½​ 0

16.5

8

Ponomarjov

0 ½​

0 0

1 ½​

0 1

0 1

0 0

0 ½​

* *

½​ 1

0 0

1 0

0 1

1 1

½​ ½​

½​ 1

1 1

14.5

9

Giri,A

0 1

½​ 1

0 ½​

0 1

0 ½​

0 0

1 ½​

½​ 0

* *

1 1

0 ½​

0 0

½​ ½​

½​ ½​

½​ 1

1 1

14.5

10

Ivancsuk,V

1 ½​

0 1

0 0

1 0

0 ½​

0 1

1 0

1 1

0 0

* *

½​ ½​

½​ ½​

0 1

0 1

1 0

1 0

14.0

11

Kamsky,G

0 0

0 0

0 0

½​ 0

½​ 0

0 1

1 ½​

0 1

1 ½​

½​ ½​

* *

1 0

1 1

1 ½​

1 ½​

½​ 0

13.5

12

Dominguez

½​ 0

0 ½​

0 1

0 0

0 1

½​ ½​

0 0

1 0

1 1

½​ ½​

0 1

* *

½​ 1

½​ 1

½​ ½​

0 ½​

13.5

13

Radzsabov,T

1 0

0 0

½​ ½​

½​ ½​

1 1

½​ 0

½​ 0

0 0

½​ ½​

1 0

0 0

½​ 0

* *

½​ 1

0 ½​

1 ½​

12.0

14

Wang Yue

1 ½​

½​ 0

0 0

0 0

½​ ½​

0 ½​

1 0

½​ ½​

½​ ½​

1 0

0 ½​

½​ 0

½​ 0

* *

½​ 1

½​ 0

11.0

15

Lékó Péter

½​ 0

0 1

½​ 0

0 1

0 ½​

½​ 0

0 0

½​ 0

½​ 0

0 1

0 ½​

½​ ½​

1 ½​

½​ 0

* *

½​ 1

11.0

16

Wang Hao

½​ 0

0 0

½​ ½​

0 0

0 0

½​ ½​

½​ 1

0 0

0 0

0 1

½​ 1

1 ½​

0 ½​

½​ 1

½​ 0

* *

10.5

 

 

A női tornán a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan kétpontos előnnyel ért célba. Végső győzelme a 28. fordulóban kétségessé vált, amikor honfitársnője, Ju Wenjn megadásra kényszerítette. A rapidversen győztese, az orosz Valentyina Gunyina befogta őt,  de a sorsdöntő partit Hou Ji-fan megnyerte legnagyobb riválisával szemben. A rapidversenyen mutatott sikertelen játékáért után a szlovén Anna Muzicsuk bronzéremmel vigasztalódott.

 

A női villámverseny végeredménye:

Hely.

Név

Élő

Ország

Pont

Res.

Gy.

SB

1

GM

Hou Ji-fan

2559

Kína

21.5

0.0

19

302.50

2

GM

Valentyina   Gunyina

2527

Oroszország

19.5

0.0

18

271.50

3

GM

Anna Muzicsuk  

2639

Szlovénia

18.5

0.0

17

274.75

4

GM

Anna Usenyina  

2489

Ukrajna

17.5

0.0

15

242.50

5

GM

Antoaneta Sztefanova  

2508

Bulgária

17.0

0.0

13

244.25

6

GM

Katyerina Lahno  

2532

Ukrajna

16.0

0.0

12

225.50

7

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2612

Oroszország

15.0

0.0

10

220.75

8

GM

Nana Dzagnidze  

2579

Grúzia

14.5

2.5

13

203.25

9

GM

Zhao Xue

2471

Kína

14.5

2.5

11

195.50

10

GM

Humpy Koneru  

2558

India

14.5

1.0

12

211.75

11

GM

Marie Sebag  

2501

Franciaország

14.0

1.5

12

206.50

12

GM

Tatjana Koszinceva

2480

Oroszország

14.0

0.5

13

209.75

13

WGM

Ju Wenjun

2454

Kína

13.5

0.0

11

198.75

14

GM

Viktorija Cmilyte  

2532

Litvánia

10.5

0.0

7

152.75

15

GM

Pia Cramling  

2430

Svédország

10.0

0.0

7

144.75

16

IM

Elisabeth Paehtz  

2574

Németország

9.5

0.0

7

128.75

 

Név

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

Pont

1

Hou Ji-fan

* *

1 1

0 0

1 0

1 ½​

1 ½​

1 ½​

1 1

½​ 1

0 1

0 1

1 1

½​ 0

1 1

1 1

1 1

21.5

2

Gunina,V

0 0

* *

0 0

1 1

1 1

1 ½​

1 ½​

0 1

1 1

1 0

½​ 1

1 0

1 0

0 1

1 1

1 1

19.5

3

Muzicsuk,A

1 1

1 1

* *

0 1

0 0

½​ 1

½​ 0

1 0

1 1

1 0

0 1

0 0

1 1

1 ½​

0 1

1 1

18.5

4

Usenyina,A  

0 1

0 0

1 0

* *

½​ 0

½​ 0

½​ 1

½​ 1

1 1

½​ 0

0 1

1 0

1 1

1 1

1 1

0 1

17.5

5

Sztefanova,A

0 ½​

0 0

1 1

½​ 1

* *

½​ 1

0 ½​

0 1

½​ 1

0 1

1 0

1 1

0 ½​

0 ½​

1 ½​

1 1

17.0

6

Lahno,K

0 ½​

0 ½​

½​ 0

½​ 1

½​ 0

* *

1 1

0 1

½​ 1

½​ 1

0 1

0 0

1 0

1 1

1 ½​

1 0

16.0

7

Kosztenjuk,A  

0 ½​

0 ½​

½​ 1

½​ 0

1 ½​

0 0

* *

1 1

0 0

1 ½​

½​ 1

1 1

0 1

½​ 0

½​ 1

½​ 0

15.0

8

Dzagnidze,N  

0 0

1 0

0 1

½​ 0

1 0

1 0

0 0

* *

1 ½​

0 1

1 1

1 0

0 0

1 1

0 1

½​ 1

14.5

9

Zhao Xue

½​ 0

0 0

0 0

0 0

½​ 0

½​ 0

1 1

0 ½​

* *

1 1

½​ 1

1 0

1 1

1 ½​

1 0

1 ½​

14.5

10

Koneru.H

1 0

0 1

0 1

½​ 1

1 0

½​ 0

0 ½​

1 0

0 0

* *

1 0

0 0

½​ 1

½​ 1

1 0

1 1

14.5

11

Sebag,M

1 0

½​ 0

1 0

1 0

0 1

1 0

½​ 0

0 0

½​ 0

0 1

* *

1 ½​

1 1

0 0

1 0

1 1

14.0

12

Koszinceva,T

0 0

0 1

1 1

0 1

0 0

1 1

0 0

0 1

0 1

1 1

0 ½​

* *

1 0

1 0

0 1

0 ½​

14.0

13

Ju Wenjun

½​ 1

0 1

0 0

0 0

1 ½​

0 1

1 0

1 1

0 0

½​ 0

0 0

0 1

* *

1 1

0 ½​

½​ 1

13.5

14

Cmilyte,V

0 0

1 0

0 ½​

0 0

1 ½​

0 0

½​ 1

0 0

0 ½​

½​ 0

1 1

0 1

0 0

* *

½​ ½​

0 1

10.5

15

Cramling,P

0 0

0 0

1 0

0 0

0 ½​

0 ½​

½​ 0

1 0

0 1

0 1

0 1

1 0

1 ½​

½​ ½​

* *

0 0

10.0

16

Paehtz,E

0 0

0 0

0 0

1 0

0 0

0 1

½​ 1

½​ 0

0 ½​

0 0

0 0

1 ½​

½​ 0

1 0

1 1

* *

9.5

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: http://sportaccord2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog