Help Sales ÁSZF

A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan az ukrán Usenyina, a szlovén Muzicsuk a kínai Zhao Xue ellen nyert

Címkék: Hanti-Manszijszk Női Grand Prix verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno

A Hanti-Manszijszkban zajló Grand Prix-verseny hetedik játéknapján a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyinát győzte le, megőrizte egypontos előnyét. A szlovén Anna Muzicsuk a kínai Zhao Xue ellen nyert. Az orosz házirangadón Olga Girja az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukra mért vereséget. Gyors pontosztozkodás született az olimpiai bajnoknők partijában, a grúz Nana Dzagnidze és az ukrán Katyerina Lahno játszmájában. Döntetlennel zárult az orosz Tatjana Koszinceva és a bolgár Antoaneta Sztefanova összecsapása is. Az üzbég Nafisza Muminova taktikai csapással nyert a mongol Tuvshintugs Batchimeg ellen.

 

Az egypontos előnnyel vezető kínai világbajnoknő Hou Ji-fan nagy önbizalommal játszhatta az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyina elleni partiját, hiszen a tavalyi vb-döntőn játszmát sem veszítve hódította vissza címét. Usenyina időzavarban sokat rontott, ezúttal sem változott a kép. Hou Ji-fan hagyta hibázni ellenfelét, számítása bevált, Usenyinának az érdekes középjátékban nem volt elegendő ideje  az állás pontos értékelésére. A világbajnoknő ötödik győzelmét aratta, teljesítményének 2774-es performance-pontszáma, a + 11 Élő-pont hűen tükrözi eddigi eredményét.

 

A világbajnoknőt a szlovén Anna Muzicsuk követi egypontos hátránnyal. A kínai Zhao Xue elleni győzelme meglepően könnyen született meg. Zhao Xue nem tudott igazi ellenállást kifejteni, harmadik vereségét szenvedte el.

Messze felülmúlja a várakozást a hazai pályán játszó Olga Girja, harmadik helyezése igazi szenzáció. Az orosz rangadón tetszetős támadással használta ki a az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk királyállásának gyengeségeit.

A hetedik játéknap negyedik győzelmét az üzbég Nafisza Muminova érte el, taktikai csapással büntette meg a mongol Tuvshintugs Batchimeg elhibázott bástyalépését.

Az olimpiai bajnoknők, a grúz Nana Dzagnidze és az ukrán Katyerina Lahno gyorsan megosztoztak a ponton. Nem bírt egymással az orosz Tatjana Koszinceva és a bolgár Antoaneta Sztefanova.

 

A 7. forduló eredményei:

Olga Girja (orosz, 2450) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2527) 1 – 0 (Vezércsel, 39)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2560) – Zhao Xue (kínai, 2552) 1 – 0 (Olasz megnyitás, 35)

Hou Ji-fan (kínai, 2618) – Anna Usenyina (ukrán, 2501)  1 – 0 (Szicíliai védelem, 48)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2496) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2489) döntetlen  (Spanyol megnyitás, 36)

 Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2340) – Nafisza Muminova (üzbég, 2321) 0 - 1 (Nimzoindiai védelem, 28)

Nana Dzagnidze (grúz, 250) – Katyerina Lahno (ukrán, 2543) döntetlen (Grünfeld védelem, 36

 

A verseny állása:

1.Hou Ji-fan 6 pont

2. Anna Muzicsuk 5

3. Olga Girja 4,5

4-7. Antoaneta Sztefanova, Alekszandra Kosztenjuk, Katyerina Lahno és Nafisza Muminova 3,5

8-10. Anna Usenyina, Zhao Xue és  Nana Dzagnidze 3

11. Tatjana Koszinceva 2,5

12. Tuvshintugs Batchimeg 1

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Res.

SB

1

GM

Hou Ji-fan

2618

CHN

* *

½

½

1

1

1

1

1

6

0

16,50

2

GM

Anna Muzicsuk

2560

SLO

* *

½

½

1

½

1

½

1

5

0

14,00

3

WGM

Olga Girja

2450

RUS

* *

½

1

0

½

½

1

1

0

14,50

4

GM

Antoaneta Sztefanova  

2489

BUL

½

½

½

* *

½

1

0

½

½

13,75

5

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2527

RUS

0

½

* *

½

½

1

0

1

½

8,75

6

GM

Katyerina Lahno

2543

UKR

½

½

1

* *

0

½

½

½

-1

13,25

7

WGM

Nafisza Muminova

2321

UZB

0

0

½

* *

0

1

1

1

-1

8,75

8

GM

Anna Usenyina

2501

UKR

0

½

½

0

½

1

* *

½

3

½

11,50

9

GM

Zhao Xue

2552

CHN

0

0

1

½

1

0

½

* *

3

½

10,25

10

GM

Nana Dzagnidze

2550

GEO

0

½

0

0

½

* *

1

1

3

-1

7,75

11

GM

Tatjana Koszinceva

2496

RUS

0

½

1

½

0

0

* *

½

0

7,50

12

WGM

Tuvshintugs   Batchimeg

2340

MGL

0

0

0

½

0

0

½

* *

1

0

3,00

 

A 8. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Katyerina Lahno

Nafisza Muminova – Nana Dzagnidze

Antoaneta Sztefanova - Tuvshintugs Batchimeg

Anna Usenyina – Tatjana Koszinceva

Zhao Xue – Hou Ji-fan

Olga Girja – Anna Muzicsuk

 

Hou Ji-fan (2618) - Usenyina,A (2501)
Szicíliai védelem [B52]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Fd7 4.c4 Hf6 5.Hc3 g6 6.d4 cxd4 7.Hxd4 Fg7 8.Fe3 Hc6 9.f3 0-0 10.0-0 Hxd4 11.Fxd4 Fxb5 12.cxb5 Va5 13.Vd3 Vb4 14.Bfd1 Bfc8 15.a3 Vb3 16.Ve2 e6 17.Bd3 Vc4 18.Bad1 He8 19.Vd2 Fxd4+ 20.Bxd4 Vc5 21.Kh1 Bc7 22.h3 Bac8 23.Vh6 Ve5 24.Vh4 Kg7 25.f4 Vf6 26.Vg3 Bc4 27.B4d3

A világbajnoknő a 27.e5 dxe5 28.fxe5 Vf5 29.Ve3 Bxd4 30.Vxd4 változatban is kis előnyt érhetett volna el.

27...Ve7 28.Ve3 b6 29.a4 Vc7 30.e5 dxe5

31.Bd7 Vc5 32.Vxc5 B8xc5 33.Bxa7 Hf6

34.Bd6 He4 35.Bxb6 Hxc3 36.bxc3 Bxf4 37.Bxe6 Bxc3 38.Bxe5 Bf1+ 39.Kh2 Bc2

 

40.b6 Bff2 41.Bg5 Kh6 42.h4 f6 43.b7 Bb2 44.Bb5 Bxg2+ 45.Kh3 Bh2+ 46.Kg3 Bbg2+ 47.Kf3 Bf2+ 48.Ke4 és sötét feladta

 

Muzicsuk,A (2560) – Zhao Xue (2552)
Olasz megnyitás [C50]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 Hf6 5.d3 0-0 6.Hbd2 a6 7.c3 Fa7 8.h3 d5 9.exd5 Hxd5 10.He4 Ff5 11.Be1 b5 12.Fb3 Fg6 13.Fg5 f6 14.Fe3 Kh8?! 15.Fxa7 Bxa7 16.d4 Hf4 17.dxe5 Hd3?

Zhao Xue könnyen megadta magát. Anna Muzicsuk taktikai megoldással döntővé fokozta előnyét.

 

18.exf6! Hxe1 19.fxg7+ Kxg7 20.Vxe1 Ve7 21.Hfg5 Bf5?

 

22.f4 Kh8 23.Vh4 Bf8 24.Be1 Hd8 25.Vf2

Kimaradt a látványos nyerés a 25.Hf6 Vxf6 (25...Vg7 26.Hgxh7 Fxh7 27.Fc2) 26.Hf7+ Bxf7 27.Be8+ Kg7 28.Bg8+ Kxg8 29.Vxf6 változatban.

25...Ba8 26.Hc5 Vd6 27.g3 h6 28.Hge6 Bf6 29.Bd1 Vxd1+ 30.Fxd1 Hxe6 31.Hxe6 Be8 32.Hc5 Bd6 33.Fc2 Bed8 34.f5 Bd2 35.Vf4 és sötét feladta

 

Girja,O (2450) - Kosztenjuk,A (2527)
Vezércsel [D58]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 b6 8.Fe2 dxc4 9.Fxc4 Fb7 10.0-0 Hbd7 11.Ve2 a6 12.a4 c5 13.Bfd1 Ve8 14.Bac1 Fd6

 

15.d5 e5 16.Fg3 Hh5 17.He4 Fb8 18.Fh4 f5 19.d6+?! Kh8 20.Fe7 fxe4 21.Hh4 Hhf6 22.Fe6 Fc6 23.Ff5 Bf7 24.Hg6+ Kg8 25.Vc4 Ba7 26.b3 Hd5 27.Fxd7 Bxd7?

28.Bxd5 Fxd5 29.Vxd5 Fc7? 30.Hxe5 Bdxe7 31.Hxf7 Bxf7 32.dxc7 Vc8 33.Vd8+ Bf8

34.Bd1 Kh7 35.h3 c4 36.bxc4 Vf5 37.Vxf8 Vxf8 38.Bd8 Vf6 39.c8V és sötét feladta

 

Dzagnidze,N (2550) - Lahno,K (2543)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Fe3 c5 8.Bc1 Va5 9.Vd2 0-0 10.Hf3 Bd8 11.h3 Hc6 12.d5 e6 13.Fg5 Bd6 14.Ff4 Bd8 15.Fg5 Bd6 16.Ff4 Bd8 és döntetlen

 

Koszinceva,T (2496) - Sztefanova,A (2489)
Spanyol megnyitás [C60]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 g6 4.d4 exd4 5.Fg5 Fe7 6.Fxe7 Vxe7 7.Fxc6 dxc6 8.Vxd4 Hf6 9.Hc3 Fg4 10.0-0-0 Fxf3 11.gxf3 0-0 12.Ve3 Bfd8 13.Bxd8+ Bxd8 14.f4 b6 15.f5 Be8 16.fxg6 hxg6 17.f4 Ve6 18.e5 Hd5 19.Vf3 Hxc3 20.Vxc3 Vxa2 21.b3 b5 22.Be1 a5

23.f5 b4 24.Vd3 Va1+ 25.Kd2 Vc3+ 26.Vxc3 bxc3+ 27.Kxc3 gxf5 28.Kd4 Kg7 29.Bf1 Kg6 30.Bg1+ Kh6 31.Bf1 Kg5 32.Bg1+ Kf4 33.Bf1+ Kg5 34.Bg1+ Kf4 35.Bf1+ Kg5 36.Bg1+ és döntetlen

 

Batchimeg,T (2340) - Muminova,N (2321)
Nimzoindiai védelem [E59]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.a3 Fxc3+ 7.bxc3 dxc4 8.Fxc4 c5 9.Hf3 Vc7 10.Fa2 b6 11.0-0 Hc6 12.Fb2 Fa6 13.Be1 Ha5 14.e4 Fc4 15.Fb1 Hb3 16.e5 Hd5 17.Hd2 Hxd2 18.Vxd2 f5 19.exf6 Bxf6 20.Fe4 Baf8 21.f3

 

21...Bh6 22.g3 Hf6 23.Fd3 Fd5 24.Bf1?

Vesztőlépés, taktikai csapást engedélyezett.

 

24...Hg4! 25.Vg5 Hxh2 26.f4 Hxf1 27.Bxf1 Bh1+ 28.Kf2 Bh2 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://khantimansiysk2014.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog