Help Sales ÁSZF

A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan legyőzte Polgár Juditot

Címkék: Gibraltár

A Gibraltáron zajló Tradewise nyílt verseny hetedik fordulójának csúcsrangadóját a világbajnoknő Hou Ji-fan és a világranglistát vezető Polgár Judit vívta. A szicíliai védelmű partiban a nyitásból a kínai nagymesternő kis előnnyel került ki, Judit pontatlanságát kihasználva átmeneti tisztáldozattal jelentős fölényt ért el. Anyagi előnyét pontos játékkal értékesítette. Almási Zoltán óriási bonyodalmak után nyert a luxemburgi Alberto David ellen. Erdős Viktor játszmája döntetlennel ért véget, Rapport Richárd győzött. A 10 fordulós versenyben az angol Michael Adams félpontos előnnyel vezet.

A sakkrajongók már régóta várták a 17 éves világbajnoknő Hou Ji-fan és a világranglista-vezető Polgár Judit összecsapását. A tavalyi Világkupán a sorsolás első verziója szerint már az első körben összecsaptak volna, de később más párok miatt módosítottak a beosztáson. A kétszeres világbajnok, Grand Prix-győztes Hou Ji-fan játéka versenyről versenyre válik színesebbé, megnyitási repertoárja jól kidolgozott.

 

 

Nehéz eldönteni, hogy a női világranglistát 51. alkalommal vezető Polgár Judit, vagy a világbajnoknő számára volt-e nagyobb presztízse a partinak. A szicíliai védelem Tajmanov-változatában a korai vezércsere világosnak kedvezett, kis előnyt szerzett, de jelentős időhátrányt is. A 20…d4, majd a 23…h6 lépések Hou Ji-fan feladatát megkönnyítették, jelentős előnyt szerzett, gyalogot nyert és a technikai kivitelezésben sem hibázott. Kedvező volt a sorsolása, hogy a játszmát világossal játszhatta, de mindenképpen elismerésre méltó, hogy Almási Zoltán után Polgár Juditot is legyőzte.

Hihetetlen bonyodalmak végén győzött Almási Zoltán. A luxemburgi Alberto David nagymesterünk tisztáldozata után pontatlanul védekezett és csattant a bástyaáldozat. A sötét király vándorútra kényszerült, de Almási váratlanul segített ellenfelének. Alberto látványos változatban kiharcolhatta volna a döntetlent, majd újabb pontatlanság után másodszor is kezében volt a fél pont, de időzavarban nem találta meg a remihez vezető folytatást.. A játszma izgalmai jól szemléltetik, hogy csak kockázatvállalással lehet partit nyerni.

Erdős Viktor tegnapi balszerencsés vereségét követően a biztonságot tűzte ki céljául, a Grünfeld védelmű játszmában lépésismétléssel remizett amerikai ellenfelével. Rapport Richárd könnyű ellenfelet kapott, érvényesítette a papírformát.

Az angol derbin a rutinos Michael Adams 115 lépésben győzte le honfitársát, David Howellt, s ezzel egyedül vezeti a mezőnyt 6 ponttal, Almási Zoltán a félpontos hátrányban levő 10 fős üldözőbolyban.

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2747, 5) – Parimarjan Negi (indiai, 2641, 5)  döntetlen

Michael Adams (angol, 2724, 5) – David Howell (angol, 2603, 5)  1 - 0

Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 5) – Gopal G N (indiai, 2566, 5)  döntetlen

Nigel Short (angol, 2677, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2535, 5)  döntetlen

Almási Zoltán (magyar, 2717, 4,5) – Alberto David (luxemburgi, 2598, 4,5) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 39)

Le Quang Liem (vietnami, 2714, 4,5) – Tamir Nabaty (izraeli, 2563, 4,5)  1 - 0

Hou Ji-fan (kínai, 2605, 4,5) – Polgár Judit (magyar, 2710, 4,5) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 47)

Ruben Felgaer (argentin, 2571, 4,5) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2700, 4,5)  0 - 1

El Debs Felipe de Cresce (brazil, 2497, 4,5) – Viorel Bologan (moldáviai, 2680, 4,5)  döntetlen

Salem A B Saleh (Egyesült Arab Emírségek, 2505, 4,5) – Varuzhan Akobian (amerikai, 2617, 4,5)  döntetlen

Peter Szvidler (orosz, 2749, 4) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2523, 4)  1 - 0

Marc Arnold (amerikai, 2482, 4) – Erdős Viktor (magyar, 2634, 4) döntetlen (Grünfeld védelem, 27)

Rapport Richárd (magyar, 2543, 4) – Gerald Loew (német, 2251, 4) 1 - 0

Az élcsoport állása:

1.Michael Adams 6 pont

2-11. Hou Ji-fan, Nigel Short, Le Quang Liem, Sahriyar Mamedgyarov, Krishnan Sasikiran, Almási Zoltán, Szergej Movszeszjan, Gopal G N, Nana Dzagnidze és Parimarjan Negi 5,5

12-28. Viktor Laznicka, David Howell, Peter Szvidler, Mircea-Emilian Parligras, Viorel Bologan, El Debs Felipa De Cresce, Alekszej Shirov, Humpy Koneru, Artur JUszupov, Varuzhan Akobian, Jan Gustafsson, Emil Szutovszkij, Zsu Csen, Rapport Richárd,… 5

29-62. Polgár Judit,…Erdős Viktor… 4,5

 

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Michael Adams (angol, 2724, 6) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2747, 5,5)

Nigel Short (angol, 2677, 5,5) – Almási Zoltán (magyar, 2717, 5,5)

Hou Ji-fan (kínai, 2605, 5,5) – Le Quang Liem (vietnami, 2714, 5,5)

Szergej Movszeszjan (örmény, 2700, 5,5) – Gopal G N (indiai, 2566, 5,5)

Parimarjan Negi (indiai, 2641, 5,5) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 5,5)

Nana Dzagnidze (grúz, 2535, 5,5) – Peter Szvidler (orosz, 2749, 5)

Artur Juszupov (német, 2569, 5) – Alekszej Shirov (spanyol, 2710, 5)

Viktor Laznicka (cseh, 2704, 5) – David Howell (angol, 2603, 5)

Zsu Csen (katari, 2472, 5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2703, 5)

Viorel Bologan (moldáviai, 2680, 5) – Humpy Koneru (indiai, 2589, 5)

Mircea-Emilian Parligras (román, 2650, 5) – Rapport Richárd (magyar, 2543, 5)

Polgár Judit (magyar, 2710, 4,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2483, 4,5)

Nezad Husein Aziz (katari, 2402, 4,5) – Erdős Viktor (magyar, 2634, 4,5)

 

Hou,Ji-fan (2605) - Polgár,J (2710)
Szicíliai védelem [B46]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 a6 6.Fe2 Hge7 7.Ff4 Hg6 8.Hxc6 bxc6 9.Fd6 Fxd6 10.Vxd6 Ve7 11.0-0-0 Vxd6 12.Bxd6 Ke7 13.Bhd1 Hf4 14.Ff3 Bb8 15.B6d2 g5 16.Ha4 d5 17.g3 Hg6 18.Be1 Kf6 19.Fh5 Bb4 20.Hc3 d4?

Nagymesternőnk lebecsülte a világbajnoknő lehetőségeit.

 

 

 21.e5+! Hxe5 22.He4+ Ke7 23.Hxg5 h6?!  

 

24.Hxe6!   

Hou Ji-fan a közbeiktatással jelentős előnybe került.

24...Fxe6 25.Bxe5 Bd8 26.f4

Még erősebb volt a 26.Fe2 Bd6 27.Ba5 folytatás.

26...Bb5 27.Bde2 Kf6 28.Ff3 c5?! 29.a4 Bb4 30.Bxc5 Bxa4 31.b3 Bb4  

 

                    

32.Fe4 Fg4 33.Be1 Bd6 34.Fd3 Fd7 35.Bee5 Fe6 36.Kd2 Bbb6 37.Ba5 Bbc6 38.Ba4 Bb6 39.Be4 Ff5

 

40.Bexd4 Be6 41.Fc4 Bec6 42.Ba5 Fc8 43.Fd3 Fe6 44.Bd8 Fc8 45.Bad5 Fe6 46.Bh5 Kg7

 

47.f5 és sötét feladta

Almási,Z (2717) - David,A (2598)
Szicíliai védelem [B84]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe3 a6 7.Vd2 Hf6 8.0-0-0 Fb4 9.f3 He5 10.Hb3 b5 11.Ve1 Bb8 12.Vg3 0-0 13.Fd4 Fd6 14.Vf2 Fe7 15.g4 d6 16.g5 Hfd7 17.f4 Hc4 18.Bg1 b4  

 

 

19.Bd3

Nagymesterünk tisztet áldozott a támadásért. Bonyodalmak felsőfokon.

19...bxc3 20.Bxc3 d5 21.exd5 exd5 22.Bh3 Hc5?

A huszárnak védelemben lett volna a helye a 22...Be8 23.Fd3 Hf8 24.f5 Fd6 változatban.    

                                                               

 

23.Bxh7! Kxh7 24.Vh4+ Kg6

A király vándorútra indul. 24...Kg8?-ra 25.Fxg7! Kxg7 26.Vh6+ Kg8 27.g6 azonnal nyert volna.

25.Fe2?!

Almási 25.Hxc5 Ff5 26.Fd3 Fxd3 27.Hxd3 Fb4 (27...Bh8 28.f5+ Kxf5 29.Vg4+ Kg6 30.Hf4+) 28.f5+ Kxf5 29.Bf1+ Ke6 30.Hxb4 Bxb4 31.Fxg7 folytatásban nyerhetett volna.

 

 

25...Bh8! 26.Vxh8 Hxb3+ 27.axb3 Vxf4+ 28.Kb1

 

28...Hd2+?

A luxemburgi nagymester nem látta a remihez vezető folytatást. 28...Vxd4! 29.Vh5+ Kf5 30.Vxf7+ Ff6 31.Bf1+ Ke4 32.c3 (32.Vg6+ Ke3 33.c3 Hd2+ 34.Kc2 Ve4+ 35.Vxe4+ dxe4) 32...Vxc3!! (32...Hd2+ 33.Kc2 Vb6 34.Vg6+ Ke5 35.Kxd2 Vxb3 36.gxf6 Vxb2+ 37.Kd3 Vb5+ 38.Kd2 Vb2+) 33.Vg6+ (33.bxc3 Bxb3+ 34.Ka2 (34.Kc2? Bb2+ 35.Kc1 Fxg5+) 34...Ba3+) 33...Ke3 34.bxc3 Bxb3+ 35.Ka2 Ba3+ 36.Kb1 Bb3+ örökös sakkal.

29.Ka2 Vxd4  

 

 

30.Vh5+ Kf5 31.Vxf7+ Ff6 32.gxf6 g5 33.Vh7+?

Kimaradt a nyerés a 33.Fd3+ Kf4 34.Vc7+ Ve5 35.f7! Vxc7 (35...Ff5 36.Vxe5+ Kxe5 37.Bxg5 Bf8 38.Bxf5+ Ke6 39.h4) 36.f8V+ Ke5 37.Bxg5+ Ff5 38.Vxf5+ Kd6 39.Vxd5+ Ke7 40.Bg7+ Kf6 41.Bxc7 változatban.

33...Kf4 34.Bd1  

 

 

34...Ke3?   

Vesztőlépés. 34...Vc5! 35.Bxd2 Va5+ 36.Kb1 Vxd2 37.Vc7+ Kf5 38.Fd3+ Kg4 39.Vg3+ Kh5 40.f7 Fe6 41.Vf3+ g4 42.f8V gxf3 43.Vxb8 Ve1+ 44.Ka2 Va5+ remi lett volna örökös sakkal.

35.Fd3 Vb4? 36.Be1+ Kf3 37.Vc7! Vh4 38.f7 Ff5 39.Bf1+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog