A kínai női sakkozás fekete napja, négy vereség a GP-viadal zárónapján

Címkék: Grand Prix Zsermuk Hou JI-fan Humpy KOneru

Az örmény üdülőhelyen a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan elsőségével ért véget a Grand Prix-sorozat ötödik versenye, elsőségével jövőre világbajnoki döntőt játszhat. A kínai sakkozás fekete napja volt a viadal utolsó fordulója, mind a négyen vereséget szenvedtek. Hou Ji-fant az ukrán Katyerina Lahno győzte le, Ruan Lufei ellen az orosz Nagyezsda Koszinceva nyert. Ju Wenjun az indiai Humpy Konerutól szenvedett vereséget, Zhao Xue az orosz Katyerina Kovalevszkajától kapott ki. A tornagyőztes mögött félpontos hátránnyal holtversenyben végzett a második helyen Koszinceva, Lahno és Koneru. A  sorozat utolsó tornáját a törökországi Mardinban szeptember 15-től rendezik meg.

Hou Ji-fan jövőre világbajnoki döntőt játszik 

Váratlan eredmények születtek a fordulatokban gazdag Grand Prix-tornán. A dobogós helyezésekre pályázó kínai sakkozónők a hajrában meginogtak, váratlan vereségekkel végül a vártnál gyengébben szerepeltek. Kivételt jelentett a világbajnoknő Hou Ji-fan, aki bár elvesztette utolsó partiját, végül érvényesítette a papírformát, de játéka korántsem volt meggyőző. A 18 éves világbajnoknő inkább rutinból „húzta be” a versenyt, célkitűzését teljesítette, tornagyőztes lett, s egyúttal megnyerte az egész sorozatot, így jövőre világbajnoki döntőt játszhat. November 10-től Hanti-Manszijszkban rendezik meg a 64 résztvevős, kieséses rendszerű világbajnokságot, amelynek győztese lesz a vb-döntő másik szereplője. Amennyiben Hou Ji-fan elindul és megnyeri a vb-t, akkor a Grand Prix-sorozat második helyezettjével vívná a finálét.

 

Katyerina Lahno vereséget mért a világbajnoknőre  

Zsermukban Hou Ji-fan az ukrán Katyerina Lahnótól kapott ki a zárónapon. Egyenlő esélyű állást vesztett el, a győzelemmel Lahno holtversenyben másodikként végzett. Nagy hullámvölgyek után örülhet a helyezésnek.

Nagyezsda Koszinceva és Humpy Koneru jól hajrázott 

Az orosz Nagyezsda Koszinceva is nehéz napokat élt túl, hat partiból csak 2 pontja volt, kisebb csoda, hogy végül dobogós lett. Érdekes csatát vívott Ruan Lufeivel, harcos partiban végül felülkerekedett a bástyavégjáték esélyeit rosszul megítélő ellenfelével szemben.

Az indiai Humpy Koneru kettős győzelemmel indult, de következő 7 partijából csak 2,5 pontra futotta erejéből. Utolsó két partiját megnyerve mentett meg értékes pontokat. A hajrá izgalmait a kínai Ju Wenjun nem bírta, Ruan Lufei is elszalasztotta a magas helyezés esélyét. A kettős vereséggel rajtoló Zhao Xue a finisben holt nyert, hol vesztett, a négy kínai sakkozónő egymás ellen is megalkuvás nélküli küzdelmet vívott, s ez a riválisoknak kedvezett.

A két örmény résztvevő, Elina Danieljan és Lilit Mkrtchian sokat hibázott, de komoly meglepetéseket is okoztak, Humpy Koneru és Nagyezsda Koszinceva „áldozatuk” lett. A versenyre az utolsó pillanatban meghívott grúz Nino Hurcidze számára az utolsó hely komoly fiaskó a sakkolimpia előtt.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2417) – Zhao Xue (kínai, 2556) 1 – 0 (Angol megnyitás, 37)

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2516) – Ruan Lufei (kínai, 2483)1 – 0  (Spanyol megnyitás, 58)

Katyerina Lahno (ukrán, 2537) – Hou Ji-fan (kínai, 2617) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 48)

Batkhuyag Munguntuul (mongol, 2447) – Elina Danieljan (örmény, 2480) döntetlen Szicíliai védelem, 66)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2450) – Nino Hurcidze (grúz, 2456) 1 – 0 (Angol megnyitás, 30)

Ju Wenjun (kínai, 2518) – Humpy Koneru (indiai, 2598) 0 – 1 (Katalán megnyitás, 35)

 

A verseny végeredménye:

1.Hou Ji-fan (kínai) 7 pont

2-4. Nagyezsda Koszinceva (orosz),   Katyerina Lahno (ukrán) és Humpy Koneru (indiai) 6,5

5-6. Ruan Lufei (kínai) és Ju Wenjun (kínai) 6

7. Zhao Xue (kínai) 5,5

8-9. Elina Danieljan (örmény) és Lilit Mkrtchian (örmény) 5

10. Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz) 4,5

11. Batkhuyag Munguntuul (mongol) 4

12. Nino Hurcidze  (grúz) 3,5

 

Hely.

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

1

GM

Hou Ji-fan

2617

CHN

*

½

0

½

½

1

½

½

1

1

½

1

7

2

GM

Nagyezda Koszinceva

2516

RUS

½

*

½

1

½

1

1

1

0

0

½

½

3

GM

Katyerina Lahno

2537

UKR

1

½

*

1

½

½

0

½

½

1

½

½

4

GM

Humpy Koneru

2598

IND

½

0

0

*

1

½

1

0

1

1

½

1

5

WGM

Ju Wenjun

2518

CHN

½

½

½

0

*

1

0

1

½

½

½

1

6

6

WGM

Ruan Lufei

2483

CHN

0

0

½

½

0

*

1

½

1

½

1

1

6

7

GM

Zhao Xue

2556

CHN

½

0

1

0

1

0

*

½

1

0

½

1

8

GM

Elina Danieljan

2480

ARM

½

0

½

1

0

½

½

*

½

½

½

½

5

9

IM

Lilit Mkrtchian

2450

ARM

0

1

½

0

½

0

0

½

*

1

½

1

5

10

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

2417

RUS

0

1

0

0

½

½

1

½

0

*

1

0

11

IM

Batkhuyag Munguntuul

2447

MGL

½

½

½

½

½

0

½

½

½

0

*

0

4

12

IM

Nino Hurcidze

2456

GEO

0

½

½

0

0

0

0

½

0

1

1

*

 

 

A teljesítmények a performance-pontszámok tükrében:

Hou Ji-fan 2598, Nagyezsda Koszinceva 2570, Katyerina Lahno 2568, Humpy Koneru 2563, Ju Wenjun 2541, Ruan Lufei 2544, Zhao Xue 2502, Elina Danieljan 2473, Lilit Mkrtchian 2475, Jekatyerina Kovalevszkaja 2449, Batkhuyag Munguntuul 2410, Nino Hurcidze 2378

 

Az Élő-pontszámok változása:

Hou Ji-fan – 2,7, Nagyezsda Koszinceva + 8,3, Katyerina Lahno + 4,9, Humpy Koneru – 4,8, JU Wenjun + 3,1, Ruan Lufei + 8,9, Zhao Xue – 8,2, Elina Danieljan – 0.9, Lilit Mkrtchian + 4,5, Jekatyerina Kovalevszkaja + 4,5, Batkhuyag Munguntuul – 5,4, Nino Hurcidze – 11,8

 

A szabályzat értelmében a meghívott sakkozónőknek négy tornán kell játszani, a legjobb három eredmény számít a végső sorrendbe. A sorozat győztese világbajnoki kihívó lesz. Tornánként 40 ezer euró a díjalap, a végső sorrend első kilenc helyezettje még további 60 ezer eurón is osztozik, az első helyezett a kihívói jog mellé még 15 ezer eurót nyer.

 

A pontozás és a díjazás:

1.120 pont + 40 bónusz, 6.500 euró

2. 110 pont + 20 bónusz, 4.750 euró

3. 100 pont + 10 bónusz, 4.000 euró

4.   90 pont, 3.750 euró

5.   80 pont, 3.500 euró

6.   70 pont, 3.250 euró

7.   60 pont, 3.000 euró

8.   50 pont, 2.750 euró

9.   40 pont, 2.500 euró

10. 30 pont, 2.250 euró

11. 20 pont, 2.000 euró

12. 10 pont, 1.750 euró

 

A Grand Prix állása:

 

Név

Nemzet

Rosztov 2011

Shenzhen 2011

Nalcsik 2011

Kazany 2012

Zsermuk 2012

Mardin 2012

Össz.

Hou Ji-fan

CHN

160

160

  100

160

480

Anna Muzicsuk

SLO

100

130

 

  145

 

 

375

Humpy Koneru

IND

65

 

 

145

110

 

320

Katyerina Lahno

UKR

130

 

   80

   50

110

 

320

Ju Wenjun

CHN

 

100

130

 

75

 

305

Zhao Xue

CHN

 

75

160

 

60

 

295

Nagyezda Koszinceva

RUS

80

 

55

35

110

 

280

Viktorija Cmilyte

LTU

 

35

100

   100

 

 

235

Tatjana Koszinceva

RUS

100

 

55

   70

 

 

225

Elina Danieljan

ARM

45

50

 

   75

45

 

170

Ruan Lufei

CHN

30

75

 

 

75

 

180

Jekatyerina   Kovalevszkaja

RUS

20

20

100

 

 

 

140

Antoaneta Stefanova

BUL

45

 

55

35

 

 

135

Alisza Galljamova

RUS

65

 

30

20

 

 

115

Tan Zhongyi

CHN

 

100

 

 

 

 

100

Batkhuyag Munguntuul  

MGL

 

60

20

 

20

 

100

Aleszandra   Kosztenjuk

RUS

10

 

10

   75

 

 

95

Zsu Csen

QAT

 

35

55

 

 

 

90

Lilit Mkrtchian

ARM

 

 

 

 

45

 

45

Betul Cemre Yildiz

TUR

 

10

 

   10

 

 

20

Nino Hurcidze

GEO

 

 

 

 

10

 

10

 

Lahno,K (2537) – Hou Ji-fan (2617)
Katalán megnyitás [E05]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.g3 Fe7 5.Fg2 0-0 6.0-0 dxc4 7.He5 Hc6 8.Fxc6 bxc6 9.Hxc6 Ve8 10.Hxe7+ Vxe7 11.Va4 e5 12.dxe5 Vxe5 13.Hc3

A dortmundi szuperversenyen a német Georg Meier  13.Vxc4 Fe6 14.Vc2 Ff5 15.Vd2 Fh3 16.Be1 Bad8 17.Vc3 Vd5 18.f3 Bfe8 19.Ha3 Vb7 20.Vb3 Va6 21.Vb5 Ve6 22.Vb3 Va6 23.Vb5 Ve6 24.Vb3 lépésismétléssel remizett Lékó Péterrel.

13...Ve6 14.Va5 He4 15.Vd5 Hxc3 16.Vxe6 Fxe6 17.bxc3

Nehéz elhinni, hogy a világbajnoknő elvesztette ezt az állást.

17...Bab8 18.Bd1 f6 19.f3 h5 20.Kf2 a6 21.Ff4 Bb2 22.Fxc7 Be8 23.Ke1 Be7 24.Fd6 Bd7 25.Fa3 Bc2 26.Fb4 Bxd1+

 

27.Kxd1 Ff5 28.a4 Bb2 29.Ke1 Fb1 30.Kf2 Kf7 31.Ke3 Fc2 32.a5 Fb3 33.h4 Ke6 34.g4 g6 35.Bg1 Fa4?! 36.gxh5 gxh5 37.Bg7 Fd1?

Hou Ji-fan lebecsülte világos akcióját.

 

 

38.Kf4! Fxe2 39.Ba7 Bb1 40.Bxa6+ Kf7 41.Fc5 Ba1 42.Fd4 Bh1 43.Bxf6+ Ke7 44.a6 Ba1 45.Bg6 Bf1 46.Bg3 Ba1 47.a7 Kf8 48.Bg5 és sötét feladta

 

Ju Wenjun (2518) - Koneru,H (2598)
Katalán megnyitás [E04]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.g3 dxc4 5.Fg2 a6 6.0-0 Hc6 7.Hc3 Bb8 8.e4 Fe7 9.d5

Az utóbbi évek játszmáiban a 9.Ve2 b5 (9...Hxd4 10.Hxd4 Vxd4 11.Bd1 Vc5 12.Fe3) 10.Bd1 0-0 (10...Hb4 11.d5) 11.d5 fordult elő gyakran.

9...Hb4 10.He5 exd5 11.exd5 Ff5 12.a3 Hd3 13.Hxc4 Hxc1 14.Bxc1 0-0 15.h3

Világos választhatja a 15.Vd4 He8 16.Bfe1 változatot is.

15...He8 16.g4 Fd7 17.f4

A két gyaloglépés csak gyengítette világos állását.

17...Fc5+ 18.Kh1 Hd6 19.He5 Be8 20.Vd3 Fb6 21.Bce1 Fb5

Számításba jött  a 21...Vh4 22.Be2 Bbd8 23.Hxd7 Bxe2 24.Hxb6 Bxb2 folytatás.

22.Hxb5 axb5 23.g5 f6 24.Hf3 Vd7 25.gxf6 gxf6 26.Hd4 Fxd4 27.Vxd4 Vg7 28.Vd3 Kh8 29.Be6 Bg8 30.Bf2 Bbf8 31.Bfe2 Bf7 32.Kh2 Vh6 33.Vf3 Bfg7 34.Bf2 Hf5 35.Vd3? és világos feladta, hátrányos állásban Ju Wenjun elnézte f4 gyalogját.

 

Koszinceva,N (2516) – Ruan Lufei (2483)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.0-0 d6 6.c3 0-0 7.Hbd2 Fb6 8.Hc4 He7 9.Fa4 Hg6 10.Fc2 h6 11.h3 Fe6 12.Hxb6 axb6 13.d4 Hh7 14.Fe3 Vf6 15.Fb3 Fxb3 16.axb3 Ve7 17.dxe5 dxe5 18.Vd5 Bab8 19.b4 Hf6 20.Vc4 Bfd8 21.Bfe1 Vd7 22.b5 He8 23.Vb3 Hd6 24.c4 Ve6 25.Hd2 Bd7 26.Vc2 Bbd8 27.b3 f5 28.exf5 Vxf5 29.Vd1 Hf7 30.Ve2 Hh4 31.Hf1 Ve4 32.Vg4 Vxg4 33.hxg4 Bd3 34.Ba7 Hd6 35.Hd2 Hg6 36.Kf1 Hf4 37.Bea1 Hg6 38.Ba8 Hf7 39.Ke2 Hf4+ 40.Fxf4 exf4 41.He4 He5 42.Bxd8+ Bxd8 43.Ba7 Be8?

 

44.Bxb7 Hxg4 45.f3 Hf6 46.Bxc7 Hxe4 47.fxe4 Bxe4+ 48.Kf3 Be3+ 49.Kxf4 Bxb3 50.Bc6 Bc3 51.Ke5 h5

 

52.c5 bxc5 53.b6 Bb3 54.Kd6 g6 55.Kc7 Kg7 56.b7 Bxb7+ 57.Kxb7 h4 58.Kb6 és sötét feladta

 

Kovalevszkaja,E (2417) – Zhao Xue (2556)
Angol megnyitás [A14]

1.c4 Hf6 2.Hf3 e6 3.g3 b6 4.Fg2 Fb7 5.0-0 c5 6.b3 Fe7 7.Fb2 0-0 8.e3 d5 9.Ve2 Hc6 10.Bd1 dxc4 11.bxc4 Vc7 12.Hc3 a6 13.Bab1 Bab8 14.Fa1 Bfd8 15.d3 Ha7 16.Vc2 Fc6 17.He2 Hd7 18.Hf4 Vb7 19.Ve2 b5 20.d4 Fe4  

 

 

21.d5 exd5

Zhao Xue nem fogadta el a minőségáldozatot.

22.Hxd5 Hb6 23.Hh4! Fxg2

A felfedett fenyegetés miatt 23...Fxb1?! -re 24.Hf6+ Fxf6 25.Fxb7 Fxa1 26.Fxa6 Hxc4 27.Bxb1 Ff6 28.Hf5 következhetett volna.

24.Vg4 g6 25.Hxe7+ Vxe7 26.Kxg2 Hxc4 27.Hf5 Vb7+ 28.Kh3?!

Jobb volt a 28.f3 Hd2 29.Ff6 c4 30.Vf4 változat.

28...Hd2 29.Vg5 Ve4 30.Hh6+ Kf8 31.Vxc5+ Ve7 32.Vc3 Ve6+ 33.Hg4 He4 34.Vb4+ Hd6 35.Kg2 Hc6 36.Vc5 Vxg4? 37.Bxd6 és sötét feladta, reménytelen a 37…He7 38.Bbd1 Vxd1 39.Bxd1 Bxd1 40.Vc3 utáni állása.

 

Mkrtchian,L (2450) - Hurcidze,N (2456)
Angol megnyitás [A30]

1.c4 c5 2.Hf3 Hf6 3.Hc3 e6 4.g3 b6 5.Fg2 Fb7 6.0-0 d6 7.b3 Fe7 8.Fb2 0-0 9.d4 cxd4 10.Hxd4 Fxg2 11.Kxg2 a6 12.e3 Vc7 13.f4 Hc6 14.Vf3 Bac8 15.Bac1 Bfe8 16.Bfd1 Hd7 17.Hxc6 Vxc6 18.g4 Vc7 19.g5 Vb8 20.He4 b5 21.f5 Ff8

 

22.g6 fxg6?! 23.fxe6 Hc5? 24.Vf7+ Kh8

 

25.Hf6! Vb7+ 26.Vxb7 Hxb7 27.Hxe8 Bxe8 28.cxb5 axb5 29.b4 Ba8 30.Bc7 és sötét feladta

 

Munguntuul,B (2447) - Danieljan,E (2480)
Szicíliai védelem [B46]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 a6 6.Hxc6 bxc6 7.e5 Vc7 8.f4 d5 9.exd6 Fxd6 10.He4 Fe7 11.Fd3 Hf6 12.0-0 0-0 13.Vf3 Fb7 14.Fe3 Hd5 15.Fc5 f5 16.Fxe7 Vxe7 17.Hd2 c5 18.Ve2 Hb4 19.Hc4 Hxd3 20.cxd3 Bad8 21.Bac1 Bd4 22.Bc3 Vd7 23.a3 Bb8 24.Bf2 Bd8 25.He5 Vd5 26.Ve3 h6 27.h3 a5 28.Bfc2 Bc8 29.Hf3

Gyalogot nyert volna a kettős fenyegetés miatt a 29.Hc4 Be8 30.Hxa5 Be7 31.Bxc5 Bxd3 32.Bxd5 Bxe3 33.Bd8+ Kf7 34.Kf2 változat.

29...Kh7 30.Vd2 Ba4 31.d4 Vd8 32.dxc5 Fd5 33.He5 Vh4 34.Kh2? Vxf4+ 35.Vxf4 Bxf4 36.c6 Bc7 37.Bc5 a4 38.Hd3 Bd4 39.Hb4 Fe4 40.Be2 g5 41.Bc3 Bd6 42.b3?! axb3 43.Bxb3 Kg6 44.Bc3 h5 45.a4 h4 46.a5 Bd1?!  

 

47.Ha6 Bc8 48.c7 Kh5? 49.Hc5 Fd5 50.Hxe6 g4? 51.hxg4+ fxg4 52.Be5+ Kg6?  

 

5

3.Hg5?

Az időzavaros kapkodásban kölcsönös nagy bakik. 53.Bxd5 tisztet nyert volna az 53...g3+ 54.Kh3 Bxd5 55.Hf4+ folytatásban.

53...g3+?

Az  örmény nagymesternő 53...Kf6-tal nyert volna anyagot.

54.Kh3 Bh1+? 55.Kg4 Fxg2 56.Be6+ Kg7 57.Be7+ Kf6 58.Be6+

A mongol sakkozónő az 58.Bd7 Bb1 59.Bc4 Kg6 60.Bd6+ Kg7 61.Bf4 Bxc7 62.He6+ folytatással begyűjthette volna az egész pontot.

 

 

58...Kg7 59.Be7+

Még mindig nyert volna az 59.Bd6 Ba1 60.Kxh4 Fb7 61.Bxg3 Bh8+ 62.Kg4 Fc8+ 63.Kf4 Bh4+ 64.Ke5 Bxa5+ 65.Bd5 Bxd5+ 66.Kxd5 Kf6 67.Hf3 Bh7 68.Kc6 változatban.

59...Kf6 60.Bce3

Nyert a 60.Bd7 Bb1 61.Bc4 már előbb említett folytatás.

60...Fd5 61.Hh7+ Kg6 62.B3e5 g2 63.Bg5+ Kh6 64.Bh5+ Kg6 65.Bg5+ Kh6 66.Bh5+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog