Help Sales ÁSZF

A junior bajnok Varga Klára legyőzte a címvédő Rudolf Annát a női bajnokság nyitányán

Címkék: 60. női bajnokság

Kisvárdán meglepetésekkel kezdődött meg a 60. női bajnokság. A címvédő Rudolf Anna vilégossal szenvedett vereséget Varga Klárától. Nyerőesélyt szalasztott el Dudás Eszter a rajtlistán első Gara Tíciával szemben. Schneider Veronika és Papp Petra érvényesítette a papírformát, döntetlen lett Ruszin Anna és Göcző Melinda játszmája.

A tavalyi szegedi bajnokság holtversenyes triója Rudolf Anna, Schneider Veronika és Gara Tícia elindult a bajnokságon, de sok a hiányzó a 10 fős mezőnyben. Olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang még soha nem játszott a honi viadalon, Vajda Szidónia, Gara Anita sincs az indulók között. A fiatalok remek játéklehetőséget kaptak a bruttó 1,55 millió forint díjazású tornán.

 

A 60. női bajnokság résztvevői az Élő-pontszámok sorrendjében:

Gara Tícia   (Aquaprofit-NTSK)

 

2377

Rudolf Anna  (Hungaropharma Decs)

 

2322

Schneider Veronika (Pénzügyőr SE)

 

2306

Papp Petra  (Röszkei Sportkör)

 

2254

Dudás Eszter (Atomerőmű SE)

 

2243

Göcző Melinda (Pásztói Sakkegyesület)

 

2234

Varga Klára (Tóth László SE)

 

2210

Erdős Boglárka  (ASS-Makói-SVSE)

 

2185

Ruszin Anna   (Zala Volán Torna Egylet)

 

2133

Juhász Barbara (Géniusz Tata)

 

2085

 

A bajnokság meglepetésekkel kezdődött. A nyitás után jelentős előnnyel rendelkező címvédő Rudolf Anna eltékozolta kedvező állását, junior bajnoknőnk, Varga Klára átvette a kezdeményezést. Elhibázott gyalogcsere után Anna előtt még felcsillant a remény, de elhibázott minőségáldozattal reménytelen pozícióba került, másodszor az esélyt Klára már nem rontotta el.

Gara Tícia és Dudás Eszter francia védelmű partija érdekes küzdelmet hozott. Tícia taktikailag sebezhető volt, Eszter remek tisztáldozatot hozott, bőséges ellenértéket kapott cserébe. A végjátékban azonban kihagyta többször is a fonalas nyerést.

Papp Petra nagyon simán nyert, Schneider Veronika játszmája egy kicsit hullámzott, Erdős Boglárka túlértékelte támadási lehetőségeit, Veronika szép riposzttal győzött. Göcző Melinda kedvező végjátékát nem tudta nyerésig fokozni.

 

Az első forduló eredményei:

Erdős Boglárka (2185) – Schneider Veronika (2306) 0 – 1 (Angol megnyitás, 29)

Juhász Borbála (2085) – Papp Petra (2254) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 29)

Gara Tícia (2377) – Dudás Eszter (2243) döntetlen (Francia védelem, 45)

Ruszin Anna (2133) – Göcző Melinda (2234) döntetlen (Caro-Kann védelem, 60)

Rudolf Anna (2322) – Varga Klára (2210) 0 – 1 (Francia védelem, 45)

 

A 2. forduló párosítása:

Schneider Veronika – Varga Klára

Göcző Melinda – Rudolf Anna

Dudás Eszter – Ruszin Anna

Papp Petra – Gara Tícia

Erdős Boglárka – Juhász Barbara

 

Rudolf,A (2322) - Varga,K (2210)
Francia védelem [C10]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hc6 4.e5 b6 5.Hf3 Hge7 6.h4 a5 7.h5 h6 8.Ff4 Fa6 9.Fxa6 Bxa6 10.g4 a4 11.a3 Vd7 12.Vd3 Ba8 13.Hd2 Ha5 14.Fe3 c5 15.dxc5 Hec6 16.cxb6 Hxe5 17.Ve2 Hec4 18.Fd4?! Hc6 19.Hf3 Hxd4 20.Hxd4 Fc5

A megnyitási előnyt a címvédő Rudolf Anna eltékozolta, Varga Klára átvette a kezdeményezést.

21.0-0-0 0-0 22.g5 hxg5?

Kiengedte az előnyt. 22...Ve7 23.gxh6 Fxa3 24.Hxd5 exd5 25.Vxe7 Fxe7 volt a jó.

23.h6 g6

 

24.Hf3?

Kimaradt a 24.He4 dxe4 25.Vxc4 Vd5 26.Vc3 lehetőség.

24...Vd6 25.Vxc4? dxc4 26.Bxd6 Fxd6 27.Kb1 Fc5 28.He4 Fxb6 29.Hf6+ Kh8 30.Hd7 Fxf2 31.Hxg5 Fe3 32.He4 Bad8 33.Hxf8 Bxf8 34.Hd6 g5 35.Hxc4 Ff4 36.Bf1 e5 37.Hd6 f5 38.c4 e4 39.c5

 

39...Fxd6 40.cxd6 f4 41.d7 Bd8 42.Bd1 e3 43.Bd5 f3 44.Be5 Bxd7 45.Bxe3 f2 és világos feladta

 

Gara,T (2377) - Dudás,E (2243)
Francia védelem [C04]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 Hc6 4.Hgf3 Hf6 5.e5 Hd7 6.Fe2 f6 7.exf6 Vxf6 8.Hf1 Fd6 9.He3 0-0 10.0-0 Vg6 11.c4 Hf6 12.c5 Fe7 13.Fb5 Fd7 14.Fxc6 Fxc6 15.He5 Ve8 16.Be1 b6 17.cxb6 cxb6 18.H3g4 Bc8 19.Fg5 Kh8 20.Bc1 Fd7 21.Bxc8 Fxc8 22.h4 Fd6 23.Fe3 He4 24.g3 h5 25.Hh2 Fxe5 26.dxe5 Vg6 27.Fd4?

 

27...Hxg3!

Remek tisztáldozat, sötét bőséges ellenértéket kapott.

28.fxg3 Vxg3+ 29.Kh1 Vxh4 30.Bf1 Bxf1+ 31.Vxf1 Vxd4 32.Vf8+ Kh7 33.Vxc8 Vd1+ 34.Kg2 Ve2+ 35.Kg1 Vxe5 36.Vc3 Vxc3 37.bxc3 Kg6 38.Hf3

 

38...Kf5!?

Egyszerűbben nyert volna a 38...Kf6 39.Hd4 e5 40.Hb5 a6 41.Hc7 d4 42.cxd4 exd4 43.Kf2 Kf5 44.Hxa6 h4 45.Hb4 Ke4 folytatás.

39.Hd4+ Ke4 40.Hxe6 Kd3 41.Hxg7 Kxc3 42.Hxh5  

 

 

42...b5?

Eszter remire rontotta a játszmát. 42...d4 43.Kf2 (43.Hf6 d3 44.Kf2 d2 45.Hd5+ Kd3) 43...d3 44.Hf4 d2 45.Hd5+ Kd3 46.Hb4+ Kc4 47.Hd5 Kxd5 48.Ke2 Kc4 49.Kxd2 Kb4 50.Kc2 Ka3 51.Kb1 b5 52.Ka1 a6 53.Kb1 a5 54.Ka1 a4 55.Kb1 b4 56.Ka1 b3 57.axb3 axb3 58.Kb1 b2 59.Kc2 Ka2 volt a nyerés útja.

43.Kf2 a5 44.Hf4 d4 45.He2+ Kc4 46.Hc1 a4 47.Ke1 Kc3 48.He2+ Kd3 49.Kd1 b4 50.Hf4+ Kc3 51.Kc1 b3 52.He2+ Kc4 53.axb3+ axb3 54.Hxd4 Kxd4 55.Kb2 Kc4 56.Kb1 Kc3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog