Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

A jereváni Eb-n sakkozóink három remivel folytatták szereplésüket, az orosz Najer mesternégyessel vezet

Címkék: Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba

A XV. Európa-bajnokság negyedik fordulójában Polgár Judit sötéttel az orosz Pavel Tregubovval csatázott. Nagyszerű mentést talált, huszárpárja a király segítségével feltartóztatta világos szabadgyalogjait. A döntetlennel Judit a népes 3 pontosok csoportjában. Almási Zoltán a grúzok olimpiai bajnoknőjével, Nana Dzagnidzével mérkőzött meg, nagymesterünk kecsegtető esélyt hagyott kihasználatlanul, remi lett az ütközet. Balogh Csaba kétszer is kihagyta a döntő előnyt biztosító kombinációt, az orosz Ivan Rozum örülhetett a fél pontnak. Az orosz Jevgenyij Najer mesternégyessel vezet, hatan követik félpontos hátránnyal. A 11 fordulós viadalról huszonhárman vívják ki a jogot a jövő évi Világkupán való részvételre.

 

Nagymestereink három döntetlennel folytatták szereplésüket a jereváni Eb-n. Polgár Judit örülhet a fél pontnak, Almási Zoltán kecsegtető esélyt hagyott kihasználatlanul, míg Balogh Csaba kétszer is döntő előnyt érhetett volna el.

 

A női világranglistát fölényesen vezető Polgár Judit az orosz Pavel Tregubovval a vezérindiai védelemben vívott érdekes megnyitáselmélet párbajt. A Profi Sakkozók Szövetségének egykori elnöke, az első kontinensbajnokság győztese a nyitásban meglepetéssel szolgált, a gyalogáldozattal kezdeményezéshez jutott. Judit tőle szokatlan módon taktikai elnézéssel korán hátrányba került, állása felett viharfelhők gyülekeztek. Tregubov a bőség zavarában nem találta meg a legesélyesebb folytatásokat, de az időkontroll után is aggódhattunk Juditért. Az orosz nagymester az 51. lépésben hibázott, amire nagymesternőnk zseniális mentést talált, a huszárpárja a király segítségével feltartóztatta világos szabadgyalogjait!

 

Almási Zoltán a grúzok olimpiai bajnoknőjével, Nana Dzagnidzével csatázott. Az angol megnyitású partiban Zoltán előnybe került, de a kritikus pillanatban nem a különböző színű futós végjátékot választotta. Dzagnidze később jól védekezett, kiharcolta a döntetlent.

Balogh Csaba az orosz Ivan Rozum ellen kétszer is kombinációs lehetőséget szalasztott el, az f7 mezőn kétszer is csattanhatott volna az áldozat, ami az alapsor gyengesége miatt nyert volna. Kis előnyét fokozatosan tékozolta el, harmadik remijét könyvelhette el.

Az orosz olimpiai válogatott mellett szekundánsi szerepkört is betöltő Jevgenyij Najer negyedik partiját is megnyerte. Hatan követik félpontos hátránnyal, figyelmet érdemel az orosz Alekszandr Simanov győzelme a grúz Baadur Zsobavával szemben. Polgár Judit a rendkívül népes harmadik pontcsoportban.

 

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Alekszander Rjazancev (orosz, 2689, 3) – Vladiszlav Artemijev (orosz, 2621, 3)  döntetlen

Jevgenyij Najer (orosz, 2633, 3) – Ilia Szmirin (izraeli, 2644, 3)  1 - 0

Igor Kovalenko (lett, 2626, 3) – Pavel Eljanov (ukrán, 2723, 2,5)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2723, 2,5) – Constantin Lupulescu (román, 2643, 2,5)  döntetlen

Alekszandr Simanov (orosz, 2649, 2,5) – Baadur Zsobava (grúz, 2716, 2,5)  1 - 0

Jurij Kuzubov (ukrán, 2642, 2,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2713, 2,5)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2709, 2,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2641, 2,5)  döntetlen

Daniil Dubov (orosz, 2618, 2,5) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 2,5)  döntetlen

David Navara (cseh, 2700, 2,5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 2,5)  döntetlen

Alekszander Ipatov (török, 2614, 2,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2698, 2,5) döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 2,5) – Philipp Schlosser (német, 2612, 2,5) döntetlen

Pavel Tregubov (orosz, 2614, 2,5) – Polgár Judit (magyar, 2693, 2,5)  döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2692, 2,5) – Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2603, 2,5) döntetlen

Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 2,5) – Zaven Andriaszjan (örmény, 2600, 2,5)  1 - 0

Arman Paszhikjan (örmény, 2612, 2,5) – Viktor Laznicka (cseh, 2681, 2,5)  döntetlen

Robert Hovhaniszjan (örmény, 2611, 2,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2676, 2,5) döntetlen

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2671, 2,5) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2583, 2,5)  döntetlen

Alekszandr Motiljev (orosz, 2656, 2,5) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2548, 2,5)  1 - 0

Alekszej Goganov (ukrán, 2569, 2,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2653, 2,5)  döntetlen

Mihail Antipov (orosz, 2507, 2,5) – Ivan Popov (orosz, 2650, 2,5)  döntetlen

Nana Dzagnidze (grúz, 2546, 2) – Almási Zoltán (magyar, 2704, 2)  döntetlen

Balogh Csaba (magyar, 2651, 2) – Ivan Rozum (orosz, 2505, 2)  döntetlen

 

Az élmezőny állása:

1.Jevgenyij Najer (orosz) 4

2-7. Vladiszlav Artemijev (orosz), Aleszandr Simonov (orosz), Alekszander Rjazancev (orosz), Ivan Cseparinov (bolgár), Igor Kovalenko (lett) és Alekszander Motiljev (orosz) 3,5

8-55. Vlagyimir Oniscsuk (ukrán), Alekszej Goganov (orosz), Mihail Antipov (orosz), Daniil Dubov (orosz), Alekszander Ipatov (török), Arman Paszhikjan (örmény), Laurent Fressinet (francia), Pavel Eljanov (ukrán), Constantin Lupulescu (román), Jurij Krivorucsko (ukrán), Radoslaw Wojtaszek (lengyel), Daria Csarocskina (orosz), David Navara (cseh), Erneszto Inarkijev (orosz), Jan-Krzysztof (lengyel), Robert Hovhanniszjan (örmény), Jurij Kozubov (ukrán), Karen Grigorjan (örmény), Ilia Szmirin (izraeli), Polgár Judit (magyar), Jevgenyij Alekszejev (orosz), Vlagyimir Fedoszejev (orosz), Dmitrij Jakovenko (orosz), Alekszander Arescsenko (ukrán), Etienne Bacrot (francia),… 3

89. Almási Zoltán (magyar) 2,5

96. Balogh Csaba (magyar) 2,5

 

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Alekszander Rjazancev (orosz, 2689, 3,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2633, 4)

Igor Kovalenko (lett, 2626, 3,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 3,5)

Vladiszlav Artemijev (orosz, 2621) – Alekszander Motiljev (orosz, 2656, 3,5)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2723, 3) – Alekszandr Simanov (orosz, 2649, 3)

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2641, 3) – Etienne Bacrot (francia, 2739, 3)

Pavel Eljanov (ukrán, 2723, 3) – Daniil Dubov (orosz, 2618, 3)

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2713, 3) – Milos Perunovic (szerb, 2617, 3)

Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 3) – Laurent Fressinet (francia, 2709, 3)

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 3) – Alekszander Ipatov (török, 2614, 3)

Philipp Schlosser (német, 2612, 3) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2705, 3)

Dragan Solak (török, 2610, 3) – David Navara (cseh, 2700, 3)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2698, 3) – Pavel Tregubov (orosz, 2614, 3)

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2605, 3) – Makszim Matlakov (orosz, 2695, 3)

Polgár Judit (magyar, 2693, 3) – Arman Paszhikjan (örmény, 2612, 3)

Daniel Fridman (német, 2604, 3) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2692, 3)

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2682, 3) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2611, 3)

Viktor Laznicka (cseh, 2681, 3) – Danyyil Dvirnyy (olasz, 2575, 3)

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2676, 3) – Karen Grigorjan (örmény, 2572, 3)  

Almási Zoltán (magyar, 2704, 2,5) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2544, 2,5)

Valerij Neverov (ukrán, 2508, 2,5) – Balogh Csaba (magyar, 2651, 2.5)

 

Tregubov,P (2614) – Polgár,J (2693)
Vezérindiai védelem [E17]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb7 5.Fg2 Fe7 6.0-0 0-0 7.Be1 h6 8.d5

Újítás a sokszor látott 8.Hc3 helyett.

8...exd5 9.Hh4 c6 10.cxd5 Hxd5 11.Hf5 Fc5

Judit fontos tempót nyerhetett volna 11...Fb4 12.Fd2 Vf6 13.e4 Ha6 folytatásban.

12.e4 He7?!

Taktikai csapást engedélyezett.

 

13.Hxg7! Kxg7 14.b4 Fxf2+ 15.Kxf2 Hg6 16.e5 d5 17.exd6 Vf6+

 

 

18.Vf3?!

Sokkal erősebb volt a 18.Kg1 Vxa1 19.Vd2 Kg8 20.Hc3 Bd8 21.b5 Bxd6 22.Be8+ Hf8 23.Bxf8+ Kxf8 24.Vxd6+ Kg8 25.Vd8+ Kg7 26.Vd2 folytatás.

18...Vxf3+ 19.Fxf3 Hd7 20.Fb2+ f6 21.Ha3 Hde5 22.Fe4 Bad8 23.Bad1 Fa6 24.Fc3 Kf7 25.Kg2 Bg8 26.b5 Fb7?

 

 

27.Bf1! Ke6 28.bxc6

Az orosz nagymester válogathatott a jó folytatások között. Még erősebb volt a 28.Hc2 Bxd6 29.Hd4+ Kf7 (29...Bxd4 30.Fxd4 He7 31.Fxe5 fxe5 32.Bc1; 29...Kd7 30.bxc6+ Hxc6 31.Hxc6) 30.bxc6 Hxc6 31.Hf5 Bxd1 32.Bxd1 Hce7 33.Hd6+ változat.

28...Fxc6 29.Fxc6 Hxc6 30.Bxf6+ Kd7 31.Bf7+ Ke6 32.Bf6+ Kd7 33.Hb5 Bdf8 34.Bdf1 Bxf6 35.Bxf6 h5 36.Hd4 Hce5 37.h3 Bc8 38.He2 Bc4 39.Bf5 Kxd6 40.Bxh5 Ba4

 

 

41.a3

Számításba jött a 41.Bh6 Kd7 42.h4 Be4 (42...He7 43.Fxe5 Be4 44.Ff6 Bxe2+ 45.Kf3 Be6 46.Fg5) 43.Hd4 He7 44.Bh7 H5c6 (44...Ke8 45.Hb5 Hf5 46.Bxa7) 45.Hxc6 Kxc6 46.Kf3 Bc4 47.Fb2 folytatás.

41...a5 42.Bg5 b5 43.h4 Be4 44.Hd4 b4 45.axb4 axb4 46.Fxb4+ Kd5

 

47.Fc3 Bxd4 48.Fxd4 Kxd4 49.h5 Hh8 50.g4 Hhf7

 

 

51.Bg7?

Pavel Tregubov kihagyta a nyerést a 51.Bf5 Hd6 52.Bf1 Kd5 53.Kg3 változatban. Judit zseniális mentőtervet talált.

51...Ke4! 52.g5 Kf5 53.g6 Kf6 54.Bg8 Hh6 55.Bh8 Kg5 56.g7

 

56...Heg4! 57.Kf3 Hf6 58.Ba8 Kxh5 59.Ba5+ és döntetlen

 

Dzagnidze,N (2546) - Almási,Z (2704)
Angol megnyitás [A39]

1.c4 c5 2.Hf3 Hf6 3.Hc3 Hc6 4.g3 g6 5.Fg2 Fg7 6.0-0 0-0 7.d4 cxd4 8.Hxd4 Va5 9.e3 He5 10.Hb3 Va6 11.c5 Bb8 12.e4 d6 13.Ff4 Hd3 14.cxd6 exd6 15.Vd2 Hxf4 16.Vxf4 Hg4 17.Bfd1 He5 18.Ff1 Vb6 19.Hd5 Vd8 20.Ve3 Be8 21.Bac1 Hc6 22.Hd4 Fg4

23.Bxc6?! Fxd1 24.Bc7 Fa4

Figyelmet érdemelt a 24...Be5 25.Vf4 Vf8 26.Fc4 Bbe8 terv.

25.Fh3?

A grúz olimpiai bajnoknő a 25.Vf4 Bf8 26.Hf5 Fc6 (26...gxf5 27.exf5 Fc6 28.He7+ Kh8 29.f6) 27.Hde7+ Kh8 28.Hxg7 Vxc7 29.Vf6 Vxe7 30.Vxe7 Kxg7 31.Vxd6 jobb folytatást választhatta volna.

25...Be5 26.Bc4 Ve8

Nagymesterünk számos lehetőséggel számolhatott.

27.Hf3 Bh5 28.Fg4  

 

28...Bxd5 29.exd5 Vxe3 30.fxe3 Fd1 31.He5 Fxg4

A különböző színű futós végjáték nyerőesélyt adott volna a 31…Fxe5 32.Fxd1 Fxb2 33.Kf2 Fa3 változatban.

32.Hxg4 Fxb2

A közvetítés hibája miatt csak sejthetem, hogy kölcsönös időzavarban zajlott a küzdelem.

33.Kf1 a5 34.Ke2 b5 35.Bc6 b4

 

 

36.Bxd6 a4 37.Ba6 a3 38.Hf2 Be8 39.Kd3 Bc8 40.d6 f5

41.d7 Bd8 42.Ba7 Kf7 43.Kc4 Ke7 44.Hd3 Bxd7 45.Bxd7+ Kxd7 46.Kxb4 Kc6 47.Kb3 Ff6

48.Hb4+ Kc5 49.Hc2 Fg5 50.Kc3 Kd5 51.Kd3 Fe7

52.Hd4 Fb4 53.Hf3 Fc5 54.Hd2 Fb4 55.Hf3 Fd6 56.Hd4 Fe7 57.Hf3 Ff6 58.Hd2 h5 59.Hc4 Fe7 60.Hb6+ Ke6 61.Hc4 Fc5 62.Hd2 Kd5 63.Hf3 Fe7 64.Hd2 g5 65.Hf3 Ff6 66.Hg1 Fd8 67.Hf3 Ff6 68.He1 Fe5 69.Hf3 Ff6 és döntetlen

 

Balogh,Cs (2651) - Rozum,I (2505)
Francia védelem [C07]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 c5 4.Hgf3 cxd4 5.Hxd4 Hf6 6.exd5 a6 7.Fc4

Az elméleti ösvényről már letértek a nagymesterek.

7...Hxd5 8.H2f3 Fe7 9.0-0 Ff6 10.Fb3 0-0 11.Ve2 He7 12.Bd1 Vc7 13.Hg5 e5?

14.Hdf3?!

Balogh Csaba kihagyta a döntő előnyhöz vezető 14.Fxf7+ Bxf7 15.Hde6 Fxe6 16.Hxe6 Vd7 17.Bxd7 Hxd7 18.Fg5 h6 19.Ve4 Hc6 20.Fe3 folytatást.

14...Ff5? 15.He4?!

Újabb nyerés maradt ki 15.Hxf7-tel, 15...Bxf7 16.Hxe5 az alapsor gyengesége miatt.

15...Fxe4 16.Vxe4 Hd7 17.Fe3 Bad8 18.Bd2 g6 19.Fh6 Fg7 20.Fxg7

A tetszetős előny elfogyott...

20...Kxg7 21.Bad1 Hc6 22.Ve3 Hf6 23.h3 Bxd2 24.Bxd2 h6 25.Fd5 Hxd5 26.Bxd5 Bd8 27.Bxd8 Vxd8 28.Hxe5 Vd1+ 29.Kh2 Vxc2 30.Hg4 g5 31.b3 f5 32.He5 f4 33.Ve1 Vxa2 34.Hxc6 bxc6 35.Ve7+ Kg6 36.Ve6+ Kg7 37.Ve7+ Kg6 38.Ve6+ Kg7 39.Ve7+ Kg6 40.Ve6+ Kg7 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://www.eicc2014.am/

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő ötödik játszmája, a harmadik spanyol megnyitású parti is döntetlen lett
2021. 12. 02.

A 18 éves Alireza Firouzja az új világranglista második helyettje, Magnus Carlsen előnye 52 pont
2021. 12. 01.

Magnus Carlsen 31. születésnapján 33 lépésben lett döntetlen a világbajnoki döntő negyedik játszmája
2021. 12. 01.

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog