Help Sales ÁSZF

A holtversenyben vezető Gara Tícia és Papp Petra egy pontra növelte előnyét

Címkék: 60. női bajnokság

A Kisvárdán zajló 60. női bajnokság hatodik fordulójában a holtversenyben vezető Gara Tícia és Papp Petra újabb győzelmet aratott, egy pontra növelték előnyüket. Dudás Eszter a harmadik helyre lépett előre, fordulatos partiban nyert Schneider Veronika ellen. Erdős Boglárka érte el a játéknap negyedik győzelmét, míg a címvédő Rudolf Anna csak remizett.

A hatodik játéknapon Gara Tícia nyitotta meg a nyerések sorozatát. Látványos minőség, majd bástyaáldozattal bombázta szét Ruszin Anna királyállását, a király vándorútja szomorú véget ért. Papp Petra már  a nyitás után jobban állt, Göcző Melinda francia védelme ismét zátonyra futott. A meggondolatlan gyalograblása pedig tetszetős matthoz vezetett.

Fordulatos, taktikai motívumokban bővelkedő játszmát vívott Schneider Veronika és Dudás Eszter. A francia védelmű partiban világos került először előnybe, majd egy elhibázott huszárlépést követően sötét átvette a kezdeményezést, minőséget nyert. Az izgalmak azonban az időzavarban csak fokozódtak, hol egyik, hol másik fél játszhatott volna jobban, a világos királyállás gyengesége végül döntőnek bizonyult. Eszter a győzelemmel a harmadik helyre lépett előre.

Erdős Boglárka harmadik győzelmével feljött ötven százalékra, gyalogjai feltartóztathatatlanul robogtak előre, Varga Klára harmadik vereségét szenvedte el. Juhász Barbara értékes fél pontot rabolt a címvédő Rudolf Annától.

 

A 6. forduló párosítása:

Schneider Veronika (2306) – Dudás Eszter (2243) 0 – 1 (Francia védelem, 40)

Papp Petra (2254) – Göcző Melinda (2234) 1 – 0 (Francia védelem, 32)

Erdős Boglárka (2185) – Varga Klára (2210) 1 – 0 (Angol megnyitás, 44)

Juhász Barbara (2085) – Rudolf Anna (2322) döntetlen (Francia védelem, 31)

Gara Tícia (2377) – Ruszin Anna (2133) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 28)

                                           

A verseny állása:

1-2. Gara Tícia és Papp Petra 5 pont

3. Dudás Eszter 4

4. Schneider Veronika 3,5

5-6. Erdős Boglárka és Rudolf Anna 3

7-8. Varga Klára és Göcző Melinda 2

9. Juhász Barbara 1,5

10 Ruszin Anna 1

 

A 7. forduló párosítása:

Ruszin Anna – Schneider Veronika

Rudolf Anna – Gara Tícia

Varga Klára – Juhász Barbara

Göcző Melinda – Erdős Boglárka

Dudás Eszter – Papp Petra

 

Gara,T (2377) - Ruszin,A (2133)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Vb6 5.Hb3 Hf6 6.Hc3 e6 7.Fe3 Vc7 8.Fd3 a6 9.f4 d6 10.Vf3 b5 11.0-0 Fb7 12.Bae1 Fe7 13.Vh3 h6 14.f5 exf5 15.Vxf5 He5 16.Fd4 0-0 17.h3 Fc8 18.Vf2 Fe6 19.Hd5 Fxd5 20.exd5 Hxd3 21.cxd3 Bae8 22.Vg3 Kh8 23.Bf5 Fd8 24.Bef1 Be2?

 

25.Bxf6! gxf6 26.Bxf6 Kh7 27.Bxh6+ Kxh6 28.Vg7+ Kh5 és sötét feladta

Papp,P (2254) - Göcző,M (2234)
Francia védelem [C18]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.e5 c5 5.a3 Fxc3+ 6.bxc3 Va5 7.Fd2 Va4 8.Vg4 g6 9.Hf3 Hc6 10.Ba2 Hge7 11.Vf4 Fd7 12.Fe2 0-0-0 13.dxc5 Vxf4 14.Fxf4 h6 15.Hd4 g5 16.Fg3 Kb8 17.f4 Ka8 18.0-0 Hf5 19.Hb5 Bhg8 20.Hd6 Bg7 21.Fh5 Bdg8 22.fxg5 Hxg3 23.hxg3 Bxg5 24.Fxf7 Bf8 25.Baa1 Hxe5?  

 

26.Fxe6! Bxf1+ 27.Bxf1 a6? 28.Fxd5 Fc6 29.Bf8+ Ka7 30.Hc8+ Kb8 31.Hb6+ Kc7 32.Bc8 matt!

 

Schneider,V (2306) - Dudás,E (2243)
Francia védelem [C04]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 Hc6 4.Hgf3 Hf6 5.e5 Hd7 6.Fd3 Hb4 7.Fe2 c5 8.c3 Hc6 9.0-0 cxd4 10.cxd4 f6 11.exf6 Vxf6 12.Be1 Fd6 13.Fd3 0-0

 

14.Fxh7+ Kxh7 15.Bxe6 Fxh2+ 16.Kxh2 Vf5 17.Hf1 Kg8 18.Be1 Hf6 19.Kg1 He4 20.Fe3 Vg6 21.H1d2?

Világosra lett volna előnyös a 21.He5 Hxe5 22.dxe5 Fh3 23.Vxd5+ Kh8 24.Hg3 Hxg3 25.fxg3 Vxg3 26.Be2 folytatás.

 

21...Hxd2

Még erősebb volt a 21...Fg4 22.Hh4 Vh5 23.f3 Hg3 24.Ff2 Vxh4 25.Fxg3 Vxg3 26.Hf1 Vf4 27.fxg4 Hxd4 folytatás.

22.Hxd2 Fh3 23.g3 Hb4 24.Vb3 Hc2 25.Vxd5+ Fe6 26.Ve4 Ff5?

A minőséget a 26...Vxe4 27.Hxe4 Hxe1 28.Bxe1 Fxa2 29.Hc3 Fb3 változatban kellett volna lenyerni.

27.Vxb7 Hxa1 28.Bxa1 Bab8 29.Vxa7 Bxb2 30.Bc1 Be8

 

 

31.d5 Bc2 32.Bxc2 Fxc2 33.Vb6?! Vf7?! 34.Vc5?! Ff5 35.Hc4? Fh3

Még pontosabb volt a 35...Vh5 36.Hd2 Bc8 37.Ve7 Bc1+ 38.Hf1 Bd1 folytatás.

36.f4 Vh5 37.Kf2?

 

37...Fg4 38.He5 Vh2+ 39.Kf1 Ve2+ 40.Kg1 Fh3 és világos feladta

 

Erdős,B (2185) - Varga,K (2210)
Angol megnyitás [A20]

1.c4 e5 2.g3 Hf6 3.Fg2 h6 4.Hf3 e4 5.Hd4 d5 6.cxd5 Vxd5 7.Hc2 Vh5 8.He3 Fd7 9.Hc3 Fc6 10.Vc2 Vg6 11.h4 h5 12.Fh3 Hg4 13.Hxg4 hxg4 14.Fg2 e3 15.Vxg6 exf2+ 16.Kxf2 fxg6 17.d4 Fd6 18.e4! 0-0+

 

19.Ff4! Fxf4 20.gxf4 Bxf4+ 21.Kg3 Bf8 22.d5 Fd7 23.e5 Ff5 24.e6 Be8 25.Hb5 Ha6 26.Bac1 Be7 27.Hd4 Bd8 28.Bhf1 Fd3 29.Bfd1 Ff5 30.a3 Kh7 31.b4 Hb8 32.b5 Bd6 33.h5 Kh6 34.hxg6 Fxg6 35.Bh1+ Kg5 36.Bh8 Be8 37.Bxe8 Fxe8 38.Bxc7 Hd7 39.exd7 Bxd7 40.He6+ Kf6 41.Bc8 Be7 42.a4 a6 43.b6 Fxa4 44.Hc5 és sötét feladta

 

Juhász,B (2085) - Rudolf,A (2322)
Francia védelem [C07]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 a6 4.Hgf3 c5 5.dxc5 Fxc5 6.Fd3 Hf6 7.Ve2 Hc6 8.exd5 Vxd5 9.c4 Vh5 10.0-0 0-0 11.He4 Hxe4 12.Fxe4 Fd7 13.Fe3 Bfd8 14.Bfd1 Fe8 15.h3 Fxe3 16.Vxe3 Va5 17.Fxc6 Fxc6 18.Hd4 Bac8 19.a3 Vc7 20.Hxc6 Vxc6 21.b3 Bd6 22.Bd3 Bcd8 23.Bad1 h6 24.Bxd6 Bxd6 25.Bxd6 Vxd6 26.b4 Kf8 27.Ve4 Vd1+ 28.Kh2 Vd6+ 29.g3 Vd7 30.a4 Ke7 31.a5 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog