Help Sales ÁSZF

A hétszeres bajnok Szvidler az idei Európa-bajnok Inarkijev elleni győzelemmel rajtolt

Címkék: Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

Novoszibirszkben meglepetésekkel kezdődött meg a 69. férfi és a 66. női szuperbajnokság. Győzelemmel rajtolt a hétszeres bajnok Peter Szvidler, az idei Európa-bajnok, Erneszto Inarkijev ellen nyert. Vlagyimir Fedoszejev türelmes manőverezéssel Nyikita Vityjugovot győzte le. A rajtlistát vezető Alekszandr Griscsuk és a címvédő Jevgenyij Tomasevszkij csak remizett, ahogy Dmitrij Jakovenko is. Alekszander Rjazancev aratta az első győzelmet. A nők viadalán négy játszma végződött döntéssel, az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk és Olga Girja sötéttel játszva nyert, Jekatyarina Ubijennih világossal győzött, nagy meglepetés Darja Csarocskina sikere a háromszoros olimpiai bajnok Valentyina Gunyinával szemben.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Győzelemmel rajtolt a 69. férfi szuperbajnokság doyenje, a hétszeres bajnok Peter Szvidler. Az ötszörös olimpiai bajnok az idei kontinensbajnokra, Erneszto Inarkijevre mért vereséget. Szvidler korán királyszárnyi támadást kezdeményezett, a kontinensbajnok a 18. lépésben nagyot hibázott. A fonalas nyerést azonban Szvidler sem vette észre, számításaiba valahol hiba csúszott, újra meg kellett küzdenie az egész pont megszerzéséért.

 Elsőként az orosz olimpiai válogatott szekundánsa, Alekszander Rjazancev állhatott fel győztesként a sakkasztaltól, Dmitrij Bocsarov védtelennek bizonyult világos akciójával szemben.

A szentpétervári rangadó, Vlagyimir Fedoszejev és Nyikita Vityjugov összecsapása 83 lépésben dőlt el. Fedoszejev kedvező állásban addig manőverezett, míg sikerrel csoportosította át haderejét, gyalogot nyert, ami eldöntötte a parti sorsát.

A címvédő Jevgenyij Tomasevszkij a bajnokság újoncával, Grigorij Oparinnal osztozott meg a ponton. A spanyol megnyitás berlini változatában kötött békét Dmitrij Kokarev és Dmitrij Jakovenko.

Nem tudta kedvező támadási esélyeit egész pontra váltani Alekszandr Griscsuk, királyszárnyi támadásvezetése nem volt elég hatásos, Alekszej Goganov kivédte a fenyegetéseit.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Az első forduló eredményei:

Peter Szvidler (2745) – Erneszto Inarkijev (2732)  1 – 0 (Spanyol megnyitás, 59)

Vlagyimir Fedoszejev (2665) - Nyikita Vityjugov (2721) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 83)

Jevgenyij Tomasevszkij (2724) - Grigorij Oparin (2617) döntetlen (Vezércsel, 28)

Alekszander Rjazancev (2651) – Dmitrij Bocsarov (2611)  1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 28)

Dmitrij Kokarev (2636) - Dmitrij Jakovenko (2714) döntetlen (Spanyol megnyitás, 31)

Alekszej Goganov (2635) - Alekszandr Griscsuk (2752) döntetlen (Vezérindiai védelem, 49)

A 2. forduló párosítása:

Erneszto Inarkijev – Alekszandr Griscsuk

Peter Szvidler – Vlagyimir Fedoszejev

Nyikita Vityjugov – Jevgenyij Tomasevszkij

Grigorij Oparin – Alekszander Rjazancev

Dmitrij Bocsarov – Dmitrij Kokarev

Dmitrij Jakovenko – Alekszej Goganov

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A női viadal első játéknapjának nagy meglepetése, hogy Darja Csarocskina a háromszoros olimpiai bajnok Valentyina Gunyinát legyőzte. A korábbi kétszeres bajnok Gunyina már a nyitásban hibázott, esélye sem volt a vereség elkerülésére.

A bakui sakkolimpia utolsó fordulójának sikertelensége rányomta bélyegét a címvédőként rajtoló, de a kínai válogatott elleni rangadó elvesztésével csak negyedik helyen végzett válogatott tagjainak játékára. Nyert a rajtlistát vezető exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk, de sok pontatlanság jellemezte játékát.

A címvédő Alekszandra Gorjacskina csapattársával, Natalija Pogonyinával osztozott meg a ponton. Simán vesztett Alina Kaslinszkaja, nagy csatában nyert Jevgenyija Ovod, az időzavaros kapkodásban Alisza Galljamova remiesélyt szalasztott el a végjátékban.

Az első forduló eredményei:

Anasztazia Bodnaruk (2463) - Alekszandra Kosztenjuk (2534)  0 – 1 (Bécsi megnyitás, 69)

Darja Pusztovojtova (2386) – Jevgenyija Ovod (2362)  döntetlen (Bogoindiai védelem, 110)

Natalija Pogonyina (2484) - Alekszandra Gorjacskina (2460) döntetlen (Katalán megnyitás, 40)

Alisza Galljamova (2450) - Olga Girja (2446)  0 – 1 (Szláv védelem, 95)

Jekatyerina Ubijennih (2346) - Alina Kaslinszkaja (2462)  1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 33)

Darja Csarocskina (2366) - Valentyina Gunyina (2535)  1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 33)

A 2. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Valentyina Gunyina

Anasztazia Bodnaruk – Darja Pusztovojtava

Jevgenyija Ovod – Natalija Pogonyina

Alekszandra Gorjacskina – Alisza Galljamova

Olga Girja – Jekatyerina Ubijennih

Alina Kaslinszkaja – Darja Csarocskina

Szvidler,P (2745) - Inarkijev,E (2732)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 d5

St. Louisban a Grand Chess Tour harmadik versenyén Levon Aronjan is megjátszotta a ritkább változatot Veszelin Topalov ellen.

6.exd5 Vxd5 7.Fc4 Vd6 8.Ve2 0-0 9.Hbd2 a5 10.Hg5 Ve7

Aronjan a 10...Ff5 11.Hde4 Hxe4 12.Hxe4 (12.dxe4) 12...Fxe4 13.dxe4 Hd8 14.Fd2 c6 15.a4 He6 16.Bd1 folytatásban kis hátránnyal játszhatott a bolgár exvilágbajnokkal szemben.

11.Hde4 Fd6 12.a4 h6

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

13.h4 Hd8 14.Vf3 Hg4 15.Ve2 Kh8 16.f3 Hf6 17.Hxf6 Vxf6 18.g4 He6?

Az idei kontinensbajnok nagyot hibázott.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

19.Ve4 Hxg5 20.hxg5 Ve7 21.Fd2!?

Minden verseny első fordulójára jellemző a legjobbak bizonytalansága is. A hétszeres bajnok Peter Szvidler azonnali nyerést hagyott ki a 21.g6! f5 (21...Fe6 22.Fxh6 Kg8 23.Fxg7) 22.Fxh6 gxh6 (22...fxe4 23.Fg5#) 23.Ve3 f4 24.Bxh6+ Kg7 25.Bh7+ Kf6 26.Ve4 Ve8 27.g7 folytatásban.

21...Fe6 22.0-0-0 c6 23.g6?! fxg6?! 24.Vxg6 Bf6 25.Ve4 Vf7 26.g5 Bf5 27.g6!? Vxg6 28.Bdg1 Vf6

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

29.Bxg7 Kxg7 30.Bxh6 Vxh6?

Inarkijev a 30...Fxc4 31.Vg4+ Kf7 32.Vxc4+ Ke7 33.Bxf6 Kxf6 változatban jobb menekülési eséllyel küzdhetett volna.

31.Fxh6+ Kxh6 32.Vh4+ Kg7 33.Fxe6 Bf6 34.Fc4 Be8 35.Kb1 Be7 36.Ka2 Bg6 37.d4 Bh6 38.Ve4 exd4 39.Vxd4+ Bf6 40.Vg4+ Bg6 41.Vf5 Fc7 42.Fd3 Bg3 43.f4 Bf7

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

44.Vh7+ Kf8 45.Vh6+ Bgg7 46.Fc4 Fxf4 47.Ve6 Bc7 48.Vf6+ Bgf7 49.Fxf7 Bxf7 50.Vd8+ Kg7 51.Vxa5 Kf6 52.Vd8+ Ke6 53.Ve8+ Be7 54.Vg6+ Ke5 55.b4 Fe3 56.Kb3 Fa7 57.a5 Fe3 58.c4 Bd7 59.Ve8+ és sötét feladta

Rjazancev,A (2651) - Bocsarov,D (2611)
Nimzoindiai védelem [E56]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.cxd5 exd5 8.dxc5 Fxc5 9.0-0 Hc6 10.h3 a6 11.b3 d4 12.exd4 Hxd4 13.Fb2 He6 14.He4 Fe7?! 15.Vc2 Hd5 16.Hc3 Hf6 17.Bad1 Va5 18.Bfe1 Bd8 19.Be5 b5? 20.Hd5 Hxd5

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

21.Fxh7+ Kf8 22.Bexd5!?

Pontosabb volt a 22.Bdxd5 Fb7 (22...Ba7 23.Fc3 Vc7 24.Bxd8+ Vxd8 25.Vf5) 23.Bxe6 Fxd5 24.Bxe7 Kxe7 25.Vc5+ folytatás.

22...Bxd5 23.Bxd5 Fb7 24.Bf5 Bc8?

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

25.Bxf7+ Kxf7 26.Vg6+ Kf8 27.Vxe6 Ff6 28.Fg6 és sötét feladta, gyorsabb matt volt 28.Vd6+ Kf7 29.Hg5+ Fxg5 30.Fg6+ Kg8 31.Ve6+ Kh8 32.Fxg7+ Kxg7 33.Vf7+ Kh6 34.Vh7#!

Csarocskina,D (2366) - Gunyina,V (2520)
Nimzoindiai védelem [E37]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 d5 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 He4 7.Vc2 c5 8.dxc5 Hc6 9.Hf3 Va5+ 10.Hd2 Hd4 11.Vd1

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

11...dxc4?

Valentyina Gunyina elfelejtette a varit? 11...Fd7 12.b4 Va4 13.Hxe4 Hc2+ 14.Kd2 Hxa1 15.Hd6+ Ke7 16.Vxa4 Fxa4 17.Kc3 (17.cxd5 Hb3+ 18.Kc3 Hxc1 19.e4 Bab8) 17...d4+ 18.Kb2 Hb3 ismert lehetőséget?

12.e3 Hb3 13.Fxc4 Hxa1? 14.b4 Vd8 15.Hxe4 0-0 16.Fb2 Vh4 17.Hd6 a5 18.Fxa1 axb4 19.axb4 Fd7 20.0-0 Fc6 21.e4 Bfd8 22.b5 Fe8 23.Vd4 Vh6 24.f4 Ba4 25.Bf3 Fxb5 26.Bg3 f6 27.Vxf6 Vxf6 28.Fxf6 Bxd6 29.cxd6 Bxc4 30.Bxg7+ Kf8 31.Bxb7 Bc1+ 32.Kf2 Bc2+ 33.Kg3 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: www.ruchess.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog