A hetedik fordulóban válogatottunk 2-2-öt játszott az örményekkel

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Asztanában a VII. női csapat-világbajnokság hetedik fordulójában válogatottunk döntetlent játszott az örményekkel, mind a négy parti döntéssel végződött. Gara Tícia és Havanecz Bianka győzött, Hoang Thanh Trang és Gara Anita vereséget szenvedett. A kínai csapat három pontra növelte előnyét Egyiptom elleni győzelmével, az ukrán-orosz rangadó 2-2-vel ért véget. A férficsapatok versenyében az orosz együttes egy meccsponttal előzi meg az angol, kettővel az indiai válogatottat. Csapatunk a nyolcadik fordulóban az orosz négyessel mérkőzik meg.

 

Mind a négy játszma döntéssel végződött az örmények elleni találkozón. Kedvezőnek tűnt a színelosztás, de az előzetes számolgatásokat alaposan felborította Hoang Thanh Trang világossal elszenvedett veresége. Kissé hátrányosabb állásban gyalogot nézett el, többé nem volt mentsége. Gara Anita negyedszer kapott ki, mindössze 1,5 pontja van a hét partijából. Gara Tícia harmadik nyerését könyvelte el, ötven százaléka van a hat játszmájából. Havanecz Bianka első győzelmét aratta.

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Élő-átlag

1

GM

Hoang Thanh Trang

2454

0

½

0

0

1

0

1,5

6

2466

2

IM

Gara Anita

2384

0

½

½

0

0

½

0

1,5

7

2383

3

WGM

Gara Tícia

2324

0

0

1

1

0

1

3,0

6

2336

4

WIM

Terbe Julianna

2306

0

0

1

0

0

1,0

5

2253

5

WIM

Havanecz Bianka

2270

½

½

½

1

2,5

4

2228

 

 

Döntetlennel fejeződött be a forduló csúcsrangadója, az ukrán-orosz mérkőzés. Az exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk remekel az éltáblán, 6-ból 4,5 pontnál tart, míg a tavalyi világbajnokság ezüstérmese, Katyerina Lahno jó kezdés után alaposan visszaesett. Alekszandra Kosztenjuk királyzárnyi akciójával egyenlített ki. Alekszandra Gorjacskina hat győzelem után csak remizett, a 2-2-vel az orosz együttes az ezüstérem várományosa lett.

 

A grúzok a házigazdák csapatát keserítették el. Meglepő az indiai válogatott tökéletes győzelme, az élen álló kínai négyes simán érte el a kötelező győzelmet.

 

A 7. forduló eredményei:

Magyarország – Örményország  2 - 2

Hoang Thanh Trang (2454) – Elina Danieljan (2402)  0 - 1

Anna Szargszjan (2340) – Gara Anita (2384)  1 - 0

Gara Tícia (2324) – Maria Gevorgyan (2264)  1 - 0

Siranus Ghukaszjan (2221) – Havanecz Bianka (2270)  0 - 1

 

Kína – Egyiptom  4 - 0

Egyesült Államok – India  0 - 4

Tatev Abrahamyan (2377) – Eesha Katavade (2357)  0 - 1

Katerina Nemcova (2315) – Swaminathan Soumya (2401)  0 - 1

Carissa Yip (2279) – Rout Padmini (2332)  0 - 1

Sabina-Francesca Foisor (2276) – Bhakti Kulkarni (2322)  0 - 1

Ukrajna – Oroszország  2 - 2

Marija Muzicsuk (2560) – Katyerina Lahno (2559)  1 - 0

Anna Muzicsuk (2555) – Alekszandra Kosztenjuk (2545)  0 - 1

Anna Usenyina (2443) – Alekszandra Gorjacskina (2514)  döntetlen

Inna Gaponenko (2427) – Olga Girja (2456) döntetlen

Grúzia – Kazahsztán  3,5 – 0,5

Bela Hotenasvili (2474) – Zsanszaja Abdumalik (2469) 1 – 0

Meri Arabidze (2392) – Dianara Szaduakasszova (2462)  döntetlen

Lela Dzsvahisvili (2455) – Bibisara Asszaubajeva (2374)  1 - 0

Nino Bacsiasvili (2454) – Gulishan Nahbajeva (2295)  1 - 0

A VII. női csapat-világbajnokság állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 MP 

 Pont 

1

Kína

 * 

4

14

20,0

2

Oroszország

 * 

2

3

4

11

20,0

3

Grúzia

 * 

2

2

3

10

19,0

4

Ukrajna

2

2

 * 

2

2

3

4

10

17,5

5

India

½

2

 * 

2

4

4

8

16,5

6

Kazahsztán

1

½

2

2

 * 

6

12,0

7

Egyesült Államok

½

2

0

 * 

3

3

5

11,5

8

Örményország

½

1

 * 

2

4

3

12,0

9

Magyarország

½

1

1

1

2

 * 

3

9,5

10

Egyiptom

0

0

½

0

0

0

 * 

0

2,0

A 8. forduló párosítása:

Egyiptom – Kazahsztán

Örményország – Grúzia

Oroszország – Magyarország

India – Ukrajna

Kína – Egyesült Államok

 

A férficsapatok versenyében az éllovas orosz válogatott három döntetlen mellett a 21 éves Vladiszlav Artyemijev nyerésének köszönhetően legyőzte az amerikai négyest, megőrizte vezető pozícióját.

Az angol együttes csak minimális arányban tudta megadásra kényszeríteni a sereghajtó egyiptomi együttest. Az éltáblán Michael Adams harmadik vereségét szenvedte el, fiatal társai javítottak, az érmes helyezésekért vívott küzdelemben a második helyen várhatják a hajrát, többek között a következő körben a kínai csapat elleni összecsapást.

Négy döntetlen született Azerbajdzsán és Indiai mérkőzésén. Az iráni csapatban a 15 esztendős Alireza Firouzja volt a nyerőember.

A kínai válogatott alaposan megszenvedett a svédek elleni minimális győzelemért, három játszma is döntetlen lett, a nagy Élő-pont különbség nem érvényesült.

A 7. forduló eredményei:

Kína – Svédország  2,5 – 1,5

Anglia – Egyiptom  2,5 – 1,5

Kazahsztán – Irán  1,5 – 2,5

Azerbajdzsán – India  2 – 2

Egyesült Államok – Oroszország  1,5 – 2,5

Dariusz Swiercz (2655) – Jan Napomnjacsij (2771) döntetlen

Samuel Sevian (2642) – Alekszandr Griscsuk (2771) döntetlen

Aleksandr Lenderman (2637) – Dmitrij Andrejkin (2726) döntetlen

Zviad Izoria (2603) – Vladiszlav Artyemijev (2736) 0 - 1

A XII. férfi csapat-világbajnokság állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 MP 

 Pont 

1

Oroszország

 * 

2

2

3

3

12

17,5

2

Anglia

2

 * 

2

2

3

11

16,5

3

India

2

 * 

2

2

2

10

18,5

4

Egyesült Államok

2

 * 

1

2

3

8

15,5

5

Kína

2

 * 

2

8

15,5

6

Irán

1

2

 * 

3

7

15,0

7

Azerbajdzsán

2

2

3

½

 * 

2

1

5

12,0

8

Kazahsztán

1

½

2

2

 * 

3

4

11,5

9

Svédország

½

½

½

3

1

 * 

4

9,5

10

Egyiptom

1

½

1

2

1

 * 

1

8,5

A 8. forduló párosítása:

Svédország – Oroszország

India – Egyesült Államok

Irán – Azerbajdzsán

Egyiptom – Kazahsztán

Kína - Anglia

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen a Lindores Abbey rapidverseny győztese 
2019. 05. 26.

A Lindores Abbey rapidverseny félidejében Ding Liren és Magnus Carlsen holtversenyben vezet
2019. 05. 25.

Moszkvában orosz rangadó dönt, Alekszandr Griscsuk és Jan Nepomnjacsij játssza a döntőt
2019. 05. 25.

A moszkvai GP-n Griscsuk már döntős, Nepomnjacsij és Wojtaszek párharca rájátszásban dől el
2019. 05. 24.

Két döntetlen született a Grand Prix elődöntőjének első játszmáiban
2019. 05. 23.

A moszkvai Grand Prix Nakamura-Griscsuk és Nepomnjacsij-Wojtaszek párharcokkal folytatódik 
2019. 05. 22.

A moszkvai GP-n a lengyel Wojtaszek már elődöntős, három párharcban rájátszás dönt
2019. 05. 21.

Négy döntetlen a moszkvai GP második fordulójának első játszmáiban
2019. 05. 20.

Moszkvában Nakamura és So jutott a Grand Prix második fordulójába
2019. 05. 19.

Felejthetetlen grúziai utazásom története, találkozás a régi nagy ellenfelekkel
2019. 05. 19.

Moszkvában hatan már továbbjutottak, Dubov szenzációs játékkal legyőzte Girit
2019. 05. 18.

Kettős kínai siker az IMSA villámversenyein, Rapport Richárd bronzérmes, Lékó Péter ötödik lett 
2019. 05. 18.

A moszkvai GP-n Nepomnjacsij, Duda és Wojtaszek rajtolt győzelemmel
2019. 05. 17.

Az IMSA World Masters villámversenyén Rapport félpontos hátránnyal a második, Lékó holtversenyben harmadik
2019. 05. 17.

Az orosz Alekszandra Kosztenjuk és az ukrán Anton Korobov az IMSA rapid tornák győztesei
2019. 05. 17.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog