Help Sales ÁSZF

A hatszoros bajnok Peter Szvidler újabb győzelmével félpontos előnnyel vezet

Címkék: Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij

A Nyizsnyij Novgorodban zajló 66. szuperbajnokság negyedik fordulójában a hatszoros bajnok Peter Szvidler újabb győzelmet aratott. A címvédő Dmitrij Andrejkin ellen nyert, félpontos előnnyel vezet. A játéknapon még Vlagyimir Kramnyik győzött, Alekszej Goganovval szemben értékesítette anyagi előnyét. Három parti döntetlennel ért véget, Anton Somojev értékes fél pontot rabolt Nyikita Vityjugovtól. Még mindig nyeretlen Szergej Karjakin, a Marshall támadásban Erneszto Inarkijev elérte a remélt remit. Pontosztozkodás született Jan Nepomnjacsij és Alekszandr Motiljev partijában is. A 63. női szuperbajnokságon az olimpia bajnoknők rangadóján Alekszandra Kosztenjuk sötéttel győzte le Tatjana Koszincevát. Egypontos előnnyel holtversenyben vezet  Valentyina Gunyina és Bajra Kovanova.

 

A 66. szuperbajnokság negyedik fordulójában aratott újabb győzelme után a hatszoros bajnok Peter Szvidlernek ismét lehetősége volt, hogy nagy átéléssel értékelhesse, magyarázhassa Dmitrij Andrejkinnel játszott partiját. A spanyol megnyitású ütközetben Andrejkin többször is hibázott, gyalogállásának gyengeségei döntőnek bizonyultak

 

Az előző fordulóban elszenvedett veresége után az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik hozta a kötelező győzelmet. Alekszej Goganov korai gyalogáldozatáért  nem kapott elegendő ellenértéket, Kramnyik a végjátékban anyagi előnyét értékesítette

Még mindig nyeretlen Szergej Karjakin. A spanyol megnyitás Marshall támadásában Erneszto Inarkijev elérte a remélt döntetlent

Kedvezőbb pozíciójából csak remit tudott elérni Nyikita Vityjugov, második remijét könyvelhette el a bajnokság egyik újonca, Anton Somojev.

Hullámzott Jan Nepomnjacsij és Alekszandr Motiljev összecsapása, hol világossal, hol sötéttel fedezhettünk fel előnyt adó folytatást. A kihagyott lehetőségek végén jogos volt a döntetlen.  

A 4. forduló eredményei:

Anton Somojev (2579) – Nyikita Vityjugov (2729) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 58)

Szergej Karjakin (2762) – Erneszto Inarkijev (2695) döntetlen (Spanyol megnyitás, 41)

Jan Nepomnjacsij (2702) – Alekszandr Motiljev (2676) döntetlen (Réti megnyitás, 42)

Vlagyimir Kramnyik (2796) – Alekszej Goganov (2575) 1 – 0 (Réti megnyitás, 72)

Peter Szvidler (2740) – Dmitrij Andrejkin (2706) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 37)

A szuperbajnokság állása:

1.Peter Szvidler 3,5 pont

2. Nyikita Vityjugov 3

3-4. Vlagyimir Kramnyik és Erneszto Inarkijev 2,5

5-6. Dmitrij Andrejkin és Jan Nepomnjacsij 2

7. Szergej Karjakin 1,5

8-10. Alekszej Goganov, Alekszandr Motiljev és Anton Somojev 1

Az 5. forduló párosítása:

Dmitrij Amdrejkin – Anton Somojev

Alekszej Goganov – Peter Szvidler

Alekszandr Motiljev – Vlagyimir Kramnyik

Erneszto Inarkijev – Jan Nepomnjacsij

Nyikita Vityjugov – Szergej Karjakin

A sötéttel játszók sikereinek jegyében zajlott a női bajnokság negyedik fordulója. A kétszeres olimpiai bajnoknők rangadója magas hőfokú, korántsem hibátlan csatában dőlt el Alekszandra Kosztenjuk javára, a rajtlistán első Tatjana Koszinceva óriási meglepetésre utolsó a tabellán. Holtversenyben vezet Valentyina Gunyina és Bajra Kovanova.  

A 4. forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva (2515) – Alekszandra Kosztenjuk (2495) 0 -1

Alekszandra Gorjacskina (2436) – Jekatyerina Kovalevszkaja (2410) döntetlen

Alina Kaslinszkaja (2435) – Natalija Pogonyina (2485)  döntetlen

Daria Csarocskina (2343) – Bajra Kovanova (2396)  0 - 1

Anasztazia Bodnaruk (2459) – Valentyina Gunyina (2506) 0 - 1

A bajnokság állása:

1-2. Valentyina Gunyina és Bajra Kovanova 3,5 pont

3. Alekszandra Kosztenjuk 2,5

4. Jekatyerina Kovalevszkaja 2

5-9. Daria Csarocskina, Anasztazia Bodnaruk, Natalija Pogonyina, Alekszandra Gorjacskina és Alina Kaslinszkaja 1,5

10. Tatjana Koszinceva 1

Az 5. forduló párosítása:

Valentyina Gunyina – Tatjana Koszinceva

Bajra Kovanova – Anasztazia Bodnaruk

Natalija Pogonyina – Daria Csarocskina

Jekatyerina Kovalevszkaja – Alina Kaslinszkaja

Alekszandra Kosztenjuk – Alekszandra Gorjacskina

Szvidler,P (2740) - Andrejkin,D (2706)
Spanyol megnyitás [C66]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 d6 5.0-0 Fd7 6.c4 g6 7.Hc3 Fg7 8.Fe3 0-0 9.h3 Hb8 10.Vb3 c6 11.Fa4 Vc8 12.Vd1 Ha6 13.d4 exd4 14.Fxd4 Fe6 15.Ve2 Be8 16.Bad1 Hc5 17.Fc2 Hcd7?

Dmitrij Andrejkin megkönnyítette ellenfele feladatát.

 

18.Hg5 Vc7 19.f4 Va5 20.a3 h6 21.Hf3?!

Jóval erősebb volt a 21.Hxe6 Bxe6 22.Vf2 Bae8 23.b4 Vxa3 24.f5 gxf5 25.exf5 B6e7 26.Ba1 Vxb4 27.Ba4 folytatás.

21...Hh5?! 22.Fxg7 Kxg7 23.Vd2 Vb6+ 24.Bf2 Fxc4?! 25.Ha4 Vc7 26.Vc3+ Hhf6?!

27.Vxc4

A hatszoros bajnok jelentős előnybe került a címvédő ellen.

27...b5 28.Vb4 bxa4 29.Bxd6 Bab8 30.Vd2 Bed8

31.e5 He8 32.Vc3 Hb6 33.Bxc6 Vb7 34.f5 Hd5 35.Vc5 Vxb2 36.fxg6 f6 37.Hd4 és sötét feladta

Kramnyik,V (2796) - Goganov,A (2575)
Réti megnyitás [A05]

1.Hf3 Hf6 2.g3 c5 3.Fg2 g6 4.d4 cxd4 5.Hxd4 Fg7 6.e4 0-0 7.Hc3 Hc6 8.Hde2 e6 9.0-0 d5

Alekszej Goganov a gyalogáldozatért a futópárban remélt ellenértéket.

10.exd5 Hxd5 11.Hxd5 exd5 12.Vxd5 Vxd5 13.Fxd5 Hb4 14.Fb3 Fh3 15.Be1 Ff5 16.c3 Hd3 17.Bd1 Bfe8 18.Hf4 Hxc1 19.Baxc1 Fh6 20.Bd4 Bad8 21.Bxd8 Bxd8 22.Bd1 Bxd1+ 23.Fxd1 Fe4 24.f3 Fc6 25.Kf2 Kf8 26.Fc2 f5 27.h4 Ke7 28.Fb3 Kf6 29.Fg8 Kg7 30.Fc4 Kf6 31.a3 b6 32.Fa6 Ff8 33.b4 h6 34.He2 g5 35.Fc8 Fd5 36.f4 gxh4 37.gxh4 Fe4 38.Hg3 Fc2 39.Fa6 Fd6 40.Ke3 Fa4 41.Fc8 Fc2 42.Fd7 Kg6 43.He2 Fb1 44.Hd4 a5 45.Fe8+ Kf6 46.h5 axb4 47.axb4 Fe4 48.Fc6 Fb1 49.Fa4 Fa2 50.Fb3 Fb1 51.Fc2 Fxc2? 52.Hxc2 Ke6

 

53.Hd4+ Kf6 54.Hb5 Fb8 55.c4 Ke6 56.Hd4+ Kf6 57.c5 bxc5 58.bxc5 Fa7 59.c6 Fb6 60.Kf3 Fa5 61.Hb5 Ke6 62.Ke3 Fb6+ 63.Kd3 Ke7 64.Hd4 Kf6 65.Kc4 Fc7 66.He2 Ke6 67.Kc5 Ke7 68.Kb5 Kd8 69.Hd4 Fd6 70.Kb6 Kc8 71.He6 Kb8 72.Kb5 és sötét feladta

Karjakin,S (2762) - Inarkijev,E (2695)
Spanyol megnyitás [C89]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 0-0 8.c3 d5 9.exd5 Hxd5 10.Hxe5 Hxe5 11.Bxe5 c6 12.d3 Fd6 13.Be1 Ff5 14.Vf3 Vh4 15.g3 Vh3 16.Fxd5 cxd5 17.Vxd5 Bad8 18.Vg2 Vxg2+ 19.Kxg2 Fxd3 20.Fe3 f6

A jól ismert változatban új lépés.

A 20...Fe4+ 21.f3 Fc6 22.Hd2 Bfe8 változatban is a futópár elegendő ellenértéket biztosít a gyalogért.

21.Hd2 b4 22.Fd4 bxc3 23.Fxc3 Bfe8 24.f3 Kf7 25.Bac1 Bxe1 26.Bxe1 Fe7 27.g4 h5 28.h3 g6 29.Hb3 Bd7 30.Hd4 Fc4 31.Hc6 Fd5 32.Hxe7 Bxe7 33.Bd1 Fxa2 34.gxh5 gxh5 35.Bd4 Be6 36.Kg3 Bc6 37.Kh4 Kg6 38.Bd1 Ff7 39.Bd4 Bc4 40.Bxc4 Fxc4 41.f4 és döntetlen

Nepomnjacsij,J (2702) - Motiljev,A (2676)
Réti megnyitás [A11]

1.c4 Hf6 2.Hf3 c6 3.Hc3 d5 4.e3 e6 5.b3 Fd6 6.Fb2 0-0 7.Fe2 b6 8.Vc2 Fb7 9.cxd5 exd5 10.0-0 Be8 11.a3 Hbd7 12.b4 c5 13.bxc5 bxc5 14.d4 c4 15.Hd2 Bc8 16.Ff3 He4 17.g3 Hdf6 18.Fg2 Ve7 19.Bfe1 Hxd2 20.Vxd2 He4 21.Hxe4 dxe4 22.Ff1 Fd5 23.Bec1 Vc7 24.Fc3 Bb8 25.Fb4 Bec8 26.Fh3 Be8 27.Bc2 g6 28.Ff1 Bec8 29.Fxd6 Vxd6 30.Va5 Bb6 31.Bac1 Bbc6 32.Bc3 h5 33.h4 Ve6 34.Fh3 f5 35.Ff1 Ba6 36.Vb4 Bac6 37.a4 Bb6 38.Va5 Ba6 39.Vb5 Bb6 40.Va5 Ba6 41.Vb4 Bb6 42.Va5 és döntetlen

Somojev,A (2579) - Vityjugov,N (2729)
Nimzoindiai védelem [E28]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.bxc3 d6 7.He2 e5 8.Hg3 Be8 9.Fd3 e4 10.Fb1 b6 11.f3 Fa6 12.Hxe4 Hxe4 13.Fxe4

 

13...Bxe4 14.fxe4 Vh4+ 15.g3 Vxe4 16.0-0 Fb7 17.d5 Vxc4 18.e4?

Az elmélet a 18.Bxf7 Kxf7 19.Vh5+ Ke7 20.e4 Fxd5 21.exd5 Kd8 változatot remire értékeli.

18...Hd7 19.Vd4 Fa6 20.Ff4 Vxd4+ 21.cxd4 Fxf1 22.Kxf1 Hf6 23.Bc1 Hxe4 24.Bxc7 g5 25.Fc1 h6 26.Ke2 Kg7 27.Kd3 Hf6 28.Fd2 Kg6 29.a4 Hxd5 30.Bd7 Hf6 31.Bxd6 Kf5 32.h3 h5 33.g4+ hxg4 34.hxg4+ Hxg4 35.Bd5+ Kf6 36.Fxg5+ Ke6 37.Bb5 f6 38.Ff4 Bd8 39.a5 Hf2+ 40.Kc4 Bc8+ 41.Kb3 Hd3 42.Fd2 bxa5 43.Bxa5 Bc7 44.Fe3 f5 45.d5+ Kd6 46.Fxa7 Hc5+ 47.Fxc5+ Bxc5 48.Bxc5 Kxc5 49.Kc3 Kxd5 50.Kd3 Ke5 51.Ke3 f4+ 52.Kf3 Kf5 53.Kf2 Kg4 54.Kg2 f3+ 55.Kf2 Kf4 56.Kf1 Ke3 57.Ke1 f2+ 58.Kf1 Kf3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog