A hatodik fordulóban két nagy meglepetés is született, Hou Ji-fan remivel is egypontos előnnyel vezet

Címkék: Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno

A Hanti-Manszijszkban zajló Grand Prix-verseny hatodik fordulója után a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan változatlanul egypontos előnnyel vezet. A mai játéknapon Hou Ji-fan remizett a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovával, a szlovén Anna Muzicsuk az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyinával osztozott meg a ponton. Kölcsönös hibák után az olimpiai bajnoknők rangadóját az orosz Alekszandra Kosztenjuk megnyerte a grúz Nana Dzagnidzével szemben. A fordulóban két nagy meglepetés is született. A kínai Zhao Xue világossal kapott ki az orosz Olga Girjától, az üzbég Nafisza Muminova az orosz Tatjana Koszincevára mért vereséget. Az ukrán Katyerina Lahno csak remizett a sereghajtó mongol  Tuvshintugs Batchimeggel.

 

A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan döntetlennel is megőrizte egypontos előnyét a szlovén Anna Muzicsukkal szemben. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova ellen a gyalogvégjátékban esélyt szalasztott el.

Az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyina kedvezőbb középjátékban nem talált jó tervet, az egyszerűsítések, a sorozatos cserék után Anna Muzicsuk már könnyen tartotta az egyensúlyt.

 

A hatodik játéknapon három parti végződött döntéssel, kettőben nagy meglepetés született. A kínai Zhao Xue világossal már a nyitásban hibázott, rossz változatot választott, elhibázott döntését az orosz Olga Girja remekül használta ki.

A kétszeres orosz olimpiai bajnoknő Tatjana Koszinceva két nagy bakival pillanatok alatt került reménytelen állásba, az üzbég Nafisza Muminova a felkínált lehetőséggel remekül élt.

Kölcsönös hibák jellemezték az olimpiai bajnoknők rangadóját, az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk a grúz Nana Dzagnidzét győzte le. Dzagnidze döntő anyagi előnybe kerülhetett volna, később már nem talált mentséget.

Csalódott az ukrán olimpiai bajnoknő Katyerina Lahno, a sereghajtó mongol Tuvshintugs Batchimeget nem tudta megadásra kényszeríteni.

 

A 6. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2527) – Nana Dzagnidze (grúz, 2550) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 55)

Katyerina Lahno (ukrán, 2543) - Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2340) döntetlen (Angol megnyitás, 80)

Nafisza Muminova (üzbég, 2321) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2496) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 30)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2489) – Hou Ji-fan (kínai, 2618)  döntetlen (Vezérszárnyi fianchetto, 60)

Anna Usenyina (ukrán, 2501) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2560) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 61)

Zhao Xue (kínai, 2552) – Olga Girja (orosz, 2450) 0 – 1 (Szláv védelem, 43)

 

A verseny állása:

1.Hou Ji-fan 5 pont

2. Anna Muzicsuk 4

3-4. Olga Girja és Alekszandra Kosztenjuk 3,5

5-8. Zhao Xue,  Antoaneta Sztefanova,  Anna Usenyina és Katyerina Lahno 3

9-10. Nafisza Muminova és Nana Dzagnidze 2,5

11. Tatjana Koszinceva 2

12. Tuvshintugs Batchimeg 1

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Res.

SB

1

GM

Hou Ji-fan

2618

CHN

* *

½

½

1

1

1

1

5

0

11,00

2

GM

Anna Muzicsuk

2560

SLO

* *

½

½

½

1

½

1

4

0

9,25

3

WGM

Olga Girja

2450

RUS

* *

1

½

½

0

½

1

0

9,75

4

GM

Alekszandra Kosztenjuk  

2527

RUS

* *

½

½

½

1

0

1

0

8,00

5

GM

Zhao Xue

2552

CHN

0

½

* *

1

½

1

0

3

9,25

6

GM

Antoaneta Sztefanova  

2489

BUL

½

½

½

½

0

* *

1

3

1

11,00

7

GM

Anna Usenyina

2501

UKR

½

½

½

½

0

* *

1

3

½

9,50

8

GM

Katyerina Lahno

2543

UKR

½

½

1

0

* *

½

½

3

-1

9,50

9

WGM

Nafisza Muminova

2321

UZB

0

0

½

1

0

* *

1

0

6,75

10

GM

Nana Dzagnidze

2550

GEO

0

½

0

0

* *

1

1

0

5,00

11

GM

Tatjana Koszinceva

2496

RUS

0

1

½

0

0

* *

½

2

0

5,50

12

WGM

Tuvshintugs Batchimeg  

2340

MGL

0

0

0

½

0

½

* *

1

0

2,50

 

A 7. forduló párosítása:

Olga Girja – Alekszandra Kosztenjuk

Anna Muzicsuk – Zhao Xue

Hou Ji-fan – Anna Usenyina

Tatjana Koszinceva – Antoaneta Sztefanova

Tuvshintugs Batchimeg – Nafisza Muminova

Nana Dzagnidze – Katyerina Lahno

 

Sztefanova,A (2489) – Hou Ji-fan (2618)
Vezérszárnyi fianchetto [A50]

1.d4 e6 2.c4 b6 3.a3 Fb7 4.Hc3 Hf6 5.d5 Fd6 6.Hf3 0-0 7.g3 c6 8.Fg2 cxd5 9.cxd5 exd5 10.Hh4 Fe5 11.Hxd5 Hxd5 12.Fxd5 Fxd5 13.Vxd5 Hc6 14.Hf3 Ff6 15.0-0 Be8 16.Be1 Bc8 17.Fg5 Fxg5 18.Hxg5 Vf6 19.He4 Ve6 20.Vxe6 Bxe6 21.Hc3 g6 22.Bed1 He5 23.Bab1 a6 24.Kg2 Kf8 25.e3 Hc4

26.He2

Számításba jött a 26.Bxd7 Hxb2 27.Hd5 Hc4 28.a4 a5 29.Bd1 folytatás.

26...Bd6 27.Hd4 Bc5 28.a4 He5 29.b4 Bc4 30.Bdc1 Bxc1 31.Bxc1 Hc6 32.Bc4 Hxd4 33.Bxd4 Bxd4 34.exd4

 

34...Ke7 35.Kf3 Ke6 36.Ke4? f5+ 37.Kd3

 

37...g5?

Világos nem találhatott volna mentséget a 37...b5 38.axb5 axb5 39.h3 Kd5 40.f3 h6 41.Kc3 h5 42.Kd3 (42.h4 Ke6 43.Kd3 Kf6 44.f4 Ke6) 42...g5 változatban.

38.h3 h5 39.Kc4 g4 40.hxg4 hxg4 41.a5 bxa5 42.bxa5 Kd6 43.d5 Ke5 44.Kc5 Ke4 45.Kd6 Kd4 46.Kxd7 Kxd5 47.Ke7

47...f4 48.Kf6 fxg3 49.fxg3 Kc5 50.Kf5 Kb5 51.Kxg4 Kxa5 52.Kf5 Kb4 53.g4 a5 54.g5 a4 55.g6 a3 56.g7 a2 57.g8V a1V 58.Vb8+ Ka3 59.Va7+ Kb2 60.Vxa1+ és döntetlen

 

Kosztenjuk,A (2527) - Dzagnidze,N (2550)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Fd3 Hf6 6.0-0 Vc7 7.Ve2 d6 8.c4 g6 9.Hc3 Fg7 10.Hf3 0-0 11.Bd1 Hc6 12.h3 Hd7 13.Fe3 b6 14.Bac1 Fb7 15.Vd2 Hc5 16.Fb1 Bad8 17.b3 f5 18.exf5 gxf5 19.Ff4 He5 20.Hd4 Hg6 21.Fg5 Bde8 22.b4 Hd7 23.Hce2 Hde5 24.a3 Kh8 25.Fa2 Hf7

 

26.c5?!

A két rendkívül ambiciózus olimpiai bajnoknő csatájában Alekszandra Kosztenjuk túlzott reményeket táplált.

26...dxc5 27.bxc5 bxc5?! 28.Ff4?

 

28...Hxf4?

Kimaradt a prózai 28...e5 29.Fh2 (29.Hxf5 exf4 30.Hxg7 Kxg7) 29...Fh6 anyagi előnyt biztosító folytatás.

29.Hxf4 Fh6? 30.Hdxe6 Bxe6 31.Hxe6 Fxd2 32.Hxc7 Fxc1 33.Bxc1 Hd6

34.Bxc5 f4 35.He6 Bf6 36.Bc7 Fe4 37.Bd7 He8 38.Bd8 Fg6

 

39.Hc7 Bd6 40.Ba8 Bd1+ 41.Kh2 Bd2 42.Fc4 Bxf2 43.Kg1 Bc2 44.Hxe8 Fe4 45.Bd8 Bxg2+ 46.Kf1 Bc2 47.Fb3 Bb2 48.Hd6+ Kg7 49.Bg8+ Kh6 50.Hf7+ Kh5 51.Fd1+ f3 52.Bg5+ Kh4 53.Bg4+ Kxh3 54.Bxe4 Kg3 55.Hh6 és sötét feladta

 

Zhao Xue (2552) - Girja,O (2450)
Szláv védelem [D10]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.e3 Hf6 4.Fd3 e5 5.dxe5 dxc4 6.exf6

A kínai nagymesternő a gyengébb változatot választotta. 6.Fe2 Vxd1+ 7.Fxd1 Hg4 8.f4 Fc5 9.Ke2 Ff5 10.Hc3 volt a helyes vari.

6...cxd3 7.fxg7 Fxg7 8.Hf3 Ha6 9.0-0 Fg4 10.h3 Fh5 11.Hbd2 Hc5 12.Bb1

 

12...f5 13.b4 He4 14.Fb2 Hxd2 15.Vxd2 Fxf3 16.gxf3 Bg8 17.Kh2 Vd6+ 18.f4 0-0-0 19.Fxg7 Bxg7 20.Bg1 Bdg8 21.Bg3 Vd5 22.Bbg1 Bxg3 23.fxg3 h5 24.Bg2 Ve4 25.Kg1 Kc7 26.Kf2

 

26...h4 27.Bg1 hxg3+ 28.Bxg3 Bxg3 29.Kxg3 Vc4 30.Vb2 Vd5 31.Vd2 Vc4 32.Vb2 Vd5 33.Vd2

33...a5 34.bxa5 c5 35.h4 c4 36.h5 Vc5 37.h6 c3 38.Vxd3 c2 39.h7 c1V 40.h8V

 

40...Vg1+ 41.Kf3 Vc6+ 42.e4 fxe4+ 43.Vxe4 Vd1+ és világos feladta

 

Muminova,N (2321) - Koszinceva,T (2496)
Szicíliai védelem [B85]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e6 6.Fe2 Fe7 7.0-0 0-0 8.f4 a6 9.a4 Hc6 10.Fe3 Vc7 11.Kh1 Hxd4 12.Fxd4 Fd7 13.e5 He8 14.Fd3 Fc6 15.He4 Fxe4 16.Fxe4 g6 17.Bf3 d5 18.Fd3 Fc5 19.Fc3 Ve7 20.Ve1 Hc7 21.Vg3 d4 22.Fd2 Hd5 23.f5! exf5 24.Fg5 Vc7 25.Bxf5 He3?

 

26.Bf3 Bae8?

Az orosz olimpiai bajnoknő két nagy hibával gyorsan elvesztette a partit.

27.Ff6 Be6 28.Vh4 Bxf6 29.exf6 Be8

30.Fxg6! és sötét feladta

 

Usenyina,A (2501) - Muzicsuk,A (2560)
Nimzoindiai védelem [E55]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 c5 6.Hf3 d5 7.0-0 dxc4 8.Fxc4 Hbd7 9.a3 cxd4 10.axb4 dxc3 11.bxc3 Vc7 12.Fe2 Hd5 13.Fb2 Hxc3 14.Vd2 Hxe2+ 15.Vxe2 b5 16.Vxb5 Bb8 17.Vd3 Bd8 18.Vd4 Hf6 19.Vh4 Ve7

 

 

20.Fxf6

A sorozatos cserékkel sötét megkönnyebbülhetett.

20...Vxf6 21.Vxf6 gxf6 22.Hd4 Fd7 23.Bxa7 Bxb4 24.h3 e5 25.Hf3 Fe6 26.Bfa1 Bc8 27.Ba8 Bxa8 28.Bxa8+ Kg7 29.Bd8 Bb2 30.Bd2 Bxd2 31.Hxd2 Fd5 32.Kh2 Fc6 33.Kg3 Fd5 34.f3 Kg6 35.Kg4 Fe6+ 36.Kh4 Fd5 37.e4 Fe6 38.g4 Fd7 39.Hc4 Fb5 40.Hd6 Fd7 41.Kg3 Fe6 42.He8 Fd7 43.Hc7 Fc6 44.Kh4 Fa4 45.Hd5 Fd1 46.Kg3 Fb3 47.He7+ Kg7 48.h4 Kf8 49.Hc6 Kg7 50.He7 Kf8 51.Hf5 Fe6 52.He3 Kg7 53.h5 Fd7 54.Kf2 Fe6 55.Hd5 Fd7 56.Ke3 Fa4 57.He7 Fd7 58.Kd3 Fb5+ 59.Ke3 Fd7 60.Kd3 Fb5+ 61.Ke3 és döntetlen

 

Lahno,K (2543) - Batchimeg,T (2340)
Angol megnyitás [A20]

1.c4 e5 2.g3 Hf6 3.Fg2 d5 4.cxd5 Hxd5 5.Hf3 Hc6 6.0-0 Fe7 7.d4 exd4 8.Hxd4 Hxd4 9.Vxd4 Hf6 10.Va4+ c6 11.Bd1 Vb6 12.Fe3 Fc5 13.Fxc5 Vxc5 14.b4 Vb6 15.Ha3 0-0 16.Hc4 Vc7 17.Va5 Ve7

 

18.Hb6 Bb8 19.Hxc8 Bfxc8 20.Vxa7 Vxe2 21.a4 h6 22.h3 Be8 23.Vb6 He4 24.Be1 Vc4 25.Fxe4 Bxe4

26.Vc7

Jobb volt a 26.Va7 Bd8 27.Bxe4 Vxe4 28.Vxb7 Bd4 29.Vb8+ Kh7 30.a5 folytatás.

26...Bxe1+ 27.Bxe1 Ba8 28.Vxb7 Bxa4 29.Vc8+ Kh7 30.Vf5+ g6 31.Vf6 Ba8 32.Be7 Kg8 33.Bc7 Be8 34.Kh2 Bf8 35.Vd6 Va2 36.Vd4 Vd5 37.Vc5 Bb8

38.Bxc6 Vxc5 39.bxc5 Bb3 40.g4 Kg7 41.h4 h5 42.gxh5 gxh5 43.Bd6 Bb4 44.Kg3 Bg4+ 45.Kh3 Bf4 46.Bd2 Bc4 47.Bd5 Kg6 48.Bg5+ Kh6 49.f3 f6 50.Bd5 Kg6 51.Kg3 Bc3 52.Kf4 Bc4+ 53.Ke3 Bxh4 54.Kd3

 

54...Bh1 55.Kc2 Be1 56.c6 Be6 57.Bc5 Be8 58.Kd3 h4 59.c7 Bc8 60.Ke3 Kf7 61.Kf4 Ke7 62.Bc6 Kd7 63.Bxf6 Bh8 64.Bf7+ Kc8 65.Bg7 h3 66.Bg1 Kxc7 67.Bh1 h2 68.Kg3 Kd6 69.Bxh2 Bxh2 70.Kxh2 Ke5 71.Kg3 Kf5 72.f4 Kf6 73.Kg4 Kg6 74.f5+ Kf6 75.Kf4 Kf7 76.Ke5 Ke7 77.f6+ Kf7 78.Kf5 Kf8 79.Kg6 Kg8 80.f7+ Kf8 81.Kf6 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog