Help Sales ÁSZF

A hatodik fordulóban a világossal játszók négy győzelmet értek el, Nepomnjacsij az élen

Címkék: X. Tal-emlékverseny Moszkva

A X. Tal-emlékverseny hatodik játéknapján a világossal játszók négy győzelmet értek el. Az örmény Levon Aronjan az éllovas holland Anish Giri ellen nyert. Az orosz Jan Nepomnjacsij az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovra mért vereséget, átvette a vezetést. Sorozatban ötödik partiját vesztette el az izraeli Borisz Gelfand, az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik másodszor győzött. Az orosz Peter Szvidler a kínai Li Chao-t fosztotta meg veretlenségétől. Az orosz Jevgenyij Tomasevszkij az indiai exvilágbajnok Viswanathan Ananddal remizett. A hétfői szabadnap után kedden játsszák a hetedik fordulót.

X. Tal-emlékverseny Moszkva

A hatodik forduló eredményei, a négy világossal elért győzelem alaposan megváltoztatta a verseny állását. Az orosz Jan Nepomnjacsij remekül játszotta az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov elleni partiját. Az olasz megnyitású küzdelemben tetszetős pozíciós játékkal érte el nyerését, amivel átvette a vezetést. Mamedgyarovnak nem sikerült védőállást kiépítenie, lépéskényszerbe került. Nepomnjacsij a virtuális világranglistán már a tízedik!

X. Tal-emlékverseny Moszkva

Öt döntetlen után megszerezte első győzelmét az örmény Levon Aronjan, letaszította az első helyről a holland Anish Girit. Vezérszárnyi akciója, remek huszármanővere ellen Giri nem talált védelmet.

Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik holtversenyben harmadikként várja a torna hajráját. Az izraeli Borisz Gelfand sorozatban ötödik vereségét szenvedte el, a szicíliai védelem Najdorf-változatában nem talált ellenjátékot, Kramnyik tökéletesen használta ki a különböző színű futók kínálta esélyt.

Az orosz Peter Szvidler a kínai Li Chao-t fosztotta meg veretlenségétől. Könnyed játékkal került előnybe, a győzelemmel feljött ötven százalékra.

Az orosz Jevgenyij Tomasevszkij kedvezőbb végjátékot játszhatott az indiai exvilágbajnok Viswanathan Ananddal szemben, de előnyét nem tudta győzelemig fokozni.

X. Tal-emlékverseny Moszkva

A 6. forduló eredményei:

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2808) - Borisz Gelfand (izraeli, 2743) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 54)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2731) - Viswanathan Anand (indiai, 2776) döntetlen (Vezércsel, 49)

Peter Szvidler (orosz, 2745) - Li Chao b (kínai, 2746) 1 – 0 (Réti megnyitás, 42)

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2740) - Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2761) 1 – 0 (Olasz megnyitás, 54)

Levon Aronjan (örmény, 2795) – Anish Giri (holland, 2755) 1 – 0 (Angol megnyitás, 34)

A verseny állása:

1. Jan Nepomnjacsij 4,5 pont

2.Anish Giri 4

3-5. Levon Aronjan, Vlagyimir Kramnyik és Viswanathan Anand 3,5

6-7.  Peter Szvidler  és Li Chao b 3

8. Sahriyar Mamedgyarov 2,5

9. Jevgenyij Tomasevszkij 2

10. Borisz Gelfand 0,5

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

Jan Nepomnjacsij

2740

RUS

*

½

½

1

½

1

1

2

Anish Giri

2755

NED

½

*

0

½

1

1

1

4

3

Levon Aronjan

2795

ARM

½

1

*

½

½

½

½

½

4

Vlagyimir Kramnyik

2808

RUS

0

½

*

1

½

½

1

5

Viswanathan Anand

2776

IND

½

0

*

½

1

½

1

6

Peter Szvidler

2745

RUS

½

0

½

½

*

1

½

3

7

Li Chao b

2746

CHN

½

½

0

*

½

½

1

3

8

Sahriyar Mamedgyarov

2761

AZE

0

0

½

½

*

½

1

9

Jevgenyij Tomasevszkij

2731

RUS

0

0

½

½

½

½

*

2

10

Borisz Gelfand

2743

ISR

0

½

0

0

0

0

*

½

 A keddi 7. forduló párosítása:

Anish Giri – Vlagyimir Kramnyik

Sahriyar Mamedgyarov – Levon Aronjan

Li Chao b – Jan Nepomnjacsij

Viswanathan Anand – Peter Szvidler

Borisz Gelfand – Jevgenyij Tomasevszkij

Aronjan,L (2795) - Giri,A (2755)
Angol megnyitás [A20]

1.c4 e5 2.g3 Hf6 3.Fg2 d5 4.cxd5 Hxd5 5.Hf3 Hc6 6.0-0 Hb6 7.d3 Fe7 8.Fe3 0-0 9.Hbd2 Fe6 10.Bc1 Vd7 11.a3 Fh3 12.Fxh3 Vxh3 13.b4 Fd6?!

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

14.Vb3 He7 15.d4 exd4 16.Fxd4 Hc6 17.He4 Hxd4 18.Hxd4 Vd7?!

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

19.Bfd1 Fe5 20.Hc6 Ve8 21.Ha5 Bb8 22.Hc5 Vc8 23.Vf3 c6

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

24.b5! Fb2

Levon Aronjan könnyen nyert volna a 24...cxb5 25.Hd7 Vxd7 26.Bxd7 Hxd7 27.Hxb7 változatban.

25.bxc6 Fxc1 26.Bxc1 Vc7 27.cxb7 Ha4 28.Hcb3 Ve7 29.Hd4

Aronjan már válogathatott a nyerések között. [29.Vf4 Hb6 30.Hc5 Vxe2 31.Hc6 még gyorsabban fejezte volna be a játszmát.

29...Vg5 30.Vf4! Vxa5 31.Vxb8 Bxb8 32.Bc8+ Vd8 33.Bxd8+ Bxd8 34.Hc6 és sötét feladta. A huszár főszereplővé vált, 34… Be8-ra (34...Bd1+ 35.Kg2 Bb1 36.Hb4; 34...Bb8 35.Hxb8 Hc5 36.Hc6 Hxb7 37.Hxa7) 35.He7+ Kf8 36.Hc8 fejezte volna be a partit.

Nepomnjacsij,J (2740) - Mamedgyarov,S (2761)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 Hf6 5.d3 d6 6.c3 h6 7.a4

A bakui sakkolimpián Pentala Harikrishna a 7.Be1 0-0 8.h3 a6 9.Fb3 b5 10.Hbd2 Fb6 11.Hf1 folytatásban csatázott Magnus Carlsennel.

7...a6 8.h3 0-0 9.Be1 Be8 10.Hbd2 Fe6 11.Fxe6 Bxe6 12.b4 Fa7 13.Vc2

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

13...d5 14.Hb3 He7 15.exd5 Vxd5 16.c4 Vd6 17.Hc5 Fxc5 18.bxc5 Vxc5 19.Fa3 Va5

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

20.d4! Hg6 21.Fb2 Bae8 22.Fc3 Vb6 23.Bab1 Va7 24.dxe5 Hd7 25.Bbd1 Hdf8

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

26.h4! Vc5 27.h5 He7 28.Be4!

Jan Nepomnjacsij nagy erővel játssza a partit.

28...Bc6 29.Hd4

Világos gyorsan döntött. Még erősebb volt a 29.Bg4 He6 30.Hd2 Hg5 31.Hb3 Vb6 32.Fd2 f5 33.Bxg5 hxg5 34.c5 folytatás.

29...Vxc4 30.Hxc6 Vxc6 31.Vd3! b5 32.axb5 axb5

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

33.Fb4 Vb7 34.Fxe7

Az orosz nagymester sorozatban hozta a pragmatikus döntéseket. 34.e6 fxe6 (34...Hxe6 35.Vd7 Vc8 36.Bxe6 fxe6 37.Fxe7 Vxd7 38.Bxd7) 35.Fxe7 Bxe7 36.Ve3 folytatás figyelmet érdemelt.

34...Bxe7 35.Bd4 Bxe5 36.Bd8 Vc6

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

37.Vd7 Vc5? 38.Vc8 Bxh5 39.Bxf8+ Vxf8 40.Bd8 Vxd8 41.Vxd8+ Kh7

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

42.Vd7 f6 43.Vxc7 b4 44.Vc2+ Kh8 45.Vc4 Be5 46.g3 Kh7 47.Kg2 b3 48.Vxb3 Kh8 49.Kh3 Bh5+ 50.Kg4 Bg5+ 51.Kh4 Be5 52.f4 Ba5 53.Vc3 Bd5 54.Vb4 és sötét feladta

Kramnyik,V (2808) - Gelfand,B (2743)
Szicíliai védelem [B96]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 e6 7.f4 Hbd7 8.Ve2 Vc7 9.0-0-0 b5 10.a3 Fb7

Tavaly a leoni rapiversenyen Maxime Vachier-Lagrave a 10...Fe7 11.g4 0-0 12.Fh4 Bb8 13.g5 He8 14.f5 Hc5 15.f6 Fd8 16.e5 b4 17.axb4 Bxb4 folytatást választotta Wei Yi ellen.

11.g4 Bc8 12.Fxf6 gxf6 13.h4 Vb6

Három éve Wang Hao a 13...h6 14.Bh3 Bg8 15.Kb1 Vb6 16.f5 e5 17.Hb3 változatban is gondokkal küzdött Alekszandr Griscsukkal szemben, el is bukta a partit.

14.Bh3 h5 15.f5 e5 16.Hb3 hxg4 17.Vxg4 b4 18.axb4 Vxb4 19.Kb1 Hb6 20.Ve2 Fh6 21.Vf2 Bc6?!

Borisz Gelfand a vereségek hatására bizonytalanná vált. Ellenjátékot csak 21...Ha4 22.Hxa4 Vxa4 23.Bxd6 Fxe4 24.Fd3 Fxd3 25.Bdxd3 Vb4 adott volna.

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

22.Ha2! Va4 23.Bc3! Ke7 24.Bxc6 Vxc6 25.Ha5 Vc7 26.Hxb7 Vxb7 27.Hb4 Bb8

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

28.Vxb6 Vxb6 29.Hd5+ Kf8 30.Hxb6 Bxb6 31.c3

A különböző színű futók ellenére sötét helyzete reménytelen. Gyenge az a6 gyalog, a h szabadgyalog veszélyes, a két futó ereje között óriási a különbség.

31...Fe3 32.Kc2 Kg7 33.b4 Kh6 34.Fc4 Ff2 35.Bh1 Bc6 36.Kb3 Bb6 37.Kc2 Bc6 38.Kd3 Bc7 39.Fxa6 Kh5 40.Fc4 Ba7 41.Fd5 Kh6 42.h5 Fb6 43.Kc4 Fe3 44.Kb3 Fb6 45.Bh2 Fe3 46.Be2 Fb6 47.Ba2 Bxa2 48.Kxa2 Kxh5 49.Kb3 Ff2 50.Ka4 Kh6 51.Kb5 Kg7 52.Kc6 Kf8 53.b5 Ke7 54.és sötét feladta

Szvidler,P (2745) – Li Chao b (2746)
Réti megnyitás [A09]

1.Hf3 d5 2.c4 d4 3.b4 Fg4

Sokan voksoltak a 3...f6 4.e3 e5 5.c5 a5 változatra.

4.Vb3 Hf6 5.g3 a5 6.b5 a4 7.Vd3 Fxf3 8.Vxf3 c6 9.Fg2 e5 10.0-0 Fe7 11.d3 0-0 12.Hd2 h5 13.h3 g6 14.Bb1

Peter Szvidler az állás szellemének megfelelő lépésekkel előnybe került.

14...Hh7 15.e3 Be8 16.exd4 exd4 17.Be1 h4 18.bxc6 bxc6 19.Bb7 hxg3 20.fxg3 Ff6?

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

21.He4 Hd7 22.Bf1 Bxe4 23.Vxe4 Hc5 24.Vxc6 Bc8 25.Vb5 Hxb7 26.Fxb7 Bc7 27.Ff4 Be7 28.Fe4 Hf8 29.c5 Fe5 30.Fg5 Fxg3 31.Vb6 Vxb6 32.cxb6 Be5 33.Ff6 Bb5 34.b7 He6 35.Bc1 Hc7 36.Kg2 Ff4 37.Bc4 Kh7 38.Kf3 Fh2 39.Bc5 Kg8 40.Bxb5 Hxb5 41.Fc6 Hc3 42.Fh4 és sötét feladta

Tomasevszkij,E (2731) - Anand,V (2776)
Vezércsel [D61]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Hbd7 5.Fg5 h6 6.Fh4 Fe7 7.Vc2 c5 8.cxd5 Hxd5 9.Fxe7 Vxe7 10.Hxd5 exd5 11.dxc5 Hxc5 12.e3 0-0 13.Fe2 Fg4 14.0-0 Bac8 15.Bac1 Vf6 16.Vc3 Vxc3 17.Bxc3 He4 18.Bcc1 Bfd8 19.Bfd1 Kf8 20.Kf1 Ke7 21.Hd4 Bxc1 22.Bxc1 Bc8 23.Bxc8 Fxc8 24.Ke1 Fd7 25.f3 Hd6 26.Kd2 Hf5 27.Hxf5+ Fxf5 28.Kc3 Kd6 29.Kd4 a5 30.Fb5 b6 31.Fa4 Fc8 32.a3 f6 33.b4 axb4 34.axb4 Fb7 35.Fb3 Fc6

 

X. Tal-emlékverseny Moszkva

36.Fa2 Fb7 37.h4 Fc6 38.Fb3 Fb7 39.b5 Fa8 40.Fa2 Fb7 41.h5 Fa8 42.Fb1 Fb7 43.Ff5 Ke7 44.Fh3 Kd6 45.Fg4 Ke7 46.f4 Kd6 47.Ff5 Ke7 48.g3 Kd6 49.Fg4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jetyeri Kublasvili

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog