Help Sales ÁSZF

A grúz Dzagnidze az Európa-bajnok, Hoang Thanh Trang és Gara Anita továbbjutott a vb-re

Címkék: Riga Női Európa-bajnokság 2017

Rigában, a 18. Női Európa-bajnokságon a grúz Nana Dzagnidze győzött, az orosz Alekszandra Gorjacskina és Alisza Galljamova végzett a második és a harmadik helyen. Nekünk is van okunk örömre, a 11 fordulós svájci rendszerű viadalról Hoang Thanh Trang és Gara Anita is kiharcolta a továbbjutást a jövő évi kieséses rendszerű világbajnokságra. Izgalmas utolsó fordulóval ért véget a kontinensviadal, amely számos meglepetéssel is szolgált, az egyik legnagyobb, hogy a rajtlistát vezető, alig másfél hónapja a teheráni vb-n döntőt játszó ukrán Anna Muzicsuk csak a 26. helyen végzett.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

Az Európa-bajnokságok történetében először köszönthetnek grúz győztest. A rajtlistán negyedik olimpiai bajnoknő Nana Dzagnidze veretlenül ért elsőként a célba, rutinja jól érvényesült, ezúttal krónikus időzavarai is elkerülték.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

A második helyen végzett orosz Alekszandra Gorjacskina sokáig az aranyéremért is küzdött, utolsó három partiját elremizte, hosszabb hullámvölgy után ért el szép eredményt. A tavalyi Eb-n csak 13. volt, ez is továbbjutó helyet adott számára, így az idei viadalon nyugodtabban játszhatott.

A bronzérmes orosz Alisza Galljamova nem tartozik a fiatal generációhoz (1972-es születésű), játszott már világbajnoki döntőt is, a kritikus pillanatokban a rutin kisegítette.

A rajtlistán dobogósok közül az ukrán-orosz olimpiai bajnok Katyerina Lahno érte el a legjobb eredményt. A mai partiban Gara Anitával szemben nem élt át könnyű pillanatokat, a nyitásban nagymesternőnk alaposan meglepte, és jelentős időelőnnyel játszhatott kedvező állást ellene.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

A nagy versengésben két magyar továbbjutónak örülhetünk. Gara Anita bravúros hajrával érte el a vb-n való részvételi jogot jelentő 14. helyezést. A hetedik fordulóban elszenvedett veresége nem szegte kedvét, hanem mesterhármassal napról-napra javított helyezésén. A korábbi Európa-bajnok török Ekaterina Atalik, majd Anna Muzicsuk legyőzése nagy fegyvertény volt, ahogy a mai döntetlene is. Kitűnő a performance-pontszáma, 20 Élő-pontot is szerzett.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang továbbjutását papírformának is mondhatnánk, de nem volt olyan egyszerű, miután két remivel kezdett, és a hajrában rangadókon kellett megvédenie továbbjutási esélyét. Nehéz volt mai küzdelme is az örmény Elina Danieljannal, bőven volt okunk aggódásra.

Papp Petra kettős győzelemmel rajtolt, Nana Dzagnidzétől elszenvedett veresége önbizalmát szegte, jobb eredményt és helyezést várhattunk tőle. Nehezen lendült játékba Lázárné Vajda Szidónia, a negyedik játéknap után már bizakodhatott, utolsó hét partijából csak ötven százalékot tudott összehozni, utolsó játszmájában nyerőesélyt rontott el remire. Gara Tícia a vártnál gyengébb szereplésének oka a négy veresége.

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Natalja Pogonyina (orosz, 2478, 7) – Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 8)  döntetlen

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2452, 7,5) - Elisabeth Paehtz (német, 2454, 7)  döntetlen

Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 7) – Inna Gaponenko (ukrán, 2416, 7)  döntetlen

Katyerina Lahno (orosz, 2543, 7) – Gara Anita (magyar, 2354, 7) döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2437, 7) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 7)  döntetlen

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2426, 7) – Alisza Galljamova (oriosz, 2444, 7)  0 - 1

Marina Necsajeva (orosz, 2395, 7) – Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 7)  döntetlen

Karina Szczepkowska (lengyel, 2414, 6,5) – Olga Girja (orosz, 2470, 6,5) döntetlen

Monika Socko (lengyel, 2462, 6,5) – Laura Unuk (szlovén, 2275, 6,5)  1 - 0

Pia Cramling (svéd, 2452, 6,5) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2413, 6,5) döntetlen

Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 6,5) – Valentina Golubenko (horvát, 2271, 6,5)  1 – 0

Dajra Pusztovojtova (orosz, 2411, 6,5) – Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2446, 6)  döntetlen

Anna Muzicsuk (ukrán, 2587, 6) – Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2357, 6) döntetlen

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2527, 6) – Olga Badelka (fehérorosz, 2362, 6)  döntetlen

Lela Zsavahisvili (grúz, 2456, 6) – Sophie Milliet (francia, 2352, 6)  1 - 0

Meri Arabidze (grúz, 2373, 6) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2425, 6)

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 6) – Salome Melia (grúz, 2400, 6)  döntetlen

Papp Petra (magyar, 2378, 5,5) – Zeinab Mamedgyarova (azerbajdzsáni, 2322, 5,5) 1 - 0

Elena Sedina (olasz, 2253, 5) – Gara Tícia (magyar, 2325, 5)  0 – 1

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

A 18. Női Európa-bajnokság végeredménye:

 

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

Perf.

1

4

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2528

8,5

70,0

75,5

2646

2

14

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2452

8,0

68,0

73,0

2576

3

18

IM

Alisza Galljamova

RUS

2444

8,0

61,5

66,0

2529

4

3

GM

Katyerina Lahno

RUS

2543

7,5

70,0

76,0

2506

5

2

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2546

7,5

69,0

74,0

2547

6

9

GM

Monika Socko

POL

2462

7,5

68,0

73,5

2505

7

21

GM

Elina Danieljan

ARM

2437

7,5

68,0

73,0

2528

8

12

IM

Elisabeth Pehtz

GER

2454

7,5

67,5

73,0

2531

9

33

IM

Marina Nacsejeva

RUS

2395

7,5

67,5

71,5

2479

10

17

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2445

7,5

65,0

70,0

2487

11

20

GM

Natalija Zsukova

UKR

2438

7,5

64,5

70,0

2520

12

7

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2478

7,5

64,0

69,0

2476

13

10

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2459

7,5

63,0

68,0

2500

14

52

IM

Gara Anita

HUN

2354

7,5

62,5

67,0

2482

15

26

IM

Inna Gaponenko

UKR

2416

7,5

61,5

66,0

2453

16

23

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2426

7,0

66,0

70,5

2455

17

56

WGM

Julija Oszmak

UKR

2348

7,0

65,5

69,0

2455

18

11

IM

Lela Zsavahisvili

GEO

2456

7,0

65,0

70,5

2436

19

29

FM

Darja Pusztovojtova

RUS

2411

7,0

63,0

68,0

2465

20

8

WGM

Olga Girja

RUS

2470

7,0

62,5

67,5

2450

21

13

GM

Pia Cramling

SWE

2452

7,0

62,5

67,5

2419

22

31

WGM

Sarah Hoolt

GER

2398

7,0

62,5

66,5

2481

23

28

IM

Sabrina Vega Gutierrez

ESP

2413

7,0

62,0

66,5

2411

24

27

IM

Karina Szczepkowska

POL

2414

7,0

58,5

63,0

2355

25

55

WGM

Gunnaj Mammadzava

AZE

2348

7,0

58,0

61,5

2381

26

1

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2587

6,5

71,0

77,0

2458

27

70

WIM

Ulvijja Fatalijeva

AZE

2287

6,5

67,0

70,0

2426

28

22

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2429

6,5

64,5

68,5

2414

29

45

IM

Meri Arabidze

GEO

2373

6,5

64,5

68,5

2368

30

64

WGM

Natalija Buksza

UKR

2314

6,5

64,0

66,5

2385

31

5

GM

Antoaneta Sztefanova

ECU

2527

6,5

63,0

68,0

2381

 

 

 

 

 

 

 

 

34

42

WGM

Papp Petra

HUN

2378

6,5

62,0

66,0

2356

36

51

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2355

6,5

60,0

64,0

2346

58

60

WGM

Gara Tícia

HUN

2325

6,0

57,5

60,5

2312

(144 résztvevő)

 

R.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Pont

H.

Perf.

10

GM

Hoang Thanh Trang

2459

½

½

1

1

½

1

½

1

½

½

½

7,5

13

2500

42

WGM

Papp Petra

2378

1

1

0

½

0

1

½

1

0

½

1

6,5

34

2356

51

IM

Lázárné Vajda Szidónia

2355

½

½

1

1

0

½

1

½

½

½

½

6,5

36

2346

52

IM

Gara Anita

2354

½

1

½

1

½

½

0

1

1

1

½

7,5

14

2482

60

WGM

Gara Tícia

2325

1

½

0

1

0

1

0

0

1

½

1

6,0

58

2312

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog