Help Sales ÁSZF

A GP-viadalon Hou Ji-fan és Ju Wenjun holtversenyben az élen

Címkék: Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru

Az Egyesült Arab Emírségbeli Sardzsában a pihenőnap után folytatódott a pontvadászat a 2013/14-es Grand Prix-sorozat utolsó tornáján. Az összetett pontverseny első helyéért folyó küzdelemben a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan újabb győzelmet aratott, az orosz olimpiai bajnoknő Tatjana Koszinceva időzavarban hibák sorozatával kapott ki. Hou Ji-fan holtversenyben vezet honfitársnője, Ju Wenjun társaságában. Az ötödik játéknapon még az örmény Elina Danieljan győzött, a kínai Zhao Xue nem tanúsított nagy ellenállást. A játéknapon négy döntetlen született, igazi csaták nem alakultak ki.

 

 

A szabadnap látványos programja kissé lehűtötte a harci kedvet, gyors döntetlenekkel kezdődött meg a viadal ötödik fordulója. A mongol Tuvshintugs Batchimeg és az éllovas kínai Ju Wenjun lépésismétléssel már a 18. lépést követően békét kötöttek.

 

Nem hozott igazi küzdelmet az indiai háziderbi, a pontosztozkodás jobban szolgálta Dronavalli Harika érdekeit, Humpy Koneru jelentős ponthátrányba került.

 

A forduló előtt virággal, játszmája befejezése után tortával is köszöntötték a 29. születésnapját ünneplő ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyinát. Az ünnepelt talán nyerésnek örült volna a legjobban, de az üzbég Nafisza Muminova gyorsan kiölt minden fantáziát az állásból.

A négy vereséggel kezdő román Alina L’Ami és a katari Zsu Csen egymás ellen játszott, a remivel „beiratkoztak”.

Messze legjobb formájától a kínai Zhao Xue, az örmény Elina Danieljannal szemben nem mutatott igazi ellenállást, hibái 26 lépéses vereségéhez vezettek.

 

A „küzdőtéren” már csak a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan és a kétszeres orosz olimpiai bajnoknő, Tatjana Koszinceva csatázott. Hou Ji-fan fölöslegesen áldozott gyalogot, Koszinceva kecsegtető esélyt kapott. Az időzavarban azonban tovatűnt előnye, majd addig ügyetlenkedett, hogy el is vesztette a partit. A világbajnoknő a szerencsés győzelemmel immár holtversenyben az élen, nagy lépést tett a GP-sorozat első helyének megszerzéséért.

 

Az 5. forduló eredményei:

Elina Danieljan (örmény, 2490) – Zhao Xue (kínai, 2508)  1 – 0 (Colle-szisztéma, 26)

 (mongol, 2346) – Ju Wenjun (kínai, 2559) döntetlen (Királyindiai védelem, 18)

Alina L’Ami (román, 2446) – Zsu Csen (katari, 2461) döntetlen (Vezérindiai védelem, 33)

Nafisza Muminova (üzbég, 2315) – Anna Usenyina (ukrán, 2487) döntetlen (Szicíliai védelem, 52)

Hou Ji-fan (kínai, 2661) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2494) 1 – 0 (Angol megnyitás, 77)

Dronavalli Harika (indiai, 2521) – Humpy Koneru (indiai, 2598) döntetlen (Angol megnyitás, 36)

 

A verseny állása:

1-2. Hou Ji-fan és Ju Wenjun 4 pont

3-5. Tuvshintugs Batchimeg, Anna Usenyina  és Dronavalli Harika 3,5

6-7. Elina Danieljan és Tatjana Koszinceva 2,5

8-9. Zhao Xue és Humpy Koneru 2

10. Nafisza Muminova 1,5

11-12. Zsu Csen és Alina L’Ami 0,5

 

A 6. forduló párosítása:

Zhao Xue – Humpy Koneru

Tatjana Koszinceva – Dronavalli Harika

Anna Usenyina – Hou Ji-fan

Zsu Csen – Nafisza Muminova

Ju Wenjun – Alina L’Ami

Elina Danieljan - Tuvshintugs Batchimeg

 

Hou Ji-fan (2661) - Koszinceva,T (2494)
Angol megnyitás [A13]

1.c4 Hf6 2.Hf3 e6 3.g3 d5 4.Fg2 dxc4 5.Va4+ Hbd7 6.Vxc4 c5 7.Vb3 Bb8 8.d3 Fd6 9.Hc3 a6 10.Hd2 0-0 11.0-0 b6 12.Hde4 Hxe4 13.Hxe4 Fe7 14.Ff4 e5 15.Fe3 Fb7 16.f4 Fxe4 17.Fxe4 Hf6 18.Ff3 exf4 19.gxf4 Vd7 20.Kh1 Hg4 21.Fg1 Bfd8 22.Bad1 Ff6 23.d4 cxd4

24.e4 Hh6 25.Bd3 Ve6 26.Vd1?!

Könnyelműség volt az a2 gyalogot "feláldozni". Mi szólt 26.Bfd1 ellen?

26...Vxa2 27.Bf2 Bbc8 28.Bg2 Vc4

Jobb volt a 28...Ve6 29.e5 Fe7 30.Bxd4 Hf5 folytatás.

29.Bgd2 Vc1 30.Ve2 Fe7 31.f5 f6?!

Időzavarban Tatjana Koszinceva sokszor hibázik. 31...Ff6 32.Bd1 (32.e5 Be8) 32...Vg5 után a d4 gyalog leütésére a végjáték remek esélyt adott volna a 33.Fxd4 Fxd4 34.Bxd4 Bxd4 35.Bxd4 Bc1+ 36.Bd1 Bxd1+ 37.Vxd1 g6 folytatásban.

32.Bd1 Vc2 33.B3d2 Vc4 34.Vxc4+ Bxc4 35.Fe2 Bb4 36.Fxa6 Fc5 37.b3 Kf8 38.Fc4 Ke7 39.Bg2 Kf8 40.Ff2 Hf7

Vége a kapkodásnak, nehéz elhinni, hogy a kétszeres olimpiai bajnoknő újabb időzavarában egyenesen vesztésre rontotta pozícióját.

41.Fg3 Hg5 42.Fd5 Fd6 43.Fxd6+ Bxd6 44.Ba2 Bd7 45.Ba8+ Ke7 46.Kg2 Hf7

47.Bg8 He5 48.Bxg7+ Kd6 49.Bg8 d3 50.Kf2 Ba7 51.Bd2 Kc5 52.Ke3 Bb5?! 53.Bc8+ Kb4?

54.Bxd3! Hxd3 55.Kxd3 Ba1

Az idő szorításában sötét már nem találhatott mentséget.

 

56.Bc6 Bd1+ 57.Ke3 Bbxd5 58.exd5 b5 59.Bxf6 Bxd5 60.Ke4 Bd2

61.Bh6 Kxb3 62.f6 Be2+ 63.Kd5 Bf2 64.Ke6 Be2+ 65.Kd7 Bf2 66.Ke7 Be2+ 67.Kf8 Kc4 68.f7 b4 69.Bf6

A világbajnoknő válogathatott a nyerések között.

69...b3 70.Kg8 b2 71.Bf1 Bg2+ 72.Kh8 b1V 73.Bxb1 Bf2 74.Kg8 Bg2+ 75.Kf8 Kd5 76.Be1 Ba2 77.Ke7 és sötét feladta

 

Batchimeg,T (2346) – Ju Wenjun (2559)
Királyindiai védelem [E90]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Hf3 0-0 6.h3 e5 7.d5 Hh5 8.g3 Ha6 9.Hd2 c6 10.Fe2 Hf6 11.Hb3 cxd5 12.cxd5 He8 13.h4 f5 14.Fg5 Ff6 15.Fh6 Fg7 16.Fg5 Ff6 17.Fh6 Fg7 18.Fg5 Ff6 és döntetlen

 

Harika,D (2521) - Koneru,H (2598)
Angol megnyitás [A14]

1.Hf3 Hf6 2.c4 e6 3.g3 b6 4.Fg2 Fb7 5.0-0 Fe7 6.Hc3 0-0 7.b3 d5 8.e3 Hbd7 9.Fb2 He4 10.Bc1 Hdc5 11.d4 Hxc3 12.Bxc3 He4 13.Bc2 dxc4 14.bxc4 c5 15.Hd2 Hxd2 16.Vxd2 Fxg2 17.Kxg2 cxd4 18.Vxd4 Vxd4 19.exd4 Bac8 20.Bfc1 Bfd8 21.a4 Ff6 22.c5 h5 23.cxb6 Bxc2 24.Bxc2 axb6 25.Bc4 g5 26.h3 Kg7 27.Kf3 Kg6 28.Ke4 Bd5 29.Fc1 b5 30.axb5 Bxb5 31.Fe3 Bb1 32.Kf3 Bh1 33.Kg2 Bd1 34.Kf3 Bh1 35.Kg2 Bd1 36.Kf3 Bh1 és döntetlen

 

Danieljan,E (2490) – Zhao Xue (2508)
Colle–szisztéma [A47]

1.d4 Hf6 2.Hf3 b6 3.e3 Fb7 4.Fd3 c5 5.0-0 g6 6.c4 cxd4 7.exd4 Fg7 8.Hc3 d5 9.cxd5 0-0 10.Be1 Hxd5 11.Fg5 Hf6 12.Ve2 Hc6 13.Bad1 e6 14.Fc4 Ha5 15.Fb5 a6 16.Fd3 Hc6 17.Fe4 h6

18.d5! exd5 19.Fxd5 Vb8?

Hátrányos állásban Zhao Xue a logikus 19...hxg5 20.Fxc6 Vc7 21.Fxb7 Vxb7 22.Hxg5 Bae8 helyett a gyors vesztést választotta.

20.Fxf6 Fxf6 21.Ve4 Hd8 22.Vxg6+ Fg7 23.Vxb6 Fxc3? 24.bxc3 Fxd5 25.Vxh6! Fxf3 26.Vg5+ és sötét feladta

 

Muminova,N (2315) - Usenyina,A (2487)
Szicíliai védelem [B31]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 g6 4.0-0 Fg7 5.c3 Hf6 6.Be1 0-0 7.d4 d5 8.e5 He4 9.Hbd2

Sorban döntetlenek születtek a 9.Fxc6 bxc6 10.Hbd2 cxd4 11.cxd4 c5 12.dxc5 Hxc5 13.Hb3 -as változatban.

9...cxd4 10.Hxe4 dxe4 11.Hxd4 Hxd4 12.Vxd4 Vxd4 13.cxd4 Bd8 14.Fe3 Fe6 15.Bec1 Bac8 16.b3 f6 17.Fc4 Fxc4 18.bxc4 e6 19.d5 fxe5 20.dxe6 Be8 21.Fxa7 Bxe6 22.Fe3 Ba6 23.a4 Ff8 24.c5 Bc7 25.Kf1 Ba5 26.Ke2 Kf7 27.Bc4 Fxc5 28.Bxc5 Bcxc5 29.Fxc5 Bxc5 30.Bb1 Kf6 31.Bxb7 Bc2+ 32.Ke3 Bc3+ 33.Kxe4 Bc4+ 34.Ke3 Bxa4 35.Bxh7 Ba3+ 36.Ke4 Ba4+ 37.Kf3 Ba3+ 38.Kg4 Ba2 39.Kg3 Ba3+ 40.f3 e4 41.Bh4 exf3 42.gxf3 Bb3 43.Ba4 Bb2 44.h3 Bb5 45.Bf4+ Kg7 46.Kg4 Ba5 47.Bb4 Bc5 48.Bb6 Ba5 49.f4 Ba3 50.Be6 Bb3 51.f5 gxf5+ 52.Kxf5 Bxh3 és döntetlen

L'Ami,A (2446) – Zsu Csen (2461)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.b3 Fb7 6.Fg2 Fb4+ 7.Fd2 a5 8.0-0 0-0 9.Hc3 d6 10.a3 Fxc3 11.Fxc3 Hbd7 12.b4 axb4 13.axb4 Ve7 14.Vc2 h6 15.Bxa8 Bxa8 16.Ba1 Vd8 17.Bd1 Fe4 18.Vb3 b5 19.cxb5 Vb8 20.Ff1 Fd5 21.Vc2 Ba2 22.Vd3 Fe4 23.Vc4 Va7 24.Bc1 Fd5 25.Vd3 Va3 26.Bc2 He4 27.Bxa2 Vxa2 28.Hd2 Hxd2 29.Vxd2 Vb1 30.Vb2 Vd1 31.Vd2 Vb1 32.Vb2 Vd1 33.Vd2 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

Fotók: http://sharjah2014.fide.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog