Help Sales ÁSZF

A GP-versenyen Tomasevszkij egy fordulóval a befejezés előtt már tornagyőztes

Címkék: Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler

Tbilisziben egy fordulóval a befejezés előtt már tornagyőztesként köszönthették az orosz Jevgenyij Tomasevszkijt. Honfitársával, Dmitrij Andrejkinnel vívott csatájában kölcsönös hibák után remizett. A játéknapon csak döntetlenek születtek. A kubai Leinier Dominguez Perez az azeri Sahriyar Mamedgyarov, az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov a grúz Baadur Zsobava elleni partijában nyerőesélyt szalasztott el. Az orosz derbin Peter Szvidler és Alekszandr Griscsuk gyorsan megosztozott a ponton. Az azeri Tejmur Radzsabov és a holland Anish Giri, a francia Maxime Vachier-Lagrave és az orosz Dmitrij Jakovenko játszmák is békés mederben zajlottak.

 

Az utolsó előtti fordulóban valamennyi játszma döntetlennel végződött, felhőtlenül boldog csak az orosz Jevgenyij Tomasevszkij lehetett. A 2009-ben Európa-bajnoki címet szerzett, két éve a Világkupán elődöntős Tomasevszkij már egy fordulóval a befejezés előtt megnyerte a 2014/15-ös Grand Prix-sorozat harmadik versenyét. Az első tornán Bakuban Tomasevszkij egyedüliként őrizte meg veretlenségét, négyes holtversenyben a harmadik helyen végzett, a grúz fővárosban szerzett első helyével nagyot lépett előre az összetett pontversenyben.

 

A mai játéknapon a sereghajtó honfitárssal, a taskenti győztes Dmitrij Andrejkinnel izgalmas csatában remizett, kölcsönös hibák jellemezték összecsapásukat. A döntetlennel Tomasevszkij már célba ért.

Komoly esélyt szalasztott el a kubai Leinier Dominguez Perez. A sötét színnel a viadalon oly eredményes azeri Sahriyar Mamedgyarov ellenfele hathatós segítségével menekült meg a vereségtől.

Az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov is bosszankodhatott, a grúz Baadur Zsobavával szemben fonalas nyerést hagyott ki.

A többi parti nem hozta lázba a sakkrajongókat, jól ismert elmélet változatok igazolták a korábbi értékelést, sorban születtek a pontosztozkodások.

Az orosz Dmitrij Jakovenko az orosz Maxime Vachier-Lagrave elleni remivel megőrizte második, az azeri Tejmur Radzsabov a holland Anish Girivel szembeni fél ponttal a harmadik helyét.

Az orosz derbi, az olimpiai bajnokok, Peter Szvidler és Alekszandr Griscsuk játszmája gyors remivel ért véget.

 

A 10. forduló eredményei:

Tejmur Radzsabov (azeri, 2731) – Anish Giri (holland, 2797) döntetlen (Orosz huszárjáték, 53)

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2726) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2759) döntetlen (Szicíliai védelem, 54)

Peter Szvidler (orosz, 2739) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2810) döntetlen (Grünfeld védelem, 22)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2775) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733) döntetlen (Spanyol megnyitás, 30)

Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2705) – Baadur Zsobava (grúz, 2696) döntetlen (Szláv védelem, 33)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2737) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2716) döntetlen (Félszláv védelem, 47)

 

A verseny állása:

1.Jevgenyij Tomasevszkij 7,5 pont

2. Dmitrij Jakovenko 6

3. Tejmur Radzsabov 5,5

4-7. Sahriyar Mamedgyarov, Rusztam Kaszimdzsanov, Leinier Dominguez Perez és Anish Giri 5

8-10. Alekszandr Griscsuk, Maxime Vachier-Lagrave és Baadur Zsobava 4,5

11.  Peter Szvidler 4

12. Dmitrij Andrejkin 3,5

 

H.

Név

Élő

FED

Pont

Res.

Gy.

SB

Koya

1

GM

Jevgenyij Tomasevszkij

2716

RUS

0

5

35,25

2

GM

Dmitrij Jakovenko

2733

RUS

6

0

2

29,25

3

3

GM

Tejmur Radzsabov

2731

AZE

0

1

25,75

4

GM

Sahriyar Mamedgyarov

2759

AZE

5

0

3

23,25

2

5

GM

Rusztam Kaszimdzsanov

2705

UZB

5

0

2

23,00

6

GM

Leinier Dominguez Perez

2726

CUB

5

0

1

24,50

7

GM

Anish Giri

2797

NED

5

0

1

24,00

2

8

GM

Grischuk Alexander

2810

RUS

0

2

21,25

9

GM

Maxime Vachier-Lagrave

2775

FRA

0

1

21,50

10

GM

Baadur Zsobava

2696

GEO

-1

3

21,75

11

GM

Peter Szvidler

2739

RUS

4

0

1

20,00

2

12

GM

Dmitrij Andrejkin

2737

RUS

0

0

19,00

 

Az utolsó forduló párosítása:

Jevgenyij Tomasevszkij – Tejmur Radzsabov

Baadur Zsobava – Dmitrij Andrejkin

Dmitrij Jakovenko – Rusztam Kaszimdzsanov

Alekszandr Griscsuk – Maxime Vachier-Lagrave

Sahriyar Mamedgyarov – Peter Szvidler

Anish Giri – Leinier Dominguez Perez

 

Andrejkin,D (2737) - Tomasevszkij,E (2716)
Félszláv védelem [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 c6 4.Hf3 dxc4 5.a4 Fb4 6.e3 b5 7.Fd2 a5 8.axb5 Fxc3 9.Fxc3 cxb5 10.b3 Fb7 11.bxc4 b4 12.Fb2 Hf6 13.Fd3 0-0 14.0-0 Hbd7

15.Hd2

A torna első fordulójában a Kaszimdzsanov-Griscsuk partiban a 15.Be1 He4 16.c5 Fc6 17.Vc2 f5 18.Fc4 Ve7 19.Fb3 Kh8 20.Bed1 Ve8 folytatást láttuk.

15...Vc7 16.f4 a4 17.Bb1 Bfd8 18.Ve2 b3 19.Fa1 Hf8 20.e4 H6d7 21.Kh1 Be8 22.Vg4 Hg6 23.Vg3 Bad8 24.Fb2 Vd6 25.Ba1 Vb4 26.Ve3

26...f5 27.e5

Számításba jött a 27.exf5 exf5 28.Vf2 Hf6 29.d5 folytatás. (29.Fxf5? Hh4 30.Fa3 Fxg2+ 31.Vxg2 Va5)

27...Vb6 28.Bg1 Fc6 29.h3 Hb8 30.Kh2 Ha6 31.g4

 

31...Hb4 32.gxf5 Hxd3 33.Vxd3 exf5 34.Ve3 Hf8?! 35.Hf1 Vb4?!

A játszma az időzavaros kapkodásban rendkívüli izgalmakat tartogatott. Az orosz háziderbin a sereghajtó megkeserítette az éllovas életét, aki már remivel is tornagyőztes lehetett volna.

 

36.d5 Vxc4?

Jobb volt a 36...Fxd5 37.cxd5 Bxd5 38.Va7 Vxf4+ 39.Bg3 He6 folytatás.

37.dxc6 He6

Villámgyorsan fel kellett mérni, hogy 37...Vxc6-ra a 38.Bxg7+ Kxg7 39.e6+ Kg8 40.Ve5 Hxe6 41.Vh8+ Kf7 42.Vxh7+ Kf8 43.Vxf5+ Kg8 44.Vg6+ Kf8 45.Fa3+ Bd6 46.Bd1 Vc2+ 47.Vxc2 bxc2 48.Bxd6 Kg8 49.Hg3 változat is világosra előnyös.

 38.Vc1

Figyelmet érdemelt a 38.c7 Bc8 (38...Vxc7? 39.Bxa4) 39.Hg3 Bf8 40.Fa3 választás.

38...Vb4  

 

39.Fa3?

Megkönnyebbülhetett Jevgenyij Tomasevszkij. A 39.c7 Bc8 40.Vc6 Vxf4+ 41.Hg3 Hg5 42.Bg2 Vh4 43.Bxa4 Vxh3+ 44.Kg1 folytatásban az éllovas nehezen találhatott volna mentséget.

39...Vb6? 40.c7?

A kölcsönös hibák után már döntetlen a játszma.

40...Bc8 41.Ve3 Vxc7 42.Hg3 Vc2+ 43.Bg2 Bc3 44.Hxf5 Bxe3 45.Hh6+ Kh8 46.Hf7+ Kg8 47.Hh6+ és döntetlen

 

Dominguez Perez,L (2726) - Mamedgyarov,S (2759)
Szicíliai védelem [B90]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.f3 Vb6 7.g4 Hc6 8.Hb3 e6 9.Ve2 Vc7 10.Fe3 b5 11.0-0-0 Hd7 12.Vf2 Hce5 13.Bg1

A tromsői sakkolimpián a kubai nagymester a 13.Kb1 Fe7 14.Bg1 g5 15.h4 h6 16.Bh1 Bg8 17.hxg5 hxg5 18.Bh3 Bb8 19.Hd4 b4 20.Ha4 Hf6 21.b3 Fd7 22.Fxa6 d5 23.Vh2 Fd6 24.Ve2 Va5 25.Bh6 Ke7?? 26.exd5 Fxa4 27.dxe6 fxe6 28.bxa4 Hd5 29.Hc6+ Hxc6 30.Fxg5+ Kf8 31.Vxe6 folytatásban győzte le Sahriyar Mamedgyarovot.

13...Bb8 14.a3 Fb7 15.f4 Hc4 16.Fxc4 bxc4 17.Hd2 Fe7 18.g5 d5

19.f5 dxe4 20.fxe6 fxe6 21.Bgf1 Bf8 22.Vh4 Fd5 23.Bxf8+

Dominguez a 23.Vh5+ Kd8 (23...g6 24.Vxh7 Kd8 25.Bxf8+ Hxf8 26.Vf7 Fd6 27.Vg8) 24.Bxf8+ Hxf8 25.Hxd5 exd5 26.Vf7 Kc8 27.Vxd5 folytatásban döntő előnyt érhetett volna el.

23...Hxf8 24.Ff4 Fd6 25.Fxd6 Vxd6 26.Hxc4 Vc7 27.Hxe4 Kf7 28.Hed2?! Kg8 29.He3 Bc8 30.Vg3 e5 31.Hb1 Fe6 32.Hc3 Hg6 33.Hed5 Vf7 34.Ve3 Vf5 35.He4 Bf8 36.b3 Vg4 37.Hdc3 Hf4 38.Kb2 Ff5 39.Bd2 He6 40.Hd6 Vxg5 41.Be2? Vxe3 42.Bxe3 Hd4 43.Bxe5 Fxc2 44.Bd5 Bf4 45.Hce4 Fxe4 46.Bxd4 Bf2+ 47.Kc3 Fg6 48.h4 Bf3+ 49.Kb4 Fc2 50.Bc4 Bxb3+ 51.Ka5 Bxa3+ 52.Kb6 Bb3+ 53.Ka7 g5 54.Bxc2 és döntetlen

 

Szvidler,P (2739) - Griscsuk,A (2810)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Hf3 c5 8.h3 0-0 9.Fe2 cxd4 10.cxd4 Hc6 11.Fe3 f5 12.Fc4+ Kh8 13.0-0 fxe4 14.Hg5

14...e5

A viadal negyedik fordulójában Maxime Vachier-Lagrave a 14...Hxd4 15.Hf7+ Bxf7 16.Fxf7 Vd6 17.Vd2 Fd7 18.Bab1 Fc6 19.Fc4 Bd8 20.Bfc1 Vc7 21.Ve1 Ve5 22.Bd1 Vc5 23.Ff1 Ff6 24.Kh1 Bd7 25.Bbc1 Va3 folytatásban remizett Peter Szvidlerrel.

15.dxe5 Hxe5 16.Fd5 h6 17.Hxe4

17...Fxh3 18.gxh3 Hf3+ 19.Kg2 Hh4+ 20.Kg1 Hf3+ 21.Kg2 Hh4+ 22.Kg1 Hf3+ és döntetlen

 

Radzsabov,T (2731) - Giri,A (2797)
Orosz huszárjáték [C42]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.Hxe5 d6 4.Hf3 Hxe4 5.d4 d5 6.Fd3 Fe7 7.0-0 Hc6 8.c4 Hb4 9.Fe2 0-0 10.Hc3 Ff5 11.a3 Hxc3 12.bxc3 Hc6 13.Be1 Be8 14.Ff4 dxc4 15.Fxc4 Fd6 16.Bxe8+ Vxe8 17.Hg5 Fg6 18.Fxd6 cxd6 19.h4 Ve7 20.Vg4 h6 21.Hh3 Ve4 22.Hf4 He5 23.dxe5 Vxc4

24.e6

A hosszas elméleti változatban a 24.exd6 Vxc3 25.Bf1 Fe4 eltérés sem ígér előnyt.

24...fxe6 25.Vxg6 Vxf4 26.Vxe6+ Kh8 27.Bd1 Bf8 28.f3 Vxh4 29.Bxd6 Vg5 30.Bd7 Vc5+ 31.Kh2 Vh5+ 32.Kg1 Be8

33.Vg4 Vxg4 34.fxg4 b6 35.Bxa7 Bc8 36.Ba6 Bxc3 37.Bxb6 Bxa3 38.Kh2 Kh7 39.Bc6 Bd3 40.Ba6 Kg8 41.Ba7 Be3 42.Bb7 Kf8 43.g5 hxg5 44.Bb5 Kf7 45.Bxg5 Kf6 46.Ba5 g5 47.g4 Bb3 48.Bf5+ Kg6 49.Kg2 Bb4 50.Kg3 Bb3+ 51.Kg2 Bb4 52.Kg3 Bb3+ 53.Kg2 Bb4 és döntetlen

 

Kaszimdzsanov,R (2705) - Zsobava,B (2696)
Félszláv védelem [D16]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.Hf3 dxc4 5.a4 Fg4 6.He5 Fh5 7.f3 Hfd7 8.Hxc4 e5 9.g3 Fb4 10.dxe5 0-0 11.Fh3 Ve7 12.f4 f6 13.e6 Hc5 14.f5 Hba6 15.0-0 Bfd8 16.Vc2 Bd4 17.Bf4 Bad8

 

 

 

18.Fe3

Világos jelentős előnyéhez vezetett volna a 18.Bxd4 Bxd4 19.Ha2 folytatás.

18...Bxf4 19.Fxf4 Fxc3 20.bxc3 Hxe6 21.fxe6 Vc5+ 22.He3 g5 23.Kf2 gxf4 24.gxf4 Hc7 25.Bg1+ Kh8 26.c4

Rusztam Kaszimdzsanov a 26.Bg3 Hd5 27.Vd3 Bf8 28.f5 változatban is megőrizte volna jelentős előnyét.

26...Bd4 27.Vf5 Vxf5 28.Hxf5 Bxc4

29.Hh6?

Az üzbég nagymester a 29.He7 Fg6 30.f5 Bf4+ 31.Kg3 Be4 32.fxg6 Hxe6 33.Kf3 Hg5+ 34.Bxg5 Bxe7 35.Bh5 folytatásban nyerhetett volna.

29...Bxf4+ 30.Ke1 Fg6 31.Hf7+ Kg7 32.Hd6 Bxa4 33.Kf2 és meglepetésre döntetlenben egyeztek meg. [33.Kf2 Bf4+ 34.Kg3 Bb4 folytatásban sötét vígan nézhetett volna a jövőbe.

 

Vachier-Lagrave,M (2775) - Jakovenko,D (2733)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Hbd2 Hd4 6.Hxd4 Fxd4 7.c3 Fb6 8.Hc4 0-0 9.0-0 d5 10.exd5 Vxd5 11.a4 Fg4 12.Ve1 c6 13.Hxb6 axb6 14.Fc4 Vd6 15.Fe3 Hd5 16.Fxd5 cxd5 17.f4 e4 18.dxe4 dxe4 19.f5 f6 20.Bf4 Fh5 21.Vh4 Ff7 22.Bxe4 b5 23.a5 Bfe8 24.Be1 Vd5 25.Fd4 Vxf5 26.b4 Bxe4 27.Vxe4 Vxe4 28.Bxe4 Be8 29.Bxe8+ Fxe8 30.Kf2 Kf7 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://tbilisi2015.fide.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog