Help Sales ÁSZF

A GP-torna második játéknapján a világossal játszók nyertek három játszmát

Címkék: Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru

Az Egyesült Arab Emírségbeli Sardzsában zajló Grand Prix-verseny második fordulójában ismét négy győzelem született, ezúttal a világossal játszók voltak eredményesebbek. Az indiai Dronavalli Harika másodszor is nyert, javított az indiai Humpy Koneru, kalandok után győzött a kínai Ju Wenjun. Az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyina időzavarokkal fűszerezett partiban érvényesítette anyagi előnyét. Gyors pontosztozkodás született a kínai háziderbin, Zhao Xue és a világbajnoknő Hou Ji-fan játszmájában. A mongol Tuvshintugs Batchimeg kiremizte az orosz Tatjana Koszincevát.

 

A GP-verseny második fordulójában a világossal játszók domináltak, kiegyenlítették az első játéknapon összeszedett mínuszukat, 4-4-re áll a színek közti versengés. A forduló gyors döntetlennel indult, a kínai házirangadón Zhao Xue és Hou Ji-fan lépésismétléssel osztozott meg a ponton.

 

Megszerezte második győzelmét az indiai Dronavalli Harika, az üzbég Nafisza Muminova a kritikus állásban fölösleges gyalograblással került döntő hátrányba.

Az indiai Humpy Koneru a hidegzuhanyként ható első fordulóbeli veresége után javított. A román Alina L’Ami a királyindiai védelmű partiban mindkét szárnyon próbált akciózni, de kísérletei kudarcba fulladtak.

A kínai Ju Wenjun győzelme „döcögősen” született meg, a katari Zsu Csen esélyes minőségáldozatot hagyott figyelme kívül. A kalandos középjáték után az alapsor gyengesége miatt került hátrányba, Ju Wenjun válogathatott a nyerések között.

 

Az ukrán Anna Usenyina maratoni hosszúságú, időzavarokkal fűszerezett partiban mért vereséget az örmény Elina Danieljanra. A kapkodásban mindketten sokat hibáztak, hol nyerés, hol remiesély maradt kihasználatlanul, Usenyina anyagi előnyét végül érvényesítette.

A viadal rajtjának meglepetésembere a mongol Tuvshintugs Batchimeg, Koneru elleni nyerése után ma a kétszeres orosz olimpiai bajnoknő Tatjana Koszincevától rabolt fél pontot.

 

 

A 2. forduló eredményei:

Zhao Xue (kínai, 2508) – Hou Ji-fan (kínai, 2661) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 22)

Dronavalli Harika (indiai, 2521) – Nafisza Muminova (2315)  1 – 0 (Angol megnyitás, 50)

Humpy Koneru (indiai, 2598) – Alina L’Ami (román, 2446) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 48)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2494) - Tuvshintugs Batchimeg (2346) döntetlen (Spanyol megnyitás, 45)

Anna Usenyina (ukrán, 2487) – Elina Danieljan (örmény, 2490)  1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 103)

Zsu Csen (katari, 2461) – Ju Wenjun (kínai, 2559) 0 – 1 (Pirc védelem, 52)

 

A verseny állása:

1.Dronavalli Harika 2 pont

2-6. Tuvshintugs Batchimeg, Anna Usenyina, Ju Wenjun, Hou Ji-fan és Zhao Xue 1,5

7-8. Humpy Koneru és Tatjana Koszinceva 1

9. Elina Danieljan 0,5

10-12. Zsu Csen, Alina L’Ami és Nafisza Muminova 0

 

A 3. forduló párosítása:

Ju Wenjun – Zhao Xue

Elina Danieljan – Zsu Csen

Tuvshintugs Batchimeg – Anna Usenyina

Alina L’Ami – Tatjana Koszinceva

Nafisza Muminova – Humpy Koneru

Hou Ji-fan – Dronavalli Harika

 

Zhao Xue (2508) – Hou Ji-fan (2661)
Nimzoindiai védelem [E37]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 d5 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 He4 7.Vc2 c5 8.dxc5 Hc6 9.e3 Va5+ 10.Fd2 Hxd2 11.Vxd2 dxc4 12.Vxa5 Hxa5 13.Bc1 b5 14.cxb6 Fb7 15.bxa7 Bxa7

Főváltozatnak a 15...Ke7 16.He2 Bxa7 17.Hc3 Bb8 számít, a partiban lépéscserével érkezünk el a varihoz.

16.He2 Ke7 17.Hc3 Bb8 18.f3

Zhao Xue letért az elméleti ösvényről, a 18.Ha2 Fd5 19.Hb4 Hc6 variban legtöbbször döntetlen született.

18...Fc6 19.Hd1 Fa4 20.Hc3 Fc6 21.Hd1 Fa4 22.Hc3 Fc6 és döntetlen

 

Koneru,H (2598) - L'Ami,A (2446)
Királyindiai védelem [E90]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.h3 0-0 6.Fe3 c5 7.Hf3 cxd4 8.Hxd4 b6 9.Fd3 Fb7 10.Bc1 Hbd7 11.0-0 a6 12.Fb1 e6 13.Vd2 Bc8 14.b3 Hc5 15.f3 Be8 16.Bfd1 Ve7 17.Fg5 Vf8 18.Hc2 Bed8 19.He3 h6 20.Fh4 Fc6 21.Fc2 g5 22.Ff2 Hh5

23.h4 Hf4 24.He2 b5 25.hxg5 hxg5 26.Hg4 bxc4?! 27.Hxf4 gxf4?

A közbeiktatás, 27...c3 28.Ve3 gxf4 29.Vxf4 Ve7 lett volna a kisebb baj, világos előnyéhez azonban kétség sem férhetett volna.

28.Vxf4 cxb3 29.axb3 Ve7

30.e5 dxe5 31.Bxd8+ Vxd8?

 Vesztőlépés.

32.Hh6+ Fxh6 33.Vxh6 Hd3 34.Bd1 e4 35.fxe4 Fxe4 36.Fxd3 Fxd3 37.Vd2 e5 38.Vxd3 Vxd3 39.Bxd3 e4 40.Bg3+ Kf8 41.b4 Bc1+ 42.Kh2 Ke7 43.Fc5+ Ke6 44.Ba3 f5 45.Bxa6+ Ke5 46.Fe3 Bb1 47.Ba5+ Ke6 48.Bb5 és sötét feladta

 

Harika,D (2521) - Muminova,N (2315)
Angol megnyitás [A11]

1.c4 c6 2.Hf3 d5 3.e3 Hf6 4.Hc3 e6 5.b3 Fd6 6.Fb2 Hbd7 7.Vc2 0-0 8.Fe2 Be8 9.h3 dxc4 10.Fxc4 b5 11.Fe2 Fb7 12.Hg5 Ff8 13.0-0 a6 14.a4 b4 15.Fd3 g6 16.Hce4 Hxe4 17.Hxe4 f5 18.Hg3 c5 19.Fe2 Vh4 20.Kh2 Bac8 21.Bad1 Hf6 22.f4 Fg7 23.Ff3 Fd5

Sötétre lett volna előnyös a 23...Hg4+ 24.Fxg4 fxg4 25.d3 Fxb2 26.Vxb2 Bed8 folytatás.

24.d3 Fxf3 25.Bxf3 Hd5 26.Fxg7 Kxg7 27.He2 Vf6 28.e4 Hb6 29.a5 Hd7 30.Vc4 Hb8 31.Bff1 Bed8 32.Bc1 Ve7 33.Vc2 Vc7 34.d4 Vxa5?! 35.dxc5 Vb5?

 

36.Vb2+ Kf7 37.Hd4 Vd3? 38.Hf3 Kg8 39.Hg5

Jóval erősebb volt a 39.Vf6 Vxb3 40.Bb1 Va2 41.Hg5 Bd7 42.Bxb4 Bf8 43.Ba1 változat.

39...Vd4 40.Ve2 Vd3 41.Vb2 Vd4 42.Ve2 Vd3

43.Vf2 Vd7 44.Bfd1 Ve7 45.exf5 gxf5 46.Bxd8+ Bxd8 47.Be1 Hd7 48.Bxe6 Vxc5 49.Vd2 Vc7 50.Bd6 és sötét feladta

 

Zsu Csen (2461) – Ju Wenjun (2559)
Pirc védelem [B07]

1.d4 d6 2.e4 Hf6 3.Fd3 g6 4.Hf3 Fg7 5.0-0 0-0 6.c3 Hc6 7.Fe3 e5 8.Hbd2 Hg4 9.Fg5 f6 10.Fh4 h5 11.Fc4+ Kh8 12.h3 Hh6 13.dxe5 dxe5 14.b4 g5 15.Fg3 He7 16.Be1 Hg6 17.Hf1 Fd7 18.He3 Ve8 19.a4 Hf4 20.h4 Bd8 21.Vc2 Vg6 22.Bad1 g4 23.Hd2

Világos előnyéhez vezetett a 23.Hd4 exd4 24.Bxd4 He6 25.Bxd7 Bxd7 26.Fxe6 Be7 27.Fd5 minőségáldozatos változat.

23...f5 24.Fxf4 exf4 25.Hd5 g3 26.f3 fxe4 27.Hxe4 Fe5 28.Bd2 Vg7 29.Bde2?! c6 30.He7 Ff5 31.Hxf5 Hxf5 32.Fe6 He3 33.Vb3 Ff6 34.Fh3 Bfe8 35.Bxe3? fxe3 36.Bxe3 Vf7 37.Vb1

 

37...Va2! 38.Be1 Vxb1 39.Bxb1 Fxh4 40.Kf1 b6 41.b5 c5 42.a5 Bd5 43.axb6 axb6 44.Ba1 c4 45.Ba4 Bxb5 46.Bxc4 Bb2 47.Ba4 Ff6 48.Ba7 Fxc3 49.Ff5 Bf2+

A kínai nagymesternő válogathatott a nyerések között. Fonalasan matthoz vezetett a 49...Bxe4 50.Fxe4 Bf2+ 51.Kg1 Be2 folytatás.

50.Kg1 Fd4 51.Bd7 Bb2+ 52.Kf1 Ba8 és világos feladta

 

Usenyina,A (2487) - Danieljan,E (2490)
Nimzoindiai védelem [E46]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Hge2 Be8 6.a3 Ff8 7.Hg3 d5 8.Fe2 Hbd7 9.0-0 dxc4 10.Fxc4 c5 11.dxc5 Hxc5 12.Ve2 a6 13.Bd1 Vc7 14.Fa2 Fd7 15.e4 Fc6 16.Fg5 Hfd7 17.Bac1 Vb8 18.Hh5 g6 19.Hg3 Fg7 20.Vc2 Hf6 21.f3 Hcd7 22.Kh1 h5 23.Hge2 Va7 24.Vd2 Bac8 25.Hd4 He5 26.Fe3

Az ukrán exvilágbajnoknő már menetrendszerű időzavarával küszködött. 26.f4 Hed7 27.Hxc6 bxc6 28.Fh4 jó terv volt.

26...Vb8 27.Ff4 h4 28.Ve2 Hh5 29.Fe3 h3 30.g3 Bed8?!

31.f4 Hd7 32.Hxc6 Bxc6 33.e5 Hxe5?!

Hátrányos állásban Elina Danieljan tisztáldozattal próbált zavart kelteni.

34.Bxd8+?! Vxd8 35.fxe5 Fxe5 36.Bd1 Bd6 37.Kg1?! Hf6 38.Bxd6? Vxd6 39.Fb1 Vc6 40.Fd3 Fxc3 41.bxc3 Vxc3 42.Vd2 Vxa3 43.Ff1 Hg4 44.Fd4 e5 45.Fa7 Va1 46.Fc5 Kg7 47.Ve2 Hh6 48.Vd3 Hf5

49.Vd8 Vc1? 50.Vf8+ Kf6 51.g4?

Másodszor is jött az időzavar, a nyerőesély elpackázása. 51.Vh8+ Hg7 52.Vd8+ Kf5 53.Ve7 He6 54.Vxf7+ Kg5 55.Fb6 Hd4 56.Fxd4 exd4 57.Vd5+ Kh6 58.Vxd4 volt a pontos folytatás.

51...b6?

Nem nyerhetett volna Anna Usenyina, ha örmény ellenfele megtalálja az 51...Vf4! 52.Vh8+ Kg5 53.Vd8+ Kh6 54.gxf5 Vg4+ 55.Kf2 Vf4+ 56.Ke2 Vc4+ 57.Vd3 Vxc5 58.fxg6 fxg6 59.Vxh3+ Kg7 folytatást.

52.Fxb6 Hd4?! 53.Vd6+

Kimaradt az 53.Fd8+ Ke6 54.Ve7+ Kd5 55.Vxf7+ Kd6 56.Fe7+ Kc6 57.Vxg6+ Kd7 58.Vd6+ Ke8 59.Vd8+ Kf7 60.Vf8+ Ke6 61.Kf2 lehetőség.

53...He6 54.Fd8+ Kg7 55.Vxe5+ Kg8 56.Ff6 Vd1 57.Vb8+ Hf8 58.Vg3 Hh7 59.Fc3 a5 60.Vf4 a4 61.Vd4 Vxd4+ 62.Fxd4 Hg5

63.Fb2 Kh7 64.Fb5 f5 65.gxf5 gxf5 66.Fxa4 Hf3+ 67.Kh1 Kg6 68.Fc6 Hg5 69.Kg1 Kh5 70.Kf2 Kg4 71.Fe5 Hf7 72.Ff3+ Kg5 73.Fc7 Kh4

 

74.Fd5

Mindketten kapkodtak, Anna végül értékesítette anyagi előnyét.

74...Hg5 75.Ke3 Kg4 76.Fd6 Hh7 77.Ff3+ Kg5 78.Fe7+ Hf6 79.Kd4 Kg6 80.Ke5 Hg8 81.Fd8 Hh6 82.Kf4 Kg7 83.Kg3 Hf7 84.Fe7 He5 85.Fe2 Kf7 86.Fc5 Ke6 87.Kxh3 Kd5 88.Fb6 Ke4 89.Fa6 f4 90.Fb7+ Kf5 91.Kg2 Hc4 92.Fc7 He5 93.h3 Hg6 94.Kf2 He5 95.Ke2 Hf7 96.Kd3 He5+ 97.Kd4 Hf7 98.Fc8+ Kg5 99.Fe6 Hh8 100.Fd8+ Kh6 101.Ke4 Hg6 102.Ff5 f3 103.Kxf3 és sötét feladta

 

Koszinceva,T (2494) - Batchimeg ,T (2346)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Fxc6 dxc6 6.Hbd2 Fe6 7.0-0 Hd7 8.Hb3 Fd6 9.Ha5 Bb8 10.Fg5 Fe7 11.Fe3 c5 12.Hc4 f6 13.Hfd2 c6 14.a4 0-0 15.f4 exf4 16.Fxf4 Ba8 17.b3 b5 18.He3 Hb6 19.a5 Hc8 20.Hf5 Fxf5 21.exf5 Vd4+ 22.Kh1 Fd6 23.He4 Fxf4 24.Bxf4 Hd6 25.Vf1 Hxe4 26.Bxe4 Vc3 27.Bc1 Bae8 28.Ve2 Be5 29.Bxe5 Vxe5 30.Vxe5 fxe5 31.g4 Kf7 32.Kg2 Kf6 33.Be1 Bh8 34.a6 h5 35.h3 hxg4 36.hxg4 Bh4 37.Kg3 Bh8 38.Kg2 Bh4 39.Kg3 Bh8 40.Bb1 Kg5 41.Be1 Kf6 42.Kg2 Bh4 43.Be4 Bh8 44.Be1 Bh4 45.Kg3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://sharjah2014.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog