Help Sales ÁSZF

A GP-n Koneru félpontos előnnyel várhatja a befejező fordulót

Címkék: Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova

Az örmény üdülőhelyen, Dilijanban zajló Grand Prix-verseny utolsó fordulója előtt az indiai Humpy Koneru félpontos előnnyel vezet a szlovén Anna Muzicsuk előtt. Mindketten remiztek a tízedik játéknapon, Koneru az orosz Olga Girjával, Muzicsuk az indiai Dronavalli Harikával osztozott meg a ponton. A grúz Nana Dzagnidze az időzavaros kapkodásban legyőzte a litván Viktorija Cmilytét. Az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina megszerezte első győzelmét, az orosz olimpiai bajnoknő Tatjana Koszinceva negyedszer kapott ki. Jól vezetett támadással nyert az örmény Elina Danieljan, a GP-sorozat első versenyének győztese, a grúz Bela Hotenasvili az utolsó helyen áll. A mongol Tuvshintugs Batchimeg a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovától is fél pontot szerzett.

Az utolsó fordulóra maradt a döntés a dilijani GP-versenyen. Utolsó három partijában csak remiző indiai Humpy Koneru félpontos előnnyel várhatja a befejező játéknapot. Az orosz Olga Girjával vívott partijában kicsit jobb végjátékot ért el, de a kis előny kevés volt a győzelem megszerzésére.

A szlovén Anna Muzicsuk a meráni változatban gyorsan remizett az indiai Dronavalli Harikával, aki elkerülte a bonyolult álláshoz vezető változatot, hanem a lépésismétléses remit választotta.

 

Pokoli időzavarban a grúz Nana Dzagnidze fontos győzelmet aratott a litván Viktorija Cmilyte ellen. A korábbi kontinensbajnok jobban állt, esélyes volt a tisztáldozata is, a kapkodást kevésbé bírta. Dzagnidze a harmadik helyért vívott versenyfutásban lépéselőnyt szerzett, utolsó fordulóbeli nyeréssel még előbbre is léphet.

 

Tegnapi csúfos veresége után javított az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina. A kétszeres olimpiai bajnoknő, Tatjana Koszinceva a versenyen inkább elnézéseivel „jeleskedett”, ezúttal nem maradt el a büntetés, a világbajnoknő a viadalon először nyert.

Örülhettek az örmény szervezők, oly sok hiba, elrontott kedvező állások után Elina Danieljan jó játékkal megszerezte első győzelmét. A genfi GP-n jól és eredményesen játszó, szenzációs tornagyőzelmet arató grúz Bela Hotenasvili utolsó a tabellán.

A mongol Tuvshintugs Batchimeg nehéz perceket okozott a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovának. A döntetlennek Eti örülhetett.

 

A 10. forduló eredményei:

Viktorija Cmilyte (litván, 2511) – Nana Dzagnidze (grúz, 2550) 0 – 1 (Bogoindiai védelem, 38)

Olga Girja (orosz, 2436) – Humpy Koneru (indiai, 2597) döntetlen (Bogoindiai védelem, 55)

Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2316) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531) döntetlen (Vezérindiai védelem, 55)

Dronavalli Harika (indiai, 2492) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2593) döntetlen (Félszláv védelem, 22)

Elina Danieljan (örmény, 2475) – Bela Hotenasvili (grúz, 2531) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 43)

Anna Usenyina (ukrán, 2499) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2526) 1 – 0 (Vezércsel, 41)

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Perf.

1

GM

Humpy Koneru  

2597

IND

*

1

½

½

1

½

½

1

½

1

½

7

2663

2

GM

Anna Muzicsuk  

2593

SLO

0

*

1

½

½

1

½

½

1

1

½

2609

3

GM

Nana Dzagnidze  

2550

GEO

½

0

*

1

½

0

1

½

1

½

1

6

2579

4

WGM

Tuvshintugs   Batchimeg

2316

MGL

½

0

*

½

0

1

½

½

1

½

½

5

2514

5

GM

Anna Usenyina  

2499

UKR

½

½

½

½

*

1

½

½

½

0

½

5

2503

6

GM

Tatjana Koszinceva  

2526

RUS

0

0

1

1

0

*

½

1

0

½

1

5

2502

7

WGM

Olga Girja  

2436

RUS

½

½

0

½

½

*

½

0

½

1

½

2471

8

GM

Dronavalli   Harika

2492

IND

½

½

0

½

½

0

½

*

½

1

½

2467

GM

Antoaneta Sztefanova  

2531

BUL

0

0

½

½

½

1

1

*

0

½

½

2467

10

GM

Viktorija Cmilyte  

2511

LTU

½

0

0

0

1

½

½

1

*

½

½

2466

11

GM

Danielian   Elina

2475

ARM

0

½

½

½

½

0

0

½

½

*

1

4

2427

12

IM

Bela Hotenasvili  

2531

GEO

½

½

0

½

0

½

½

½

½

0

*

2393

 

 

Az utolsó forduló párosítása:

Tatjana Koszinceva – Viktorija Cmilyte

Bela Hotenasvili – Anna Usenyina

Anna Muzicsuk – Elina Danieljan

Antoaneta Sztefanova – Dronavalli Harika

Humpy Koneru - Tuvshintugs Batchimeg

Nana Dzagnidze – Olga Girja

 

Girja,O (2436) - Koneru,H (2597)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 Fb4+ 4.Fd2 c5 5.Fxb4 cxb4 6.e3 b6 7.Hbd2 Fb7 8.Fd3 0-0 9.0-0 d6 10.Vb3 a5 11.a3 Ha6 12.Bad1 Vc7 13.Hg5 h6 14.Hge4 Hxe4 15.Fxe4 Fxe4 16.Hxe4 a4 17.Va2 Bfc8 18.axb4 Vxc4 19.Vxc4 Bxc4 20.b5 Hc7 21.Hxd6 Bb4 22.Bc1 Hxb5 23.Hxb5 Bxb5 24.Bc2 Bb3

Az éllovas kicsit kedvezőbben állt a négybástyás végjátékban.

25.g4 Kf8 26.Bfc1 g5 27.Kg2 b5 28.Kf3 Kg7 29.Bd1 b4 30.Ke2 a3 31.bxa3 bxa3 32.Ba1 Kf6 33.Kd2 Ba6 34.Bc3 Bb2+ 35.Bc2 Bb7 36.Bc3 Bba7 37.Ba2 e5 38.dxe5+ Kxe5 39.Ke2 Ba4 40.Kf3 B7a6 41.Kg3 Kf6 42.f3 Kg6 43.Bd3 h5 44.gxh5+ Kxh5 45.h3 Kg6 46.e4 f5 47.exf5+ Kxf5 48.Bd5+ Kf6 49.Bd3 Ke5 50.Be2+ Kf5 51.Ba2 B6a5 52.Be3 Ba6 53.Bd3 B6a5 54.Be3 Ba6 55.Bd3 B6a5 és döntetlen

 

Harika,D (2492) - Muzicsuk,A (2593)
Félszláv védelem [D49]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.Hf3 e6 5.e3 Hbd7 6.Fd3 dxc4 7.Fxc4 b5 8.Fd3 a6 9.e4 c5 10.e5 cxd4 11.Hxb5 Hg4 12.Va4 Fb7 13.Hbxd4 Vb6 14.0-0 Fc5 15.h3 Fxf3 16.Hxf3

Alaposan elemezték a 16.hxg4 Fd5 eltérést, kölcsönös esélyű, bonyolult álláshoz vezetnek a változatok. 17.Hf3 Vb7 (17...h5?! 18.g5 Vb7 19.Vf4 0-0 20.b3) 18.Vf4 0-0 19.Vh2 f5 (19...h6 20.Fxh6 gxh6 21.Vxh6 f5 22.gxf5) 20.exf6 Hxf6 21.g5 He4 az egyik javaslat.

16...Hxf2 17.Fe2 h5 18.Kh2

Harika a lépésismétléses remit választotta.

18...Hg4+ 19.Kh1 Hf2+ 20.Kh2 Hg4+ 21.Kh1 Hf2+ 22.Kh2 Hg4+ és döntetlen

 

Cmilyte,V (2511) - Dzagnidze,N (2550)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb4+ 5.Fd2 Fxd2+ 6.Vxd2 0-0 7.Fg2 d5 8.Hc3 Fa6 9.He5 c6 10.b3 Hfd7 11.Hd3 dxc4 12.Hb4 Vc8 13.Hxa6 Vxa6 14.0-0 Hf6 15.Bfc1 cxb3 16.axb3 Vb7

 

17.b4

Világos a gyalogáldozatért bőséges kompenzációt kapott.

17...a6 18.e4 Ba7 19.e5 He8 20.h4 Hc7 21.He4 Hb5

 

 

22.Hf6+ Kh8 23.Fe4 h6 24.Hg4

Viktorija Cmilyte a 24.Fb1 Ve7 25.Vd3 g6 26.Vd2 Kg7 27.Fe4 folytatással megőrizte volna kezdeményezését.

24...Bd8 25.Bc4 Ve7 26.Hxh6 Bad7 27.Vf4 f5

 


28.Hxf5 exf5 29.Vxf5 g6 30.Vxg6 Hxd4 31.Vh5+ Kg8 32.Ff5

Viktorija 32.Be1 -gyel jobban játszhatott volna. Mindketten nagy időzavarban voltak, a litván kontinensbajnok bírta kevésbé a feszültséget.

32...Bd5 33.Vg6+? Kf8 34.Ba3 Vg7 35.Vh5? Bxe5 36.Bxd4 Bxd4 37.Bf3 Ke7 38.Kh2 Hd7 és világos feladta

 

Usenyina,A (2499) - Koszinceva,T (2526)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.Va4+ Hc6 6.Fg5 h6 7.Fxf6 Vxf6 8.e3 0-0 9.Fe2 Fd7 10.Vc2 dxc4 11.0-0 Fxc3 12.Vxc3 b5 13.b3 Ve7 14.bxc4 b4 15.Vc2 a5 16.c5 Bfb8 17.Hd2 a4 18.Bab1 e5 19.d5 b3 20.Ve4 Hb4 21.axb3 Vxc5?!

Tatjana Koszinceva jobban játszhatott volna a 21...a3 22.Hf3 Vxc5 23.Hxe5 Vd6 24.Hxd7 Vxd7 25.Bfd1 a2 26.Ba1 Vd6 változattal.

22.bxa4 Hxd5?! 23.Bxb8+ Bxb8 24.Vxe5 Be8 25.Vh5 Fxa4?

Az olimpiai bajnoknő sokadszor hibázott, de ezúttal a büntetés nem maradt el.

 

 

26.Fc4 c6 27.e4 g6 28.Vxh6

Még erősebb volt a 28.Vf3 Fb5 29.Fxb5 Vxb5 30.exd5-tel.

28...He7 29.Bc1

A világbajnoknő 29.Vf4 Bf8 30.Bc1 Va3 31.Hf3-mal megőrizte volna jelentős fölényét.

29...Vd4? 30.Hf3 Vg7 31.Vf4 Fb5 32.Fb3 Bf8

 

33.Hg5 Hc8 34.h3 He7 35.Kh2 Fe2 36.Be1 Fb5 37.Bc1 Fe2 38.Kh1

A kapkodásban az időhúzással 30-30 másodperceket lehetett nyerni.

38...Vb2?! 39.Fxf7+ Kh8 40.Be1 Fh5 41.g4 és sötét feladta

 

Danieljan,E (2475) - Hotenasvili,B (2531)
Nimzoindiai védelem [E54]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 Hf6 5.Fd3 c5 6.Hf3 cxd4 7.exd4 dxc4 8.Fxc4 0-0 9.0-0 Hbd7 10.Be1 Hb6 11.Fb3 Hbd5 12.Vd3 Fe7 13.a3 b6 14.Fc2 a6 15.He5 Fb7 16.Vh3 Vd6 17.Hxd5 Fxd5 18.Fg5 Bfc8 19.Fd3

Elina Danieljan választhatta volna a 19.Fxf6 Fxf6 (19...Bxc2? 20.Fxg7! Kxg7 21.Vg4+ Kf8 22.Vh5) 20.Vxh7+ Kf8 21.Fd3 folytatást is.

19...g6 20.Vh4 Vd8 21.Be3 Ba7 22.Vf4 Kg7 23.Bh3 Vg8

 

 

24.Fxg6!

Az örmények legjobbja a tornán oly sokat hibázott, a mai partit remekül játszotta.

24...fxg6 25.Fxf6+ Fxf6 26.Vh6+ Kh8 27.Hxg6+ Vxg6 28.Vxg6 Fxd4 29.Vd3 Fxb2 30.Bd1 b5 31.Ve2 Ff6 32.Bh6 Fg7 33.Bxe6 Fxe6 34.Vxe6 Bf8 35.g3 Baf7 36.f4 Bf6 37.Ve4 B6f7 38.Bd6 a5 39.Bd5 b4 40.axb4 axb4 41.Vxb4 Be8 42.Kg2 Bc7 43.Vb6 és sötét feladta

 

Batchimeg,T (2316) - Sztefanova,A (2531)
Vezérindiai védelem [E12]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 b6 4.a3 Fb7 5.Hc3 g6 6.g3 Fxf3 7.exf3 d5 8.Ff4 dxc4 9.Fxc4 c6 10.0-0 Fg7 11.Bc1 0-0 12.Be1

Számításba jött a 12.Vd3 Hbd7 13.Bfd1 Ve7 14.Ve2 felállás is.

12...a5 13.Fe5 Ba7 14.b4 axb4 15.axb4 b5 16.Fd3 Ve7 17.Vb3 Hbd7 18.He4 Hxe5 19.dxe5 Hd5 20.Bxc6 Vxb4 21.Bb1 Vxb3 22.Bxb3 Ba1+ 23.Kg2 Fxe5 24.Bxb5 Fd4 25.Fc4 He7 26.Bc7 Hc8 27.Bd7 Fb6 28.Hf6+ Kg7 29.Hg4 Be1

30.Be5

A mongol nagymesternő a 30.He5 Fd8 (30...Kf6 31.f4 Bc1 32.g4) 31.Fxe6 Hd6 32.Bxd6 Bxe5 33.Bxe5 Fc7 34.Bed5 Fxd6 35.Bxd6 fxe6 36.Bxe6 változatban nehéz feladta elé állította volna exvilágbajnoknő ellenfelét.

30...Bxe5 31.Hxe5 Fc5 32.Fxe6 Kf6 33.Fb3 Kxe5 34.Bd5+ Kf6 35.Bxc5 Hd6 36.Bc6 Bd8 37.f4 Bd7 38.g4 Kg7 39.Fc2 Hb5 40.Fa4 Bb7 41.Bc5 Hd6 42.Fc2 Bb4 43.Bd5 He8 44.Kg3 Hc7 45.Bd7 He6 46.f5 Hd4 47.fxg6 hxg6 48.Fd3 g5 49.Bd5 He6 50.h4 gxh4+ 51.Kxh4 Hf4 52.Bd7 Hxd3 53.Bxd3 f5 54.f3 fxg4 55.fxg4 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: http://dilijan2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog