Help Sales ÁSZF

A GP-n Hotenasvili és Muzicsuk újabb győzelemmel megőrizték félpontos előnyüket

Címkék: Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno

A Genfben zajló Grand Prix-verseny a hajrájához érkezett. A viadal kilencedik fordulójában az első három helyezett újabb győzelmeket könyvelhetett el. A grúz Bela Hotenasvili maratoni, 108 lépéses partiban nyert az orosz Olga Girja ellen. Holtversenyes társa, a szlovén Anna Muzicsuk a mongol Tuvshintugs Batchimeget mattolta. Az olimpiai bajnoknők rangadóján az orosz Tatjana Koszinceva az ukrán Katyerina Lahno ellen diadalmaskodott. Döntetlen lett a kínai háziderbi, Ju Wenjun és Hou Ji-fan partija. Nem bírt egymással a litván Viktorija Cmilyte és az orosz Alekszandra Kosztenjuk. Remi lett az ukrán-grúz olimpiai bajnoknői csata, Anna Usenyina és Nana Dzagnidze partija.

A pihenőnap után megkezdődött a 2013/14-es hat versenyből álló GP-sorozat első tornájának hajrája. Elkeseredett küzdelem folyt, időzavaros hibák tarkították a csatákat. Az első három helyezett vette sikerrel a kilencedik akadályt, különösen értékes az orosz Tatjana Koszinceva győzelme, a nagy riválist, az ukrán Katyerina Lahnót győzte le. Lahno a nyitásból hátránnyal került ki, majd kiegyenlítette esélyeit. Az újabb bakija után Koszinceva már nyerésre állt, de időzavarban rontott, amit Lahno viszonzott, már sorsdöntő hibát vétett.

A grúz Bela Hotenasvili 108 lépésben végül megtörte az orosz Olga Girja ellenállását, aki elméleti döntetlen végjátékban húzott vesztőt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Hotenasvili korábban simán nyerhetett volna, a bástya a huszár elleni végjátékban szerencséje volt.

Biztosan menetel a mezőny egyetlen veretlen résztvevője, a szlovén Anna Muzicsuk. Hozta a kötelező győzelmet a nagy időzavarba került mongol Tuvshintugs Batchimeg ellen.

Három játszma pontosztozkodással végződött, az orosz Alekszandra Kosztenjuk nyerőesélyest szalasztott el a litván Viktorija Cmilytével szemben. A kínai háziderbin inkább Hou Ji-fan örülhetett a reminek. Nem bírt egymással a másik olimpiai bajnoki rangadón az ukrán Anna Usenyina és a grúz Nana Dzagnidze.

 

A 9. forduló eredményei:

Viktorija Cmilyte (litván, 2552) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2491) döntetlen (Vezércsel, 70)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2585) - Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2298) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 41)

Olga Girja (orosz, 2463) – Bela Hotenasvili (grúz, 2505) 0 – 1 (Vezércsel, 108)

Katyerina Lahno (ukrán, 2548) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2517) 0 – 1 (Angol megnyitás, 48)

Anna Usenyina (ukrán, 2491) – Nana Dzagnidze (grúz, 2545) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 34)

Ju Wenjun (kínai, 2544) – Hou Ji-fan (kínai, 2617) döntetlen (Katalán megnyitás, 40)

 

Hely.

Név

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Res.

Gy.

1

IM

Bela Hotenasvili

2505

GEO

*

½

0

1

0

1

1

1

1

1

½

6

2

GM

Anna   Muzicsuk

2585

SLO

½

*

1

½

½

½

1

½

1

1

½

4

3

GM

Tatjana   Koszinceva

2517

RUS

1

0

*

1

½

½

½

1

½

1

6

0

4

4

WGM

Ju Wenjun

2544

CHN

0

½

*

½

1

½

0

½

1

1

5

3

5

GM

Katyerina   Lahno

2548

UKR

½

0

½

*

½

0

1

1

½

1

5

1

3

6

GM

Anna Usenyina

2491

UKR

½

0

½

*

1

½

1

½

½

½

5

½

2

7

GM

Hou Ji-fan

2617

CHN

1

0

½

½

1

0

*

1

0

½

0

3

8

GM

Nana   Dzagnidze

2545

GEO

0

½

½

0

½

*

½

½

1

1

0

2

9

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2491

RUS

0

½

1

0

0

½

*

½

1

½

4

0

2

10

GM

Viktorija   Cmilyte

2522

LTU

0

0

½

½

½

0

½

½

*

½

3

0

0

11

WGM

Tuvshintugs   Batchimeg

2298

MGL

0

0

½

0

½

1

0

0

½

*

0

1

12

WGM

Olga Girja

2463

RUS

0

0

0

0

0

½

½

0

½

*

0

0

 

A 10. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Hou Ji-fan

Nana Dzagnidze – Ju Wenjun

Tatjana Koszinceva – Anna Usenyina

Bela Hotenasvili – Katyerina Lahno

Tuvshintugs Batchimeg – Olga Girja

Viktorija Cmilyte – Anna Muzicsuk

Lahno,K (2548) - Koszinceva,T (2517)
Angol megnyitás [A14]

1.Hf3 d5 2.g3 Hf6 3.Fg2 e6 4.0-0 Fe7 5.c4 0-0 6.b3 b6 7.Fb2 Fb7 8.e3 c5 9.Hc3 dxc4 10.bxc4 Hc6 11.Ve2 Vc7 12.Bac1 a6 13.d3 Bfd8 14.Bfd1 Ha7 15.Hd2 Fxg2 16.Kxg2 Hc6 17.f4 He8 18.Hde4

18...b5 19.Fa1 f5 20.Hf2 b4 21.Ha4?! Va5 22.Vc2 Ff6 23.Bd2 Bd7 24.Vb3 Fxa1 25.Bxa1 Hf6 26.d4?!

Katyerina Lahno kicsit rosszabb állásából kiegyenlített, de ismét rontott.

26...cxd4 27.c5 Be8 28.Bad1

 

28...Hd5 29.exd4 Vb5 30.Be1 Hc7 31.d5 Ha5 32.Vc2 Bxd5

Megkezdődött kölcsönös bakikkal a parti időzavaros szakasza.

33.Bxd5 Hxd5 34.Hb2 Hc6 35.Vc4 Vxc4 36.Hxc4 Hc3 37.a3 bxa3 38.Hxa3 Hd4 39.Bc1 Hd5 40.Hc4?

40...Hb3 41.Bb1 Hxc5 42.Kf3 h6 43.h4 Bc8 44.Hd6 Bd8 45.Hc4 Kf8 46.He5 Ke8 47.Bc1 Hb3 48.Be1 Bc8 és világos feladta

 

Muzicsuk,A (2585) - Batchimeg,T (2298)
Spanyol megnyitás [C91]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.d4 Fg4 10.Fe3 exd4 11.cxd4 d5 12.e5 He4 13.h3 Fh5 14.Hbd2 Ha5?! 15.Fc2 Hxd2 16.Fxd2 Hc4 17.g4

Számításba jött a 17.Fc1 Vd7 18.b3 Ha5 19.Fb2 Hc6 20.Bc1 folytatás.

17...Fg6 18.b3 Hxd2 19.Vxd2 c5 20.dxc5 Fxc5 21.Ff5 a5

A mongol nagymesternő a 21...Fxf5 22.gxf5 Vd7 23.Vf4 Bac8 változatban jobban játszhatott volna.

22.Be2 d4 23.Bd1 Vb6 24.Vf4 Bad8 25.Bd3 Bfe8 26.h4 Vc7 27.Ve4 Ve7 28.h5 Fxf5 29.gxf5 Kh8?! 30.Vg4 Fa7  

 

31.Hh4?!

A holtversenyben vezető Anna Muzicsuk a 31.e6 fxe6 32.fxe6 Bd5 33.He5 Fb8 34.Hf7+ Kg8 35.Be1 folytatásban döntő előnyt érhetett volna el. Batchimeg nagy időzavarban volt, a kevésbé konkrét változatban még nehezebb volt húznia.

31...Vc7 32.f4 f6 33.Hf3 Fb8 34.Kh1 a4 35.Bg2 axb3 36.axb3 Vb7?

 

37.h6! gxh6 38.Vh4 Bf8 39.Vxh6 fxe5

 

40.Hh4 Bg8 41.Vf6+ és sötét feladta

 

Ju Wenjun (2544) – Hou Ji-fan (2617)
Katalán megnyitás [E05]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.g3 d5 4.Hf3 Fe7 5.Fg2 0-0 6.0-0 dxc4 7.He5 Hc6 8.Fxc6 bxc6 9.Hxc6 Ve8 10.Hxe7+ Vxe7 11.Vc2 c5

A londoni világbajnok-jelölti versenyen Magnus Carlsen a 11...e5 12.Bd1 Bb8 13.Hc3 h6 14.dxe5 Vxe5 15.Ff4 Ve7 16.Bd4 Fe6 17.Bad1 Bb6 18.Vd2 Kh7 19.f3 Bfb8 20.Ve3 Bxb2 21.Bxc4 B2b7 változatban megküzdött a remiért Vlagyimir Kramnyik elleni csatájában.

12.Vxc4 cxd4 13.Vxd4 e5 14.Vh4 h6 15.Hc3 Fb7 16.Fe3 Ve6 17.f3 Bfc8 18.Vb4 Fc6 19.Bad1 Hd5 20.Hxd5 Fxd5 21.b3 a5 22.Vd2 Bd8 23.Ff2 e4

A különböző színű futós állás már remit ígért.

24.Ve3 exf3 25.exf3 a4 26.Bd3 axb3 27.axb3 Bdb8 28.Bb1 Ba3 29.Vxe6 Fxe6 30.g4 Baxb3 31.Bdxb3 Bxb3 32.Bxb3 Fxb3 33.Kg2 g6 34.Fe3 h5 35.gxh5 gxh5 36.Fd4 Fd5 37.Fe3 Fb3 38.Fd4 Fd5 39.Fe3 Fb3 40.Fd4 és döntetlen

 

Usenyina,A (2491) - Dzagnidze,N (2545)
Nimzoindiai védelem [E54]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 c5 5.Fd3 0-0 6.Hf3 d5 7.0-0 cxd4 8.exd4 dxc4 9.Fxc4 b6 10.Fg5 Fb7 11.Bc1 h6 12.Fh4 Hc6 13.Fd3 Fe7 14.Fb1 Bc8 15.a3

A januári Tata Steel szuperversenyen Ivan Szokolov 15.Be1 Hh5 után taktikai megoldást keresett Lékó Péterrel szemben, de nagymesterünk könnyedén verte vissza próbálkozásait: 16.Vc2 g6 17.Bxe6 Hf4! 18.Bxe7 Hxe7 19.Vd2 g5 20.He5 Heg6 21.Hxg6? fxg6 22.Fg3 Hxg2 folytatásban és meg is nyerte a partit.

15...Hh5 16.Vd3 g6 17.Fxe7 Hxe7 18.Bcd1 Hd5 19.Hxd5 Fxd5 20.Ve3 Kg7 21.He5 Vg5 22.g3 Fa8 23.Bc1 Bfd8 24.Vxg5 hxg5 25.Bxc8 Bxc8 26.f3 Hf6 27.Bf2 He8 28.Bc2 Bd8 29.Kf2 Fb7 30.Ke3 Hf6 31.Fa2 He8 32.Fb1 Hf6 33.Fa2 He8 34.Fb1 Hf6  és döntetlen

Cmilyte,V (2522) - Kosztenjuk,A (2491)
Vezércsel [D30]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.Fg5 h6 5.Fh4 dxc4 6.Va4+ Hc6 7.Fxf6 Vxf6 8.Hc3 Fb4 9.e3 0-0 10.Fxc4 e5 11.0-0 exd4 12.Hd5 Vd6 13.Hxd4 Hxd4 14.Vxb4 Vxb4 15.Hxb4 Hf5 16.Bfd1 He7 17.Hd3 Bd8 18.Hc5 Bd6 19.He4 Bd7 20.Hc5 Bd6 21.Fb3 a5 22.Bac1 Hf5 23.He4 Bxd1+ 24.Bxd1 Kf8 25.Bd8+ Ke7 26.Bg8 b6 27.Fd5

27...Fb7 28.Bxa8 Fxd5 29.Ba7 Kd7 30.Hc5+?!

Viktorija Cmilyte aggódott a bástyájáért...

30...bxc5 31.Bxa5 Kc6 32.b3 Hd6 33.f3 Kb6 34.Ba4 Hb5 35.Bg4 g6 36.Bh4 h5 37.e4 Fe6 38.f4 f5 39.exf5 Fxf5 40.h3 Hd4 41.Kf2 Fe4

42.f5 Fxf5 43.b4 Fd3 44.Bf4 Hc2 45.Bf6+ c6 46.bxc5+ Kxc5 47.g4 hxg4 48.hxg4 Hb4 49.a4 Hd5 50.Be6 Hb4 51.Ke3 Fc2 52.Kd2 Kd5 53.Bf6 Kc5 54.Be6 Fb1 55.Be8 Fa2 56.Bb8 Fe6 57.g5 Ha6 58.Bb7 Fc8 59.Bg7 Ff5 60.Bb7 Kc4 61.Bb6 Hb4 62.a5 Fc8 63.Bb8 Ff5 64.Bb6 Kc5 65.Bb8 Ha6 66.Bb7 Fc8 67.Bg7 Ff5 68.Bb7 Fc8 69.Bg7 Ff5 70.Bb7 Kd5 és döntetlen

 

Girja,O (2463) - Hotenasvili,B (2505)
Vezércsel [D56]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.Hf3 Hf6 5.Fg5 0-0 6.e3 h6 7.Fh4 He4 8.Fxe7 Vxe7 9.Bc1 c6 10.Fd3 Hxc3 11.Bxc3 dxc4 12.Fxc4 Hd7 13.Vc2 b6 14.Fd3 Hf6 15.e4 Fb7 16.0-0 Bfd8 17.Bc1 Hd7 18.e5 c5 19.Fe4 Fd5 20.Fxd5 exd5 21.Be1 Bac8 22.g3 Hf8 23.Hh4 g6 24.Bf3 cxd4 25.Vd2 Vg5 26.Vxd4

 

 

26...Bc4 27.Ve3 Be4 28.Vc1 Vxc1

A holtversenyes első grúz nagymesternő kissé mohó volt a gyalognyeréssel. 28...He6 29.Bc3 Hd4 30.Kg2 Vxe5 nagyobb előnyt adott volna.

29.Bxc1 Bxe5 30.Kf1 Be7 31.Bd3 He6 32.Bcd1 d4 33.Hf3 Bd5 34.Bc1 g5 35.h3 h5 36.Bc4 Bc5 37.Bb4 Bd7 38.Ke2 Bcd5 39.Bc4 Bc5 40.Bxc5 bxc5 41.Bb3 Kg7 42.Bb5 Kf6 43.Kd3 h4 44.gxh4 gxh4 45.Hxh4 Hf4+ 46.Kd2 Be7 47.Bxc5 Be2+ 48.Kd1 Bxf2 49.Bf5+ Ke6 50.b4 Hxh3 51.Ba5 d3 52.Ba6+ Kd5 53.Bxa7 Kc4 54.a3

54...Ba2?!

Időzavarban nem könnyű megtalálni az 54...Hg5 55.Bc7+ Kd4 56.Bd7+ Ke3 57.Kc1 He4 nyerést.

55.Bc7+ Kb5 56.Hf3 Hf2+ 57.Kc1 He4 58.Bd7 Bc2+ 59.Kd1 Bc3 60.Bxf7 Bxa3 61.Kc1 Hd6 62.Bd7 Hc4 63.Hd4+? Kb6 64.Kb1

64...d2 65.Hc2 Bg3 66.Ka2 Bc3 67.Kb1 Bh3 68.Ka2 Bh1 69.He3 Kb5 70.Hxc4 d1V 71.Bxd1 Bxd1 72.Hb2 Bg1 73.Kb3 Bg3+ 74.Kc2 Kxb4

A végjáték elméleti döntetlen…

 

75.Hd3+ Kc4 76.Hb2+ Kd4 77.Hd1 Bh3 78.Hb2 Bh2+ 79.Kb3 Bg2 80.Hc4 Bg8 81.Hb2 Bc8 82.Kb4 Bb8+ 83.Ka3 Bb5 84.Ha4 Kd3 85.Hb2+ Kc2 86.Ha4 Bb3+ 87.Ka2 Bg3 88.Hb2 Kc3 89.Ha4+ Kb4 90.Hb2 Bg2 91.Kb1 Kb3 92.Hd1 Bh2 93.Kc1 Bc2+ 94.Kb1 Bc8 95.Hb2 Kc3 96.Hd1+ Kd2 97.Hb2 Ba8 98.Hc4+ Kc3

99.He3? Bb8+?

Nyert a 99...Be8 100.Hg4 Be1+ 101.Ka2 Kc2 102.Ka3 Be6 103.Hf2 Bf6 104.He4 Bf3+ folytatás.

100.Kc1 Kd3 101.Hd1 Bc8+ 102.Kb1 Kd2 103.Hb2 Bb8 104.Ka2 Kc2 105.Ha4 Bb3 106.Hc5 Bb5 107.Ha4 Bb4 108.Hc5??

Remizett a 108.Ka3 Bb5 109.Ka2 folytatás.

108...Bc4 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Anasztazia Karlovics http://geneva2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog