Help Sales ÁSZF

A gibraltári Masters viadal félidejében ötös holtverseny az élen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Gibraltáron zajló International  Chess Festival Masters viadal ötödik fordulója után ötös holtverseny az élen. A négy nyeréssel kezdő, grúz színekben játszó Ivan Cseparinov ötödik partijában remizett a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovval, négyen beérték őt. A világbajnokjelölt kínai Wang Hao és két orosz nagymester, Andrej Jeszipenko és David Paravjan mellett az iráni Parham Maghsoodloo  gyűjtött még 4,5 pontot, tizenketten az üldöző bolyban. Az azerbajdzsáni Sahriyar Manedgyarov és a francia Maxime Vachier-Lagrave hátránya egy pont a vezetőkkel szemben. A 17 éves Kozák Ádám is a 3,5 pontosok népes csoportjában.

 

Az esztendő egyik legrangosabb nyílt versenye a félidejéhez érkezett, öt forduló után öten az élen. Az ötödik körben mérkőzött meg a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov egykori szekundánsával, Ivan Cseparinovval. Az olasz megnyitású játszmában Topalov kezdeti lendületes játéka alábbhagyott, 33 lépés után döntetlenben egyeztek meg.

 

A világbajnok-jelölti döntőre készülő kínai Wang Hao mesterhármas után a hatodik fordulóra nem kért párosítást, játék nélkül kap fél pontot, többen is kivették a „pihenőnapot”. A döntőn az Orosz Sakkszövetség szabadkártyájával indulási jogot kapott Kirill Alekszejenko eddig nem villogott.

A rajtlista első két helyezettje, az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov és a francia Maxime Vachier-Lagrave csak a harmadik pontcsoportban. A 3,5 pontosok népes táborában a 17 esztendős Kozák Ádám, két nyerése után hármat remizett + 2600 Élő-pontos nagymesterekkel szemben. Az orosz Makszim Csigajev ellen a végjátékban kedvező esélyt szalasztott el.

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Result

Pont

Név

Élő

R.

1

4

GM

Veszelin Topalov

2738

½ - ½

4

GM

Ivan Cseparinov

2686

11

2

24

GM

Vaszif Durarbajli

2625

0 - 1

GM

Wang Hao

2758

3

3

54

GM

Gregory Kaidanov

2546

0 - 1

GM

Parham Maghsoodloo

2674

13

4

16

GM

Andrej Jeszipenko

2654

1 - 0

GM

Pier Luigi Basso

2600

32

5

56

GM

Jan Werle

2545

½ - ½

GM

Narayanan S. L.

2637

21

6

22

GM

David Paravjan

2629

1 - 0

GM

Leandro Krysa

2522

66

7

43

GM

Fernando Peralta

2574

3

½ - ½

3

GM

Sahriyar Mamedgyarov

2770

1

8

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

2770

3

½ - ½

3

GM

Vahap Sanal

2569

45

9

46

GM

Daniil Juffa

2566

3

1 - 0

3

GM

David Navara

2717

5

10

6

GM

Le Quang Liem

2713

3

½ - ½

3

GM

Sebastien Maze

2550

51

11

50

GM

Babu Lalith

2558

3

½ - ½

3

GM

Kirill Alekszejenko

2704

7

12

10

GM

Michael Adams

2694

3

½ - ½

3

GM

Jose Carlos Ibarra Jerez

2548

52

13

12

GM

JGawain Jones

2679

3

1 - 0

3

GM

Gukesh D

2542

57

14

48

GM

Chopra Aryan

2562

3

½ - ½

3

GM

Adhiban B.

2654

15

GM

18

26

GM

Makszim Csigajev

2616

3

½ - ½

3

GM

Kozák Ádám

2523

65

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

1

11

GM

Ivan Cseparinov

GEO

2686

4,5

2920

2

3

GM

Wang Hao

CHN

2758

4,5

2884

3

16

GM

Andrej Jeszipenko

RUS

2654

4,5

2877

4

13

GM

Parham Magshooodloo

IRI

2674

4,5

2870

5

22

GM

David Paravjan

RUS

2629

4,5

2849

6

47

GM

Mihail Antipov

RUS

2562

4,0

2850

7

4

GM

Veszelin Topalov

BUL

2738

4,0

2779

8

56

GM

Jan Werle

NED

2545

4,0

2757

9

46

GM

Daniil Juffa

RUS

2566

4,0

2751

10

12

GM

Gawain Jones

ENG

2679

4,0

2702

11

27

GM

Mihail Kobalija

RUS

2609

4,0

2692

12

21

GM

Narayanan S. L.

IND

2637

4,0

2683

13

18

GM

Krishnan Sasikiran

IND

2648

4,0

2680

14

63

GM

Vasilios Kotronias

GRE

2526

4,0

2671

15

30

GM

Alan Pichot

ARG

2606

4,0

2639

16

64

GM

Johann Hjartarson

ISL

2524

4,0

2630

17

31

GM

Praggnanandhaa R

IND

2602

4,0

2601

41

65

GM

Kozák Ádám

HUN

2523

3,5

2618

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Result

Pont

Név

Élő

R.

1

11

GM

Ivan Cseparinov

2686

GM

Andrej Jeszipenko

2654

16

2

13

GM

Parham Maghsoodloo

2674

GM

David Paravjan

2629

22

3

31

GM

Praggnanandhaa R

2602

4

4

GM

Veszelin Topalov

2738

4

4

47

GM

Mihail Antipov

2562

4

4

GM

Gawain Jones

2679

12

5

21

GM

Narayanan S. L.

2637

4

4

GM

Daniil Juffa

2566

46

6

27

GM

Mihail Kobalija

2609

4

4

GM

Johann Hjartarson

2524

64

7

63

GM

Vasilios Kotronias

2526

4

4

GM

Alan Pichot

2606

30

8

1

GM

Sahriyar Mamedgyarov

2770

GM

Chopra Aryan

2562

48

9

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

2770

GM

Fernando Peralta

2574

43

10

45

GM

Vahap Sanal

2569

GM

Le Quang Liem

2713

6

11

7

GM

Kirill Alekszejenko

2704

GM

Gregory Kaidanov

2546

54

12

50

GM

Babu Lalith

2558

GM

Michael Adams

2694

10

13

51

GM

Sebastien Maze

2550

GM

Ivan Saric

2655

14

14

15

GM

Adhiban B.

2654

IM

Gabriel Flom

2510

69

21

65

GM

Kozák Ádám

2523

GM

Pier Luigi Basso

2600

32

Verőci Zsuzsa

Fotók: gibchess.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubov kiegyenlített, sötéttel nyerte meg az első partit Nakamura ellen
2020. 06. 02.

Nakamura a döntő első mérkőzésén 2,5 - 1,5-re legyőzte Dubovot
2020. 06. 01.

Nakamura a "hirtelen halál" partiban győzte le a bástyát elnéző Carlsent, bejutott a döntőbe
2020. 05. 30.

Nakamura a második mérkőzésen legyőzte Carlsent, a harmadik meccs dönt, Dubov már döntős
2020. 05. 29.

Az első mérkőzésen Carlsen 3 - 0-ra győzte le Nakamurát, Dubov 2,5 - 1,5-re nyert Ding Liren ellen
2020. 05. 28.

Az elődöntőben Nakamura-Carlsen és Dubov-Ding Liren párharcokra kerül sor 
2020. 05. 27.

Carlsen kettős győzelemmel elődöntős, Karjakin és Dubov párharcát a harmadik mérkőzés dönti el
2020. 05. 26.

Nakamura elsőként elődöntős, Ding Liren és Yu Yangyi párharcában a harmadik mérkőzés dönt
2020. 05. 25.

Az első meccsen Carlsen 2,5 - 0,5-re nyert So ellen, Dubov 3 - 0-ra győzte le Karjakint 
2020. 05. 24.

Nakamura és Yu Yangyi a "hirtelen halál" parti megnyerésével vezetést szerzett 
2020. 05. 23.

Nakamura a Lindores Abbey Rapid Challenge körverseny győztese, nyolcan jutottak tovább
2020. 05. 21.

A második játéknapon Carlsen két vereséget is elszenvedett, Nakamura és Karjakin az élen
2020. 05. 21.

Az első játéknap után négyes holtverseny az élen
2020. 05. 20.

Kedden kezdődik a Magnus Carlsen Chess Tour második tornája
2020. 05. 18.

Carlsen kétpontos előnnyel győzött, Lahno a "hirtelen halál" parti megnyerésével lett első
2020. 05. 18.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog