Help Sales ÁSZF

A genfi rapidtorna elődöntőjében Nakamura-Kramnyik és Mamedgyarov-Bacrot párharcok

Címkék: Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov

A Genfben zajló Geneva Chess Masters rapidversenyen érvényesült a papírforma, a rajtlista első négy helyezettje jutott az elődöntőbe. Az azeri Sahriyar Mamedgyarov, a francia Etienne Bacrot és az amerikai Hikaru Nakamura már a második játéknap után továbbjutott, az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik a svájci Yannick Pelletier ellen a rájátszásban harcolta ki az elődöntőt, ahol Nakamurával küzd meg, míg a másik ágon Mamedgyarov-Bacrot összecsapás lesz. A mai játéknapon Polgár Judit csak a „hirtelen halál” parti remije miatt kapott ki Mamedgyarovtól, a világossal játszók mind a négy partit megnyerték. A másik csoportban az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk kettős vereséget mért a francia Romain Edourdra, Nakamura könnyedén nyert 2-0-ra Bacrot ellen, s ezzel megnyerte a csoportot.

 

A remélt izgalmas csaták helyett a mai játéknapon csak egy továbbjutó hely sorsa dőlt el, az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik alaposan megizzadt a svájci Yannick Pelletier legyőzéséért. A két 25-25 perc és lépésenként a 10-10 másodperces partikban megosztoztak a ponton. Döntetlennel ért véget az első villámpartijuk is – 4-4 perc és 2-2 másodperc -, a másodikban Kramnyik rutinja érvényesült, a győzelem az elődöntőbe jutását jelentette.

Sajnos nem volt tétje Polgár Judit és az azer Sahriyar Mamedgyarov párharcának, de érdekes partikat láttunk. Mamedgyarov nyeréssel kezdett, de a másodikban a túlzott önbizalom visszaütött, nagymesternőnk kiegyenlített. Judit vezetéshez jutott az első villámpartiban, Mamedgyarovval nagy hibája után vesztett pozícióba került, de a kapkodásban nagy mázlival nyert. A „hirtelen halál” partiban az azeri sakkozó sötéttel játszott, 3 perce volt Judit 4 percével szemben – lépésenként még 2-2 másodperc - , de a remi elegendő volt számára a végső győzelemhez.

A másik csoportban az első hely sorsát döntötte el a francia Etienne Bacrot és az amerikai Hikaru Nakamura meccse, Nakamura könnyedén aratott kettős győzelmet. Az orosz Alekszandra Kosztenjuk meglepetésre 2-0-ra nyert a francia Romain Edouard ellen.

 

A 3. forduló eredményei:

„A” csoport:

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2803)  - Yannick Pelletier (svájci, 2574)  2,5 – 1,5

(Vlagyimir Kramnyik - Yannick Pelletier döntetlen (Réti megnyitás, 57)

Yannick Pelletier – Vlagyimir Kramnyik döntetlen (Angol megnyitás, 29)

Yannick Pelletier – Vlagyimir Kramnyik döntetlen (Grünfeld védelem, 38)

Vlagyimir Kramnyik - Yannick Pelletier 1 – 0 (Réti megnyitás, 51)

 

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2753)  - Polgár Judit (magyar, 2696) 2,5 – 2,5 (3 – 2)

(Sahriyar Mamedgyarov - Polgár Judit 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 67)

Polgár Judit - Sahriyar Mamedgyarov 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 55)

Polgár Judit - Sahriyar Mamedgyarov 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 58)

Sahriyar Mamedgyarov - Polgár Judit 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 53)

Polgár Judit - Sahriyar Mamedgyarov döntetlen

 

A csoport végeredménye:

1.Sahriyar Mamedgyarov 8 pont

2. Vlagyimir Kramnyik 5

3. Yannick Pelletier 4

4. Polgár Judit 1

 

„B” csoport:

Etienne Bacrot (francia, 2725) - Hikaru Nakamura (amerikai, 2784) 0 - 2

Etienne Bacrot - Hikaru Nakamura  0 - 1

Hikaru Nakamura - Etienne Bacrot 1 – 0 (Szicíliai védelem, 57)

 

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2489)  - Romain Edouard (francia, 2666) 2 - 0

Alekszandra Kosztenjuk - Romain Edouard 1 – 0 (Skandináv védelem, 25)

Romain Edouard - Alekszandra Kosztenjuk 0 – 1 (Vezérgyalog megnyitás, 40)

A csoport végeredménye:

1.Hikaru Nakamura 8 pont

2. Etienne Bacrot 6

3. Alekszandra Kosztenjuk 3

4. Romain Edourd 1

 

Mamedgyarov,S (2753) - Polgár,J (2696)
Vezérindiai védelem [E16]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb7 5.Fg2 Fb4+ 6.Fd2 a5 7.0-0 0-0 8.Fg5 Fe7 9.Vc2 Ha6 10.Hc3 Hb4 11.Vb3 He4 12.Fxe7 Vxe7 13.a3 Ha6 14.Bad1 Hxc3 15.Vxc3 Fe4 16.Bfe1 c5 17.dxc5 Hxc5 18.b4 axb4 19.axb4 Ha6 20.He5 Fxg2 21.Kxg2 f6?!

Jobb volt a 21...Bfd8 22.Vd3 Hxb4 23.Vd6 Vxd6 24.Bxd6 Hc6 25.Hxc6 dxc6 26.Bxc6 g6 27.Bxb6 Ba2 folytatás.

22.Hxd7 Bfd8 23.Vf3 Hxb4 24.Hxb6 Bab8 25.c5

Pontosabb volt a 25.Bxd8+ Vxd8 26.c5 Ha6 27.Bb1 Hxc5 28.Vc6 Hd7 29.Vxe6+ folytatás.

25...Ha6 26.Bxd8+ Vxd8 27.Vc6 Hxc5 28.Bb1 Hd7 29.Vxe6+ Kh8 30.Bd1 Bxb6 31.Bxd7 Va8+ 32.Vd5 Vxd5+ 33.Bxd5 Kg8

Négy gyalog a három elleni végjátékot még klasszikus gondolkodási idő mellett is tartani.

 

34.h4 Kf7 35.g4 Ke6 36.Bh5 Bb4 37.Kf3 h6 38.Ba5 Bb3+ 39.e3 Bb7 40.h5 Bc7 41.Kf4 Bc4+ 42.e4 Bc7 43.Ba6+ Kf7 44.Bd6 Ke7 45.Bd5 Ke6 46.Ba5 Bb7 47.Ba6+ Kf7 48.Ba3 Ke6 49.Ke3 Ke5 50.Ba5+ Ke6 51.Ba6+ Kf7 52.Ba3 Ke6 53.f3 Ke5 54.f4+ Ke6 55.Ba6+ Kf7 56.e5 fxe5 57.fxe5 Bb4 58.Kf3 Bc4 59.Bg6 Ba4 60.e6+ Kg8  

 

61.g5 hxg5 62.h6 Ba7 63.Kg4 Kh8 64.Bxg7 Ba4+ 65.Kh5 g4 66.e7 Be4 67.Bf7 és sötét feladta

 

Polgár,J (2696) - Mamedgyarov,S (2753)
Spanyol megnyitás [C87]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 d6 7.c3 0-0 8.Hbd2 Fg4 9.h3 Fh5 10.Be1 Hd7 11.Hf1 Fxf3 12.Vxf3 Fg5 13.He3 Hc5 14.Fc2 g6 15.b4 He6 16.Fb3 Vf6 17.Vxf6 Fxf6 18.Hd5 Fg7 19.a4 Bfe8 20.g3 He7 21.He3 h5 22.h4 Fh6 23.Kg2 Kg7 24.a5 Hg8 25.Fb2 Hf6 26.f3 Bad8 27.d4 Fxe3 28.Bxe3 exd4 29.cxd4 d5 30.e5 Hg8 31.g4 He7 32.Kg3 Bh8 33.Bc1

 

 

33...c6

Érdekes lehetőség volt a 33...g5 34.hxg5 c6 35.Bc2 hxg4 36.fxg4 Hxg5 37.Bh2 He4+ 38.Kg2 Hg6 39.Bxh8 Bxh8 40.Fc2 Bh4 41.Fxe4 Bxg4+ 42.Kf3 Bf4+ változat.

34.Bh1 Bh7 35.Bd3 Bdh8 36.Fc1 g5? 37.Fxg5 Hxg5 38.hxg5 hxg4 39.Bxh7+ Bxh7 40.fxg4 Bh1 41.Bd1 Bh8 42.Fc2 Bb8 43.Bh1 Bh8 44.Bxh8 Kxh8 45.Kf4 Kg7 46.Ff5 Hg6+ 47.Kg3 He7 48.e6 c5 49.dxc5 Hc6 50.exf7 Hxb4 51.Fc8 Hd3 52.Fxb7 Hxc5 53.Fxd5 Hd3 54.Kf3 Hb4 55.Ke4 és sötét feladta

 

Polgár,J (2696) - Mamedgyarov,S (2753)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.Hc3 d5 3.d4 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 Hf6 8.Fd3 Fxd3 9.Vxd3 e6 10.Fd2 Fe7 11.0-0-0 0-0 12.Kb1 c5 13.He4 Hbd7 14.dxc5 Hxc5 15.Hxf6+ Fxf6 16.Vc4 Vb6 17.c3 Bac8 18.Fe3 Va5 19.Fd4 He4 20.Vd3 Fxd4 21.Vxd4 Vf5 22.Ka1 a5 23.Bhe1 Hf6 24.Be5 Vc2 25.Vd2 Va4 26.Hd4 Bfd8 27.f3 Hd7 28.Be3 Hb6 29.b3 Ve8 30.Bd3 a4 31.Kb2 Ba8 32.Hc2 Bdc8 33.Hb4 Vb5 34.c4

34...Vc5 35.Hc2 axb3 36.axb3 Vh5 37.Vb4 Ve5+ 38.Bd4 Bc6 39.f4 Vf6 40.h5 Kh7 41.Vc3 Bac8 42.Vd3+ g6 43.hxg6+ Vxg6 44.Hb4 Bc5 45.Bd6 Hxc4+ 46.bxc4 Bxc4 47.Vxg6+ Kxg6 48.B1d4 Bc1 49.g4 Kg7 50.f5 exf5 51.gxf5 Bf1 52.Bg4+ Kh7 53.f6 Bf2+ 54.Kb3 Bf3+ 55.Ka4 Ba8+ 56.Kb5 Bf5+ 57.Kb6 Ba4 58.Bg7+ és sötét feladta

 

Mamedgyarov,S (2753) - Polgár,J (2696)
Vezérindiai védelem [E12]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.a3 Fb7 5.Hc3 d5 6.cxd5 Hxd5 7.Vc2 Hd7 8.e4 Hxc3 9.bxc3 c5 10.Ff4 Fe7 11.d5 exd5 12.exd5 0-0 13.Bd1 Be8 14.Fe2 Ff6 15.0-0 a6 16.c4 He5 17.a4 Fc8 18.Hd2 Hg6 19.Fe3 Fe5 20.Bfe1 f5 21.Hf3 Fd6 22.Fd3 Vf6 23.Vb1 Fd7 24.Fg5 Vf8 25.Vxb6 Beb8 26.Va5 Bb4 27.Fd2 Bxa4 28.Vc3 h6 29.Vc2 Ba3 30.Ba1 Fa4 31.Vb1 Bb3 32.Vd1 Bxd3 33.Vxa4 Bxf3 34.gxf3 Hh4 35.Vb3 Vf6

36.f4? Vg6+ 37.Kf1 Vg2+ 38.Ke2 Vg4+ 39.Kd3 Hf3 40.Be6 Hd4

Simán nyert a 40...Bb8 41.Va4 Fxf4 változat.

41.Vb6 Fxf4?! 42.Fxf4 Vxf4 43.Be3 Vxf2 44.Vxc5 Hb3?

Nyert állásban Judit nagyot hibázott, elnézte a vezért nyerő felfedett sakkot.

45.Be8+ Bxe8 46.Vxf2 Hxa1 47.c5 Hb3 48.c6 a5 49.c7 a4 50.d6 a3 51.d7 Bf8 52.c8V a2 53.Vxa2 és sötét feladta

 

Kramnyik,V (2803) - Pelletier,Y (2574)
Vezérindiai védelem [E14]

1.Hf3 Hf6 2.c4 e6 3.e3 b6 4.d4 Fb7 5.Fd3 d5 6.cxd5 exd5 7.b3 Fd6 8.Fa3 0-0 9.0-0 Be8 10.Fxd6 Vxd6 11.Hc3 a6 12.Bc1 Hbd7 13.Ff5 Hf8 14.Vc2 g6 15.Fh3 Be7 16.Bfd1 Fc8 17.Fxc8 Bxc8 18.Vd3 Ba8 19.Bc2 He6 20.h3 c6 21.Ha4 Bb7 22.Bdc1 Hd8


23.He5 c5 24.Hf3 c4 25.bxc4 dxc4 26.Vxc4 b5 27.Vc5 Ve6 28.Hg5 Ve8 29.Hb6 Hd7 30.Hxd7 Vxd7 31.He4 Ve6

 

32.Vd5

Az exvilágbajnoknak jelentős időelőnye volt, de figyelme nem lankadhatott. 32.Hg5 Ve8 33.Vd5 Kg7 34.Vf3 jobb volt.

32...Vxd5 33.Hf6+ Kg7 34.Hxd5 He6 35.Hc7 Hxc7 36.Bxc7 Baa7 37.Bxb7 Bxb7 38.Kf1 a5 39.Ke2 b4 40.Kd3 Kf6 41.Bc6+ Ke7 42.Kc2 Bb5 43.Bc5 Bxc5+ 44.dxc5 Ke6 45.Kb3 Kd5 46.Ka4 Kxc5 47.Kxa5 Kc4 48.Ka4 g5 49.g4 h6 50.f4 f6 51.f5 Kd5 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog