Help Sales ÁSZF

A genfi GP hetedik játéknapján öt partit nyertek a sötéttel játszók

Címkék: Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno

A genfi Grand Prix-verseny hetedik fordulójában a sötéttel játszók öt játszmát  nyertek, a világos szín „becsületét” a szlovén Anna Muzicsuk védte meg. A győzelmek sorát a kínai Ju Wenjun nyitotta meg, az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina 27 lépés után már nyújthatta a kezét a feladás jeleként. Javított a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan, az ukrán Katyerina Lahno támadása kifulladt. Ötödik nyerését könyvelhette el a grúz Bela Hotenasvili, az orosz Tatjana Koszinceva ellen diadalmaskodó Muzicsukkal holtversenyben vezet. A grúz Nana Dzagnidze és az orosz Alekszandra Kosztenjuk zárták még sikerrel a mai játéknapot.

 

A párosítás ismeretében aligha számíthattunk arra, hogy a GP-viadal hetedik fordulójában valamennyi játszma döntéssel végződik, ráadásul a sötéttel játszók domináltak öt nyeréssel.

Fekete napot zártak az ukrán sakkozónők, a világbajnoknő Anna Usenyina és Katyerina Lahno is világossal játszva szenvedett vereséget. Usenyina már 27 lépés után feladásra kényszerült, a kínai Ju Wenjun holland védelme teljes sikert hozott, ehhez persze kellett Usenyina hathatós támogatása.

 

Katyerina Lahno a Keresz-támadást játszotta meg a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan ellen. Támadása kifulladt, egy-két óvatlan lépése után már a kínai nagymesternő kezdeményezetett, világos gyalogszerkezeti gyengeségei, a sötét tisztek aktivitása eldöntötte a pont sorsát.

Hihetetlen szériát produkál a grúz Bela Hotenasvili, ötödik nyerését könyvelhette el. A litván Viktorija Cmilyte láthatóan nem tudta feldolgozni Hou Ji-fan elleni nagy bakiját, az elszalasztott nyerést. Harmadszor volt kénytelen kapitulálni.

 

Okos stratégiával játszott a szlovén színeket erősítő Anna Muzicsuk. Az időzavarra hajlamos kétszeres olimpiai bajnoknő Tatjana Koszincevával szemben igénytelenül játszotta a spanyol megnyitás csereváltozatát, de az első kínálkozó lehetőségre azonnal lecsapott, gyalogot nyert, huszárja uralta a sakktáblát, anyagi előnyét biztos kézzel érvényesítette.

A grúz Nana Dzagnidze és az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk hozta a kötelező győzelmet.

 

A 7. forduló eredményei:

Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2298) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2491) 0 – 1 (Vezérgyalog megnyitás, 79)

Viktorija Cmilyte (litván, 2522) – Bela Hotenasvili (grúz, 2505) 0 – 1 (Vezércsel, 44)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2585) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2517) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 55)

Olga Girja (orosz, 2463) – Nana Dzagnidze (grúz, 2545) 0 – 1 (Bogoindiai védelem, 40)

Katyerina Lahno (ukrán, 2548) – Hou Ji-fan (kínai, 2617) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 55)

Anna Usenyina (ukrán, 2491) – Ju Wenjun (kínai, 2544) 0 – 1 (Holland védelem, 27)

 

A verseny állása:

1-2. Bela Hotenasvili és Anna Muzicsuk 5 pont

3. Ju Wenjun 4,5

4-7. Hou Ji-fan, Tatjana Koszinceva, Nana Dzagnidze és Katyerina Lahno 4

8. Anna Usenyina 3,5

9. Alekszandra Kosztenjuk 2,5

10-11. Tuvshintugs Batchimeg és Viktorija Cmilyte 2

12. Olga Girja 1,5

 

Hely.

Name

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Res.

Gy.

1

IM

Bela Hotenasvili

2505

GEO

*

1

0

0

1

1

1

1

5

0

5

2

GM

Anna Muzicsuk

2585

SLO

*

½

1

1

½

½

½

1

5

0

3

3

WGM

Ju Wenjun

2544

CHN

0

½

*

½

1

1

½

1

0

3

4

GM

Hou Ji-fan  

2617

CHN

1

0

*

½

1

0

1

½

4

3

5

GM

Tatjana   Koszinceva

2517

RUS

1

0

½

*

½

½

½

1

4

1

2

6

GM

Nana   Dzagnidze

2545

GEO

0

½

½

*

½

1

½

1

4

½

2

7

GM

Katyerina   Lahno

2548

UKR

½

½

0

*

½

1

½

1

4

0

2

8

GM

Anna Usenyina

2491

UKR

½

0

½

*

1

½

½

½

0

1

9

GM

Alexandra   Kosztenjuk

2491

RUS

0

½

½

0

0

*

1

½

0

1

10

WGM

Tuvshintugs   Batchimeg

2298

MGL

0

0

1

½

0

½

0

*

2

0

1

11

GM

Viktorija   Cmilyte

2522

LTU

0

½

0

0

½

½

½

*

2

0

0

12

WGM

Olga Girja

2463

RUS

0

0

½

0

0

½

½

*

0

0

 

 

A 8. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Ju Wenjun

Hou Ji-fan – Anna Usenyina

Nana Dzagnidze – Katyerina Lahno

Tatjana Koszinceva – Olga Girja

Bela Hotenasvili – Anna Muzicsuk  

Tuvshintugs Batchimeg – Viktorija Cmilyte

Lahno,K (2548) – Hou Ji-fan (2617)
Szicíliai védelem [B81]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e6 6.g4 h6 7.Bg1 e5 8.Fb5+ Fd7 9.Fxd7+ Hbxd7 10.Hf5 Hc5 11.Vf3 He6 12.Hd5 Hxd5 13.exd5 Hc5 14.g5 hxg5 15.Fxg5 Vd7 16.0-0-0 Va4 17.Fe3 Bc8 18.Kb1 g6 19.Hg3 Bh4 20.Bge1 Bb4 21.c3 Bb6 22.Ve2 Ba6 23.a3 Vb3 24.Vg4 Hd7 25.Vb4 Vc4 26.He4

Az egyenlő esélyű állásban Katyerina Lahno jobban játszhatott volna a 26.h4 f5 27.f4 Vxb4 28.axb4 folytatással.

26...Fe7 27.f3

 

27...f5 28.Vxc4 Bxc4 29.Hd2 Bh4 30.Be2 Hb6 31.Fxb6 axb6 32.Kc2 Kf7 33.Hf1 Bh3 34.Bd3 Ba4 35.Bg2

35...Bf4 36.Hd2 Bfh4 37.Hf1 Ff8 38.Bg3 Fh6 39.Bxh3 Bxh3 40.c4 Ke7 41.Bb3 Kd7 42.c5? dxc5 43.Bxb6 Bxf3 44.Bxg6 Bf2+ 45.Kc3 Fc1 46.Hg3 b5 47.Bg7+ Kd6 48.Bf7 Fxb2+ 49.Kb3 Kxd5 50.Bxf5 Bxh2 51.Hf1 Be2 52.a4 c4+ 53.Kb4 c3 54.Bf8 c2 55.Bd8+ Ke6 és világos feladta

 

Muzicsuk,A (2585) - Koszinceva,T (2517)
Spanyol megnyitás [C68]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fxc6 dxc6 5.0-0 Fd6 6.d4 exd4 7.Vxd4 f6 8.Fe3 He7 9.Hbd2 Fe6 10.Vc3 Vd7 11.Hd4 0-0-0 12.Hxe6 Vxe6 13.Vb3 Vxb3 14.axb3 Bhe8 15.Bfd1 Hg6 16.f3 f5 17.g3 Fe5 18.c3 f4 19.Ff2 Bf8 20.Kg2 fxg3 21.hxg3 Bd3 22.Kf1 h5 23.Ke2 Bd7 24.Hc4 Ff6?

 

25.Bxd7 Kxd7 26.f4 h4 27.f5 hxg3 28.Fxg3 He7 29.Bg1 c5 30.Ff4 b5 31.He3 Hc6 32.Hd5 Be8 33.Ke3 b4 34.Kd3 bxc3 35.bxc3 He5+ 36.Fxe5 Fxe5 37.Bg6 c6 38.Hb6+ Kc7 39.Ha4 Bh8 40.Kc4 Ff6 41.Bg3 Kd6 42.Hxc5 a5 43.Bd3+ Ke5 44.Bd4 Kf4 45.Hd3+ Kg5 46.Bd6 Be8  

 

 

 

47.Hc5 Bc8 48.He6+ Kh4 49.Hd4 Kg4 50.Bxc6 Ba8 51.He6 Ba7 52.Bc7 Ba8 53.Kd5 Bb8 54.e5 Fh4 55.Hd4 és sötét feladta

Usenyina,A (2491) - Ju Wenjun (2544)
Holland védelem [A83]

1.d4 f5 2.Hc3 Hf6 3.e4 fxe4 4.Fg5 Hc6 5.d5 He5 6.Vd4 Hf7 7.Fd2

Világos statisztikája a [7.h4 változatban a legkedvezőbb...

7...c6 8.dxc6 bxc6 9.Hxe4 e5 10.Va4 Hxe4 11.Vxe4 Fe7 12.Hf3

 

12...d5 13.Va4 Fd7 14.Fa5 Vb8 15.Vb3 Vd6 16.c4 0-0 17.Fe2?

Az ukrán világbajnoknő hátrányos pozícióban súlyos hibát követett el.

17...Bab8 18.Vc2 e4 19.Hd2 Ff6 20.Hb3 d4 21.Vxe4?

 

 

21...Bfe8 22.Vd3 Fg4 23.f3 He5 24.Vd1 Hxf3+ 25.Kf2 Fh4+ 26.g3 Hxh2 27.gxh4 Vf4+ és világos feladta

 

Girja,O (2463) - Dzagnidze,N (2545)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Fd2 a5 5.Hc3 0-0 6.Vc2 d6 7.e3 Hbd7 8.a3 Fxc3 9.Fxc3 Ve7 10.Fe2 b6 11.0-0 Fb7 12.Bfd1 He4 13.Fe1 f5 14.b4 Hg5 15.d5 Hxf3+ 16.Fxf3 axb4 17.axb4 He5 18.Fe2 b5 19.dxe6 Vg5 20.f3?

 

 

20...Hxf3+ 21.Fxf3 Fxf3 22.Bdc1 Fe4 23.Ve2 bxc4 24.e7 Vxe7 25.Bxa8 Fxa8 26.Vxc4+ Kh8 27.Vd4 Fe4 28.Ba1 Vg5 29.Fg3 h5 30.Ba2 Kh7 31.Ff4 Vg6 32.h4 Vg4 33.Fg5 Ba8 34.Vd2

 

34...Fxg2 35.Bxa8 Fxa8+ 36.Kf2 Ff3 37.Vd3 c5 38.bxc5 dxc5 39.Ke1 c4 40.Vc3 Vg1+ és világos feladta

 

Cmilyte,V (2522) - Hotenasvili,B (2505)
Vezércsel [D55]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.Hf3 Hf6 5.Fg5 0-0 6.e3 h6 7.Fxf6 Fxf6 8.Vb3 c6 9.0-0-0 Hd7 10.Kb1 a5 11.Vc2 a4 12.h4 g6 13.h5 g5 14.e4 a3 15.e5 Fg7 16.b3 f6 17.cxd5 exd5 18.e6

 

 

 

18...He5

A döntetlen nélküli grúz nagymesternő taktikai megoldást keresett és talált.

19.dxe5 fxe5 20.Fd3 Vf6 21.e7 Vxe7 22.Bhe1 Fg4 23.Bd2?!

 

 

 

23...Fxf3 24.gxf3 Bxf3 25.He4 Baf8 26.Vc5 Vxc5 27.Hxc5 e4 28.Hxe4 dxe4 29.Bxe4 Bxf2 30.Fc4+ Kh8 31.Bxf2 Bxf2 32.Be8+ Bf8 33.Be7 g4 34.Be4 g3 35.Bg4 b5 36.Fd3 Bf3 37.Fe4 Bf2 38.Bxg3 Bb2+ 39.Kc1 Bxa2 40.Bd3 Fe5 41.Bd8+ Kg7 42.Ba8 Be2 43.Fd3 Bh2 44.Fc2 b4 és világos feladta

 

Batchimeg,T (2298) - Kosztenjuk,A (2491)
Vezérgyalog megnyitás [A47]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.e3 b6 4.Fd3 Fb7 5.0-0 c5 6.Hbd2 Hc6 7.b3 Fe7 8.Fb2 0-0 9.a3 Be8 10.Ve2 cxd4 11.exd4 Ff8 12.He4 Hxe4 13.Vxe4 f5 14.Vf4 He7 15.c4 Hg6 16.Vg3 Vb8 17.He5 Hxe5 18.dxe5 Fc6 19.Bfd1 Vb7 20.Fe2 Fe7 21.Bd2 Bf8 22.Ff3 Bad8 23.Bad1 Kf7 24.Fxc6 dxc6 25.Vh3 Kg8 26.Bxd8 Bxd8 27.Bxd8+ Fxd8 28.Vd3 Fe7 29.Kf1 Kf7 30.Ke2 b5 31.f3 a5 32.cxb5 cxb5 33.Fc3 Vb6 34.Fd4 Vc6 35.Fc3 Vc5 36.Fd4 Vc6 37.Fb2 h5 38.Vc3 Vd5 39.Vd3 Vc5 40.Kf1 g5 41.Fc3 g4 42.b4 axb4 43.Fxb4 Vc1+ 44.Kf2 Fxb4 45.axb4 Vb2+ 46.Kf1 Vxe5

 

 

47.Vd7+ Kg6 48.Ve8+ Kg5 49.Vd8+ Kh6 50.Vf8+ Vg7 51.Ve8 Va1+ 52.Kf2 Vd4+ 53.Kf1 Vc4+ 54.Kf2 gxf3 55.gxf3 Vd4+ 56.Kg2 Vd2+ 57.Kh3 Ve2 58.Vf8+ Kg5 59.Vg7+ Kf4 60.Vh6+ Kxf3 61.Vxh5+ Ke3 62.Vg5+ Ke4 63.Vg6 Kd5 64.Vg5 Vf1+ 65.Kh4 Vf2+ 66.Kh3 Vf3+ 67.Kh4 e5 68.Vd8+ Ke4 69.h3 Vc3 70.Vd6 f4 71.Vg6+ Kf3 72.Kg5 e4 73.Vd6 Vg7+ 74.Kf5 Vf7+ 75.Kg5 e3 76.Vc6+ Kf2 77.Kg4 Vg7+ 78.Kf5 e2 79.Vc5+ Kg2 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Anasztazia Karlovics http://geneva2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog