Help Sales ÁSZF

A Gasimov emlékversenyen az ukrán Pavel Eljanov kettős győzelemmel rajtolt

Címkék: Samkir 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik

A Samkirban zajló Gasimov emlékverseny második fordulójában a sötét szín volt  a nyerő, az ukrán Pavel Eljanov és a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov is másodhúzóként győzött. Topalov a lengyel Radoslaw Wojtaszek középen rekedt királya ellen indított sikeres akciót. Eljanov jobban tájékozódott a kevés anyag ellenére is érdekes lehetőségeket kínált állásban, mint az indiai Pentala Harikrishna. Az amerikai Wesley So az angol Michael Adamsszel, az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabovval remizett. Nagymesteri szalonremi született az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov és az orosz Szergej Karjakin partijában. A harmadik forduló slágermeccsét Topalov és Kramnyik vívja majd.

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

Samkirban az ukrán Pavel Eljanov kettős győzelemmel rajtolt, feledtette a  tavalyi  rossz kezdést, amikor négy forduló után csak 1 pontja volt. Bonyolult küzdelem alakult ki az indiai Pentala Harikrishnával a Nimzoindiai védelmű partiban, eredeti ötletek egész sorát láttuk. Harikrishna látta át kevésbé a korai vezércserével létrejött állást, kevés anyag mellett Eljanov kezdeményezéshez jutott, esélyét kihasználta, a b szabadgyalog kiskombináció segítségével győzedelmesen tört előre.

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

A bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov ellen a jó megnyitáselméleti felkészültségéről híres lengyel Radoslaw Wojtaszek nagyon gyenge napot fogott ki. Királya középen rekedt, ezt  Topalov gyors akcióval használta ki, a világos király sorsa hamar megpecsételődött.

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

A játéknap nagymesteri szalonremivel kezdődött, az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov az orosz Szergej Karjakin egyik segítője, ismert örökös sakkos varival „játszották ki” a 40 lépéses szabályt.

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

Első fordulóbeli veresége után nem tudott javítani az amerikai Wesley So, a torna doyenjével, Michael Adamsszel kiegyenlített küzdelemben osztozott meg a ponton.

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik a második fordulóban is „túlórázott”. Kedvezőbb végjátékot játszhatott az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov ellen. Jobb huszárja, aktívabb bástyája is azonban kevésnek bizonyult a nyeréshez, időben érkezett Tejmur ellenjátéka.

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

A 2. forduló eredményei:

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2811) -  Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2710) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 73)

Pentala Harikrishna (indiai, 2755) – Pavel Eljanov (ukrán, 2751) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 54)

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2772) – Szergej Karjakin (orosz, 2783) döntetlen (Olasz megnyitás, 22)

Michael Adams (angol, 2761) – Wesley So (amerikai, 2822) döntetlen (Angol megnyitás, 41)

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2745) – Veszelin Topalov (bolgár, 2741) 0 – 1 (Szláv védelem, 34)

A verseny állása:

4. Vugar Gasimov Mem, Samkir, 2017. április 20-30.

kat. XXI (2765)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1.

Pavel Eljanov

g

UKR

2751

*

.

.

.

.

.

.

1

.

1

2

2.

Sahriyar Mamedgyarov

g

AZE

2772

.

*

.

½

.

.

1

.

.

.

2995

3.

Veszelin Topalov

g

BUL

2741

.

.

*

.

½

.

.

.

1

.

2946

4.

Szergej Karjakin

g

RUS

2783

.

½

.

*

.

.

.

½

.

.

1

2763

5.

Michael Adams

g

ENG

2761

.

.

½

.

*

.

½

.

.

.

1

2781

6.

Vlagyimir Kramnyik

g

RUS

2811

.

.

.

.

.

*

.

.

½

½

1

2727

7.

Wesley So

g

USA

2822

.

0

.

.

½

.

*

.

.

.

½

2573

8.

Pentala Harikrishna

g

IND

2755

0

.

.

½

.

.

.

*

.

.

½

2574

9.

Radoslaw Wojtaszek

g

POL

2745

.

.

0

.

.

½

.

.

*

.

½

2583

10.

Tejmur Radzsabov

g

AZE

2710

0

.

.

.

.

½

.

.

.

*

½

2588

A 3. forduló párosítása:

Veszelin Topalov – Vlagyimir Kramnyik

Wesley So – Radoslaw Wojtaszek

Szergej Karjakin – Michael Adams

Pavel Eljanov – Sahriyar Mamedgyarov

Tejmur Radzsabov – Pentala Harikrishna

Adams,M (2761) - So,W (2822)
Angol megnyitás [A11]

1.c4 Hf6 2.g3 c6 3.Fg2 d5 4.Hf3 dxc4 5.0-0 Hbd7 6.Ha3 Hb6 7.Vc2 Fe6 8.He5 h5 9.b3

A torna doyenjének újítása. A GCT leuveni villámversenyén Levon Aronjan a 9.Haxc4 Hxc4 10.Hxc4 h4 11.He5 hxg3 12.hxg3 Bc8 13.d4 változatot játszotta meg Wesley So ellen.

9...cxb3 10.axb3 h4 11.Fb2 Vc8 12.Bfc1 hxg3 13.hxg3 Fd5 14.Hf3 g6 15.Hc4 Fg7 16.Fd4 c5 17.Hxb6 axb6 18.b4

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

18...c4

Számításba jött a 18...Bxa1 19.Bxa1 Bh5 folytatás.

19.Bxa8 Vxa8 20.d3 b5 21.e4 Fc6 22.dxc4

Többet ígért a 22.He5 0-0 23.dxc4 Hg4 24.Hxc6 bxc6 25.Fxg7 Kxg7 26.Vc3+ f6 27.cxb5 cxb5 28.Vc5 választás.

22...Fxe4 23.Ve2 0-0 24.Fxf6 Fxf3 25.Fxf3 Fxf6 26.c5 Bd8 27.Kg2 Va3 28.Bc2?!

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

28...Vxb4 29.Fxb7 Bd7?!

So a 29...Kg7! 30.Ff3 (30.Fe4 Bc8 31.c6 Vd4) 30...Vb1 31.c6 b4 32.Bd2 Bxd2 33.Vxd2 b3 34.c7 Vf5 35.Vd5 b2 36.Vxf5 gxf5 37.c8V b1V folytatást is választhatta volna.

30.Fc6 Bc7 31.Vxb5 Vxb5 32.Fxb5 Fd4 33.c6 Fe5

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

34.Ba2 Bc8 35.Ba7 Fd6 36.Kf3 Bb8 37.Bb7 Bxb7 38.cxb7 e6 39.Ke4 Kf8 40.g4 g5 41.f3 és döntetlen

Mamedgyarov,S (2772) - Karjakin,S (2783)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.c3 Hf6 5.d4 exd4 6.e5 d5 7.Fb5 He4 8.cxd4 Fb6 9.Hc3 0-0 10.Fe3 Fg4 11.h3 Fh5 12.0-0 Hxd4 13.Fxd4 Fxf3 14.gxf3 Vg5+ 15.Kh1 Vf5 16.fxe4 Vxh3+ 17.Kg1 Fxd4 18.Vxd4 Vg4+ 19.Kh1 Vh3+ 20.Kg1 Vg4+ 21.Kh1 Vh3+ 22.Kg1 és döntetlen

Wojtaszek,R (2745) - Topalov,V (2741)
Szláv védelem [D12]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Ff5 5.Hc3 e6 6.Hh4 Fg6 7.Hxg6 hxg6 8.Fd3 c5 9.Vb3 Vd7 10.cxd5 exd5 11.dxc5 Hc6 12.Fd2 Fxc5 13.Bc1 Bd8 14.Ha4 Fd6 15.Hc5 Fxc5 16.Bxc5 d4

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

17.Fb5?!

A lengyelek legjobbja komoly hibát vétett. 17.e4 Vd6 18.Bb5 He5 19.f4 Hxd3+ 20.Vxd3 0-0 21.e5 folytatás világosra lett volna előnyös.

17...0-0 18.Fxc6 bxc6 19.f3?

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

19...Ve7

Még erősebb volt a 19...Bb8 20.Va3 dxe3 21.Fxe3 Hd5 22.0-0 Hxe3 23.Vxe3 Bxb2 választás.

20.Bc2?! Hd5 21.Kf2 Bb8 22.Va3

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

22...Bxb2 23.Vxb2 dxe3+ 24.Fxe3 Vxe3+ 25.Kg3?

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

25...Vf4+ 26.Kf2 Bb8 27.Vc1 Vd4+ 28.Kg3

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

28...He3 29.Bc5 Bb2 30.Bg1 Bxa2

Kimaradt a tetszetős 30...Bc2! 31.Bxc2 Hf5+ 32.Kh3 Vh4 matt megoldás.

31.h3 Vd6+ 32.f4 Vd3 33.Kh2 Ve4 34.Bg5 Bc2 és világos feladta

Harikrishna,P (2755) - Eljanov,P (2751)
Nimzoindiai védelem [E50]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 c5 6.Hf3 b6 7.d5 exd5 8.cxd5 Hxd5 9.Fxh7+ Kxh7 10.Vxd5 Fxc3+ 11.bxc3 Vf6 12.Fb2 Hc6 13.0-0-0 Kg8

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

14.h4 Fa6 15.h5 Vh6 16.Hh4 Ve6 17.Vxe6 dxe6 18.h6 Fc4 19.Hf3 Bad8 20.Bxd8 Bxd8 21.Bh4 b5 22.Fa3 gxh6 23.Fxc5 Fxa2 24.Hd4 Bd5 25.Bg4+ Kh7 26.Ff8 He5 27.Bg7+? Kh8 28.Bg3 Hd3+ 29.Kc2 Hxf2 30.Bf3 He4 31.Bxf7

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

31...Bg5 32.Bxa7 Bxg2+ 33.Kc1 Hxc3

Még erősebb volt a 33...h5 34.Ba8 Kh7 35.Ba7+ Kg8 36.Ba8 Fd5 folytatás.

34.Fxh6 b4 35.Ff4 Fd5 36.Fe5+ Kg8 37.Bc7 Ha2+ 38.Kb1 Hc3+ 39.Kc1 Ba2 40.Bc8+ Kf7 41.Hc2 He2+ 42.Kd1 b3 43.Kxe2 Fe4 44.Kd2 Kg6 45.Fd4 bxc2 46.Bg8+ Kh5 47.Bh8+ Kg4 48.Bg8+? Kf3 49.Bf8+ Ff5 50.Kc1? Ba4 51.Bb8 Ba3 52.Bf8 Ke2 53.Bh8 Bb3 54.Bh2+ Kf1 és világos feladta

Kramnyik,V (2811) - Radzsabov,T (2710)
Vezérgyalog megnyitás [D03]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.Fg5 Fg7 4.c3 0-0 5.Hbd2 d5 6.e3 Hbd7 7.Fe2 Be8 8.0-0 e5 9.Fh4 c6 10.Fg3 e4 11.He5 Hxe5 12.Fxe5 Ff8 13.Fg3 Fd6 14.Fh4 h6 15.c4 Fe6 16.Bc1 Kg7 17.cxd5 cxd5 18.Hb1 Vb8 19.Kh1 Hd7 20.Fb5

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

20...Fxh2 21.g3 g5 22.Fxd7 Fxd7 23.Kxh2 gxh4 24.Hc3 Vd6 25.Vh5 hxg3+ 26.fxg3 f5 27.He2 Bac8 28.Hf4 b6 29.Bg1 Bf8 30.Kh1 Bc6 31.Vh4 Bxc1 32.Bxc1 Bc8 33.Bf1 Bf8 34.Bf2 Bf7 35.Bc2 Bf8 36.Vh5 Bf7 37.a3 Be7 38.b4 Bf7 39.Vh4 Bf8 40.Hh5+ Kg6 41.Hf4+ Kg7 42.Vh5 Bf7 43.Kh2 Be7 44.Ve2 Fe8

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

45.Va6 Ff7 46.Vc8 Vd7 47.Vb8 Vb7 48.Vxb7 Bxb7 49.a4 Kf6 50.Bc6+ Kg5 51.Kh3 Bd7 52.a5

Vlagyimir Kramnyik megkönnyítette Tejmur Radzsabov védekezését.

52...bxa5 53.bxa5 Bb7 54.a6 Bb3 55.Bc7 Kf6 56.Bxa7 Bxe3 57.Bc7 Ba3 58.a7 Ba2 59.Bb7 e3

 

Samkir 4. Gasimov emlékverseny  So Kramnyik

60.g4 fxg4+ 61.Kxg4 h5+ 62.Kf3 Ba3 63.Hg2 h4 64.Hxe3 h3 65.Kf4 Fe6 66.Hf1 Ba4 67.Kg3 Ba3+ 68.Kf4 Ba4 69.Kf3 Ba3+ 70.He3 Kg5 71.Bg7+ Kf6 72.Bc7 Kg5 73.Bg7+ Kf6 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog