A G-Team Novy Bor legyőzte a címvédő SOCAR csapatát, a női viadalon ötödször nyert a monacói együttes

Címkék: Klubcsapatok Európa-kupája 2013

A Rodoszon zajló Klubcsapatok Európa-kupájának hatodik fordulójában a cseh G-Team Novy Bor együttese óriási meglepetésre 3,5-2,5-re legyőzte s címvédő, a rajtlistát vezető SOCAR csapatát. A cseh gárda átvette a vezetést, kedvező a párosítása a befejező játéknapon. Még öten pályáznak dobogós helyezésre, a csúcsrangadót a SOCAR és a Szentpétervár vívja. Meglepő, hogy a rosztoviak legyőzték a Jugra csapatát, Lékó Péter megosztozott a ponton a bolgár Ivan Cseparinovval. A francia bajnokcsapat, a Clichy Echecs 92 „tarolt”, csak Rapport Richárd remizett. A Haladás 3-3-ra végzett genfi ellenfelével. A női klubcsapatok versenyében a címvédő Cercle d’Echecs de Monte-Carlo hatodszor is nyert, végső győzelmét ünnepelheti a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan vezette együttes.

 

Szenzációs győzelmet aratott a cseh G-Team Novy Bor együttese. Az első három táblán 3-0-ra győzték le a szupernagymester idegenlégiósokat felvonultató SOCAR csapatát. David Navara az olasz Fabiano Caruanát kényszerítette megadásra. A bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov 4-ből 4 ponttal a címvédő gárda legjobb pontszerzője volt, egyenlőnek értékelhető pozícióban vesztőt húzott a lengyel Radoslaw Wojtaszek ellen. Viktor Laznicka az amerikai Gata Kamsky „skalpját” szerezte meg. Az indiai Krishnan Sasikiran kiremizte az azeri együttes egyetlen honi képviselőjét, Sahriyar Mamedgyarovot. A kínai Wang Hao és a holland Anish Giri győzelme csak csökkentette a vereség mértékét. A rajtlistán ötödik G-Team Nov Bor a befejező forduló előtt vezeti a tabellát, ideális a párosítása, óriási esélyt kapott a végső sikerre.

Meglepetésre a Malahit éltábláin Alekszandr Griscsuk és Alekszandr Morozevics csak döntetlent ért el. Viorel Bologan a hatodik táblán kikapott, a vártnál kisebb orosz győzelem született a belga S. F. Wirtzfield elleni találkozón.

Nehéz meccset vívott a Szentpétervár az éltáblán az izraeli Szutovszkijjal megerősített Odlar Yurdi azeri együttessel, a minimális nyeréssel a két évvel ezelőtti győztes megőrizte dobogós helyezési reményeit.

 

A játéknap másik nagy meglepetését a PGMB-Rosztov gárdája okozta, az adok-kapok csatában az esélyesebb Jugra csapatát győzte le, és a harmadik helyen várja a befejező játéknapot. Lékó Péter sorozatban negyedik partiját remizte el, ezúttal világossal Topalov szekundánsával, Ivan Cseparinovval osztozott meg a ponton.

A francia bajnokcsapat, a Clichy „tarolt”, csak Rapport Richárd nem tudta győzelemre vezetni hadseregét. A Haladás négy eldőlt játszmával döntetlenre végzett genfi ellenfelével.

 

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

G-Team Novy Bor (9, 119, 20,5) – SOCAR (10, 114,5, 23,5)  3,5 – 2,5

(David Navara (2703) – Fabiano Caruana (2779)  1 - 0

Radoslaw Wojtaszek (2698) – Veszelin Topalov (2771)  1 - 0

Viktor Laznicka (2666) – Gata Kamsky (2725)  1 - 0

Krishnan Sasikiran (indiai, 2662) – Sahriyar Mamedgyarov (2759)  döntetlen

Zbynek Hracek (2636) – Wang Hao (2733)  0 - 1

Mateusz Bartel (2638) – Anish Giri (2749)  0 - 1

 

Malahit (8, 99, 24) - S.F.Wirtzfeld (8, 77, 19) 4 - 2

 

Szentpétervár (8, 101, 22,5) – Odlar Yurdu (8, 119,5, 22)  3,5 – 2,5

Peter Szvidler (2740) – Emil Szutovszkij (2657)  döntetlen

Leinier Dominguez Perez (2753) – Vasif Durarbajli (2548)

Nyikita Vityjugov (2729) – Hidjat Mmedov (2612)  1 – 0)

 

PGMB-Rosztov (8, 94,5, 22,5) – Jugra (8, 108, 21)  3,5 – 2,5

(Baadur Zsobava (2694) – Dmitrij Jakovenko (2719)  1 - 0

Ivan Cseparinov (2672) – Lékó Péter (2732)  döntetlen

Szergej Zsigalko (2683) – Anton Korobov (2716)  1 - 0

Pavel Szmirnov (2641) – Szergej Rublevszkij (2695)  0 - 1

Szanan Szjugirov (2635) – Alekszej Drejev (2679)  1 - 0

Ivan Popov (2653) – Denisz Hiszmatullin (2656)  0 – 1)

 

Schachklub MPO Maria Saal (7, 50, 16) – Minszk (8, 96,5, 22,5)  2,5 – 3,5

 

Clichy Echecs 92 (7, 101, 18,5) – Kfar Saba Chess Club (6, 57, 16)  5,5 – 0,5

Maxime Vachier-Lagrave (2742) – Danny Raznikov (2486)  1 - 0

Rapport Richárd (2676) – Avital Burocsovszkij (2453)  döntetlen)

 

O. R. Padova (6, 86, 16,5) – Peristeri (6, 73, 17,5)  3,5 – 2,5

Amay Chess Club (6, 81, 17) – En Passant (6, 78, 16,5)  3 - 3

SK Advisory Invest Baden (6, 47,5, 15) – Reichenstein SSB (6, 64,5, 18,5) 0,5 – 5,5

Sautron (6, 37, 14,5) – Besiktas JK (6, 52, 19,5) 0,5 – 5,5

White Rose (6, 34,5, 14) – Asker (6, 71, 21)  1,5 – 4,5

SK 47 Eynatten (6, 57,5, 17) – Accres Apeldoorm (5, 37, 12,5)  2 - 4

 

Haladás VSE Szombathely (5, 50, 17) – Club d’Echecs de Geneve (5, 45, 12,5) 3 - 3

(Kovács Gábor (2459) – Gilles Miralles (2472)  1 - 0

Németh Miklós (2468) – Richard Gerber (2390)  1 - 0

Petényi Tamás (2464) – Claude Landerbergue (2393)  döntetlen

Nagy Gábor (2414) – Alekszandre Domont (2373)  0 - 1

Csonka Attila István (2387) – Alexandre Vuilleumier (2325) 0 - 1

Pergel László (2249) – Nicolas Duport (2219)  döntetlen)

 

Az élcsoport állása:

 

FED

 

Csapat

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

CZE

G-Team Novy Bor

6

5

1

0

11

168.0

24.0

2

AZE

SOCAR

6

5

0

1

10

170.0

26.0

3

RUS

PGMB-Rosztov

6

5

0

1

10

151.5

26.0

4

RUS

Malahit

6

4

2

0

10

143.0

28.0

5

RUS

Szentpétervár

6

5

0

1

10

142.0

26.0

6

BLR

Minszk

6

5

0

1

10

136.0

26.0

7

FRA

Clichy Echecs 92

6

4

1

1

9

137.0

24.0

8

AZE

Odlar Yurdu

6

3

2

1

8

152.0

24.5

9

RUS

Jugra

6

4

0

2

8

145.0

23.5

10

ITA

O.R. Padova

6

4

0

2

8

124.0

20.0

11

SUI

Reichenstein SSB

6

4

0

2

8

120.5

24.0

12

BEL

S.F.Wirtzfeld

6

4

0

2

8

111.5

21.0

13

NOR

Asker

6

4

0

2

8

98.0

25.5

14

TUR

Besiktas JK

6

4

0

2

8

98.0

25.0

15

BEL

Amay Chess Club

6

3

1

2

7

114.0

20.0

16

NED

En Passant

6

3

1

2

7

103.0

19.5

17

AUT

Schachklub MPO Maria Saal

6

3

1

2

7

96.0

18.5

18

ITA

A.S.I Bologna

6

3

1

2

7

95.0

19.0

19

SWE

Limhamns SK

6

3

1

2

7

91.5

18.0

20

NED

Accres Apeldoorm

6

3

1

2

7

77.0

16.5

21    GRE      Peristeri                                              6          3      0   3      6     114.5       20.0

22    HUN      Haladás VSE Szombathely                      6          2      2   2      6      87.5       20.0

 

Az utolsó forduló párosítása:

Minszk (10, 136, 26) – G-Team Novy Bor (11, 168, 24)

SOCAR (10, 170, 26) – Szentpétervár (10, 142, 26)

PGMB-Rosztov (10, 151,5, 26) – Malahit (10, 143, 28)

Besiktas JK (8, 98, 25) – Clichy Echecs 92 (9, 137, 24)

Jugra (8, 145, 23,5) – Odlar Yurdu (8, 152, 24,5)

Asker (8, 98, 25,5) – O. R. Padova (8, 124, 20)

Reichenstein SSB (8, 111,5, 24) - Schachklub MPO Maria Saal (7, 96, 18,5)

Accres Apeldoorm (7, 77, 16,5) - Amay Chess Club (7, 114, 20)

En Passant (7, 103, 19,5) - Limhamns SK (7, 91,5, 18)

Peristeri (6, 114,5, 20) – Sautron (6, 58,5, 15)

Club d’Echecs de Geneve (6, 66, 15,5) – SK 47 Eynatten (6, 87,5, 19)

Haladás VSE Szombathely (6, 87,5, 20) – SK Advisory Invest Baden (6, 56, 15,5)

 

A címvédő, a rajtlistán első, a női sakkozás szupersztárjait felvonultató Cercle D’Echecs de Monte-Carlo együttese már végső, ötödik győzelmét ünnepelheti. A mai játéknapon a vilniusi csapat elleni 4-0-s nyeréssel bebiztosították első helyüket. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan, az indiai Humpy Koneru, a svéd Pia Cramling és a francia Almira Szkripcsenko játszott.

Meglepetésre a Jugra várja a második helyen a befejező fordulót. Négy döntetlen született a játéknap rangadóján, a román-orosz találkozón.

 

A 6. forduló eredményei:

MRU – Vilnaius Fortas (6, 28,5, 12) – Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (10, 73, 15,5)  0 – 4

 

Jelica PEP (4, 32, 10) – Jugra (7, 45, 11,5) 1,5 – 2,5

 

CS Politechnica-Antibiotice Iasi (6, 51,5, 14) - SHSM Nase Naszledije (6, 49, 13) 2 - 2

(Katyerina Lahno (2534) – Alekszandra Kosztenjuk (2495)  döntetlen

Viktorija Cmilyte (2505) – Valentyina Gunyina (2506) döntetlen

Irina Bulmaga (2401) – Jekatyerina Kovalevszkaja (2410)  döntetlen

Alina L’Ami (2362) – Olga Girja (2439) döntetlen)

 

Fischer Chieti (3, 15, 7) – „Rudar” Prijedor (3, 14, 6,5)  3,5 – 0,5

Chess Club BAS (3, 27, 6,5) – ASVOE Pamhagen (1, 14,5, 3,5)  3,5 – 0,5

A Mika Chess Club volt az erőnyerő

 

FED

 

Csapat

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

MNC

Cercle d’Echecs de Monte-Carlo

6

6

0

0

12

112.5

19.5

2

RUS

Jugra

6

4

1

1

9

62.5

14.0

3

RUS

SHSM Nase Naszledije

6

2

3

1

7

87.5

15.0

4

ROU

CS Politechnica-Antibiotice Iasi

6

3

1

2

7

77.0

16.0

5

ARM

Mika Chess Club

6

3

1

2

7

71.5

12.5

6

LTU

MRU – Vilnaius Fortas

6

3

0

3

6

38.5

12.0

7

SRB

Chess Club BAS

6

2

1

3

5

39.0

10.0

8

ITA

Fischer Chieti

6

2

1

3

5

28.0

10.5

9

SRB

Jelica PEP

6

1

2

3

4

51.5

11.5

10

BIH

„Rudar” Prijedor

6

1

1

4

3

18.5

7.0

11

AUT

ASVOE Pamhagen

6

0

1

5

1

20.0

4.0

 

Az utolsó forduló párosítása:

Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (12, 112,5, 19,5) – Fischer Chieti (5, 28, 10,5)

Chess Club BAS (5, 39, 10) – Jugra (9, 62,5, 14)

CS Politechnica-Antibiotice Iasi (7, 77, 16) – Mika Chess Club (7, 71,5, 12,5)

SHSM Nase Naszledije (7, 87,5, 15) – ASVOE Pamhagen (1, 20, 4)

„Rudar” Prijedor (3, 18,5, 7) – Jelica PEP (4, 51,5, 11,5)

Az MRU – Vilnaiaus Fortas lesz erőnyerő

 

Navara,D (2703) - Caruana,F (2779)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 b5 7.Fb3 d6 8.a4 Fd7 9.c3 Ha5 10.Fc2 c5 11.d4 Vb8 12.Fg5 h6 13.Fxf6 Fxf6 14.dxc5 dxc5 15.Vd5 Hb7?! 16.axb5?! Fe6 17.Vc6+ Fd7 18.Vd5 Fe6 19.Vd1 axb5 20.Bxa8 Vxa8 21.Ha3 Va5 22.Hxb5! Fc4?!

 

 

 

23.Hd6+

A cseh nagymester jól számolt, esélyes minőségáldozatot hozott.

23...Hxd6 24.Vxd6 Fxf1 25.Kxf1 Vb5+ 26.Ke1 c4 27.g3 h5 28.h4 Fe7 29.Vxe5 Vxe5 30.Hxe5

 

 

 

30...g5 31.Fa4+ Kf8 32.hxg5 Fxg5 33.Fc6 h4 34.gxh4 Bxh4 35.Hxc4 f5

 

 

 

36.He5 Bh1+ 37.Ke2 Bb1 38.Hd3 fxe4 39.Fxe4 Ke7 40.f4 Fh6 41.b4 Fg7 42.Kd2 Ba1 43.Fd5 Kd6

 

 

44.c4 Fd4 45.Kc2 Ba3 46.f5 Bc3+ 47.Kd2 Ba3 48.Fe4 Ba2+ 49.Kd1 Fe3 50.c5+ Ke7 51.He5?! Bb2? 52.Fc2 Fg5

 

 

53.c6 Ba2 54.b5 Fe3 55.f6+ Kd8?! 56.f7 Fc5 57.b6 Ba1+ 58.Ke2 Ba2 59.Kd3 Bb2

 

 

 

60.Hc4 Bb5 61.Fd1 és sötét feladta

 

Topalov,V (2771) - Wojtaszek,R (2698)

 

 

46.Hc3? axb4 47.axb4 Ba3 48.Kb2? Bha8 49.Bd2

 

 

49...Hbc5! 50.bxc5 Hxc5 51.Fe4 Bb3+ 52.Kc2 Baa3 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog