Help Sales ÁSZF

A francia Maxima Vachier-Lagrave legyőzte Rapport Richárdot, Hoang Thanh Trang remizett

Címkék: Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd

A Gibraltáron zajló Tradewise nyílt verseny kilencedik fordulójában Rapport Richárd elvesztette veretlenségét, a franciák legjobbja, Maxime Vachier-Lagrave legyőzte nagymesterünket. A világossal játszó francia nagymester kihasználta az elhibázott cserét, lépésről-lépésre növelte előnyét. Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang sötéttel remizett az orosz Daniil Dubovval. A befejező játéknap előtt az ukrán Vaszilij Ivancsuk félpontos előnnyel vezet, hétfős az üldözőboly, tizennégyen gyűjtöttek egy ponttal kevesebbet. Az utolsó fordulót 11 órától játsszák, az első helyen előálló esetleges holtversenyt rájátszással eldöntik.

Az esztendő legjelentősebb nyílt versenyének kilencedik fordulójában a párosítás nem volt kegyes Rapport Richárdhoz, a franciák legjobbja, Maxime Vachier-Lagrave ellen a sötét bábukat vezette. A nyitással legfiatalabb nagymesterünk elégedett lehetett, de világos 15. lépésének erejét lebecsülte. Vachier-Lagrave kihasználta az elhibázott cserét, sötét szabadgyalogját könnyedén tartóztatta fel, futópárjának segítségével döntő előnybe került.  

 

Az amerikai Gata Kamsky és az ukrán Vaszilij Ivancsuk játszmája mindössze 10 lépésig tartott, a remivel Ivancsuk megőrizte félpontos előnyét. A címvédő orosz Nyikita Vityjugov tanulságos végjátékban győzött. A kínai Zhao Xue többször is elrontotta fölényes állását, de végül nagyon értékes győzelmet aratott az indiai Pental Harikrishna ellen, vezeti a külön díjazott női versenyt. Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang sötéttel értékes döntetlent ért el a nagy tehetségnek tartott orosz Daniil Dubovval szemben.

 

Az élmezőnyben a 9. forduló eredményei:

Gata Kamsky (amerikai, 2709, 6,5) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2739, 7)  döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2745, 6) – Rapport Richárd (magyar, 2691, 6,5)  1 - 0

Michael Adams (angol, 2754, 6) – Adhiba B. (indiai, 2590, 6)  döntetlen

Surya Ganguly (indiai, 2619, 6) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2737, 6)  0 - 1

Zhao Xue (kínai, 2567, 6) – Pentala Harikrishna (indiai, 2706, 6)  1 - 0

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2597, 6) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2682, 6)  döntetlen

Eric Hansen (kanadai, 2559, 6) – Li Chao (kínai, 2680, 6)  döntetlen

Alekszej Drejev (orosz, 2673, 6) – Salem A.R.Saleg (egyesült arab emírségbeli, 2564, 6)  1 - 0

David Anton Gijarro (spanyol, 2557, 6) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2672, 6)  0 - 1

Romain Edouard (francia, 2658, 6) – Lela Zsavahasvili (grúz, 2430, 6)  döntetlen

Mohammed Al-Sayed (katari, 2476, 6) – Viorel Bologan (moldáviai, 2661, 5,5) 1 - 0

Daniiil Dubov (orosz, 2614, 5,5) – Hoang Thanh Trang (magyar,2511, 5,5)  döntetlen

Chanda Sandipan (indiai, 2609, 5,5) – Maria Muzicsuk (ukrán, 2503, 5,5)  0 - 1

Wei Yi (kínai, 2607, 5,5) – Tan Zongyi (kínai, 2483, 5,5)  1 - 0

 

Az élmezőny állása:

1.Vaszilij Ivancsuk (ukrán)  7,5 pont

2-8. Maxime Vachier-Lagrave (francia), Nyikita Vityjugov (orosz), Gata Kamsky (amerikai), Alekszej Drejev (orosz), Ivan Cseparinov (bolgár), Mohammed Al-Sayed (katari) és Zhao Xue (kínai) 7

9-22. Maxim Rodhstein (izraeli), Michael Adams (angol), Rapport Richárd (magyar), Li Chao (kínai), Romain Edouard (francia), Eric Hansen (kanadai), Adhiba B. (indiai), Sandro Mareco (argentin), Maria Muzicsuk (ukrán), Wei Yi (kínai), Ivan Salgado Lopez (spanyol), Simen Agdestein (norvég), Lela Zsavahasvili (grúz) és Nigel Short (angol) 6,5

41. Hoang Thanh Trang (magyar)

Az élmezőnyben az utolsó forduló párosítása:

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2739, 7,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2745, 7)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2737, 7) – Zhao Xue (kínai, 2567, 7)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2672, 7) – Gata Kamsky (amerikai, 2709, 7)

Alekszej Drejev (orosz, 2673, 7) – Mohammed Al-Sayed (katari, 2476, 7)

Wei Yi (kínai, 2607, 6,5) – Michael Adams (angol, 2754, 6,5)

Rapport Richárd (magyar, 2691, 6,5) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2597, 6,5)

Adhiban B. (indiai, 2590, 6,5) – Nigel Short (angol, 2683, 6,5)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2682, 6,5) – Sandro Mareco (argentin, 2582, 6,5)

Lela Zsavahasvili (grúz, 2430, 6,5) – Li Chao (kínai, 2680, 6,5)

Romain Edouard (francia, 2658, 6,5) – Eric Hansen (kanadai, 2559, 6,5)

Maria Muzicsuk (ukrán, 2503, 6,5) – Simen Agdestein (norvég, 2627, 6,5)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2715, 6) – David Anton Guijarro (spanyol, 2557, 6)

Pia Cramling (svéd, 2525, 6) – David Navara (cseh, 2702, 6)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2511, 6) – Danyyil Dvirnyy (olasz, 2574, 6)

Aleksandr Lenderman (amerikai, 2562, 6) – Natalija Zsukova (ukrán, 2449, 6)

 

Vachier-Lagrave,M (2745) - Rapport,R (2691)
Angol megnyitás [A35]

1.Hf3 e6 2.c4 c5 3.Hc3 Hc6 4.g3 Hd4

Meglepő, de ezt a lépéssorrendet még játszották.

5.Fg2 Fe7 6.0-0 Hf6 7.b3 d5 8.e3 Hxf3+ 9.Vxf3 dxc4 10.bxc4 0-0 11.Bb1 Vd3 12.Ve2 Vxe2 13.Hxe2 Bb8 14.Hc3 Bd8

15.Hb5 Fd7 16.Hxa7 Fa4 17.Bb2 He8 18.Hb5 Ff6

19.d4 Fxb5

Számításba jött a 19...cxd4 20.Hxd4 Fd7 (20...Fxd4 21.exd4 Bxd4 22.c5) 21.Fd2 Hd6 22.Bc1 e5 folytatás, de világos előnyéhez kétség sem férhet.; A francia nagymester a várakozó 19...g6-ra a minőségáldozatot tervezte 20.dxc5 Fxb2 21.Fxb2 Bbc8 22.Fa3 Bd7 23.Fb4-gyel? Nagymesterünknek ez adta volna a legjobb esélyt.

20.Bxb5 cxd4 21.c5 d3 22.Bd1 Ba8 23.a3 Ba4 24.Bxb7 Bc4

25.c6 e5 26.Bb4 Bc5 27.Fb2 d2 28.Kf1 Fe7 29.Ke2 f5

30.g4 fxg4 31.Bxd2 Bxd2+ 32.Kxd2 h5 33.Fc3 Fd6

34.Bb7 e4 35.Fxe4 Fxh2 36.Fg6 Hf6 37.Ba7 Bd5+ 38.Ke2 Bd8 39.Fxf6 gxf6 40.Ff5 Bb8 41.c7 Bb2+ 42.Kf1 és sötét feladta

 

Dubov,D (2614) – Hoang Thanh Trang (2511)
Holland védelem [A88]

1.d4 f5 2.Hf3 Hf6 3.g3 g6 4.Fg2 Fg7 5.0-0 0-0 6.c4 d6 7.Hc3 c6 8.b3 Ha6 9.Fb2 Ve8 10.d5 Fd7 11.Bc1 h6 12.Be1 Vf7 13.Hd4 Bac8 14.e3 He4 15.Ve2 Hac5 16.dxc6 bxc6 17.Vc2 Hxc3 18.Fxc3 He4 19.Fb2 c5 20.He2 Fc6 21.Fxg7 Kxg7 22.f3 Hf6 23.Hc3 e6 24.Bcd1 Bcd8 25.Bd3 Bd7 26.Bed1 Bfd8 27.a3 d5 28.cxd5 exd5 29.b4 Ve7 30.bxc5 Vxc5 31.Vd2 Vxa3 32.He2 Va6 33.Hd4 Fb5 34.Bc3 Fc4 35.h3 Bb8 36.g4 fxg4 37.hxg4 Bdb7 38.e4

38...dxe4 39.fxe4 Bb1

Mi szólt a 39...Hxg4 40.Vf4 h5 41.Ff3 Bb1 ellen?

40.Bcc1 Va1 41.g5 hxg5 42.Vxg5 Bxc1 43.Vxc1 Vxc1 44.Bxc1 Fd3 45.e5 Hg4 46.Hc6 Bb1 47.Bxb1 Fxb1 48.Ff3 Ff5 49.Fxg4 Fxg4 50.Hxa7 Kf7 51.Hc6 Ke6 52.Kf2 g5 53.Hd8+ Kxe5 54.Hf7+ Kf4 55.Kg1 Fe6 56.Hxg5 Kxg5 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 (Fotók: John Saunders)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog