Help Sales ÁSZF

A francia Fressinet, az ukrán Kozubov és az angol Jones vezet az Eb-n

Címkék: Férfi Európa-bajnokság 2012

A Plovdivban zajló XIII. Európa-bajnokság ötödik fordulója után hármas holtversenyben vezet az angol Gawain Jones, a francia Laurent Fressinet és az ukrán Jurij Kozubov. Az élcsportban ismét sok döntetlen született, Berkes Ferenc az örmény Hrant Melkumjan elleni játszmája is pontosztozkodással végződött. Nagymesterünk a triót követő népes üldözőboly tagja. Értékes győzelmet aratott Prohászka Péter, remizett Bánusz Tamás, mindkettőjüknek 3,5 pontja van. Előnyösebb állást vesztett el Balogh Csaba és kikapott Erdős Viktor és Ruck Róbert is. A viadalról huszonhárman jutnak tovább a jövő évi Világkupára.

 

Mesterhármas után Berkes Ferenc az angol megnyitású partiban békés húrokat pengetett az örmény Hrant Melkumjannal szemben. A sorozatos cserék egyenlő esélyű bástyavégjátékhoz vezettek. Az izraeli Evgeny Postnyt túlzottan eredeti megnyitási változata elnyerte méltó büntetését. Prohászka Péter 12…e5 lépésével kezdeményezéshez jutott, a középen rekedt világos király gyorsan bajba jutott, nagymesterünk értékes győzelmet aratott.

Kellemetlen vereséget szenvedett Balogh Csaba. A szicíliai védelem Najdorf-változatában nehéz csatában előnyt szerzett, de az orosz Artur Gabrielian  időzavarában fölösleges ellenjátékot engedélyezett. Életben hagyta ellenfele e3 gyalogját, majd már az időkontroll után örökös sakkhoz vezető folytatás helyett fatális bástyalépést húzott, többé nem volt védelme.

Bánusz Tamás az idei német bajnokkal, Daniel Fridmannal remizett, Pap Gyula a moldáviai Viorel Iordacshecutól rabolt fél pontot. Papp Gábor a horvát Ivan Sariccsal osztozott meg a ponton. Meglepő, hogy Erdős Viktor és Ruck Róbert is világossal kapott ki jóval gyengébb Élő-pontszámú ellenféltől.

Mesternégyesét követően az angol Gawain Jones remivel folytatta, francia Laurent Fressinet és az ukrán Jurij Kozubov győzelemmel befogta őt. Az élcsoportban ismét sok remi született, míg a 3 pontosok összecsapásai során több volt az eldőlt parti. A rajtlistán első olasz Fabiano Caruna csak 3,5 pontos, a második azeri Sahriyar Mamedgyarov ötödször is csak döntetlent játszott, - 17 pontnál tart. A holland Anish Giri ismét vesztett, mindössze 2 pontja van, míg a 15 esztendős ukrán Ilija Nyizsnyiknek  3,5.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Gawain Jones (angol, 2635, 4) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 3,5)  döntetlen

Luka Lenic (szlovén, 2637, 3,5) – Arkadij Naiditsch (német, 2702, 3,5)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2693, 3,5) – Artyom Tyimofejev (orosz, 2650, 3,5)  1 - 0

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2689, 3,5) – Maxim Matlakov (orosz, 2632, 3,5)  döntetlen

Jurij Kozubov (ukrán, 2615, 3,5) – Viorel Bologan (moldáviai, 2687, 3,5)  1 - 0

Berkes Ferenc (magyar, 2682, 3,5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2628, 3,5)  döntetlen (Angol megnyitás, 40)

Baris Esen (török, 2555, 3,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2682, 3,5)  döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2679, 3,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2610, 3,5)  döntetlen

Julian Radulski (bolgár, 2552, 3,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2664, 3,5) döntetlen

Ivan Szokolov (holland, 2653, 3,5) – Shota Azaladze (grúz, 2419, 3,5)  döntetlen

Kaido Kulaots (észt, 2585, 3,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 3)  döntetlen

Bánusz Tamás (2583, 3) – Daniel Fridman (német, 2653, 3)  döntetlen (Katalán megnyitás, 40)

Balogh Csaba (2664, 2,5) – Artur Gabrielian (orosz, 2554, 2,5)  0 – 1 (Szicíliai védelem, 45)

Evgeny Postny (izraeli, 2662, 2,5) – Prohászka Péter (2553, 2,5) 0 – 1 (Szabálytalan megnyitás, 32)

Papp Gábor (2551, 2,5) – Ivan Saric (horvát, 2649, 2,5) döntetlen (Spanyol megnyitás, 56)

Viorel Iordachescu (moldáviai, 2644, 2,5) – Pap Gyula (2538, 2,5) döntetlen (Szicíliai védelem, 41)

Erdős Viktor (2631, 2,5) – Ilija Helmeniker (izraeli, 2523, 2,5)  0 - 1

Ruck Róbert (2579, 2) – Marian Jurcik (szlovén, 2467, 2)  0 - 1

Orkhan Abdulov (azeri, 2387, 2) – Rapport Richárd (2559, 2)  döntetlen

Fodor Tamás (2482, 1,5) – Alexandru Manea (román, 2381, 1,5)  döntetlen

Schneider Veronika (2312, 1,5) – Milhail Zaslavsky (izraeli, 2450, 1,5)  döntetlen

Antal Tibor Kende (2351, 1) – Alon Mindlin (izraeli, 2186, 1)  1 - 0

Petar Pantelejev (bolgár, 2347, 1) – Barta József (2148, 1)  döntetlen

Pein Milan (0) – Hriszto Szlalov (bolgár, 1812, 0)  1 - 0

 

Az élmezőny állása:

1-3. Laurent Fressinet (francia, Jurij Kozubov (ukrán) és Gawain Jones 4,5 pont

4-29. Shota Azaladze (grúz), Nyikita Vitjugov (orosz), Szergej Movszeszjan (örmény), Arkadij Naiditsch (német), Julian Radulski (bolgár), Hrant Melkumjan (örmény), Baris Esen (török), Dmitrij Andrejkin (orosz), Luka Lenic (szlovén), Anton Korobov (ukrán), Erneszto Inarkijev (orosz), Maxime Vachier-Lagrave (francia), Mihail Kobalija (orosz), Vlagyimir Malahov (orosz), Berkes Ferenc (magyar), Ivan Cseparinov (bolgár), Francisco Vallejo-Pons (spanyol),… 4

30-73. Ilija Nyizsnyik (ukrán), Davit Lomsadze (grúz), Etienne Bacrot (francia), Fabiano Caruana (olasz), Dmitrij Jakovenko (orosz), Ildar Hairullin (orosz), Alekszej Drejev (orosz), Alekszandr Rjazancev (orosz), Prohászka Péter (magyar),…Bánusz Tamás (magyar),… 3,5

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Gawain Jones (angol, 2635, 4,5) – Laurent Fressinet (franciam 2693, 4,5)

Baadur Dzsobava (grúz, 2706, 4) – Jurij KOzubov (ukrán, 2615, 4,5)

Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 4) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2656, 4)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2664, 4) – Vlagyimir Malahov (orosz, 2705, 4)

Markus Ragger (osztrák, 2654, 4) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2702, 4)

Arkadij Naiditsch (német, 2702, 4) – Ivan Szokolov (holland, 2653, 4)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2652, 4) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2695, 4)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2693, 4) – Luka Lenic (szlovén, 2637, 4)

Hrant Melkumjan (örmény, 2628, 4) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2689, 4)

Maxim Matlakov (orosz, 2632, 4) – Berkes Ferenc (magyar, 2682, 4)

Berkes,F (2682) - Melkumjan,H (2628)
Angol megnyitás [A38]

1.Hf3 Hf6 2.c4 c5 3.g3 Hc6 4.Fg2 d6 5.Hc3 g6 6.d3 Fg7 7.Fd2 0-0 8.0-0 Vd7 9.a3 b6 10.b4 Fb7 11.Bb1 Hd4 12.e3 Hxf3+ 13.Fxf3 Fxf3 14.Vxf3 Vh3 15.Bb3 Bfd8 16.He4 Hxe4 17.Vxe4 Vd7 18.Fc3 d5 19.cxd5 Vxd5 20.Vxd5 Bxd5 21.Fxg7 Kxg7

 

22.e4 Bd4 23.bxc5 bxc5 24.Bc1 Bad8 25.Bxc5 Bxd3 26.Bxd3 Bxd3 27.Ba5 Bd4 28.f3 Bd1+ 29.Kg2 Bd2+ 30.Kh3 Bf2 31.f4 Be2 32.e5 h5 33.Bxa7

 

33...g5! 34.fxg5 Bxe5 35.a4 Kg6 36.a5 Kxg5 37.a6 Be2 38.Bb7 Kf6 39.Bb5 Ba2 40.Bxh5 Kg6 41.Be5 és döntetlen

Postny,E (2662) - Prohászka,P (2553)
Szabálytalan megnyitás [A48]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 g6 5.Hbd2 Fg7 6.b4 0-0 7.Fb2 He4 8.Hxe4 dxe4 9.Hd2 f5 10.g4 a5 11.gxf5 Fxf5 12.Fg2

 

12...e5! 13.d5 Vg5 14.Bg1 Ha6 15.h4 Vxh4 16.Bh1 Vg5 17.Fxe4 Fxe4 18.Hxe4 Vg2 19.Bh4 h5

Még egyszerűbb volt a 19...Hxb4 20.Ke2 cxd5 21.cxd5 Bac8 22.Bc1 Bxc1 23.Fxc1 Vf3+ 24.Ke1 Vxd1+ 25.Kxd1 Hxd5 26.Bh1 b5 folytatás.

20.Ke2 Vf3+ 21.Ke1 Vf7 22.Bh2 Hxb4 23.a3 cxd5 24.Hg5? Vf5 25.axb4 Vxg5 26.Vxd5+ Kh7 27.Bg2 Vh4 28.Bg3 Vf6 29.Vg2 axb4 30.Bxa8 Bxa8 31.f4 Vf5 32.e4 Vxf4 és világos feladta

Balogh,Cs (2664) - Gabrielian,A (2554)
Szicíliai védelem [B96]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 e6 7.f4 Vc7 8.Ve2 b5 9.a3 Hbd7 10.0-0-0 Fb7 11.g4 Fe7 12.f5 e5 13.Fxf6 Hxf6 14.Hb3 h6 15.h4 Hd7 16.Bh3 Bc8 17.Hd5 Fxd5 18.exd5 Hb6 19.Vf2 Ha4 20.Kb1 Bb8 21.Ve1 Vb6 22.Ha5 b4 23.Hc4 Vc5 24.axb4 Bxb4 25.Bb3 Bxb3 26.cxb3 Hb6 27.b4 Vc7 28.Ha5 0-0 29.Fxa6 Ff6 30.Fb5 Bc8 31.Fc6 Ve7 32.Ve3 Ha8 33.b5 Bb8 34.Hc4 Fxh4

 

35.b6

Csaba növelhette volna előnyét a 35.Va3 e4 36.Fxa8 Ff2 37.Fc6 e3 38.Hxe3 Vxe3 39.Vxe3 Fxe3 40.Kc2 Ff2 41.Bf1 Fd4 42.Bf4 Ff6 43.Bb4 változatban.

35...Fg5 36.Vg1 e4 37.b7 e3 38.Vg2 Hc7 39.Be1 Ha6  

 

 

40.Vc2?

Az időkontroll előtti utolsó lépés pontatlan. 40.Hxe3 Hc5 41.Hc2 Vc7 42.Vg1 Ff6 43.Ve3 volt a helyes folytatás.

40...Hb4 Még pontosabb volt a 40...Hc5 41.Ha5 Vd8 változatot választani.

41.f6 Vxf6 42.Vf5 Vd4?!

 

43.Bc1??

Fatális hiba. 43.Vc8+ Fd8 (43...Kh7 44.Vf5+ g6 45.Vxf7+ Kh8 46.Vc7 Vd3+ 47.Ka1 Hc2+ 48.Ka2 Vxc4+ 49.Kb1 Ha3+ remi) 44.Vxb8 Vd3+ 45.Ka1 e2 46.Vxd8+ Kh7 47.He3 Va6+ 48.Kb1 Va2+ 49.Kc1 Va1+ 50.Kd2 Vxb2+ 51.Hc2 Vxc2+ 52.Ke3 Vd3+ 53.Kf2 Vd4+ 54.Kxe2 Ve4+ 55.Kf1 Vf3+ 56.Kg1 Vg3+ örökös sakk lett volna.

43...e2 44.Vc8+ Fd8

Az orosz sakkozó már válogathatott a nyerések között. 44...Kh7 45.Vf5+ g6 46.Vxf7+ Kh8 47.Vc7 Ve4+ 48.Ka1 e1V 49.Vxb8+ Kh7 még könnyebben nyert.

45.b3

 

45...Vd1! és világos feladta

Bánusz,T (2583) - Fridman,D (2653)
Katalán megnyitás [E04]

1.c4 e6 2.Hf3 d5 3.d4 Hf6 4.g3 dxc4 5.Fg2 c5 6.0-0 Hc6 7.dxc5 Vxd1 8.Bxd1 Fxc5 9.Hbd2 c3 10.bxc3 0-0 11.Hb3 Fe7 12.Hfd4 Fd7 13.Hxc6 Fxc6 14.Fxc6 bxc6 15.c4 Bfb8 16.Fd2 Fb4 17.Ff4 Bd8 18.Fc7 Bxd1+ 19.Bxd1 Bc8 20.Fe5 a5 21.a4 He4 22.Bd7 f6 23.Fc7 Hc3 24.Fxa5 Fxa5 25.Hxa5 Hxe2+ 26.Kg2 Hc3 27.Bd6 Hxa4 28.Hxc6 Kf7 29.Bd7+ Ke8 30.Be7+ Kf8 31.Bxe6 Hb2 32.Hd4 Hxc4 33.Ba6 Be8 34.Hf5 He5 35.Ba7 g6 36.He3 Be7 37.Ba6 f5 38.Hd5 Bd7 39.Hf6 Be7 40.Hd5 Bd7 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog