Help Sales ÁSZF

A férfiak viadalán az utolsó forduló dönt, a nőknél Pogonyinának egy pont az előnye

Címkék: Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler

A Moszkvában zajló 65. szuperbajnokság nyolcadik fordulójában öt döntetlen született, így a befejező játéknap előtt változatlanul hatos holtverseny az élen. Dmitrij Andrejkin és Szergej Karjakin gyorsan megosztozott a ponton. Az idei és a tavalyi Európa-bajnok, Dmitrij Jakovenko és Vlagyimir Potkin játszmája kissé hullámzott. Alekszandr Griscsuk nem bírt a sereghajtó Szanan Szjugirovval, a 16 éves Daniil Dubov kiremizte Jevgenyij Alekszejevet. „Megkegyelmezett” Nyikita Vityjugov a címvédő Peter Szvidlernek, örökös sakkot tartott fonalas nyerés helyett. A nők viadalán az utolsó forduló előtt Natalija Pogonyina három üldözője előtt egypontos előnnyel vezet.

Az utolsó forduló dönt az isztambuli sakkolimpia előtti főpróbának is tekinthető orosz bajnokságon. Az eddigi nyolc játéknapon a három olimpikon, Szergej Karjakin, Alekszandr Griscsuk és Dmitrij Jakovenko korántsem játszik jó formában, hiányzik játékukból az átütő erő.

Dmitrij Andrejkin a spanyol megnyitás csereváltozatát választotta Szergej Karjakinnal szemben, 22 lépésben remiztek. A többi partiban próbálkoztak a nagymesterek, de csak döntetlenek születtek. Alekszandr Griscsuk a királyindiai védelmű partiban kis előnyét a vezércserével kiengedte a sereghajtó Szanan Szjugirov ellen.

Jevgenyij Alekszejev szemre tetszetősebb állásban nem tudta túljátszani a 16 éves Daniil Dubovot. Kicsit hullámzott az idei és a tavalyi Európa-bajnok, Dmitrij Jakovenko és Vlagyimir Potkin játszmája.

A címvédő Peter Szvidler nagy mázlival menekült meg a vereségtől. Királyát középen hagyta, Nyikita Vityjugov támadása nagy erővel bontakozott ki. Vityjugov számos esélyt hagyott ki, majd Szvidler is hibázott. Kölcsönös időzavarban Vityjugov nem látta a fonalas nyerést, helyette örökös sakkot tartott.

 

A 8. forduló eredményei:

Peter Szvidler (orosz, 2749) – Nyikita Vityjugov (2705) döntetlen (Francia védelem, 30)

Dmitrij Jakovenko (2722) – Vlagyimir Potkin (2651) döntetlen (Bogoindiai védelem, 43)

Jevgenyij Alekszejev (2673) – Daniil Dubov (2594) döntetlen (Szicíliai védelem, 41)

Dmitrij Andrejkin (2715) – Szergej Karjakin (2785) döntetlen (Spanyol megnyitás, 22)

Szanan Szjugirov (2635) – Alekszandr Griscsuk (2763) döntetlen (Királyindiai védelem, 40)

 

A verseny állása:

1-6.Szergej Karjakin, Alekszandr Griscsuk, Dmitrij Jakovenko, Dmitrij Andrejkin, Jevgenyij Alekszejev és Vlagyimir Potkin 4,5 pont

7. Peter Szvidler 4

8-9. Nyikita Vityjugov és Daniil Dubov 3,5

10. Szanan Szjugirov 2

 

Az utolsó forduló párosítása:

Alekszandr Griscsuk – Peter Szvidler

Szergej Karjakin – Szanan Szjugirov

Daniiil Dubov – Dmitrij Andrejkin

Vlagyimir Potkin – Jevgenyij Alekszejev

Nyikita Vityjugov – Dmitrij Jakovenko

 

A 62. női bajnokság befejező fordulója előtt Natalija Pogonyina egypontos előnnyel vezet. A nyolcadik játéknapon kisebb nehézség árán remizett Nagyezsda Koszincevával. A forduló rangadóját olimpiai bajnokok játszották, az idei Európa-bajnok Valenytina Gunyina és a kétszeres kontinensbajnok Tatjana Koszinceva összecsapását a címvédő, betegséggel bajlódó Gunyina nyerte meg. Valentyina huszárjai remekül használták ki a sötét királyállás gyengeségeit. Gunyina elhibázott bástyalépésére Koszinceva megmenthette volna  a játszmát, a lehetőséget időzavarban elmulasztotta és vesztett. Alisza Galljamova feledtette tegnapi vereségét.

 

A 8. forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (2507) – Tatjana Koszinceva (2530)  1 - 0

Darja Csarocskina (2353) – Jekatyerina Ubijennih (2367)  1 - 0

Jevgenyija Ovod (2353) – Bajra Kovanova (2408)  0 - 1

Natalija Pogonyina (2448) – Nagyezsda Koszinceva (2524)  döntetlen

Alisza Galljamova (2465) – Olga Girja (2433) 1- 0

 

A verseny állása:

1.Natalija Pogonyina 6

2-4. Valentyina Gunyina, Alisza Galljamova ésTatjana Koszinceva 5

5-6. Olga Girja és Nagyezsda Koszinceva 4,5

7-8. Bajra Kovanova és Darja Csarocskina 3,5

9.Jekatyerina Ubijennih 2

10. Jevgenyija Ovod 1

 

Az utolsó forduló párosítása:

Olga Girja – Valentyina Gunyina

Nagyezsda Koszinceva – Alisza Galljamova

Bajra Kovanova – Natalija Pogonyina

Jekatyerina Ubijennih – Jevgenyija Ovod

Tatjana Koszinceva – Darja Csarocskina

 

Andrejkin,D (2715) - Karjakin,S (2785)
Spanyol megnyitás [C68]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fxc6 dxc6 5.0-0 Vf6 6.d4 exd4 7.Fg5 Vd6 8.Vxd4 Vxd4 9.Hxd4 Fd7 10.Hc3 f6 11.Fe3 0-0-0 12.Bad1 Be8 13.Bd2 He7 14.Bfd1 Hg6 15.Hde2 He5 16.h3 Fb4 17.b3 Fe6 18.Ba1 Fa3 19.Bf1 Fb4 20.Ba1 Fa3 21.Bf1 Fb4 22.Ba1 és döntetlen

 

Szvidler,P (2749) - Vityjugov,N (2705)
Francia védelem [C02]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.c3 Vb6 5.Hf3 Hc6 6.a3 Hge7 7.dxc5 Vc7 8.Fb5 Fd7 9.Ve2 f6?! 10.exf6 gxf6 11.Hbd2

Jobb volt a 11.c4 0-0-0 12.Hc3 folytatás.

11...0-0-0 12.c4 Bg8 13.g3 e5 14.cxd5 Hxd5 15.Hb3

Peter Szvidler a tűzzel játszott, királya középen rekedt.

15...Fg4 16.Vc2?! Hf4! 17.Hbd2

 

17...Bxd2! 18.Hxd2 Hd4 19.Va4 Fxc5

Nyikita Vityjugov döntő előnybe került volna a 19...Hg2+ 20.Kf1 Fh3 21.Vxa7 (21.c6 He3+ 22.Ke1 Hec2+ 23.Kd1 Hxa1) 21…Hxb5 22.Va8+ Kd7 23.Va4 Hf4+ 24.Ke1 Vc6 25.Ve4 Hg2+ 26.Kf1 Hd4 változatban.

20.gxf4 exf4 21.He4 Hf3+ 22.Kf1 Fh3+ 23.Ke2 Hd4+ 24.Ke1 Fg2?

Kölcsönös időzavarban sötét kiengedte előnyét. 24...Ve7 25.Fd3 Ff5 26.Vc4 Fxe4 27.Vxg8+ Kd7 28.Fxe4 Vxe4+ 29.Kf1 Vxh1+ 30.Vg1 Ve4 31.Vg4+ f5 32.Vg7+ Kc6 volt a helyes folytatás.

25.Vc4?

A címvédő is hibázott. 25.Hxc5 Vxc5 26.Fxf4 Hf3+ 27.Ke2 Hd4+ 28.Ke1 Hf3+ 29.Kd1 Fxh1 30.Fe3 Bg1+ 31.Ff1 Bxf1+ 32.Ke2 Vxe3+ 33.Kxe3 Bxa1 34.Ve8+ Kc7 változatban remizhetett volna.

25...Bd8! 26.Hxc5?

Vesztőlépés, de a büntetés elmaradt.

 

 

26...Hf3+

Vityjugov örökös sakkot tartott, holott fonalasan nyerhetett volna. 26...Va5+ 27.b4 (27.Kd1 Ff3+) 27...Vxb5 28.Vd3 (28.Vxb5 Hc2+ 29.Ke2 f3 matt!) 28...Hf3+ 29.Ke2 Bxd3 30.Hxd3 Hd4+ 31.Kd2 Vc4 változatban.

27.Ke2 Hd4+ 28.Ke1 Hf3+ 29.Ke2 Hd4+ 30.Ke1 és döntetlen

 

Szjugirov,S (2635) - Griscsuk,A (2763)                               
Királyindiai védelem [E92]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Fe2 0-0 6.Hf3 e5 7.Fe3 exd4 8.Hxd4 Be8 9.f3 c6 10.Ff2 d5 11.exd5 cxd5 12.c5 Hbd7

Az előző fordulóban Peter Szvidler a 12...Hc6 13.0-0 Ff8 14.Kh1 Fd7 15.a3 Hh5 16.Vd2 Hxd4 17.Fxd4 Vh4 18.Ff2 Vf4 19.Bfd1 Fc6 folytatást választotta Szanan Szjugirov ellen.

13.c6 He5 14.cxb7 Fxb7 15.0-0 Hc4 16.Fxc4 dxc4 17.Hdb5 Hd5 18.Hxd5 Fxd5

A villámvilágbajnok kedvezőbb állással jött ki a nyitásból.

19.Fd4 Fh6 20.Be1 Vg5 21.Bxe8+ Bxe8 22.Hxa7 Fa8 23.Ff2 Fg7 24.Vc1 h6

A vezércsere engedélyezésével Griscsuk előnye elfogyott.

25.Vxg5 hxg5 26.Bc1 Fd5 27.b3 cxb3 28.axb3 Fxb3 29.Bc8 Bxc8 30.Hxc8 Fe6 31.He7+ Kf8 32.Hc6 g4 33.f4 Ke8 34.Fd4 Fd7 35.Fxg7 Fxc6 36.Fc3 Fa8 37.Fg7 Fc6 38.Fc3 Fa8 39.Fg7 Fc6 40.Fc3 Fa8 és döntetlen

 

Jakovenko,D (2722) - Potkin,V (2651)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Fd2 a5 5.Hc3 b6 6.e3 Fb7 7.Fd3 d5 8.0-0 0-0 9.a3 Fe7 10.cxd5 exd5 11.He5 c5 12.Fb5 Vc7 13.f4 Hc6 14.Bc1 Ha7 15.Fe2 Hc8 16.Fe1 Hd6 17.Fh4 Hde4 18.Fxf6 Hxf6 19.Fd3 Fa6 20.Fxa6 Bxa6 21.Vb3

Számításba jött a 21.g4 Vb7 22.g5 He4 23.dxc5 Fxc5 24.Hxd5 folytatás is.

21...Vb7 22.Vb5 Bc8 23.Ha4

Dmitrij Jakovenko a rossz tervvel kis hátrányba került.

23...c4 24.Bc2 He4 25.Hc3 Hxc3 26.bxc3 f6 27.Hf3 Fxa3 28.Ba1 Ff8 29.Bb2 Bb8 30.e4 dxe4 31.Hd2 a4 32.Vxc4+ Kh8 33.Bxa4 Bxa4 34.Vxa4 b5 35.Vc2 f5 36.Hf1 Vc7 37.Vd2 g6 38.Hg3 Vc4 39.He2 Fa3 40.Bb1 Fd6 41.Ba1 b4 42.cxb4 Fxb4 43.Va2 Vxa2 és döntetlen

 

Alekszejev,E (2673) - Dubov,D (2594)
Szicíliai védelem [B61]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fg5 Fd7 7.Vd2 h6 8.Fxf6 gxf6 9.f4 Hxd4 10.Vxd4 Va5 11.0-0-0 Bc8 12.f5 Vc5 13.Vd3 h5 14.Kb1 Fh6 15.g3 h4 16.Hd5 Fg5 17.Fe2 Kf8 18.c3 Fa4 19.Bdf1 a6 20.Vf3 Fc6 21.Bd1 Fxd5 22.exd5 hxg3 23.hxg3 Kg7 24.Ve4

A cserék sötétnek kedveztek, egyre közelebb került a kiegyenlítéshez.

24...Bxh1 25.Bxh1 Vf2 26.g4 Bc7 27.Vf3 Vxf3 28.Fxf3 Ff4 29.Kc2 Fe5 30.a3 Bc8 31.Fe2 Ff4 32.b4 Ba8 33.Kb3 a5 34.a4 Fe3 35.Fb5 Fb6 36.Be1 Kf8 37.Be4 Bc8 38.Bc4 Bd8 39.Be4 Bc8 40.Be1 Bc7 41.Be4 és döntetlen

 

Gunyina,V (2507) - Koszinceva,T (2530)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.b3 Fb7 6.Fg2 Fb4+ 7.Fd2 c5 8.Fxb4 cxb4 9.0-0 0-0 10.Vd3 d6 11.Hbd2 Vc7 12.e4 e5 13.Bfe1 Be8 14.Hf1 Hbd7 15.Hh4 a5 16.He3 Bad8 17.Hef5 g6 18.Hh6+ Kg7 19.Vd2 exd4

 

20.H4f5+ Kf8

A tisztáldozat elfogadására, 20...gxf5-re 21.Vg5+ Kf8 22.Hxf5 Be6 23.Vh6+ Ke8 24.Hxd4 Ke7 25.Hxe6 Kxe6 26.g4 Ke7 27.g5 Hg4 28.Vxh7 következett volna.

21.Hxd4 Hc5 22.Hhf5 Hg8?

 

23.Hb5 Vb8 24.Hfxd6 Hxe4 25.Fxe4 Bxe4 26.Bxe4 Fxe4 27.Vf4 f5

 

28.c5 bxc5 29.Ve5 Bd7?! 30.Vxc5 He7 31.Ve5 Fc6?

Gyorsan veszít, de 31...Hg8 32.Bc1 Be7 (32...Ff3 33.Hd4 Bxd6 34.He6+ Ke7 35.Hg5+ Kd7 36.Hxf3 Hf6 37.Vxa5) 33.Vc5 Fb7 34.Vb6 is jelentős világos fölényhez vezetett volna.

 

 

32.Vf6+ Kg8 33.Be1?

A kivitelezésbe komoly hiba csúszott. 33.Vf7+ Kh8 34.Be1 Vg8 35.Bxe7 Vxf7 36.Hxf7+ Kg8 37.Bxd7 Fxd7 38.Hfd6 tisztelőnnyel zárta volna az akciót.

33...Fxb5?

Nagyezsda Koszinceva időzavarban  nem élt az ajándékba kapott lehetőséggel. 33...Hd5 34.Ve6+ Kf8 35.Ve5 Kg8 36.Bd1 Hc3 37.Hxc3 bxc3 38.Ve6+ Kf8 folytatással nem vesztette volna el a játszmát.

34.Vf7+ Kh8 35.Bxe7 Bxe7 36.Vxe7 Kg8 37.Ve6+ Kg7 38.Ve5+ Kg8 39.Vd5+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog