Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A férfi világbajnokságon négyes holtverseny az élen, a női viadalon Gunyina mesternégyessel vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Almatiban izgalmas csatákkal kezdődött meg a férfi és női rapid világbajnokság. Az Open kategóriában az első játéknap, öt forduló után négyes holtverseny az élen, a norvég világelső Magnus Carlsen, az orosz Vlagyimir Fedoszejev, az indiai Arjun Erigaisi és a holland Jorden Van Foreest gyűjtött 4,5 pontot. Tízfős a közvetlen üldöző boly, a román színekben játszó Rapport Richárd 3,5 pontjával huszonkettedik. Kedden négy fordulóval folytatódik a pontvadászat. A női világbajnokságon az orosz Valentyina Gunyina mesternégyessel vezet.

 

A rajtlistát vezető, a tavalyi varsói világbajnokság bronzérmes norvég világelső Magnus Carlsen az első játéknap után négyes holtversenyben áll az élen. Carlsen az első körben fölényes állását elrontotta, az örmény Samvel Ter-Sahakyan súlyos időzavarban vesztőt húzott. A Hivatalos FIDE versenyen először román színekben játszó Rapport Richárd is győzelemmel rajtolt. Hikaru Nakamura reménytelennek tűnő állásból remizett. Döntetlennel kezdett Maxime Vachier-Lagrave és Alekszandr Griscsuk. Hozta a kötelező győzelmet Jan-Krzysztof Duda, Jan Nepomnjacsij, Fabiano Caruana. és Yu Yangyi.

Az első forduló érdekesebb eredményei:

T.

R.

 

Név

FED

Élő

Res.

Név

FED

Élő

 

R.

1

90

GM

Samvel Ter-Sahakyan

ARM

2531

0 - 1

GM

Magnus Carlsen

NOR

2834

1

2

2

GM

Rapport Richárd

ROU

2802

1 - 0

GM

Jahongir Vahidov

UZB

2530

91

3

92

GM

Amin Tabatabaei

IRI

2526

½ - ½

GM

Hikaru Nakamura

USA

2795

3

4

4

GM

Jan-Krzysztof Duda

POL

2791

1 - 0

GM

Pouya Idani

IRI

2523

93

5

94

GM

Vladiszlav Kovalev

FID

2523

½ - ½

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2777

5

6

6

GM

Jan Nepomnjacsij

FID

2766

1 - 0

GM

Levan Pantszulaja

GEO

2522

95

7

96

GM

Mustafa Yilmaz

TUR

2521

½ - ½

GM

Alekszandr Griscsuk

FID

2759

7

8

8

GM

Fabiano Caruana

USA

2747

1 - 0

GM

Danyil Lincsevszki

FID

2520

97

9

98

GM

Nyikita Petrov

FID

2519

½ - ½

GM

Sahrijar Mamedgyarov

AZE

2746

9

10

10

GM

Yu Yangyi

CHN

2743

1 - 0

GM

Srinath Narayan

IND

2518

99

A második fordulóban nehéz perceket élt át Rapport Richárd és Jan Nepomnjacsij, ellenfeleik hathatós segítségével harcolták ki a döntetlent. A legjobbak közül Magnus Carlsen, Jan-Krzysztof Duda, Yu Yangyi, Vlagyimir Fedoszejev és Vladiszlav Fedoszejev második győzelmét aratta.

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2834) – Eric Hansen (kanadai, 2579) 1 – 0

Szanan Szjugirov (FID, 2584) – Rapport Richárd (román, 2802) döntetlen

Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 2578) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791) 0 – 1

Chittharamhara Aravindih (indiai, 2576) – Jan Nepomnjacsij (FID, 2766) döntetlen

Harik M. Martiroszjan (örmény, 2575) – Fabiano Caruana (amerikai, 2747) döntetlen

Bharathakoti Harsha (indiai, 2574) – Yu Yangyi (kínai, 2643) 0 – 1

Vlagyimir Fedoszejev (FID, 2741) – Nodirbek Jakkobojev (üzbég, 2573) 1 – 0

Sebastian Maze (francia, 2574) – Vladiszlav Artyemijev (FID, 2727) 0 – 1

 

A harmadik forduló után kilencen dicsekedhettek mesterhármassal. Magnus Carlsennek hátrányos pozícióból kellett megküzdenie a győzelemért, riválisai is nagy csatákban tudtak nyerni, a játszmák többsége az időzavarokban dőlt el.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Jevgenyij Tomasevszkij (FID, 2628) – Magnus Varlsen (norvég, 2834) 0 – 1

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791) – Matthias Bluebaum (német, 2671) 1 – 0

Yu Yangyi (kínai, 2743) – Alekszandr Simanov (FID, 2616) döntetlen

Jules Moussard (francia, 2625) – Vlagyimir Fedoszejev (FID, 2741) 0 – 1

Vladiszlav Artyemijev (FID, 2727) – Vincent Keymer (német, 2590) 1 – 0

Alexander Donchenko (német, 2597) – Anish Giri (holland, 2708) 0 – 1

Jahovir Szindarov (üzbég, 2596) – Jorden Van Foreest (holland, 2693) 0 – 1

Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2676) – Anton Demcsenko (FID, 2565) 1 – 0

Rappport Richárd (román, 2802) – Chithambaram Aravindh (indiai, 2576) 1 – 0

Jan Nepomnjacsij (FID, 2766) – Szanan Szjugirov (FID, 2584) 1 – 0

Fabiano Caruana (amerikai, 2747) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2570) 1 - 0

 

 

A világbajnokság negyedik körében az érdeklődés középpontjában Magnus Carlsen és a címvédő, a 18 éves Nodirbek Abduszattorov összecsapása állt. Varsóban az üzbég nagymester legyőzte az esélyeit túlértékelő ötszörös világbajnokot. A Larsen megnyitásban Carlsen 35 lépéses könnyű győzelemmel vágott vissza az őt ért sérelemért.

Rangadót nyert Jorden Van Foreest, tartotta a lépést Carlsennel. A 19 esztendős Arjun Erigaisi is mesternégyest ért el, vereséget mért Rapport Richárdra

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2834, 3) – Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2676, 3) 1 – 0

Anish Giri (holland, 2708, 3) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791, 3) döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (FID, 2741, 3) – Sarin Nihal (indiai, 2628, 3) döntetlen

Jorden Van Foreest (holland, 2693, 3) – Vladiszlav Artyemojev (FID, 2727, 3) 1 – 0

Arjun Erigaisi (indiai, 2628, 3) – Rapport Richárd (román, 2802) 1 – 0

Salem A Saleh (Emírségekbeli, 2644, 2,5) – Jan Nepomnjacsij (FID, 2676, 2,5) 0 – 1

Rasmus Svane (német, 2641), 2,5) – Fabiano Caruana (amerikai, 2747, 2,5) döntetlen

Timir Garayev (amerikai, 2617, 2,5) – Yu Xangyi (kínai, 2743, 2,5) döntetlen

Arjun Erigaisi és Magnus Carlsen a Meltwater Chaions Chess Tour 2022 sorozatban az Aimchess Rapid online viadalon a negyeddöntőben nézett farkasszemet és nyert a norvég világelső 2,5-0,5-re. A Generation Cup torán a döntőben mérkőztek meg, ismét Carlsen győzött, 2,5-0,5-re, majd 2-0-ra. A sorozat döntőjében is Magnus Varlsrn volt eredményes, az indiai sakkozó erejéből egy döntetlenre futotta. A vereségekből Arjun Erigaisi sokat tanulhatott, az újabb összecsapásukban a világelsőnek kellett a remiért küzdenie.

Jorden Van Foreest visszaverte Jan-Krzysztof Duda kísérleteit. Az éllovas trióhoz csatlakozott Vlagyimir Fedoszejev.

Könnyű győzelmet aratott Rapport Richárd, 3,5 pontjával a népes harmadik pontcsoportban.

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Arjun Erigaisi (indiai, 2628, 4) – Magnus Carlsen (norvég, 2834, 4) döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791, 3,5) – Jorden Van Foreest (holland, 2693, 4) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (FID, 2676, 3,5) – Anish Giri (holland, 2718, 3,5) döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2743, 3,5) – Sarin Nihal (indiai, 2628, 3,5) döntetlen

Arystabek Urazajev (kazah, 2535, 3,5) – Vlagyimir Fedoszejev (FID, 2741, 3,5) 0 – 1

Alexander Demchenko (német, 2597, 3) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2795, 3) döntetlen

Alekszandr Predke (FID, 2584, 3) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2777, 3) döntetlen

Fabiano Catuana (amerikai, 2747, 3) – Alekszandr Simanov (FID, 2616, 3) döntetlen

Eric Hansen (kanadai, 2579, 3) – Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2746, 3) 0 – 1

Vladiszlav Artyemijev (FID, 2727, 3) – Rauf Mamedov (azerbajdusáni, 2578, 3) döntetlen

Danyil Dubov (FID, 2712, 3) – Vincent Keymer (német, 2590, 3) döntetlen

Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2676, 3) – Vahap Sanal (török, 2547, 3) 1 – 0

Rapport Richárd (román, 2802, 2,5) – Pavel Ponkratov (FID, 2569, 2,5) 1 - 0

A rapid világbajnokság élcsoportja:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

1

Magnus Carlsen

NOR

2834

4,5

15

18

2608

0

2

11

Vlagyimir Fedoszejev

FID

2741

4,5

14

16

2575

0

3

37

Arjun Erigaisi

IND

2628

4,5

14

15,5

2631

0

4

17

Jorden Van Foreest

NED

2693

4,5

13

15

2632

0

5

15

Anish Giri

NED

2708

4

15

18

2644

0

6

4

Jan-Krzysztof Duda

POL

2791

4

15

18

2624

0

7

38

Sarin Nihal

IND

2628

4

15

17,5

2599

0

8

20

Nodirbek Abduszattorov

2676

4

13

15

2595

0

9

10

Yu Yangyi

CHN

2743

4

13

14,5

2591

0

10

81

Giga Quaparadze

GEO

2538

4

13

14,5

2542

0

11

6

Jan Nepomnjacsij

FID

2766

4

12

14

2607

0

12

36

Alekszej Szarana

FID

2629

4

12

13,5

2489

0

13

85

Volodar Murzin

FID

2534

4

12

13

2524

0

14

9

Sahrijar Mamedgyarov

AZE

2746

4

11,5

13,5

2555

0

15

12

Vladiszlav Artyemijev

FID

2727

3,5

14,5

17

2590

0

16

65

Nodirbek Yakubbojev

UZB

2573

3,5

13,5

15,5

2590

0

17

8

Fabiano Caruana

USA

2747

3,5

13

15,5

2584

0

18

14

Danyil Dubov

FID

2712

3,5

13

15,5

2564

0

19

62

Haik M. Martiroszjan

ARM

2575

3,5

13

14

2590

0

20

90

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2531

3,5

13

13

2544

0

21

119

Denisz Lazavik

FID

2453

3,5

12,5

15

2618

0

22

2

Rapport Richárd

ROU

2802

3,5

12,5

15

2577

0

 

A 98 résztvevős női világbajnokság első játéknapja, mégy forduló után az orosz Valentyina Gunyina mesternégyessel. A viadal első körének nagy meflepetése volt az egyik nagy esélyes, a rajtlista második Katyerina Lahno veresége. A cínvéső Alekszandra Kosztenjuk sem örült a váratlan döntetlennek.

Az első forduló érdekesebb eredményei:

T.

R.

 

Név

FED

Élő

Res.

Név

FED

Élő

 

R.

1

50

WGM

Bajra Kovanova

FID

2241

½ - ½

GM

Alekszandra Kosztenjuk

FID

2537

1

2

2

GM

katyerina Lahno

FID

2531

0 - 1

IM

Olga Badelka

FID

2238

51

3

52

WGM

Jovana Eric

SRB

2199

0 - 1

GM

Tan Zhongyi

CHN

2502

3

4

4

GM

Alekszandra Gorjacskina

FID

2484

1 - 0

IM

Szofio Gvwradze

GEO

2198

53

5

54

FM

Lara Schutze

GER

2198

0 - 1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2475

5

6

6

GM

Dronavalli Harika

IND

2475

1 - 0

WFM

Anna Lhotska

CZE

2196

55

7

56

WGM

Altan-Ulzhii Enkhtuulk

MGL

2195

0 - 1

GM

Humpy Koneru

IND

2468

7

8

8

GM

Zsanszaja Abdumalik

KAZ

2448

0 - 1

WIM

Turmunh Munkhzul

MGL

2192

57

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Tan Zhongyi (kínai, 2502) – Savotjh Shri B (indiai, 2311) 1 – 0

Lilit Mkrtchian (örmény, 2309) – Alekszandra Gorjacskina (FID, 2484) döntetlen

Nana Dzagnidze (grúz, 2475) – Normin-Erdene Davaademberer (mongol, 2304) 1 – 0

Anna Zatonskih (amerikai, 2268) – Dronavalli Harika (indiai, 2475) döntetlen

Humpy Koneru (indiai, 2468) – Marjam Mkrtchjan (örmény, 2274) 1 – 0

Darja Csarocskina (FID, 2259) – Sarasadat Khademalsharie (iráni, 2411) döntetlen

A harmadik forduló után hárman álltak az élen mestrhármassal.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Olga Girja (FID, 2328) – Tan Zhongyi (kínai, 2502) döntetlen

Dianyun Gong (szingapúri, 2315) – Nana Dzagnidze (grúz, 2475) döntetlen

Meruert Kamalidenova (kazah, 2259) – Humpy Koneru (indiai, 2468) döntetlen

Valentyina Gunyina (FID, 2369) – Ulvijjeva Fatalijeva (azerbajdzsáni, 2322) 1 – 0

Alina Bivol (FID, 2179) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2370) 0 – 1

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2343) – Leja Garitfullin (FID, 2316) döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2331) – Zeinep Szultanbek (kazah, 1834) 1 – 0

Inna Gaponenko (ukrán, 2340) – Alekszandra Kosztenjuk (FID, 2537) 0 – 1

A játéknap utolsó körében Valentyina Gunyina folytatta sikeres szereplését, holtversenyes társa, Nino Bacsiasvili ellen győzött. Öten követik félpontos hátránnyal a háromszoros olimpiai aranyérmes nagymesternőt.  

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Nino Bacsiasvili (grúz, 2370, 3) – Valentyina Gunyina (FID, 2389, 3) 0 – 1

Alekszandra Kosztenjuk (FID, 2537, 2,5) – Elina Danieljan )örmény, 2331, 3) döntetlen

Tan Zhongyi (kínai, 2502, 2,5) – Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2343, 2,5) 1 – 0

Nana Dzagnidze (grúz, 2475, 2,5) – Olga Girja (FID, 2328, 2,5) döntetlen

Humpy Koneru (indiai, 2468, 2,5) - Dianyun Gong (szingapúri, 2315, 2,5) 1 – 0

Leya Garifullina (FID, 2316, 2,5) – Sarasadat Khademalshari (iráni, 2411, 2,5) 1 - 0

Gunaj Mammadzada (azerbajdzsáni, 2383, 2,5) – Darja Csarocskina (FID, 2259, 2,5) 1 – 0

Anna Zatonskih (amerikai, 2268, 2,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2369, 2,5) döntetlen

Alekszandra Gorjacskina (FID, 2484, 2) - Meruert Kamalidenova (kazah, 2259, 2,5) 1 – 0

A női rapid világbajnokság élcsoportja:

H.

R.

 

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

14

GM

Valentyina Gunyina

FID

2389

4

8

9,5

0

0

2

3

GM

Tan Zhongyi

CHN

2502

3,5

8

9,5

0

0

3

33

IM

Leja Garifullina

FID

2316

3,5

7,5

9

0

0

4

7

GM

Humpy Koneru

IND

2468

3,5

7,5

8,5

0

0

5

26

GM

Elina Danieljan

ARM

2331

3,5

7

8

0

0

6

17

IM

Gunaj Mammadzada

AZE

2383

3,5

6,5

8

0

0

7

19

GM

Nino Bacsiasvili

GEO

2370

3

9,5

11,5

0

0

8

27

GM

Olga Girja

FID

2328

3

9,5

9,5

0

0

9

89

WIM

Zelinep Szultanbek

KAZ

1834

3

9

11

0

0

10

43

IM

Anna Zatonskih

USA

2268

3

8

8

0

0

11

5

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2475

3

7,5

9

0

0

12

40

WGM

Hanim Balajeva

AZE

2284

3

7

8

0

0

13

48

WGM

Atousa Pourkashiyan

USA

2256

3

7

7,5

0

0

14

4

GM

Alekszandra Gorjacskina

FID

2484

3

6,5

8,5

0

0

15

20

GM

Elisabeth Paehtz

GER

2369

3

6,5

8

0

0

16

1

GM

Alekszandra Kosztenjuk

FID

2537

3

6,5

7,5

0

0

Verőci Zsuzsa

Fotó: fidechess.com Lennart Ootes

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Carlsen az Armageddon játszmában legyőzte a címvédő Nakamurát, Vaishali 3 pontos nyeréssel vezet
2024. 05. 29.

A stavangeri viadal első fordulójában az Armageddon játszmák döntöttek
2024. 05. 28.

A Norway Chess 2024 viadalon Nakamura játszik címvédőként, Carlsen vezeti a rajtlistát 
2024. 05. 26.

A Tuxera Aquaprofit NSK tizenhatodik, sorozatban tizenötödik bajnoki címét ünnepli
2024. 05. 14.

Varsóban Magernus Carlsen győzött a GCT Superbet rapid és villámversenyen
2024. 05. 13.

Wei Yi újabb ötös nyerősorozatával két és fél ponttal előzi meg a világelső Magnus Carlsent
2024. 05. 12.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog