Help Sales ÁSZF

A fehérorosz Azarov félpontos előnnyel vezet, Berkes legyőzte Nyizsnyiket

Címkék: Férfi Európa-bajnokság 2012

A Plovdivban zajló XIII. Európa-bajnokság hetedik fordulójában Berkes Ferenc világossal játszva győzte le a 15 éves ukrán titánt, Ilija Nyizsnyiket. Nagymesterünk  a nyeréssel jelentősen javított helyezésén. Az élcsoportban egyetlen játszma dőlt el, sorozatos döntetlenek mellett a fehérorosz Szergej Azarov nyert a német Arkadij Naiditsch ellen, félpontos előnnyel vezet. Tizenketten üldözik Azarovot 5,5 ponttal, Berkesnek 5 pontja van. Balogh Csaba érvényesítette a papírformát, Fodor Tamás sötéttel győzte le a rajtlistán negyedik holland Anish Girit. A 11 fordulós viadalról huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

 

A kontinensviadalon a szabadnap után folytatódott a pontvadászat. Fokozott érdeklődéssel vártuk Berkes Ferenc összecsapását a játszmáig még veretlen, kettős nyerését követően négyet remiző 15 esztendős ukrán Ilija Nyizsnyik ellen. A királyindiai védelmű partiban az ifjú titán nem talált igazi játékot, nagymesterünk 19.He6 lépésével már vígan nézhetett a jövőbe. Fecó gyalogot is nyert, lépésről lépésre növelte előnyét és a 36. lépés után fogadhatta Nyizsnyik kapitulációját.

Bánusz Tamás újabb rangos ellenféltől rabolt fél pontot. A bolgár Kirill Georgijev kis előnyével szemben türelmes védekezéssel egyenlített ki. Elszenvedte első vereségét Prohászka Péter. A nyitást jól megoldotta, a 18. lépésben hibázott huszárlépésével, jobb húzással egyenlő esélyeket érhetett volna el a román LIviu-Dieter Nisipeanu ellen. Pap Gyula vesztét egy kimaradt huszárlépés okozta.

Balogh Csaba és Ruck Róbert ismét nyert, javítottak pozíciójukon. Szenzációs Fodor Tamás sikere a rajtlistán negyedik holland Anish Girivel szemben. Papp Gábor és Erdős Viktor remizett, míg Rapport Richárd másodszor kapott ki. Schneider Veronika értékes győzelmet aratott.

Az élcsoportban sorban születtek a döntetlenek, az éltáblán a fehérorosz Szergej Azarov meggyőző játékkal nyert a német Arkadij Naiditsch ellen. Félpontos előnnyel vezet, tizenkettes az üldözőboly, és harminckét sakkozónak van egy ponttal kevesebbje.

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Szergej Azarov (fehérorosz, 2667, 5) – Arkadij Naiditsch (német, 2702, 5)  1 - 0

Erneszto Inarkijev (orosz, 2695, 5) – Gawain Jones (angol, 2635, 5)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2693, 5) – Maxim Matlakov (orosz, 2632, 5)  döntetlen

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2656, 5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2682, 5)  döntetlen

Jurij Kuzubov (ukrán, 2615, 5) – Anton Korobov (ukrán, 2679, 5)  döntetlen

Mihail Kobalija (orosz, 2666, 4,5) – Fabiano Caruana (olasz, 2767, 4,5)  döntetlen

Ivan Cseparinov (bolgár, 2664, 4,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 4,5)  döntetlen

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2710, 4,5) – Markus Ragger (osztrák, 2654, 4,5)  döntetlen

Daniel Fridman (német, 2653, 4,5) – Etienne Bacrot (francia, 2706, 4,5)  döntetlen

Ivan Ivanisevic (szerb, 2645, 4,5) – Baadur Zsobava (grúz, 2706, 4,5)  döntetlen

Vlagyimir Malahov (orosz, 2705, 4,5) – Artyom Tyimofejev (orosz, 2650, 4,5)  1 - 0

Szergej Movszeszjan (örmény, 2702, 4,5) – Andrei Istratescu (román, 2633, 4,5)  0 - 1

Luka Lenic (szlovén, 2637, 4,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2700, 4,5)  döntetlen

Levan Pantszulaja (grúz, 2595, 4,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2693, 4,5) döntetlen

Berkes Ferenc (2682, 4) - Ilija Nyizsnyik (ukrán, 2585, 4)  1 – 0 (Királyindiai védelem,

Kiril Georgijev (bolgár, 2671, 4) – Bánusz Tamás (2583, 4)  döntetlen (Félszláv védelem, 54)

Liviu-Dieter Nisipeanu (román, 2643, 4) – Prohászka Péter (2553, 4)  1 – 0 (Spanyol megnyitás, 30)

Ildar Hairullin (orosz, 2626, 4) – Pap Gyula (2538, 4)  1 - 0

Balogh Csaba (2664, 3,5) – Borisz Csatalbasev (bolgár, 2570, 3,5)  1 - 0

Papp Gábor (2551, 3,5) – Dimitrios Mastrovasilis (görög, 2631, 3,5)  döntetlen

Bojan Vuckovic (szerb, 2628, 3,5) – Rapport Richárd (2559, 3,5)  1 - 0

Anish Giri (holland, 2717, 3) – Fodor Tamás (2482, 3)  0 - 1

Erdős Viktor (2631, 3) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2477, 3) döntetlen

Ruck Róbert (2579, 3) – Alessio Valsecchi (olasz, 2429, 3)  1 - 0

Antal Tibor Kende (2352, 2,5) – Andrea Stella (olasz, 2439, 2,5)  0 - 1

Schneider Veronika (2312, 2,5) – Alekszej Ivanov (orosz, 2428, 2,5) 1 - 0

Djakhangir Agaragimov  (azeri, 2342, 2) – Barta József (2148, 2)

Zaur Ojagverdiyev (azeri, 2050, 1) – Pein Milan (1)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1.Szergej Azarov (fehérorosz) 6 pont

2-13. Jurij Kuzubov (ukrán), Gawain Jones (angol), Laurent Fressinet (francia), Erneszto Inarkijev (orosz), Denisz Hiszmatullin (orosz), Vlagyimir Malahov (orosz), Maxime Vachier-Lagrave (francia), Viorel Bologan (moldáviai), Maxim Matlakov (orosz), Anton Korobov (ukrán), Vlagyimir Akopjan (örmény) és Andrei Istratescu (román) 5,5

14-45. Arkadij Naiditsch (német), Luka Lenic (szlovén), Etienne Bacrot (francia), Nyikita Vitjugov (orosz), Fabiano Caruana (olasz), Dmitrij Jakovenko (orosz), Artur Gabrielian (orosz), Ivan Cseparinov (bolgár), Mihail Kobalija (orosz), Dmitrij Andrejkin (orosz), Alekszej Drejev (orosz), Emil Szutovszkij (izraeli), Alekszandr Rjazancev (orosz), Ildar Hairullin (orosz), Francisco Vallejo Pons (spanyol), Berkes Ferenc (magyar),… 5

57. Bánusz Tamás 4,5

62. Balogh Csaba 4,5

 

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Vlagyimir Malahov (orosz, 2705, 5,5) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2667, 6)

Anton Korobov (ukrán, 2679, 5,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2695, 5,5)

Andrej Istratescu (román, 2633, 5,5) – Laurent Fressinet (francia, 2693, 5,5)

Maxim Matlakov (orosz, 2632, 5,5) – Viorel Bologan (moldáviai, 2687, 5,5)

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2684, 5,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2656, 5,5)

Maxime Vachier-Lagrave (orosz, 2682, 5,5) – Jurij Kuzubov (ukrán, 2615, 5,5)

Fabiano Caruana (olasz, 2767, 5) – Gawain Jones (angol, 2635, 5,5)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 5) – Markus Ragger (osztrák, 2654, 5)

Ivan Szokolov (holland, 2653, 5) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2710, 5)

Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2664, 5)

Jiri Stocek (cseh, 2606, 5) – Berkes Ferenc (2682, 5)


Berkes,F (2682) - Nyizsnyik,I (2585)
Királyindiai védelem [E97]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Hf3 0-0 6.Fe2 e5 7.0-0 Hc6 8.d5 He7 9.b4 c6

Az ukrán titán nem a főváltozatnak számító 9...Hh5, illetve 9...a5 mellett döntött.

10.a4 a5 11.bxa5 Vxa5 12.Ba3 c5 13.Fd2 Ba6 14.Vc1 Hd7 15.h4 Hf6 16.g3 Vd8 17.Kg2 Hg4 18.Hg5 h6

 

19.He6!

A huszárlépéssel Fecó előnybe került.

19...Fxe6?! 20.dxe6 h5 21.exf7+ Bxf7 22.Fxg4 hxg4 23.Fg5 Vd7 24.Fxe7 Vxe7 25.Hd5 Ve6 26.Vg5 Ba8

 

27.He3 Bf3 28.Bfa1 Baf8 29.Hxg4 Vf7 30.B1a2 Kh7 31.Vc1

Nagymesterünk lépésről lépésre növelte előnyét.

31...Bxa3 32.Bxa3 Ve6 33.f3 Ba8 34.Vc2 Fh6 35.Bb3 Vf7 36.Bb6 és sötét feladta

 

Nisipeanu,LD (2643) - Prohászka,P (2553)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.Hbd2 d6 7.h3 a6 8.Fa4 b5 9.Fc2 Be8 10.0-0 Fb6 11.Be1 h6 12.Hf1 d5 13.exd5 Vxd5 14.Hg3 Fb7 15.Fd2 Bad8 16.Vc1 Vc5 17.Be2 He7 18.Hxe5

 

18...Hf5?

Egyenlő esélyekhez vezetett volna a 18...Hg6 19.d4 (19.Hxg6? Bxe2 20.d4 Vc6 21.Hf4 Bee8) 19...Vd5 20.f4 Hxe5 21.fxe5 Bxe5 folytatás.

19.Hxf5 Bxe5 20.d4 Vc6 21.He3 Bh5 22.Vf1 Vd7 23.Bae1 c5 24.Hg4 cxd4?

A hátrányos állásban nagymesterünk azonnal vesztőt húzott.

25.Hxf6+ gxf6 26.Be7 Vc8 27.Vd3 f5 28.Vg3+ Kf8 29.Fb3 Fd5 30.Ve5 és sötét feladta

 

Azarov,S (2667) - Naiditsch,A (2702)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.dxe5 Hf5 8.Vxd8+ Kxd8 9.Hc3 He7 10.h3 h6 11.Bd1+ Ke8 12.Ff4 Fe6 13.Hd4 Hd5 14.Hce2 g5 15.Fd2 Fg7 16.c4 Hb6 17.b3

 

17...Fxe5 18.f4 gxf4 19.Fxf4 Fxf4 20.Hxf4 Fd7 21.Bf1 c5 22.Bae1+ Kd8 23.Hf3 Fe8 24.He5 Hc8 25.Hfd3 Hd6?!

Világosra volt előnyös a 25...b6 26.Bxf7 Hd6 27.Bg7 Hf5 28.Hf7+ Fxf7 29.Bxf7 Hd6 30.Bfe7 folytatás is.

26.Hxc5 a5 27.He4 f5 28.Hg3 Bg8 29.Kh2 Ba6 30.c5 He4 31.Hxe4 fxe4 32.Bxe4 Be6 33.Bfe1 Bf6 34.a3 h5 35.Bd4+ Kc8 36.Bed1 Fb5 37.B1d2 Bf5

 

38.Hg6! Bf7 39.Hf4 Kb8? 40.Hxh5 Bf5 41.Bd5 Bxd5 42.Bxd5 Fc6 43.Bd2 Bg5 44.g4 Bxc5  

 

 

45.Hf6

A szabadgyalogok feltartóztathatatlanok.

45...Bc3 46.g5 Ka7 47.g6 Bc1 48.Bg2! a4 49.g7 Fxg2 50.g8V Fc6  

 

 

51.Vf7 Bc2+ 52.Kg1 Bg2+ 53.Kf1 Bg3 54.Vxc7 Bf3+ 55.Ke2 axb3 56.Hd7 Bf5 57.Vb6+ Ka8 58.Vd8+ Ka7 59.Vb8+ Ka6 60.Vc7 Ka7

 

61.He5 Fb5+ 62.Ke3 Bh5 63.Va5+ Fa6 64.Vc5+ Ka8 65.Vf8+ Ka7 66.Hc6+

A matt védhetetlen lett volna 66.Hd7 után.

66...Kb6 67.Vd8+ Kc5 68.Hb4 Bxh3+ 69.Kd2 Bh2+ 70.Kc3 b2 71.Vd4+ Kb5 72.a4+ Ka5

 

73.Hc6+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog