Help Sales ÁSZF

A döntetlenek Mamedgyarovnak kedveztek, megőrizte egypontos előnyét

Címkék: 4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

A Samkirban zajló 4. Vugar Gasimov emlékverseny hetedik fordulójában öt döntetlen született. Az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov az angol Michael Adamsszel osztozott meg a ponton, megőrizte egypontos előnyét. A legérdekesebb küzdelmet az ukrán Pavel Eljanoc és az amerikai Wesley So játszmájában láttuk, gyalogáldozatok színesítették csatájukat. Eljanov aktív bástyáival nagyobb gondot is okozhatott volna a világranglista második helyezettjének. Az orosz házirangadón, Szergej Karjakin és Vlagyimir Kramnyik olasz megnyitású partijában az exvilágbajnok kezdeményezett, riválisa sorozatos cserékkel kiegyenlített. Jól ismert variban remizett az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov és a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov. A lengyel Radoslaw Wojtaszek izolált gyalogját sikerrel védelmezte az indiai Pentala Hasikrishnával szemben.

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

A viadal hetedik játéknapjának remijei az egypontos előnnyel vezető azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovnak kedveztek. Egyik riválisával, a holtversenyes második helyet osztó angol Michael Adamsszel békés partit játszott, mindketten kerülték a kockázatvállalást.

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

A legérdekesebb csatát az ukrán Pavel Eljanov és az amerikai Wesley So játszmájában láttuk. Eljanov a 9. lépésben gyalogot áldozott, amit So a 15. húzásával viszonzott. Az ukrán sakkozó bástyát és gyalogot kapott két könnyűtisztért cserébe, So tisztjei között hiányzott az összhang. Eljanov elmulasztotta, hogy bástyáival még fenyegetőbb akciót kezdeményezzen, So pontos védekezéssel kiharcolta a döntetlent.

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

Tizenhatodik klasszikus gondolkodási idejű partijukat játszotta Szergej Karjakin és Vlagyimir Kramnyik. Tíz döntetlen mellett Karjakinnál volt az előny, 4-1-re vezetett az exvilágbajnokkal szemben. Nagy presztízscsata jellemzi vetélkedésüket, erre jó példa, hogy a tavalyi orosz csapatbajnokságon 138 lépésben remiztek, Karjakin nagyot mentett, Kramnyik nagyot hibázott. Hanti-Manszijszkban, a 2014-es világbajnok-jelölti versenyen 1-1-re végeztek. Aligha gondoltak arra, hogy Samkirban egymás elleni találkozójukat úgy játsszák le, hogy a mezőny második feléhez tartoznak, mínuszban az eredményük. Összecsapásuk remivel végződött, nem lehettek felhőtlenül boldogok. Vlagyimir Kramnyik kezdeményezett, Szergej Karjakin hárított.

A lengyel Radoslaw Wojtaszek sikerrel védelmezte d5 izolált gyalogját az indiai Pentala Harikrishna ellen, a tornán ők ketten és az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov még nyeretlen.

Levelezési játszmában már láttuk azt a remivarit, amelyet Radzsabov és a bolgár Veszelin Topalov lehúzott.

A 7. forduló eredményei:

Szergej Karjakin (orosz, 2783) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2811) döntetlen (Olasz megnyitás, 48)

Pavel Eljanov (ukrán, 2751) – Wesley So (amerikai, 2822) döntetlen (Réti megnyitás, 41)

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2710) – Veszelin Topalov (bolgár, 2741) döntetlen (Szicíliai védelem, 28)

Pentala Harikrishna (indiai, 2755) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2745) döntetlen(Nimzoindiai védelem, 56)

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2772) – Michael Adams (angol, 2761) döntetlen (Vezércsel, 36)

A verseny állása:

4. Vugar Gasimov Mem, Samkir 2017. április 20-30.

kat. XXI (2765)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1.

Sahriyar Mamedgyarov

g

AZE

2772

*

½

.

1

1

½

½

.

1

½

5

2928

2.

Michael Adams

g

ENG

2761

½

*

½

½

½

1

½

.

.

½

4

2812

3.

Veszelin Topalov

g

BUL

2741

.

½

*

½

1

0

½

1

½

.

4

2819

4.

Wesley So

g

USA

2822

0

½

½

*

½

1

.

½

1

.

4

2816

5.

Pavel Eljanov

g

UKR

2751

0

½

0

½

*

.

1

½

.

1

2758

6.

Szergej Karjakin

g

RUS

2783

½

0

1

0

.

*

.

½

½

½

3

2722

7.

Temur Radzsabov

g

AZE

2710

½

½

½

.

0

.

*

½

½

½

3

2712

8.

Radoslaw Wojtaszek

g

POL

2745

.

.

0

½

½

½

½

*

½

½

3

2717

9.

Vlagyimir Kramnyik

g

RUS

2811

0

.

½

0

.

½

½

½

*

1

3

2711

10.

Pentala Harikrishna

g

IND

2755

½

½

.

.

0

½

½

½

0

*

2659

A 8. forduló párosítása:

Vlagyimir Kramnyik - Michael Adams

Radoslaw Wojtaszek – Sahriyar Mamedgyarov

Veszelin Topalov – Pentala Harikrishna

Wesley So – Tejmur Radzsabov

Szergej Karjakin – Pavel Eljanov

Eljanov,P (2751) - So,W (2822)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 d5 2.g3 Fg4 3.Fg2 c6 4.0-0 Hd7 5.h3 Fh5 6.d4 e6 7.c4 Fe7 8.Hc3

A tavalyi gibraltári versenyen Maxime Vachier-Lagrave a 8.cxd5 exd5 9.Hc3 Hgf6 10.Hh4 0-0 (10...Fg6) 11.f4 He4 12.Hf5 Hxc3 13.bxc3 f6 14.Vb3 Hb6 15.e4 folytatásban ért el előnyt Valentyina Gunyina ellen.

8...dxc4

Wesley So a kihívást elfogadta. 8...Hgf6 9.cxd5 cxd5 10.Vb3 Vb6 (10...Fxf3 11.Fxf3 Vb6 12.e4) 11.Vxb6 Hxb6 12.He5 változatban világos kis előnnyel játszhat.

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

9.b3 cxb3 10.Vxb3 Hgf6

Sötét nem védelmezte b7 gyalogját. 10...Vb6-ra 11.Va4 Vb4 (11…Fg6 12.e4 Hgf6 13.Bb1 Vc7 14.Ff4 Vc8 15.Hh4) 12.Vc2 Vc4 13.Bb1 volt világos elképzelése. 10...Hb6-ra 11.a4 a5 12.Bb1 Fb4 (12...Ba6 13.He4) 13.Fa3 következett volna. 10...Vc8 túlzottan passzív. 11.He5 Fg6 12.e4 ad világosnak tartós kezdeményezést.

11.Vxb7 0-0 12.Ff4 Va5 13.g4 Fg6 14.g5 Hh5 15.Fd2

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

15...Bfd8

So aktivitás reményében maga áldozott gyalogot.

16.Vxc6 Bac8 17.Vb5 Vxb5 18.Hxb5 a6 19.Ha7

Sötétnek elegendő az ellenjátéka a 19.Hc3 Hb6 20.He5 Hc4 21.Hxc4 Bxc4 22.e3 Fa3 változatban.

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

19...Bc7 20.Fa5 Bxa7 21.Fxd8 Fxd8 22.Bfc1 Kf8 23.e3

Az ukrán nagymesternek bástyája és gyalogja van a két könnyűtisztért, a sötét tisztek között nincs összhang.

23...Fe4 24.Bc8 Ke7 25.Hd2 Fxg2 26.Kxg2 f6 27.h4 g6

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

28.He4

Számításba jött a 28.Bb1 Hg7 29.gxf6+ Hxf6 30.Bbb8 Fc7 31.Ba8 Bxa8 32.Bxa8 a5 33.Ba7 Kd7 34.Hb3 folytatás, és világos előnyéhez kétség sem férhet.

28...f5 29.Hc5 Hxc5 30.dxc5 Bc7 31.Ba8 Bxc5 32.Bd1 Fc7 33.Bh8 Fe5! 34.Bhd8 Bc7 35.Ba8 f4 36.e4 Bc3 37.f3

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

37...Hg3 38.Bxa6 Bc2+ 39.Kh3 Bc3 40.Kg2 Bc2+ 41.Kh3 Bc3 és döntetlen

Mamedgyarov,S (2772) - Adams,M (2761)
Vezércsel [D37]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Ff4 0-0 6.e3 c5 7.dxc5 Fxc5 8.cxd5 Hxd5 9.Hxd5 exd5 10.a3 Hc6 11.Fd3 Fd6

A FIDE 2017-es GP-sorozatának első tornáján, Sardzsában Hikaru Nakamura a 11...Fb6 12.0-0 Fg4 13.h3 Fh5 14.b4 a6 15.Bc1 d4 16.e4 f6 17.g4 Fg6 18.Be1 Bc8 változatban remizett Sahriyar Mamedgyarovval.

12.Va4 Fxf4 13.Vxf4 d4 14.0-0 dxe3 15.Bad1 Vf6 16.fxe3 Vxf4 17.exf4 Be8 18.Fb5 Fe6 19.He5 Bac8 20.Bfe1 Kf8 21.b4 Be7 22.Hxc6 bxc6 23.Fa6 Bce8 24.Kf2 Fd5 25.Bxe7 Kxe7 26.Be1+ Kd7 27.Bxe8 Kxe8 28.g3 Kd7 29.Ke3 Kd6 30.Kd4 f6 31.Fd3 h6 32.Fc4 Ff3 33.Fd3 Fd5 34.Fc4 Ff3 35.Fd3 Fd5 36.Fc4 és döntetlen

Karjakin,S (2783) - Kramnyik,V (2811)
Olasz megnyitás [C50]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 Hf6 5.d3 0-0 6.a4 h6 7.c3 a5 8.h3 d6 9.Be1 Fa7 10.Hbd2 He7 11.Hf1 Hg6 12.Hg3 c6 13.d4 exd4 14.Hxd4 Be8 15.Fd2

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

15...d5 16.exd5 Bxe1+ 17.Fxe1 Hxd5 18.Hb5 Fb6 19.Fxd5 Vxd5 20.Vxd5 cxd5 21.He2 Fd7 22.Hbd4 Be8 23.Kf1 He5 24.Fd2 Hc4 25.Fc1 g5 26.b3 Hd6 27.Fa3

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

27...He4 28.Bd1 f5 29.f3 Hf6 30.Hg3 Fxd4 31.Bxd4 f4 32.He2 b5 33.axb5 Fxb5 34.c4 Fa6 35.Hc3 a4 36.Kf2 axb3 37.cxd5 Bc8 38.Fb2

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

38...Hd7 39.d6 Bc6 40.g3 fxg3+ 41.Kxg3 Kf7 42.f4 Kg6 43.fxg5 hxg5 44.h4 gxh4+ 45.Kxh4 Bc4 46.Bxc4 Fxc4 47.He4 Kf5 48.Hd2 Fd5 és döntetlen

Radzsabov,T (2710) - Topalov,V (2741)
Szicíliai védelem [B87]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fc4 e6 7.Fb3 b5 8.Fg5 Fe7 9.Vf3 Vc7 10.e5 Fb7 11.exd6 Fxd6 12.Ve3 Fc5 13.0-0-0 Hc6 14.Fxf6 gxf6

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

15.Hd5 Ve5 16.Vxe5 Hxe5 17.Hc7+ Ke7 18.Hxa8 Fxg2 19.Bhe1 Fxd4 20.Bxd4 Hf3 21.Bxe6+ fxe6 22.Bg4 Bxa8 23.Bxg2 Kf7 24.Bg3 Hd4 25.Bh3 Kg6 26.Bg3+ Kf7 27.Bh3 Kg6 28.Bg3+ Kf7 és döntetlen

Harikrishna,P (2755) - Wojtaszek,R (2745)
Nimzoindiai védelem [E53]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 c5 6.Hf3 d5 7.cxd5 exd5 8.dxc5 Hbd7 9.0-0 Hxc5 10.He2 Fg4 11.Hfd4 Hxd3 12.Vxd3 Fxe2 13.Hxe2 Fd6 14.Fd2 Fe5 15.Fc3 Vd6 16.Fxe5 Vxe5 17.Vd4 Vxd4 18.Hxd4

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

18...Bfc8 19.Bac1 Kf8 20.f3 h5 21.Bfd1 a6 22.Kf2 g6 23.He2 Ke7 24.Hc3 b5 25.Bd4 Bc5 26.Bcd1 Bac8 27.Ke1 Ke6 28.a4 bxa4 29.Bxa4 a5 30.He2 Ke7 31.Hd4 Hd7 32.Bda1

4. Vugar Gasimov emlékverseny So Kramnyik

32...He5 33.Bxa5 Hd3+ 34.Ke2 Hxb2 35.Ba7+ B8c7 36.B1a5 Bxa7 37.Bxc5 Bd7 38.f4 Ha4 39.Ba5 Hb6 40.Hc6+ Kd6 41.He5 Bc7 42.Ba6 Kc5 43.Kd3 Hc4 44.Ba8 Kd6 45.Bd8+ Ke6 46.Hf3 Hb2+ 47.Kd2 Hc4+ 48.Ke2 Be7 49.Hd4+ Kf6 50.Hc2 Bb7 51.Kd3 Bb3+ 52.Kd4 Bb2 53.Kc3 Bxc2+ 54.Kxc2 Hxe3+ 55.Kd2 Hxg2 56.Bxd5 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog