Help Sales ÁSZF

A döntetlenek Ding Lirennek kedveztek, megőrizte félpontos előnyét

Címkék: Sencsen 2017

Az esztendő második szuperversenyén, a Sencsenben zajló torna nyolcadik fordulójában három döntetlen született. A kínai Ding Liren mindössze 18 lépésben remizett az orosz Peter Szvidlerrel, megőrizte félpontos előnyét. A holland Anish Giri kedvezőbb állását nem tudta győzelemig fokozni az indiai Pentala Harikrishnával szemben. Az angol Michael Adams és a kínai Yu Yangyi másodszor is megosztozott a ponton.

Sencsen 2017

Az első félidőben Ding Liren érvényesítette futópárjának erejét

A hazai pályán játszó Ding Liren parti előtt aligha gondolta, hogy az orosz Peter Szvidler ennyire békés húrokat penget. Az olimpiai bajnokok második összecsapásán az ötszörös aranyérmes meg sem próbálta, hogy visszavágjon az első félidőben elszenvedett vereségéért, gyors lépésismétlésessel ért véget a parti.

Sencsen 2017

A torna harmadik fordulójában Giri sötéttel legyőzte Harikrishnát

A Ragozin védelem egyik divatos változatában vívott elméleti párbajt a holland Anish Giri és az indiai Pentala Harikrishna. A 13.h4-gyel bevezetett tervet elsőként Adorján András játszotta meg 1990-ben Alekszandr Csernyin ellen, az őjítása gyors győzelmet eredményezett. Sötét játékát azóta javították, az örmény Levon Aronjan 2015-ben Giri, majd idén januárban a Tata Steel versenyen Wesley So-val is remizett. Giri a 17. lépésben tért el az említett partiktól, előnybe is került, esélyeit azonban nem tudta kihasználni.

Másodszor is remizett egymással az angol Michael Adams és a kínai Yu Yangyi, mindketten még nyeretlenek.

A 8. forduló eredményei:

Anish Giri (holland, 2769) – Pentala Harikrishna (indiai, 2758) döntetlen (Ragozin védelem, 41)

Michael Adams (angol, 2761) – Yu Yangyi (kínai, 2750) döntetlen (Orosz huszárjáték, 25)

Peter Szvidler (orosz, 2741) – Ding Liren (kínai, 2759) döntetlen (Spanyol megnyitás, 18)

A verseny állása:

1.Ding Liren 5 pont

2. Anish Giri 4,5

3-4. Peter Szvidler és Pentala Harikrishna 4

5. Yu Yangyi 3,5

6. Michael Adams 3

DT News Cup 2017 Sencsen, 2017. március 23-április 2.

kat. XXI (2756)

1

2

3

4

5

6

1.

Ding Liren

g

CHN

2759

*

*

½

½

1

½

½

.

½

1

½

.

5

2849

2.

Anish Giri

g

NED

2769

½

½

*

*

½

.

1

½

½

.

½

½

2798

3.

Peter Szvidler

g

RUS

2741

0

½

½

.

*

*

½

1

½

½

½

.

4

2758

4.

Pentala Harikrishna

g

IND

2758

½

.

0

½

½

0

*

*

½

.

1

1

4

2756

5.

Yu Yangyi

g

CHN

2750

½

0

½

.

½

½

½

.

*

*

½

½

2713

6.

Michael Adams

g

ENG

2761

½

.

½

½

½

.

0

0

½

½

*

*

3

2669

A 9. forduló párosítása:

Peter Szvidler – Anish Giri

Ding Liren – Michael Adams

Yu Yangyi – Pentala Harikrishna

Szvidler,P (2741) – Ding Liren (2759)
Spanyol megnyitás [C78]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.d3 b5 6.Fb3 Fc5 7.c3 0-0 8.0-0 d6 9.Fg5 h6 10.Fh4 g5 11.Fg3 Fa7 12.Hbd2 Ha5 13.Fc2 Hh5 14.Kh1 Hc6 15.Fb3 Ha5 16.Fc2 Hc6 17.Fb3 Ha5 18.Fc2 Hc6 és döntetlen

Adams,M (2761) – Yu Yangyi (2750)
Orosz huszárjáték [C43]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.d4 Hxe4 4.Fd3 d5 5.Hxe5 Hd7 6.0-0 Hxe5 7.dxe5 Hc5 8.Fe3 c6 9.Fe2 Fe7 10.c4 dxc4 11.Vxd8+ Kxd8 12.Fxc4 Fe6 13.Fxe6 Hxe6 14.Hc3 Kc7 15.Bac1 Bhd8 16.f4 Bd3 17.Bfd1 Bad8 18.Bxd3 Bxd3 19.Kf2 Fc5 20.Fxc5 Hxc5 21.Ke2 Bd4 22.Ke3 Bd3+ 23.Ke2 Bd4 24.Ke3 Bd3+ 25.Ke2 Bd4 és döntetlen

Giri,A (2769) - Harikrishna,P (2758)
Ragozin védelem [D39]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.Fg5 dxc4 6.e4 c5 7.Fxc4 cxd4 8.Hxd4 Fxc3+ 9.bxc3 Va5 10.Fb5+ Hbd7 11.Fxf6 Vxc3+ 12.Kf1 gxf6

Sencsen 2017

13.h4

Adorján András újítása volt, Alekszandr Csernyin ellen 1990-ben játszotta meg és villámgyors győzelmet aratott. Hanti-Manszijszkban, a 2011-es Világkupa elődöntőjének második partijában Ruszlan Ponomarjov a 13.Hxe6? jól ismert hibát követte el. Vaszilij Ivancsuk a 13...Ve5 (13...fxe6?? 14.Bc1 Ve5 15.Bxc8+) 14.Hd4 0-0 15.Vd3 Hc5 16.Vg3+ Kh8 17.Vxe5 fxe5 18.Hf3 a6 19.Fc4 Hxe4 20.Hxe5 f6 folytatásban előnybe került, meg is nyerte a partit.

13...Vb4

Csernyin a meglepetés hatása alatt gyengébben folytatta: [13...Ke7 14.Bh3 Va5 15.Bb1 Bd8 16.Vc1! He5? 17.Vc5+ Bd6 18.Bd1! Vb6 (18...Vd8 19.f4!) 19.Hc6+! bxc6 20.Vxd6+ Ke8 21.Bg3 Vxb5+ 22.Kg1 és sötét feladta.

14.Bh3 a6 15.Fe2 He5 16.Bb1 Vd6 17.Bc3

Az idei Tata Steel Chess szuperversenyen Wesley So a 17.Vd2 Fd7 18.Bxb7 Fb5 19.Bc3 mellett döntött Levon Aronjan ellen. (A 2015-ös stavangeri tornán Anish Giri a 19.Bb3 Bc8 20.Fxb5+ axb5 21.Vb4 Vxb4 22.Bxb4 0-0 23.B7xb5 Bfd8 24.Ke2 Kg7 25.Ba4 Ba8 26.Bbb4 Bdb8 27.Hb3 Bxb4 28.Bxb4 Bxa2+ folytatásban remizett Levon Aronjannal.) 19...Bd8 20.Hf3 Vxd2 21.Fxb5+ axb5 22.Hxd2 0-0 23.Hf3 Hxf3 24.Bxf3 Bb8 25.Bg3+ Kh8 26.Bxb8 Bxb8 27.Bb3 Ba8 28.Bxb5 Bxa2 29.Bb4 Kg7 30.g3 Ba5 31.Kg2 f5 32.exf5 Bxf5 33.g4 Ba5 34.Kg3 h6 35.Bc4 Bb5 36.Bd4 Ba5 37.Bc4 Bb5 38.Bd4 Ba5 és döntetlen.

17...0-0 18.h5 Bd8 19.Vb3 Fd7 20.Bd1 Vf8 21.Bc7 Vh6 22.Bxb7 Vf4 23.g3 Vxe4 24.f3 Vd5 25.Vxd5 exd5 26.h6 Kf8 27.Bc1 Hc4 28.Kf2 Hd6

Sencsen 2017

29.Bb6 Fb5 30.Bc5

Számításba jött a 30.Fd1 Fd3 31.Bc7 Bab8 32.Bxb8 Bxb8 33.Ke3 Fb1 34.Fb3 Hc4+ 35.Fxc4 dxc4 36.a4 Ke8 37.Bxc4 folytatás.

30...Bab8 31.Bxb8 Bxb8 32.Bxd5 Bb6 33.g4

Anish Giri a 33.Fxb5 axb5 (33...Hxb5 34.Hf5 Ke8 35.Bd2 Hc3 36.Kg2 a5 37.g4) 34.g4 Ke8 35.Hc2 folytatásban több esélyt kapott volna.

 33...Fxe2 34.Hxe2 f5 35.g5

Figyelmet érdemelt a [35.a4 Hb7 (35...He8 36.g5 Bb4 37.a5 f4 38.Bd7) 36.g5 Bb4 37.Kg3 Bxa4 38.Hf4 választás.

35...f6! 36.gxf6 Hf7 37.Hg3 Bxf6 38.Hxf5 Hxh6 39.Bd8+ Kf7 40.He3 Hf5 41.Bd7+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog