Help Sales ÁSZF

A dilijani GP-versenyen az indiai Humpy Koneru egypontos előnnyel győzött

Címkék: Női Grand Prix Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova

Az örmény Dilijanban az indiai Humpy Koneru győzelmével ért véget a Grand Prix-sorozat második tornája. A rajtlistát vezető Koneru egypontos előnnyel, legnagyobb riválisát, a szlovén Anna Muzicsukot is legyőzve veretlenül ért célba. A mongol Tuvshintugs Batchimeg elleni gyors nyeréssel fejezte be a tornát. Muzicsuk fonalas nyerést kihagyva remizett az örmény Elina Danieljannal. A grúz Nana Dzagnidze küzdelmes partiban legyőzte az orosz Olga Girját, beérte Muzicsukot, a díjon és a helyezésért jár pontszámokon is megosztoztak. Az orosz Tatjana Koszinceva negyedikként zárta a viadalt, a litván Viktorija Cmilyte ellen negyedik győzelmét aratta. Az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina ötven százalékot ért el. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova mínuszban végzett. A sorozat következő versenyét Taskentben szeptember 17-től rendezik meg.

 

Az utolsó forduló előtt félpontos előnnyel vezető indiai Humpy Koneru villámgyors győzelemmel biztosította be végső sikerét. A viadalon játékával kellemes meglepetést szerző mongol Tuvshintugs Batchimeg a számára kevésbé ismert nyitással szemben tehetetlen volt. Koneru megnyitáselmélet repertoárja sokat javult, a divatos változatokat is sikerrel játszotta meg. A sorsdöntő rangadót Muzicsukkal szemben megnyerte.

A szlovén Anna Muzicsuk a befejező játéknapon fonalas nyerést hagyott ki az örmény Elina Danieljan ellen, elmulasztotta, hogy egyedül végezzen a második helyen, ezt a pontversenyben 10 pontja bánta. Ketten Humpyval kiemelkedtek a mezőnyből, riválisaiknál jóval kevesebbet hibáztak.

A grúz Nana Dzagnidze küzdelmes partiban végül „bedarálta” az orosz Olga Girját, a táblázaton az alsó régióban végzettekkel szembeni eredményességgel dobogón zárta szereplését.

Az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina ötvenszázalékos eredménye újabb csalódás, ahogy a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova is a vártnál gyengébben játszott a tornán.

A sorozat első versenyén, Genfben remeklő, szenzációs elsőséget szerzett grúz Bela Hotenasvili az utolsó helyen végzett.

Az örmény szervezők kitűnő körülményeket biztosítottak a versenyzéshez, az üdülőhely két hétig a sakk lázában élt.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva (orosz, 2526) – Viktorija Cmilyte (litván, 2511) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 51)

Bela Hotenasvili (grúz, 2531) – Anna Usenyina (ukrán, 2499) döntetlen (Félszláv védelem,

Anna Muzicsuk (szlovén, 2593) – Elina Danieljan (örmény, 2475) döntetlen (Francia védelem, 43)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531) – Dronavalli Harika (indiai, 2492) döntetlen (Kettős fianchetto, 69)

Humpy Koneru (indiai, 2597) - Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2316) 1 – 0 (Trompowski támadás, 22)

Nana Dzagnidze (grúz, 2550) – Olga Girja (orosz, 2436) 1 – 0 (Holland védelem, 78)

 

A Grand Prix-verseny végeredménye

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

1

GM

Humpy   Koneru

2597

IND

*

1

½​

1

½​

1

1

½​

½​

½​

1

½​

8

2

GM

Anna   Muzicsuk

2593

SLO

0

*

1

1

½​

1

½​

½​

½​

1

½​

½​

7

3

GM

Nana   Dzagnidze

2550

GEO

½​

0

*

0

½​

½​

1

1

1

1

½​

1

7

4

GM

Tatjana   Koszinceva

2526

RUS

0

0

1

*

0

0

1

1

½​

1

½​

1

6

5

GM

Anna Usenyina

2499

UKR

½​

½​

½​

1

*

½​

½​

½​

½​

0

½​

½​

5½​

6

GM

Antoaneta   Sztefanova

2531

BUL

0

0

½​

1

½​

*

½​

½​

1

0

½​

½​

5

7

WGM

Tuvshintugs   Batchimeg

2316

MGL

0

½​

0

0

½​

½​

*

½​

1

1

½​

½​

5

8

GM

Dronavalli   Harika

2492

IND

½​

½​

0

0

½​

½​

½​

*

½​

½​

1

½​

5

9

WGM

Olga Girja  

2436

RUS

½​

½​

0

½​

½​

0

0

½​

*

½​

1

½​

4½​

10

GM

Viktorija   Cmilyte

2511

LTU

½​

0

0

0

1

1

0

½​

½​

*

½​

½​

4½​

11

GM

Elina Danieljan  

2475

ARM

0

½​

½​

½​

½​

½​

½​

0

0

½​

*

1

4½​

12

IM

Bela Hotenasvili  

2531

GEO

½​

½​

0

0

½​

½​

½​

½​

½​

½​

0

*

4

 

A teljesítmények performance-pontszáma:

Humpy Koneru 2671, Anna Muzicsuk 2599, Nana Dzagnidze 2603, Tatjana Koszinceva 2539, Anna Usenyina 2505, Antoaneta Sztefanova 2466, Tuvshintugs Batchimeg 2486, Dronavalli Harika 2470, Olga Girja 2446, Viktorija Cmilyte 2439, Elina Danieljan 2442, Bela Hotenasvili 2400

 

Az Élő-pontszámok változása:

Humpy Koneru + 10,3, Anna Muzicsuk + 1, Nana Dzagnidze + 7,9, Anna Usenyina + 1, Antoaneta Sztefanova – 9, Tuvshintugs Batchimeg + 23,6, Dronavalli Harika – 2,8, Olga Girja + 1,2, Viktorija Cmilyte – 11, Elina Danieljan – 5, Bela Hotenasvili - 19

 

A versenyek díjazása:

1.10.000 euró, 120+40 pont

2. 8.250 euró, 110+20

3. 6.750 euró, 100+10

4. 5.750 euró, 90

5. 5.000 euró, 80

6. 4.500 euró, 70

7. 4.250 euró, 60

8.  4.000 euró, 50

9. 3.250 euró, 40

10. 3.000 euró, 30

11. 2.750 euró, 20

12. 2.500 euró, 10

 

A pontverseny állása:

1.Anna Muzicsuk 250 pont (130, 120)

2. Nana Dzagnidze 220 (100, 120)

3. Tatjana Koszinceva 190 (100, 90)

4. Bela Hotenasvili 170 (160, 10)

5. Humpy Koneru 160

6. Anna Usenyina 155 (75, 80)

7. Tuvshintugs Batchimeg  80 (20, 60)

8. Ju Wenjun 75

9-11. Dronavalli Harika,  Katyerina Lahno és Antoaneta Sztefanova 60

12. Viktorija Cmilyte 60 (30, 30)

13-14. Hou Ji-fan és Alekszandra Kosztenjuk 45

15. Olga Girja  40 (10, 30)

16. Elina Danieljan 30

 

Koneru,H (2597) - Batchimeg,T (2316)
Trompowski támadás [A45]

1.d4 d5 2.Fg5 Hf6 3.e3 He4 4.Ff4 g6 5.Fd3 Hd6 6.Hc3 c6 7.h4 Fg7 8.h5 0-0 9.g4 Hd7 10.Hf3 Ve8 11.He5 Hxe5 12.dxe5 Hc4 13.Fxc4 dxc4 14.hxg6 fxg6 15.Ve2 g5?

A mongol nagymesternő a gyors vesztést választotta. 15...Fe6 16.f3 után is nehéz lett volna mentséget találnia.

16.Fxg5 Vg6 17.f4 Fxe5

18.0-0-0 Fg7 19.Bh4 e5? 20.Fe7 Be8 21.f5 Vf7 22.Fg5 és sötét feladta

 

Muzicsuk,A (2593) - Danieljan,E (2475)
Francia védelem [C18]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.e5 c5 5.a3 Fxc3+ 6.bxc3 He7 7.Vg4 Vc7 8.Vxg7 Bg8 9.Vxh7 cxd4 10.He2 Hbc6 11.f4 dxc3 12.h4 Fd7 13.h5 d4

A tavalyi dortmundi szuperversenyen Lékó Péter a lengyel Mateusz Bartelt a 13...0-0-0 14.Vd3 Hf5 15.h6 Bg6 16.h7 Bh8 17.Fe3 d4 18.Ff2 Va5 19.Bh3 folytatásban győzte le.

14.h6 0-0-0 15.Vd3 a6

Új lépés, amely a változat értékelését nem változtatja meg. 15...Fe8 és 15...Kb8 próbálkozásokat már láttunk.

16.h7 Bh8 17.Bb1 Fe8 18.g4 f6? 19.exf6 Fg6

20.fxe7?

Anna Muzicsuk könnyen nyerhetett volna a 20.f5 Hxf5 (20...Fxh7 21.Ff4) 21.gxf5 Fxf5 (21...Fxh7 22.Vh3) 22.Ff4 Fxd3 23.Fxc7 Fxc2 24.Fxd8 Fxb1 25.Fb6 változatban.

20...Fxd3 21.exd8V+ Kxd8 22.cxd3 Bxh7 23.Fg2 Bxh1+ 24.Fxh1 Vh7 25.Fe4 Vh4+ 26.Kf1 Vh3+ 27.Kf2 Vh2+ 28.Fg2 Vh7 29.Bb6? Vxd3?! 30.Bxb7 Vc2 31.Fxc6 d3

 

32.Bd7+ Kc8 33.Bxd3 Vxd3 34.Ff3 c2 35.f5 exf5 36.g5 Vd6 37.Hf4 Vd4+ 38.Kg2 Vd1 39.He2 Vd6 40.Hf4 Vd1 41.He2 Vd6 42.Hf4 Vd1 43.He2 és döntetlen

 

Dzagnidze,N (2550) - Girja,O (2436)
Holland védelem [A84]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 e6 4.e3 Fd6 5.Fd3 f5 6.Vh5+ g6 7.Ve2 Hf6 8.f4 Hbd7 9.Hf3 0-0 10.0-0 He4 11.Fd2 Hdf6 12.Fe1 Ve7 13.Fh4 Vg7 14.Fxf6 Hxf6 15.a3 h6 16.b4 dxc4 17.Fxc4 b5 18.Fb3 a5 19.He5 axb4 20.axb4 Fd7 21.Vb2 Kh7 22.Bxa8 Bxa8 23.Fd1 Ve7 24.Ff3 Ba6 25.Bb1 Fe8 26.Hd3 Hd5 27.Fxd5 exd5 28.Be1 Ba8 29.g3 Va7 30.Bb1 Va3 31.Vc2 Va7 32.Kf2 Ve7 33.Bb2 Ba3 34.Hb1 Ba4 35.Hc3 Ba3 36.Bb3 Ba8 37.Bb1 Ba3 38.Vb2 Va7 39.Vc2 Ve7 40.Ke2 Va7 41.Kd2 Ve7 42.Bb2 Ba1 43.Bb1 Ba3 44.Vc1 Ba8 45.Bb2 Ba3

46.Ba2 Bxa2+ 47.Hxa2 Va7 48.Hc3 Kg7 49.Kc2 Kf8 50.Kb2 Ve7 51.Hc5 Va7 52.Hd1 Ke7 53.Hf2 Kd8

54.Hfd3 Kc7 55.He5 Kb6 56.Hed3 Ve7 57.He5 Va7 58.Vf1 Ve7 59.Va1 Va7

60.Vb1

Simán nyert a 60.Vxa7+ Kxa7 61.He6 Fxb4 62.Hg7 Fd2 63.Hxe8 Kb6 64.Hxg6 Fxe3 65.Kc3 folytatás.

60...Kc7 61.Vc2 Kb8 62.Vc3 Kc8 63.Hb3 Kc7 64.Ha5 Va8 65.Hb3 Va7 66.Hc5 Kc8 67.Vc2 Ve7 68.Vd1 Va7 69.g4 Fxc5 70.dxc5 fxg4?

71.Vxg4+ Kd8 72.Ve6 Va4 73.Vd6+ Kc8 74.Hxc6 Fxc6 75.Vxc6+ Kb8 76.Vd6+ Kc8 77.c6 Va7 78.Vxd5 és sötét feladta

 

Koszinceva,T (2526) - Cmilyte,V (2511)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e5 6.Hdb5 d6 7.Fg5 a6 8.Ha3 b5 9.Hd5 Fe7 10.Fxf6 Fxf6 11.c4 b4 12.Hc2 0-0 13.g3 Fg5 14.h4 Fh6 15.Fh3 Fe6 16.Kf1 Va5 17.Kg2 Vc5 18.b3 Ba7 19.Vd3 a5 20.Bad1 Bd7 21.Vf3 a4 22.Ff5 axb3 23.axb3 Ba7 24.g4

24...Fxf5?

A feszültséget Viktorija Cmilyte bírta kevésbé, az elhibázott csere után Tatjana Koszinceva döntő előnybe került.

25.exf5 f6 26.Ve4 Ba2 27.Ba1 Bxa1 28.Bxa1 Fd2 29.Ba6

Időzavarban nem könnyű megtalálni a legjobb lépést. 29.Hc7 Hd8 30.He6 Hxe6 31.fxe6 Fc3 32.Ba8 gyorsan pontot tett volna a játszma végére.

29...Ha5 30.Vd3!?

Befejezte volna a partit a 30.He7+ Kf7 31.Hc6 Hxc6 (31...Hxb3 32.Ba7+ Kg8 33.He7+ Kh8 34.Ba8) 32.Bxc6 Va5 33.Vd3 folytatás.

30...Fc3 31.Hxc3 bxc3 32.Vxc3 Hb7 33.He3 Vd4 34.Vxd4 exd4 35.Hd5 Hc5 36.Bxd6

Az orosz nagymesternőnek újra meg kellett nyernie a partit.

36...Hxb3 37.He7+ Kf7 38.Hc6 h5 39.Bd7+ Kg8 40.Hxd4 Hxd4 41.Bxd4 hxg4

42.c5 Bc8 43.Bc4 Kf7 44.Kg3 Ke7 45.Kxg4 Ba8 46.c6 Kd8 47.Kh5 Ba1 48.Bg4 Kc7 49.Kg6 Bf1 50.Kxg7 Bxf2 51.Kxf6 és sötét feladta

 

Sztefanova,A (2531) - Harika,D (2492)
Kettős fianchetto [A49]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 0-0 5.0-0 d6 6.a4 Ha6 7.b3 c5 8.Fb2 Fd7 9.d5 Vc8 10.Hfd2 Fh3 11.e4 Fxg2 12.Kxg2 e6 13.Hc3 exd5 14.Hxd5 Hxd5 15.Fxg7 Hf4+ 16.gxf4 Kxg7 17.Hc4 Hb4?! 18.c3 Hc6 19.Vf3 Ve6 20.Bad1 Bad8 21.Bfe1 Kg8 22.Be2 Bfe8 23.Be3 b6 24.Vg3 Ve7 25.Vg5 Vxg5+ 26.fxg5 He5 27.Ha3 c4 28.b4 a5 29.bxa5 bxa5 30.Bd4 Kf8 31.Kg3 Be6 32.Bd5 Bc8 33.Bxa5 Hd3 34.f3 Be5 35.Bxe5 dxe5 36.Hxc4 Bxc4 37.Bxd3 Bxa4

38.Bd8+ Ke7 39.Bc8 Kd7 40.Bh8 Bc4 41.Bxh7 Ke6 42.h4 Bxc3 43.h5 Bc1 44.hxg6 fxg6 45.Bh2 Bg1+ 46.Bg2 Bf1 47.Kg4 Kf7 48.Bh2 Bg1+ 49.Kh4 Ke6 50.Bh3 Bf1 51.Kg4 Bg1+ 52.Bg3 Bf1 53.Bg2 Kf7 54.Ba2 Bg1+ 55.Kh4 Bh1+ 56.Kg3 Bg1+ 57.Bg2 Bf1 58.Kg4 Ke6 59.Bg3 Kf7 60.Kh3 Bf2 61.Kh4 Bf1 62.Kg4 Ke6 63.Bg2 Kf7 64.Ba2 Bg1+ 65.Kh4 Bh1+ 66.Kg3 Bg1+ 67.Bg2 Bf1 68.Bh2 Bg1+ 69.Bg2 és döntetlen

 

Hotenasvili,B (2531) - Usenyina,A (2499)
Félszláv védelem [D45]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.e3 Hf6 4.Hc3 e6 5.Hf3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.g4 h6 8.Bg1 e5 9.cxd5 cxd5 10.h4 e4 11.Hd2 g5 12.Bh1 Bg8 13.hxg5 hxg5 14.Hb5 Fb8 15.Fe2 a6 16.Hc3 Hb6 17.a4 Fe6 18.Vb3 Vc7 19.a5 Hbd7 20.Hf1 Vc8 21.Fd2 Fc7 22.f3 Fd6 23.Bc1 Vb8 24.fxe4 dxe4 25.Fc4 Fxc4 26.Vxc4 Kf8 27.He2 Kg7 28.Fc3 Bh8 29.Bxh8 Vxh8 30.Fb4 Vh4+ 31.Kd2 Fxb4+ 32.Vxb4 Vxg4 33.Hfg3 Bh8 34.Vd6 Ve6 35.Vxe6 fxe6 36.Bc7 Bb8 37.Hc3 Kg6 38.b4 b6 39.Bc6 bxa5 40.bxa5 Bb2+ 41.Ke1 Bb3 42.Hge2 Kf7 43.Bxa6 Hd5 44.Kd2 g4 45.Ba7 Ke8 46.Ba8+ Ke7 47.a6 Ba3 48.Hxe4 Hxe3 49.Hf4 Hc4+ 50.Kc1 g3 51.a7 g2 52.Hxg2 Hcb6 53.Bh8 Bxa7 54.Bh7+ Kd8 55.Hf4 Bc7+ 56.Kd1 Bc6 57.Hg5 Hf8 58.Bg7 Hbd7 59.Hf7+ Ke8 60.Hh5 e5 61.d5 Bg6 62.Bxg6 Hxg6 63.Hd6+ Ke7 64.Hf5+ Kf7 65.Hd6+ Ke7 66.Hf5+ Kf7 67.Hd6+ Ke7 68.Hf5+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: http://dilijan2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog