Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

A Csigorin emlékversenyen az orosz Anasztazia Bodnaruk legyőzte Almási Zoltánt

Címkék: Csigorin emlékverseny, Almási Zoltán Portisch Lajos

A Szentpéterváron zajló Csigorin emlékverseny második fordulójának legnagyobb meglepetése, hogy a 20 éves orosz Anasztazia Bodnaruk legyőzte Almási Zoltánt. A szicíliai védelmű partiban Bodnaruk elfogulatlanul játszva rátámadt nagymesterünk királyára. Előnyös állásban Almási taktikai elnézéssel hátrányba került, Bodnaruk kihasználta a felkínált lehetőséget. Portisch Lajos remizett, Papp Petra kikapott orosz ellenfelétől. A játéknapon alig ismert, szerény Élő-pontszámú sakkozók értékes fél pontokat raboltak nagynevű nagymesterektől.

A kilencfordulós emlékverseny második játéknapjának szenzációját a 20 éves orosz Anasztazia Bodnaruk győzelme jelentette. Almási Zoltán a szicíliai védelmet választotta a 20 éven aluli hölgyek rangsorában harmadik Bodnarukkal szemben, aki elfogulatlanul játszott nagymesterünk ellen, gyalogrohammal támadást indított. Zoltán az akciót könnyedén hárította, előnyösebb állásban azonban veszélyérzete cserben hagyta. Taktikai elnézését Anasztazia hibátlan játékkal használta ki, sötét a vezérért nem kapott elegendő ellenértéket. Bodnaruk nem tudott hibázni, eddigi pályafutása legértékesebb győzelmét aratta.

A rajtlistán előkelően helyezett nagymesterek sorban nagyon megizzadtak szerény Élő-pontszámú orosz, illetve az orosz sakkiskola hagyományain felnőtt sakkozókkal szemben. A lett Alekszej Shirov döntetlenre mentette hátrányosabb állását, az örmény Vlagyimir Akopjan nem tudta megtörni kazah ellenfelének ellenállását. Az indiai Krishnan Sasikiran, az orosz Vagyim Zvjagincev és Borisz Gracsev is csak remizett. Portisch Lajos sem tudott világossal nyerni. Papp Petra 200 Élő-ponttal többel rendelkező orosz nemzetközi mestertől kapott ki.

Harmincnégy sakkozó nyerte meg mindkét játszmáját, csak öten + 2600 Élő-pontosok! Nagymestereink a harmadik fordulóban női sakkozókkal mérkőznek meg, Almási Zoltán világossal az örmény Anna Hairapetjannal (2185), Portisch Lajos sötéttel az orosz Tamara Cseremnovával (2235) játszik. Papp Petra sötét lesz az orosz Igor Popelysev ellen.

 

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Ilia Iljusenok (orosz, 2427) – Alekszej Shirov (lett, 2718) döntetlen

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2425) – Almási Zoltán (magyar, 2707)  1 - 0

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2703) – Aszlan Aitbajev (kazah, 2416)  döntetlen

Juszup Atabajev (türkmén, 2407) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2691) 0 - 1

Miroszlav Vlaszenko (orosz, 2400) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2680) döntetlen

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2678) – Dmitrij Szvetlov (orosz, 2399)  döntetlen

Konsztantyin Nikologorszkij (orosz, 2400) – Borisz Gracsev (orosz, 2672) döntetlen

Vjacseszlav Tilicsejev (orosz, 2397) – Parimarjan Negi (indiai, 2657) 0 - 1

Ildar Hairullin (orosz, 2639) – Aziz Nezad Husein (katari, 2396) döntetlen

Vlagyimir Dzsangobegov (orosz, 2395) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2638) 0 - 1

Ilia Szmirin (izraeli, 2638) – Orazly Annageldijev (türkmén, 2394)  1 - 0

Mateusz Bartel (lengyel, 2635) – Vlagyimir Ponfilenok (orosz, 2392)  döntetlen

Papp Petra (magyar, 2298) – Ivan Rozum (orosz, 2498)  0 - 1

Portisch Lajos (magyar, 2495) – Sztaniszlav Mihejev (orosz, 2286) döntetlen

 

Bodnaruk,A (2425) - Almási,Z (2707)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Vb6 5.Hb3 Hf6 6.Hc3 e6 7.Fd3 Fe7 8.Fe3 Vc7 9.f4 d6 10.Vf3 a6 11.a4 Hb4 12.0-0 0-0 13.a5 Fd7

 

14.g4

A 20 éves orosz nagymesternő meglehetősen elfogulatlanul játszott, a megszokott 14.Fb6 Vb8 15.Vg3 helyett gyors akcióval próbálkozott.

14...Fc6 15.g5 Hd7 16.Vh5 g6 17.Vh6 Bfe8

A schweningeni rendszerben megszokott átcsoportosítás. Világos taktikai lehetőségeit jól mutatja a 17...Hxd3 18.cxd3 Hc5 19.f5 exf5 20.exf5 Bfe8?? (20...Bfc8 21.Hd4 Ff8 22.Vh4) 21.fxg6 fxg6 22.Bf7! Kxf7 23.Vxh7+ Ke6 24.Hxc5+ dxc5 25.Vh3+ Ke5 26.Be1 változat.

18.Bf3 Ff8 19.Vh4 Fg7 20.Bh3 Hf8 21.f5!? exf5 22.exf5 Hxd3 23.cxd3?!

Jobb volt a 23.f6 He5 24.fxg7 Kxg7 25.Hd4 folytatás.

23...gxf5 24.Bf1 Vd7

Számításba jött a 24...f4 25.Fxf4 (25.Bxf4 Bxe3 26.Bxe3 Hg6 27.Vg4 Hxf4 28.Vxf4 Bf8) 25...Fxc3 26.bxc3 Be2 27.Bg3 Bae8 folytatás is.

25.d4 Fe4 26.Hd2 Fc6?

Nagymesterünk 26...Fd3 27.Bff3 f4 28.Vxf4 Hg6 29.Vg3 Ff5-tel fokozhatta volna előnyét, ehelyett fontos tempót ajándékozott ellenfelének.

 

27.Hc4 Ve7 28.Hb6 Bad8 29.Bxf5 Ve6 30.Bf2 d5 31.Bhf3 Be7 32.Bg3 Bde8?

Taktikai elnézés, Anasztazia remekül élt a tálcán kínált lehetőséggel.

 

 

33.Bf6! Vxe3+

Gyaloghátrányos végjátékhoz vezetett a 33...Hg6 34.Bxe6 Hxh4 35.Bxe7 Bxe7 36.Hbxd5 Bd7 37.Hf6+ Fxf6 38.gxf6+ Kh8 39.Bg4 Hf5 40.Kf2 folytatás.

34.Bxe3 Bxe3 35.Hbxd5 Hg6 36.Vg4 Bd3 37.Kf1

Még erősebb volt a 37.h4 Hf8 38.h5 Bd2 39.Kf1 változat.

37...Bd2 38.h4 Bd8

 

39.h5 Fxd5 40.Hxd5 Bxd5 41.hxg6 hxg6 42.Vc8+ Kh7 43.Bf3 Bxg5 44.Bh3+ Bh5 45.Bxh5+ gxh5

 

 

46.Vxb7 Bxd4 47.Vxa6 Bf4+ 48.Ke2 Fxb2 49.Vb5 Ff6

 

50.a6 Be4+ 51.Kf3 Be7 52.Vb6 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen a Champions Chess Tour 2022 sorozaton negyedik versemyét nyerte meg 
2022. 09. 26.

Magnus Carlsen a döntő első mérkőzését 2,5-0,5-re nyerte meg Arjun Erigaisi ellen
2022. 09. 25.

A Generation Cup döntőjében Carlsen a 19 éves indiai Ergaisivel mérkőzik meg
2022. 09. 24.

Carlsen 3-1-re legyőzte Aroninat, az elődöntőben a 17 éves német Keymerrel mérkőzik meg
2022. 09. 23.

Carlsen 9 pontos előnnyel nyerte meg a kvalifikációs versenyt, öt tinédzser is negyeddöntős
2022. 09. 22.

A Generation Cup kvalifikációs versenyén a befejező játéknap előtt Carlsen egypontos előnnyel vezet
2022. 09. 21.

Nyolc forduló után az indiai Erigaisi kétpontos előnnyel vezet Praggnanandhaa és Carlsen előtt
2022. 09. 20.

Az első játéknap, négy forduló után Magnus Carlsen egypontos előnnyel vezet
2022. 09. 19.

A Meltwater Champions Chess Tour generációs párbajokkal folytatódik
2022. 09. 18.

Firouzja a 9. Sinquefield Cup győztese, a Grand Chess Tour pontversenyét is megnyerte
2022. 09. 12.

Firouzja legyőzte a ziccert hibázó Sot, Nepomnjacsijjal holtversenyben vezet az utolsó forduló előtt
2022. 09. 11.

A hetedik forduló négy döntetlene Sonak kedvezett, az amerikai sakkozó félpontos előnnyel vezet
2022. 09. 10.

So második győzelmével megőrizte első helyét, Firouzja szerencsés nyeréssel holtversenyben második
2022. 09. 09.

Négy döntetlen az ötödik fordulóban, So az élen
2022. 09. 07.

Carlsen visszalépett, eredményeit törülték, mi történt St. Louisban
2022. 09. 06.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog