A csapat-vb-n az ukrán válogatott újabb győzelemmel növelte előnyét

Címkék: Csapat-világbajnokság 2013

Antalyában lejátszották a csapat-világbajnokság negyedik fordulóját. Az ukrán válogatott megszerezte negyedik győzelmét, növelte előnyét. A játéknap rangadóján a két évvel ezelőtti ezüstérmes kínai csapat legyőzte a címvédő örmény együttest. Az azeriek elleni minimális nyeréssel az orosz válogatott feljött a harmadik helyre. Az amerikai és a holland négyes „gólarányt” is javítva győzött.

Az ukrán válogatott Vaszilij Ivancsuk vezetésével újabb győzelmet aratott, és az örmény csapat váratlan vereségének köszönhetően növelte előnyét. Ivancsuk sötéttel szépen túljátszotta Igor Henkint. A kettős győzelemmel kezdő Anton Korobov némi nehézség árán remizett, békés pontosztozkodás született a harmadik táblán, míg Jurij Krivoruscsko még biztosabbá tette az ukránok sikerét.

 

Az örmények számára jól indult a kínaiak elleni meccs, Levon Aronjan sötéttel a játszma korai szakaszában átvette a kezdeményezést, kiskombinációval tetszetősen fejezte be a partit. Wang Yue nem vállalta játékot a világranglista második Aronjannal szemben, Li Chao megilletődötten játszott. A 21 esztendős Ding Liren a királyindiai védelem elkötelezett híve, Szergej Movszeszjan egy gyengének bizonyult vezérlépésének köszönhetően előnybe került, bástyavégjátékban érvényesítette előnyét. Az oly megbízható csapatjátékost, Vlagyimir Akopjant a kínai csapat „rangidőse”, a 28 éves Bu Xiangzhi győzte le. Gabriel Szargiszjan nem bírt a 19 esztendős Yu Yangyival.

 

Az orosz csapat csak minimális arányban tudta legyőzni a tartalékos azeri együttest, Szergej Karjakin nyerése jelentette a két meccspontot. Az éltáblán Vlagyimir Kramnyik még nyeretlen.

Az amerikaiak Hikaru Nakamura nélkül is „gólarányt” is javítva érvényesítették a papírformát. A házigazdák négyese súlyos vereséget szenvedett a hollandoktól.

 

A 4. forduló eredményei:

Egyiptom – Egyesült Államok  0,5 – 3,5

Mohamed Ezat (2454) – Gata Kamsky (2721)  0 - 1

Khaled Abdel Razik (2450) – Alekszander Oniscsuk (2672)  0 - 1

Bassem Amin (2652) – Ray Robson (2613)  döntetlen

Hasan Labib Ibrahim (2411) – Varuzhan Akobian (2625)  0 - 1

 

Kína – Örményország  2,5 – 1,5

Li Chao (2679) – Levon Aronjan (2801)  0 - 1

Ding Liren (2711) – Szergej Movszeszjan (2700)  1 - 0

Bu Xiangzhi (2683) – Vlagyimir Akopjan (2681)  1 - 0

Yu Yangyi (2668) – Gabriel Szargiszjan (2676)  döntetlen

 

Azerbajdzsán – Oroszország  1,5 – 2,5

Rauf Mamedov (2647) – Vlagyimir Kramnyik (2793)  döntetlen

Eltaj Safarli (2653) – Szergej Karjakin (2756)  0 - 1

Nidjat Mamedov (2616) – Alekszandr Griscsuk (2785)  döntetlen

Gadir Guszejnov (2607) – Nyikita Vityjugov (2741)  döntetlen

 

Németország – Ukrajna  1 - 3

Igor Henkin (2612) – Vaszilij Ivancsuk (2731)  0 - 1

Georg Meier (2623) – Anton Korobov (2713)  döntetlen

Daniel Fridman (2600) – Alekszander Mojszejenko (2709)  döntetlen

David Baramidze (2614) – Jurij Krivorucsko (2701)  0 - 1

 

Törökország – Hollandia  0,5 – 3,5

Alekszander Ipatov (2630) – Anish Giri (2742)  0 - 1

Dragan Solak (2618) – Loek van Wely (2678)  0 - 1

Mustafa Yilmaz (2557) – Szergej Tivjakov (2663)  0 - 1

Emre Can (2519) – Erwin L’Ami (2648) döntetlen

 

A csapat-világbajnokság állása:

1.Ukrajna 8 meccspont 10,5 pont

2. Örményország 5, 9

3. Oroszország 5, 8

4. Egyesült Államok 4, 9,5

5. Azerbajdzsán 4, 8,5

6. Hollandia 4, 8,5

7. Kína 4, 8

8. Németország 4, 8

9. Törökország 2, 5,5

10. Egyiptom 0, 4,5

 

Az 5. forduló párosítása:

Hollandia – Egyiptom

Ukrajna – Törökország

Oroszország – Németország

Örményország – Azerbajdzsán

Egyesült Államok - Kína

Li Chao (2679) - Aronjan,L (2801)
Katalán megnyitás [E01]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.g3 c5 5.Fg2 cxd4 6.0-0 Fc5 7.Hxd4 dxc4 8.Hc2 0-0 9.Fe3 Ve7 10.Fxc5 Vxc5 11.Vd4 Vxd4 12.Hxd4 Hc6 13.Bd1

Számításba jött a 13.Fxc6 bxc6 14.Hxc6 Fb7 15.Ha5 Fa6 16.Bd1 folytatás.

13...Bb8 14.Hxc6 bxc6 15.Bd2 Fa6 16.Hc3 Bfc8 17.Bc1 Kf8 18.Ha4 c5 19.e4 Bb4

Az örmények legjobbja megragadta a kezdeményezést.

20.Hc3 Bcb8 21.Hd1 g5 22.e5 Hg4 23.f4 gxf4 24.gxf4

 

24...c3 25.Bxc3 Bxf4 26.Bxc5 Bf5 27.Bc7 Bxe5 28.Ff3 Bg5 29.Kh1 Bb4 30.Bg2 h5 31.Bxa7 Ff1 32.Bg3?

Világos taktikai csapást nézett el, de 32.Ba8+ Ke7 33.Ba7+ Kf6 34.Bd2 Kg7 változatban is gondjai lettek volna.

 

32...Hxh2! 33.Bxg5 Hxf3 34.Ba8+ Ke7 35.Ba7+ Kd6 és világos feladta

 

Movszeszjan,S (2700) – Ding Liren (2711)
Királyindiai védelem [E71]

1.c4 g6 2.d4 Hf6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.h3 0-0 6.Fg5 c5 7.d5 e6 8.Fd3 exd5 9.exd5 Hbd7 10.Hf3 Be8+ 11.Kf1 He5 12.Hxe5 Bxe5 13.Vd2 b5 14.Hxb5 He4 15.Fxe4 Bxg5 16.f4 Bg3 17.Vf2?! Vh4 18.Bd1 Fh6 19.Hc3 Fxf4 20.He2

 

20...Fg4! 21.Ff3 Ff5 22.Hxf4 Vxf4 23.Fe4 Vg5 24.h4 Vg4 25.Ff3 Vxc4+ 26.Kg1 Vf4 27.Fe4 Vxf2+ 28.Kxf2

28...Bg4 29.Fxf5 Bf4+ 30.Kg3 Bxf5 31.Bhe1 Bb8 32.Bd2 Kf8 33.Be3 a5 34.Ba3 Bb5 35.Ba4 h5 36.b3 Kg7 37.Kh3 Kf6 38.g3 Ke5 39.Kg2 f6 40.Ba3 Ke4 41.Bd1 g5 42.Ba4+ Ke5 43.Ba3 g4 44.b4 Bxb4 és világos feladta

Karjakin,S (2756) - Safarli,E (2653)
Szicíliai védelem [B48]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe3 a6 7.Vd2 Hf6 8.0-0-0 Fe7 9.f3 b5 10.Kb1 Hxd4 11.Fxd4 b4 12.Ha4 Bb8 13.Vf2 0-0 14.Hb6 e5 15.Fe3 d6 16.Hxc8 Vxc8 17.b3 He8 18.Fc4 Hc7 19.Bd3 Hb5 20.Fxb5 axb5 21.Bc1 f5 22.exf5 Ba8 23.g4 d5?!


24.c3! Vb7 25.Fc5 e4 26.Fxe7 Vxe7 27.fxe4 dxe4 28.Be3 Bac8 29.Ve2 Bxc3 30.Bxe4 Bxc1+ 31.Kxc1 Vd7 32.Kb1 Vd6 33.Be8 h5 34.gxh5 Vd7?

 

35.Ve6+ Vxe6 36.Bxf8+ Kxf8 37.fxe6 Ke7 38.Kc2 Kxe6 39.Kd3 Kd5 40.Ke3 Ke5 41.h3 és sötét feladta

 

Ipatov,A (2630) - Giri,A (2732)
Vezércsel [D35]

1.d4 e6 2.c4 d5 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 c6 5.Fg5 Hbd7 6.cxd5 exd5 7.e3 h6 8.Ff4 Hh5 9.Fe5 Hxe5 10.Hxe5 Hf6 11.Fd3 Fd6 12.f4 0-0 13.Vf3 c5 14.0-0-0 cxd4 15.exd4 Fb4 16.He2

 

16...He4 17.Fxe4 dxe4 18.Vb3 a5 19.Kb1 Ba6 20.g4 Fe7 21.f5 b5 22.Hf4? Fg5 23.Bhf1 Bd6 24.He2 Fa6 25.Bfe1 Fh4 26.Bg1 b4 27.Ve3

27...Be8! 28.Bc1 Fg5 29.Hf4 Bxd4! 30.Hc6

30...Bd3! 31.Va7 Vd6 32.Hxd3 Fxd3+ 33.Ka1 Fxc1 34.Bxc1 e3 35.Hxa5 e2 36.Vg1 Ve5 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: Anasztazia Karlovics http://wctc2013.tsf.org.tr/en

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog