A címvédő SOCAR megszerezte ötödik győzelmét, Lékó és Rapport is remizett

Címkék: Klubcsapatok Európa-kupája 2013

A címvédő azeri SOCAR együttese a Klubcsapatok Európa-kupájának ötödik fordulójában újabb rangadót nyert, az orosz Jugra elleni 4-2-es győzelemmel megerősítette vezető pozícióját. Lékó Péter világossal remizett az azeri Tejmur Radzsabovval. Az orosz Malahit hat döntetlennel csak 3-3-mat ért el. A második helyre kedvező párosításának köszönhetően a cseh G-Team Novy Bor lépett előre. A női klubcsapatok versenyében a címvédő Cercle d’Echecs de Monte-Carlo növelte előnyét.

 

Magabiztos játékkal nyerte még ötödik meccsét a SOCAR. Az azeri együttes a négy győzelemmel álló orosz Jugra elleni találkozón 4-2-vel gyűjtötte be az újabb két meccspontot. A kínai Wang Hao szerzett vezetést, a döntetlenek mellett a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov érvényesítette anyagi előnyét. Lékó Péter világossal küzdött meg Tejmur Radzsabovval. Nagymesterünknek a döntetlenért kellett megküzdenie.

 

Malahit második meccsét remizte el, a jóval esélyesebb orosz csapat nem bírt az azeri ellenfelével, a hat döntetlen csalódást okozott. A cseh G-Team Novy Bor érvényesítette a papírformát, feljött a második helyre.

 

A Szentpétervár csapata megszenvedett a szoros győzelemért, az éltáblán a hétszeres orosz bajnok Peter Szvidler világossal kikapott az amerikai Hikaru Nakamurától.

A francia bajnokcsapat, a Clichy Echecs 92 javított pozícióján. Rapport Richárd a szerény Élő-pontszámú  Christian Jepson (2392) ellen nyerőesélyt szalasztott el, meg kellett elégednie s csalódást jelentő remivel. A Haladás VSE második vereségével a 27. helyre esett vissza.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

SOCAR (8, 74,5, 19,5) – Jugra (8, 71, 19) 4 - 2

(Fabiano Caruana (2779) – Dmitrij Jakovenko (2719) döntetlen

Tejmur Radzsabov (2723) – Lékó Péter (2732)  döntetlen

Veszelin Topalov (2771) – Anton Korobov (2716)  1 - 0

Gata Kamsky (2725) – Szergej Rublevszlij (2695)  döntetlen

Wang Hao (2733) – Alekszej Drejev (2679)  1 - 0

Anish Giri (2749) – Denisz Hiszmatullin (2656)  döntetlen)

 

Odlar Yurdu (7, 69,5, 19) – Malahit (7, 69, 21)  3 - 3

(Emil Szutovszkij (2657) – Alekszandr Griscsuk (2786) döntetlen

Vasif Durarbayli (2548) – Szergej Karjakin (2762)  döntetlen

Nidjat Mamedov (2612) – Alekszandr Morozevics (2734)  döntetlen

Vugar Raszulov (2514) – Alekszandr Rjazancev (2697)  döntetlen

Nijat Abaszov (2505) – Alekszandr Motiljev (2676)  döntetlen

Rauf Mamedov (2641) – Viorel Bologan (2670)  döntetlen)

 

G-Team Novy Bor (7, 72, 16) – SK 47 Eynatten (6, 41, 15,5)  4,5 – 1,5

 

Szentpétervár (6, 66, 19) – O.R. Padova (6, 46, 14)  3,5 – 2,5

(Peter Szvidler (2740) – Hikaru Nakamura (2783)  0 - 1

Leinier Dominguez Perez (2753) – Pentala Harikrishna (2709) 1 - 0

Nyikita Vityjugov (2729) – Kiril Georgijev (2664) 1 – 0)

 

En Passant (6, 44, 14,5) – PGMB-Rosztov (6, 62, 18,5)  2 - 4

Minszk (6, 66, 18,5) – Amay Chess Club (6, 48,5, 15)  4 - 2

Asker (6, 46, 18,5) - S.F.Wirtzfeld (6, 50,5, 15,5)  2,5 – 3,5

Limhamns SK (5, 33, 11,5) – Clichy Echecs 92 (5, 59, 14,5)  2 - 4

 

Schachklub MPO Maria Saal (5, 30,5, 12) - Haladás VSE Szombathely (5, 36, 15)  4 - 2

(Markus Ragger (2668) – Kovács Gábor (2459)  1 - 0

Ranier Buhmann (2582) – Németh Miklós (2468)  döntetlen

Robert Kreisl (2408) – Petényi Tamás (2464)  1 - 0

Mario Schachinger (2402) – Nagy Gábor (2414)  1 - 0

Georg Halvax (2326) – Csonka Attila István (2387) 0 - 1

Johann Ertl (2258) – Pergel László (2249)  döntetlen)

 

Az élcsoport állása:

FED

 

Csapat

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

AZE

SOCAR

5

5

0

0

10

114.5

23.5

2

CZE

G-Team Novy Bor

5

4

1

0

9

119.0

20.5

3

AZE

Odlar Yuru

5

3

2

0

8

119.5

22.0

4

RUS

Jugra

5

4

0

1

8

108.0

21.0

5

RUS

Szentpétervár

5

4

0

1

8

101.0

22.5

6

RUS

Malahit

5

3

2

0

8

99.0

24.0

7

BLR

Minszk

5

4

0

1

8

96.5

22.5

8

RUS

PGMB-Rosztov

5

4

0

1

8

94.5

22.5

9

BEL

S.F.Wirtzfeld

5

4

0

1

8

77.0

19.0

10

FRA

Clichy Echecs 92

5

3

1

1

7

101.0

18.5

11

AUT

Schachklub MPO Maria Saal

5

3

1

1

7

50.0

16.0

12

ITA

O.R. Padova

5

3

0

2

6

86.0

16.5

13

BEL

Amay Chess Club

5

3

0

2

6

81.0

17.0

14

NED

En Passant

5

3

0

2

6

78.0

16.5

15

GRE

Peristeri

5

3

0

2

6

73.0

17.5

16

NOR

Asker

5

3

0

2

6

71.0

21.0

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

G-Team Novy Bor (9, 119, 20,5) – SOCAR (10, 114,5, 23,5)

Malahit (8, 99, 24) - S.F.Wirtzfeld (8, 77, 19)

Szentpétervár (8, 101, 22,5) – Odlar Yurdu (8, 119,5, 22)

PGMB-Rosztov (8, 94,5, 22,5) – Jugra (8, 108, 21)

Schachklub MPO Maria Saal (7, 50, 16) – Minszk (8, 96,5, 22,5)

Clichy Echecs 92 (7, 101, 18,5) – Kfar Saba Chess Club (6, 57, 16)

O. R. Padova (6, 86, 16,5) – Peristeri (6, 73, 17,5)

Amay Chess Club (6, 81, 17) – En Passant (6, 78, 16,5)

SK Advisory Invest Baden (6, 47,5, 15) – Reichenstein SSB (6, 64,5, 18,5)

Sautron (6, 37, 14,5) – Besiktas JK (6, 52, 19,5)

White Rose (6, 34,5, 14) – Asker (6, 71, 21)

SK 47 Eynatten (6, 57,5, 17) – Accres Apeldoorm (5, 37, 12,5)

Haladás VSE Szombathely (5, 50, 17) – Club d1Echecs de Geneve (5, 45, 12,5)

 

A női klubcsapatok versenyében a címvédő monacói együttes újabb riválist győzött le. A Cercle d’Echecs de Monte-Carlo négyesében a szlovén Anna Muzicsuk nyert, a másik három parti döntetlennel ért véget. Az orosz Jugra hárompontos hátránnyal a második, a honi derbi 2-2-re végződött. A pár nappal korábban befejeződött  szuperbajnokság bronzérmese, Natalija Pogonyina vereséget mért a bajnoknőre, Valentyina Gunyinára.

Az 5. forduló eredményei:

Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (8, 46,5, 13) – CS Politechnica-Antibiotice Iasi (6, 31,5, 12,5)  2,5 – 1,5

(Hou Ji-fan (2621) – Katyrina Lahno (2534)  döntetlen

Humpy Koneru (2607) – Viktorija Cmilyte (2505)  döntetlen

Anna Muzicsuk (2560) – Irina Bulmaga (2401)  1 - 0

Almira Szkripcsenko (2441) – Alina L’Ami (2362)  döntetlen)

 

Jugra (6, 27, 9,5) – SHSM Nase Naszledije (5, 28,5, 11)  2 - 2

(Anna Usenyina (2497) – Alekszandra Kosztenjuk (2495)  döntetlen

Natalija Pogonyina (2485) – Valentyina Gunyina (2506)  1 - 0

Marina Romanyko (2359) – Olga Girja (2439)  döntetlen

Tatjana Sadrina (2364) – Anasztazia Szavina (2403) 0 – 1)

 

Mika Chess Club (4, 30, 8) – Chess Club BAS (3, 12,5, 5)  2,5 – 1,5

„Rudar” Prijedor (3, 6, 5,5) – MRU – Vilnaius Fortas (4, 12, 9)  1 - 3

ASVOE Pamhagen (1, 11,5, 3) – Fischer Chieti (1, 7, 3,5)  0,5 – 3,5

A Jelica PEP volt erőnyerő

 

 

FED

 

Csapat

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

 

MNC

Cercle d’Echecs d Monte-Carlo

5

5

0

0

10

73.0

15.5

2

 

RUS

Jugra

5

3

1

1

7

45.0

11.5

3

 

ROU

CS Politechnica-Antibiotice Iasi

5

3

0

2

6

51.5

14.0

4

 

ARM

Mika Chess Club

5

3

0

2

6

50.0

10.5

5

 

RUS

SHSM Nase Naszledije

5

2

2

1

6

49.0

13.0

6

 

LTU

MRU – Vilnaius Fortas

5

3

0

2

6

28.5

12.0

7

 

SRB

Jlica PEP

5

1

2

2

4

32.0

10.0

8

 

SRB

Chess Club BAS

5

1

1

3

3

27.0

6.5

9

 

ITA

Fischer Chieti

5

1

1

3

3

15.0

7.0

10

 

BIH

„Rudar” Prijedor

5

1

1

3

3

14.0

6.5

11

 

AUT

ASVOE Pamhagen

5

0

1

4

1

14.5

3.5

 

A 6. forduló párosítása:

MRU – Vilnaius Fortas (6, 28,5, 12) – Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (10, 73, 15,5)

Jelica PEP (4, 32, 10) – Jugra (7, 45, 11,5)

CS Politechnica-Antibiotice Iasi (6, 51,5, 14) - SHSM Nase Naszledije (6, 49, 13)

Fischer Chieti (3, 15, 7) – „Rudar” Prijedor (3, 14, 6,5)

Chess Club BAS (3, 27, 6,5) – ASVOE Pamhagen (1, 14,5, 3,5)

A Mika Chess Club lesz erőnyerő

 

Lékó,P (2732) - Radzsabov,T (2723)
Angol megnyitás [A36]

1.c4 g6 2.g3 Fg7 3.Fg2 c5 4.e3 Hc6 5.He2 e6 6.d4 cxd4 7.exd4 d5 8.cxd5 exd5 9.Hbc3 Hge7 10.0-0 Fe6 11.Fe3 0-0 12.Hf4 Vd7 13.Vd2 Bad8 14.Bfe1 Kh8 15.Kh1 Hf5

 

 

16.Hfxd5?! Hfxd4 17.Fh6 f6 18.Fxg7+ Vxg7 19.Vc1 g5 20.Bd1 Vf7 21.He3 Vh5 22.Hf1 Fh3 23.Fxh3 Vxh3 24.f4 Vh5 25.Bd3?

 

25...Vg6?

Tejmur Radzsabov 25...Hb4 26.Bxd4 Vf3+ 27.Kg1 Bxd4-gyel döntő előnybe kerülhetett volna.

26.Bd2 b5 27.Vb1 f5 28.b4 gxf4 29.gxf4 Bg8 30.Hg3 Vh6 31.Bg2 Vxf4 32.Vf1

 

 

 

32...Vxf1+

Nagymesterünk megkönnyebbülhetett. 32...Hf3 33.Hce2 Vg4 34.Bd1 Bde8 még mindig kellemetlen perceket okozhatott volna.

33.Bxf1 Bgf8 34.Hge2 a6 35.Hxd4 Bxd4 36.a3 He7 37.He2 Bd2 38.Hf4 Bxg2 39.Kxg2 Hg6 40.Kg3 Be8 41.Hd3 Bd8 42.Hc5 f4+ 43.Kg4 Bd2 44.Hxa6 Ba2 45.Hc7 és döntetlen

 

Szvidler,P (2740) - Nakamura,H (2783)
Királyindiai védelem [E71]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.h3 0-0 6.Fg5 Ha6 7.f4 Hh5 8.Hge2 c5 9.d5 b5!?

Az amerikai nagymester stílusához híven azonnal akciót kezdeményezett.

10.cxb5 Hc7 11.a4 Bb8 12.g4 Hf6 13.Hg3 h6 14.Fh4 Hh7 15.Vd2 a6 16.Fc4 axb5 17.axb5 Fd7

 

 

18.e5?

A hétszeres orosz bajnok rosszul értékelte az állást. 18.Ba5 Fxc3 19.bxc3 Fxb5 20.Fxb5 Hxb5 21.Ba2 volt a helyes folytatás.

18...Fxb5 19.Hxb5 Hxb5 20.Va5? Ve8 21.0-0

 

 

 

21...g5! 22.Hf5 gxh4 23.Bae1 dxe5 24.Bxe5? Fxe5 25.fxe5 e6 26.Hxh6+ Kg7 27.Vd2 Vd8 28.Bf6 Hd4 29.Hxf7  

 

 

29...Hxf6 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

(Fotók: http://euro2013.chessdom.com)

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog