Help Sales ÁSZF

A Cairns Cup második fordulójában Marija Muzicsuk remek támadással nyert Humpy Koneru ellen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A St. Louisban zajló Cairns Cup második fordulójában az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk 34 lépésben legyőzte az indiai Humpy Konerut. Az orosz huszárjátékban Muzicsuk gyalogáldozattal jutott kezdeményezéshez, a nehézüteg tökéletes összjátéka ellen Koneru nem talált védelmet. Kecsegtető állását rontotta el az orosz derbin Valentyina Gunyina, a felkínált eséllyel az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk remekül élt, vereséget mért honfitársnőjére. Könnyű győzelmet aratott az orosz Katyerina Lahno a 16 éves amerikai Carissa Yip ellen. Másodszor is remizett a kínai világbajnoknő Ju Wenjun, az amerikai Irina Krush a második értékes fél pontját szerezte meg. Békés döntetlen született az indiai ídronavalli Harika és a grúz Nana Dzagnidze játszmájában. A harmadik játéknapon Koneru és Ju Wenjun rangadóra kerül sor.

A szuperverseny második játéknapjának játszmái közül kiemelkedik az exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk remek győzelme Humpy Koneru ellen. Az orosz huszárjátékban az ukrán sakkozónő ritkán látható tervvel lepte meg a GP sorozat éllovasát. A gyalogáldozatra Humpy rosszul reagált, a bástyák és a vezér tökéletes összjátékával szemben nem talált védelmet. Marija Muzicsuk tetszetős manőverekkel jutott öntő előnyhöz.

A címvédőként játszó Valentyina Gunyina elszenvedte második vereségét. Az orosz derbin szépen túljátszotta az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukot, de a jó folytatással adós maradt. Kosztenjuk elegendő kompenzációt kapott a vezérért, ellentámadása átütött.

A forduló harmadik győzelmét könnyen szerezte meg az orosz Katyerina Lahno, a 6 éves amerikai Carissa Yip gyorsan eltévedt a skót megnyitású partiban.

Másodszor is remizett a kínai világbajnoknő Ju Wenjun. Az amerikai Irina Krush ellen bajba is kerülhetett volna. A végjátékban minimális előnye kevésnek bizonyult az egész pont megszerzéséhez.

A katalán megnyitásban békésen remizett az indiai Dronavalli Harika és a grúz Nana Dzagnidze.   

A 2. forduló eredményei:

Ju Wenjun (kínai, 2583) - Irina Krush (amerikai, 2422) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 74)

Valentyina Gunyina (orosz, 246) - Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2504) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 40)

Dronavalli Harika (indiai, 2518) - Nana Dzagnidze (grúz, 2515) döntetlen (Katalán megnyitás, 31)

Carissa Yip(amerikai, 2412)  – Katyerina Lahno (orosz, 2552) 0 – 1 (Skót megnyitás, 31)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2552) – Humpy Koneru (indiai, 2580) 1 – 0 (Orosz szárjáték, 34)

A verseny állása:

1-4. Marija Muzisuk, Katyerina Lahno, Nana Dzagnize és Alekszandra Kosztenjuk 1,5 pont

5-8. Ju enjun, Humpy Koneru, Dronavalli Harika és Irina Krush 1

9-10. Valentyina Gunyina és Carissa Yip 0

A 3. forduló párosítása:

Humpy Koneru – Ju Wenjun

Katyerina Lahno – Marija Muzicsuk

Nana Dzagnidze – Carissa Yip

Alekszandra Kosztenjuk – Dronavalli Harika

Irina Krush – Valentyina Gunyina

Muzicsuk,M (2552) - Koneru,H (2580)
Orosz huszárjáték [C43]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.d4 Hxe4 4.Fd3 d5 5.Hxe5 Hd7 6.Hc3 Hxc3 7.bxc3 Fd6 8.0-0 0-0 9.Be1 Fxe5 10.dxe5 Hc5 11.Bb1 Hxd3 12.cxd3 b6 13.Bb4

13...Ff5 14.Vf3 c5 15.Bf4 Fg6 16.h4 h5 17.g4 Vxh4 18.Vg2 Ve7

Csapdában a sötét vezér 18...Fxd3?-ra 19.g5 után. 18...Vg5! jobb volt.

19.gxh5 Fxh5

20.Be3! Bfe8 21.Vh2

Még erősebb volt a 21.e6! Vd6 (21...fxe6 22.Bh3) 22.Bh4 Bxe6 23.Bxh5 folytatás.

 21...g6 22.Bf5

Ismét a 22.e6! fxe6 23.Bg3 Vh7 24.Bh4 Kf7 25.Bg5 érdemel figyelmet.

 22...Fg4 23.Bf4 Fh5

24.e6! fxe6 25.Bg3! Kh7?

Vesztőlépés, de a jobb 25...Vh7 26.Bh4 Kf7 27.Bg5 Be7 28.Vd6 változatban is kitűnőek világos esélyei.

26.Bh4! Vf7 27.Bg5 Bg8 28.Kf1 Vf3 29.Bhxh5+ gxh5 30.Vc7+ Kh8 31.Ve5+ Kh7 32.Bxh5+ Kg6 33.Vg5+ Kf7 34.Bh7+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: www.uschesschamps.com/2020-cairns-cup/

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubov kiegyenlített, sötéttel nyerte meg az első partit Nakamura ellen
2020. 06. 02.

Nakamura a döntő első mérkőzésén 2,5 - 1,5-re legyőzte Dubovot
2020. 06. 01.

Nakamura a "hirtelen halál" partiban győzte le a bástyát elnéző Carlsent, bejutott a döntőbe
2020. 05. 30.

Nakamura a második mérkőzésen legyőzte Carlsent, a harmadik meccs dönt, Dubov már döntős
2020. 05. 29.

Az első mérkőzésen Carlsen 3 - 0-ra győzte le Nakamurát, Dubov 2,5 - 1,5-re nyert Ding Liren ellen
2020. 05. 28.

Az elődöntőben Nakamura-Carlsen és Dubov-Ding Liren párharcokra kerül sor 
2020. 05. 27.

Carlsen kettős győzelemmel elődöntős, Karjakin és Dubov párharcát a harmadik mérkőzés dönti el
2020. 05. 26.

Nakamura elsőként elődöntős, Ding Liren és Yu Yangyi párharcában a harmadik mérkőzés dönt
2020. 05. 25.

Az első meccsen Carlsen 2,5 - 0,5-re nyert So ellen, Dubov 3 - 0-ra győzte le Karjakint 
2020. 05. 24.

Nakamura és Yu Yangyi a "hirtelen halál" parti megnyerésével vezetést szerzett 
2020. 05. 23.

Nakamura a Lindores Abbey Rapid Challenge körverseny győztese, nyolcan jutottak tovább
2020. 05. 21.

A második játéknapon Carlsen két vereséget is elszenvedett, Nakamura és Karjakin az élen
2020. 05. 21.

Az első játéknap után négyes holtverseny az élen
2020. 05. 20.

Kedden kezdődik a Magnus Carlsen Chess Tour második tornája
2020. 05. 18.

Carlsen kétpontos előnnyel győzött, Lahno a "hirtelen halál" parti megnyerésével lett első
2020. 05. 18.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog