Help Sales ÁSZF

A Bundesligában fölényesen vezet a nyolcszoros bajnok Baden-Baden

Címkék: Bundesliga 2013/14

Az OSG  Baden-Baden együttese tíz forduló után hibátlan teljesítménnyel vezet a Bundesligában. A hétvégi kettős fordulón az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand is erősítette a szupernagymesterek egész sorát felvonultató, nyolcszoros bajnokcsapatot. Anand másfél ponttal járult hozzá a csapat kettős győzelméhez, fölényes vezetéséhez. Kiélezett küzdelem zajlik a dobogós helyezésekért. A Hockenheim együttesében legfiatalabb nagymesterünk, Rapport Richárd, az Eppingen csapatában Berkes Ferenc és Balogh Csaba játszik főszerepet.

 

A 16 résztvevős Bundesligában a szupernagymesterek egész sorát vonultatják fel az együttesek, de a Baden-Baden csapatával nem tudják felvenni a küzdelmet. A címvédő feltartóztathatatlanul robog kilencedik bajnoki címe megszerzése felé. A március 12-től Hanti-Manszijszkban megrendezésre kerülő világbajnok-jelölti verseny előtt az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand vállalta a „bemelegítést”, játszott a csapat első tábláján, másfél pontot szerzett. Az osztrák Markus Raggert (2668) világossal nagy rutinját is kihasználva győzte le, második partijában sötéttel  a lengyel Piotr Bobrassal (2518) mindössze 23 lépésben remizett.

A Baden-Baden négy meccsponttal előzi meg a néggyel kevesebbet teljesítő csapatokat, a sorsolás érdekessége, hogy a fölényesen vezető címvédő riválisaival, az üldöző három együttessel a hajrában mérkőzik meg. Anandék a Solingent 7-1-re verték. Az indiai exvilágbajnok mellett még Arkadij Naiditsch, a lett Alekszej Shirov, a román Liviu-Dieter Nisipeanu, a dán Peter Heine Nielsen és Philipp  Schlosser nyert. A tízedik játéknapon a Baden-Baden a Trier csapatát 6-2-re győzte le.

 

 

Balogh Csaba kettős győzelemmel "melegített" az Eb-re (Fotó: Theo Heinze)

A hétvégi kettős fordulóban a Hockenheim gárdájában éltáblás Rapport Richárd másfél pontot szerzett, a Trier és a Solingen ellen is 5-3-ra diadalmaskodtak. Az Eppingen csapatában Balogh Csaba és Ács Péter kettős győzelmet ért el. A Berlin együttesével szemben 5-3-ra nyertek, a kieső helyen levő König Tegel gárdáját 6,5-1,5-re intézték el.

 

A 10. forduló után a Bundesliga állása:

1.Baden-Baden 20 meccspont, 63 pont

2. Hockenheim 16, 49,5

3-4 Bremen és Eppingen 16, 49

5. Mülheim 15, 44

6. SG Slingen 13, 40,5

7. Hamburg 12, 45

8. Emsdetten 10, 43,5

9. SG Trier 10, 40

10. Wattenscheid 9, 40,5

11. Katernberg 9, 37

12. SF Berlin 4, 32

13. Griesheim 3, 30,5

14. Münchzen 3, 28

15. Tegel 3, 26

16. Vierheim 1, 22,5

 

A  következő kettős fordulót a jereváni Európa-bajnokságot követő hétvégén, március 15-16-án  rendezik meg. A Baden-Baden a Hamburger SK, majd a Werder Bremen gárdájával mérkőzik meg.

 

Anand,V (2775) - Ragger,M (2668)
Királyindiai védelem [E61]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.e3 c5 5.d5 0-0 6.Hc3 d6 7.Fe2 e6 8.0-0 exd5 9.cxd5 Fg4 10.h3 Fxf3 11.Fxf3 Ha6 12.Fd2 Bc8 13.Vb3 c4 14.Vxb7 Hc5 15.Vb4 Bb8 16.Va3 Bb6 17.Bab1 Vb8 18.Ha4 Ba6 19.b3 Hfe4 20.Fxe4 Hxe4 21.Vc1

21...Vb5

Az osztrák nagymester jobban játszhatott volna a 21...cxb3 22.Bxb3 Va8 23.Hc3 Bc8 24.Vc2 Hxc3 25.Fxc3 Vxd5 folytatással.

22.Fc3 Hxc3 23.Hxc3 Vb4 24.Ha4 cxb3 25.axb3 Bb8 26.Vc7 Ba5 27.Bfd1 Bab5  

 

28.Vxa7 Fe5 29.f4 Ff6 30.Hb2 Vxb3 31.Hd3

 

31...Vxb1!?

Figyelmet érdemelt a 31...Vc2 32.Vxb8+ Bxb8 33.Bxb8+ Kg7 34.Hf2 Fh4 35.Bf1 Ve2 folytatás.

32.Bxb1 Bxb1+ 33.Kh2 Be8

Jobb volt a 33...Fh4 34.Vc7 Ba8 változatot választani.

 34.Va2 Bb7

Időzavarban Markus Ragger passzívan kezdett játszani.

35.Va6 Bd7?! 36.Hf2 Bdd8 37.Vd3 Fg7 38.g4 Bd7

 

39.g5 h5 40.gxh6 Fxh6 41.Hg4 Fg7 42.f5 gxf5 43.Vxf5 Bde7 44.Vf3 Be4 45.Kg2

 

 

45...Bxg4+?! 46.Vxg4 Bxe3 47.Vc8+ Ff8 48.h4 Be5 49.h5 Bxd5

 

50.h6! Bg5+ 51.Kf3 Bg6 52.h7+ Kxh7 53.Vxf8 Bf6+ 54.Ke4 Bf1 55.Kd5 Bf5+ 56.Kxd6 Bf6+ 57.Kd7 Bf5 58.Vd6 Bg5 59.Vf4 Kg6 60.Ke7 Bf5 61.Vg4+ Bg5 62.Ve4+ Bf5

63.Vd3 Kg5 64.Vg3+ Kh5 65.Ke8 Kh6 66.Vg4 Bf6 67.Kf8 és sötét feladta

 

Naiditsch,A (2724) - Nikolic,P (2620)
Francia védelem [C07]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 a6 4.Hgf3 c5 5.c3 cxd4 6.cxd4 dxe4 7.Hxe4 Fb4+ 8.Fd2 Fxd2+ 9.Vxd2 Hf6 10.Hxf6+ Vxf6 11.Fd3 Hc6 12.0-0 Fd7 13.Bfe1 0-0 14.Be4 Bfd8 15.Bf4 Ve7

16.d5! exd5 17.Be1 Fe6 18.Bh4 h6

19.Bxh6! Vb4

A bástyaáldozat elfogadására, 19...gxh6-ra 20.Vxh6 f6 21.Hg5! Vg7 22.Vxg7+ Kxg7 23.Hxe6+ Kf7 24.Hxd8+ Bxd8 25.f4 következett volna, a gyalogelőnyös végjáték megnyerése csak technikai feladat.

20.Vg5 Vg4 21.Fh7+ Kf8

 

22.Bhxe6! Vxg5 23.Hxg5 fxe6 24.Hxe6+ Kf7 25.Hxd8+ Bxd8 26.Fd3 Kf6

 

27.f4 Hb4 28.Fb1 d4 29.Bd1 d3 30.a3 Hc2 31.Kf2 g5 32.fxg5+ Kxg5 33.Bd2 Bf8+ 34.Kg3 He3 35.h4+ Kh6 36.Bxd3 Bg8+ 37.Kh3 Hxg2 38.Bd6+ Kh5 39.Bd5+ Kh6

40.Bg5 Hf4+ 41.Kg4 Hh5 42.Bxg8 Hf6+ 43.Kf5 Hxg8 44.Fe4 b6 45.Ff3 He7+ 46.Ke6 Hg6 47.h5 Hf4+ 48.Kd6 Hd3 49.b3 b5 50.Fe2 Hc1 51.Fd1 Ha2 52.Kc5 Hc3 53.Fc2 a5 54.Fd3 a4 55.b4 Kxh5 56.Kd4 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog