Help Sales ÁSZF

A 27 esztendős ukrán Anna Usenyina a női sakkozás 14. világbajnoknője

Címkék: Női világbajnoki döntő

A 27 esztendős ukrán Anna Usenyina a női sakkozás 14. világbajnoknője. A  Hanti-Manszijszkban megrendezett 64 résztvevős, kieséses rendszerű világbajnokságon Anna Usenyina és a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova párharcát rapid rájátszás döntötte el. Az első játszma döntetlennel ért véget, a másodikban Usenyina világossal nyert, összesítésben 3,5-2,5-re győzött. A 2006-ban az ukrán válogatottal olimpiai bajnoki címet szerzett Anna Usenyina nagyszerű sikere teljesen megérdemelt, nehéz ágon jutott a döntőbe. A világbajnokságon játszott húsz partijából mindössze egyet vesztett, a döntő negyedik játszmájában kapott ki Sztefanovától, de a vereségen túltette magát, és a rájátszásban nyerni tudott az idei rapid világbajnokság győztese ellen. Anna Usenyiva jövőre tízjátszmás világbajnoki döntőt játszik a Hanti-Manszijszkban címét elvesztő kínai Hou Ji-fannal, aki a Grand Prix-sorozat megnyerésével vívta ki a jogot.

 

Hanti-Manszijszkban Anna Usenyina nagyszerű sikerével fejeződött be a 64 résztvevős, kieséses rendszerű világbajnokság. Az óriási meglepetések, váratlan fordulatok, szép kombinációk, tanulságos végjátékok versenyén a világbajnoki cím sorsát rapid rájátszás döntötte el. Magyar idő szerint 10 órakor ült sakkasztalhoz a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és Anna Usenyina.

A lélektani előny Sztefanova oldalán volt, hiszen a párharc negyedik játszmájának megnyerésével egyenlített ki, Usenyina kevésbé bírta a parti rendkívüli tétjét. A bolgár nagymesternő idén megnyerte a rapid világbajnokságot, rutinosabbnak számított ukrán ellenfelénél. A rájátszás menete azonban rácáfolt a várakozásokra.

Az első partiban Sztefanova játszhatott világossal, és a finálé negyedik összecsapásához képest Usenyina tért el. A folytatása meglepte Etit, aki jóval többet gondolkodott. Anna jól védte gyalogszerkezeti gyengeségét, majd a sorozatos cserék után oly közelinek tűnt a döntetlen. Elhibázott futólépése után Sztefanova ismét megragadta a kezdeményezést, de a négyfutós végjáték végül remivel végződött.

Következett a második ütközet, Usenyina ezúttal is meglepte Sztefanovát. Az exvilágbajnoknőnek viharos gyorsasággal fogyott a gondolkodási ideje, kissé kedvezőtlenebb állását nem tudta kellő gondossággal védeni. Anna egyre magabiztosabb lett, sorsdöntő nyeréséhez kétség sem férhetett, összekötött szabadgyalogjai győzedelmesen nyomultak előre. Sztefanova még elkérte a versenybírótól a játszmalapot, hogy ellenőrizze, az időnyerést jelentő lépésnél Anna nem hibázott-e tükörképpel, komor arccal adta vissza a játszma menetét igazoló lapot, pár lépés múlva pedig feladta a játszmát.

Az újdonsült világbajnoknő a FIDE elnökének, Kirszan Iljumzsinovnak a társaságában adta első interjúját. Megköszönte szüleinek, családjának, barátainak a támogatást, a drukkolást, edzőjének Anton Korobovnak a szakmai segítségét.

Anna Usenyina jövőre tízjátszmás világbajnoki döntőt játszik a Hanti-Manszijszkban címét elvesztő kínai Hou Ji-fannal, aki a Grand Prix-sorozat megnyerésével vívta ki a jogot.

 

A világbajnoki döntő végeredménye:

Anna Usenyina (ukrán, 2452) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) 3,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0, 0 – 1, döntetlen, 1 – 0)

Anna Usenyina (ukrán, 2452) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) döntetlen (Bogoindiai védelem, 36)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) - Anna Usenyina (ukrán, 2452) döntetlen (Félszláv védelem, 17)

Anna Usenyina (ukrán, 2452) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) 1 - 0 (Szláv védelem, 37)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) Anna Usenyina (ukrán, 2452)  1 - 0 (Félszláv  védelem, 33)

 

A rájátszás:

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) - Anna Usenyina (ukrán, 2452)  döntetlen (Félszláv védelem, 89)

Anna Usenyina (ukrán, 2452) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) 1 – 0 (Félszláv védelem, 94)

 

 

Anna Usenyina útja a világbajnoki címig:

30 Deysi Cori T. (perui, 2429) - Anna Usenyina (ukrán, 2452) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

Anna Usenyina (ukrán, 2452) - Anna Muzicsuk (szlovén, 2586) 3 – 1 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0, 1 - 0)

Anna Usenyina (ukrán, 2452) - Natalija Pogonyina (orosz, 2478)  1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

3 Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2539) - Anna Usenyina (ukrán, 2452) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

2 Anna Usenyina (ukrán, 2452) – Ju Wenjun (kínai, 2501) 2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0, döntetlen)

1 Anna Usenyina (ukrán, 2452) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) 3,5 - 2,5 (döntetlen, döntetlen, 1 - 0, 0 - 1, döntetlen, 1 - 0)

Anna Usenyina 1985. augusztus 30-án Harkovban született. Édesanyjától hétéves korában tanult meg sakkozni, 15 évesen megnyerte a 20 éven aluliak bajnokságát. 2006-ban Odesszában ezüstérmes volt a bajnokságon, s ezzel kivívta az olimpiai csapattagságot. Torinóban remekült debütált, veretlenül lett tagja az olimpiai aranyérmet szerzett ukrán válogatottnak. Két év múlva az ezüstérmes, idén a bronzérmes együttes tagja volt. 2007-ben a csapat-világbajnokságon bronzérmes válogatottban is szerepelt.  2008-ban a plovdivi egyéni Európa-bajnokságon bronzérmes.

Usenyina 2006-ban Jekatyerinburgban játszotta első kieséses rendszerű világbajnokságát, a későbbi győztes Xu Yuhuától a 32 között szenvedett vereséget. Két év múlva Nalcsikban a negyeddöntőben az új világbajnoknőtől, az orosz Alekszandra Kosztenjuktól kapott ki. Két éve Antakyában már az első fordulóban búcsúzni kényszerült, a kínai Huang Qian a rájátszásban győzte le. Hanti-Manszijszkban bravúros győzelmek sorozatával, esélyesebbnek tartott riválisok elleni sikerekkel lett világbajnok.

 

A női sakkozás világbajnokai:

Vera Menchik (1927 – 1944)

Ljudmilla Rugyenko (1950-1953)

Elizaveta Bikova (1953- 1956, 1958-1962)

Olga Rubcova (1956 – 1958)

Nona Gaprindasvili (1962 – 1978)

Maja Csiburdanidze (1978 – 1991)

Hszie Csün (1991 – 1996)

Polgár Zsuzsa (1996 – 1999)

Hszie Csün (1999 – 2001)

Zsu Csen (2001 – 2004)

Antoaneta Sztefanova (2004 – 2006)

Xu Yuhua (2006 - 2008)

Alekszandra Kosztenjuk (2008 – 2010)

Hou Ji-fan (2010 – 2012)

Anna Usenyina (2012 -

 

Sztefanova,A (2491) - Usenyina,A (2452)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 e6 5.Hf3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 0-0 8.0-0 dxc4 9.Fxc4 b5 10.Fd3 Fb7 11.a3 Bc8

Anna Usenyina tért el a finálé 4. játszmájában látott 11...a5 12.e4 e5 13.Bd1 Vc7 14.h3 Bfe8 15.Fe3 exd4 16.Hxd4 Fh2+ folytatástól, ahol sorozatos hibákkal elvesztette a partit.

12.Hg5

 

12...h6

Tavaly a lengyel Radoslaw Wojtaszek ellen az indiai Primarjan Negi a 12...Fxh2+ 13.Kxh2 Hg4+ 14.Kg1 Vxg5 15.f3 Hgf6 16.b4 Hh5 17.e4 Ve7 18.He2 e5 változatot játszotta meg.

13.Hge4 Fe7 14.Hxf6+ Hxf6 15.b4 a5 16.Bb1 axb4 17.axb4 Hd5 18.Hxd5 exd5 19.e4 dxe4 20.Fxe4 Ff6 21.Bd1 Be8 22.Fe3 Ve7 23.Ff3 Ve6 24.h3 Ba8 25.Bdc1 Bed8 26.Vc5 Ba6 27.Be1 Vd6 28.Bed1 Fc8

 

29.d5

Sötét sikerrel védekezhet a 29.Ba1 Vxc5 30.bxc5 Bxa1 31.Bxa1 Fd7 32.Ba6 Kf8 33.Kf1 Fe8 34.Fxc6 Fxc6 35.Bxc6 Fxd4 36.Bb6 Fxe3 37.fxe3 folytatásban is.

29...Vxc5 30.bxc5 cxd5 31.Fxd5 Ff5 32.Fb7 Fxb1 33.Bxd8+ Fxd8 34.Fxa6 b4 35.Fc4

 

35...Fe4?!

Sok kellemetlenséget megspórolhatott volna Anna, ha a 35...Fc2 36.Fd4 b3 37.c6 Kf8 38.Fe5 Ke7 39.c7 Fxc7 40.Fxc7 b2 41.Fa2 b1V+ 42.Fxb1 Fxb1 sima remit játssza.

36.Fd2 Fa5 37.f3 Fc6 38.Kf2 Kf8 39.Ke3 Ke7 40.Kd4 f6 41.Fb3

Az exvilágbajnoknő időzavarban kapkodott, pontosabb volt [41.Fd3 Fb7 42.h4 Ke6 43.Fc4+ Ke7 44.h5 folytatás, igen kellemetlen állással.

41...Fb5 42.h4 Ff1 43.g3 g5 44.f4 gxh4 45.gxh4 Fb5 46.f5 Fd7 47.Fxh6 Fxf5 48.Ff4

 

 

48...Fg4 49.c6 Fb6+ 50.Kc4 Ff2 51.Kxb4 Fxh4 52.Kb5 Fg5 53.Fb8 Fe3 54.Fc4 Fd4 55.Ff4 Ff3 56.c7 Fg4 57.Kc6 Fc8

 

58.Fd6+ Ke8 59.Fb5 Kf7 60.Kd5 Fb6 61.Ff4 Fb7+ 62.Kd6 Fc8 63.Fd2 Kg6 64.Fe8+ Kf5 65.Kc6

 

65...Fxc7 66.Kxc7 Fe6 67.Kd6 Fc4 68.Kc5 Fb3 69.Kd4 Fa2 70.Fd7+ Fe6 71.Fc6 Fb3 72.Fe4+ Ke6 73.Fh7 Fd1 74.Ke3 f5 75.Fc3 Fc2 76.Kf4 Kd5 77.Fg8+ Kc5 78.Ke5 Fd3 79.Fd4+ Kc6 80.Fd5+ Kd7 81.Fc5 Fe4 82.Fe6+ Kc6 83.Kd4 Kb7 84.Fd7 Ka8 85.Fc8 Fb7 86.Fxf5 Fc6 87.Ke5 Fb7 88.Kd6 Ff3 89.Kc7 Fg2 és döntetlen

 

Usenyina,A (2452) - Sztefanova,A (2491)
Félszláv védelem [D45]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.e3 a6 6.b3 Fb4 7.Fd2 Hbd7 8.Fd3 0-0 9.0-0 Ve7 10.Vc2 dxc4 11.bxc4 e5 12.He4 Fxd2 13.Hfxd2

Anna Usenyina remekül felkészült arra a változatra, amelyben Antoaneta Sztefanova oly soksikert ért el. Az amerikai Anna Zatonskih a rapid Világkupán 13.Hxf6+ Vxf6 14.Hxd2 (A litván Viktorija Cmilyte (14.Vxd2 -öt választotta).) 14...exd4 15.exd4 Bd8 16.Bfe1 változat mellett döntött, mindkét játszmát Sztefanova megnyert.  

13...Hxe4 14.Hxe4

Az exvilágbajnoknő ismét többet gondolkodott, meglepte őt Anna kitűnő felkészültsége.

14...f5 15.Hc3 e4 16.Fe2 b6 17.Bab1 Bb8 18.a4 Hf6 19.Bb2

Számításba jött a 19.a5 b5 20.d5 cxd5 21.cxb5 axb5 22.Bxb5 Fe6 23.Bxb8 Bxb8 24.Vd2 folytatás.

19...Fe6 20.Bfb1 Vc7

 

21.d5 cxd5 22.cxd5 Hxd5 23.Hxd5 Vxc2 24.Bxc2 Fxd5 25.Fxa6 Bf6 26.Fb5

Világos kis előnnyel játszhatta a pozíciót, esélyét növelte, hogy több gondolkodási ideje volt.

26...g6 27.h3 Ff7 28.Bc7 Fd5 29.Bd1 Bf7

 

30.Bc3 Fe6 31.Bd6 Be7 32.Bcc6 Fb3 33.Bc3 Ff7 34.Kh2 Ba7 35.Kg3

Nagyon erős volt a 35.g4 fxg4 36.hxg4 g5 37.Kg3 Kg7 38.Bc2 Fb3 39.Bcd2 folytatás is.

35...g5?

 

36.Bf6 Fg6 37.h4 gxh4+ 38.Kxh4 Kg7 39.Bcc6 Bd8 40.Bxb6 Bd2 41.Kg3 Ba2 42.Bfd6 Kh6 43.Bd7 Ba8

Megkezdődött a versenyfutás az idővel is, világos nyeréséhez kétség sem férhetett,

44.Bbd6 Bc8 45.Bd2 Ba1 46.Bd1 Ba2 47.B1d2 Ba1 48.Kf4 Bg1 49.g3 Ba1 50.Bd1 Bxd1 51.Bxd1 Bc2 52.Bf1 Ba2 53.Fd7 Ff7?

 

54.Fxf5 Bxa4 55.Bh1+ Kg7 56.Bxh7+ Kf6 57.Bh6+

Anna már nem tudott annyira figyelni. 57.g4 Ke7 58.Fg6 azonnal nyert.

57...Kg7 58.Bh2 Fg6 59.Fxg6 Kxg6 60.g4 Bb4 61.g5 Bb5 62.Bh6+ Kg7 63.Bh2 Kg6 64.Kxe4 Kxg5

 

65.Bg2+ Kf6 66.f4 Bb3 67.Bd2 Bb6 68.Bh2 Bb4+ 69.Kf3 Bb3 70.Bh6+ Kf5 71.Bh5+ Kf6 72.Bc5 Ba3 73.Bd5 Bb3 74.Ke4 Bb4+ 75.Bd4 Bb6 76.f5 Bb5 77.Bd6+ Ke7 78.Be6+ Kf7 79.Kf4 Bb1 80.e4 Bf1+ 81.Ke5 Ba1 82.Bd6 Ba5+ 83.Bd5 Ba7 84.f6 Kg6 85.Ke6 Ba8 86.Bd7 Ba6+ 87.Bd6 Ba8 88.Ke7 Ba7+ 89.Ke6 Ba8 90.e5 Be8+ 91.Kd5 Kf5 92.f7 Bf8 93.Bf6+ Kg5 94.Ke4 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog