Help Sales ÁSZF

A 22 esztendős Dmitrij Andrejkin az új orosz szuperbajnok

Címkék: Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler

A 22 esztendős Dmitrij Andrejkin az új orosz szuperbajnok. Moszkvában a 10 résztvevős bajnokságon hatan holtversenyben végeztek az első helyen, a bajnoki cím sorsát ma délután a hat nagymester rapid rájátszása döntötte el. Játszmánként 15-15 perc és lépésenként 10-10 másodperc volt a gondolkodási idő. Andrejkin három győzelemmel és két döntetlennel nyerte meg a körversenyt, Szergej Karjakin lett a második, míg a hatszoros bajnok Peter Szvidlernek be kellett érnie a bronzéremmel.

A tie-break sorsolását a 2012. augusztus 1-től érvényes rapid Élő-pontszámok alapján készítették el. A rapidvilágbajnok Szergej Karjakin kapta az egyes pontszámot, 2830 pontjával kiemelkedett a mezőnyből, a legnagyobb esélyesnek tartották.

A világossal játszók sikerét hozta az első forduló, Szergej Karjakin, Peter Szvidler és Dmitrij Andrejkin is meggyőző módon nyert. A második körben a másodhúzók voltak eredményesebbek ellenfeleik hathatós segítségével.  Jevgenyij Alekszejev a vezérét, Vlagyimir Potkin a bástyáját nézte el a kapkodásban. A harmadik fordulóban meglepetésre a kettős győzelemmel kezdő Dmitrij Andrejkin ellen Szergej Karjakin 9 lépésben remizett. Peter Szvidler gyanús állást megúszott, míg Alekszejev harmadszor is vesztett, királyát Dmitrij Jakovenko bástyái mattba kergették.

 

A negyedik kör eldöntötte a bajnoki cím sorsát. Andrejkin sötéttel nyert Szvidler ellen, míg Karjakin kedvező állását nem tudta győzelemig fokozni Jakovenkóval szemben. Utolsó partiját Andrejkin világossal gyorsan elremizte Potkinnal, a 22 esztendős nagymestert a szuperbajnokság győzteseként köszönthették. Andrejkin alig másfél hónappal ezelőtt megnyerte az orosz bajnokságot, majd a legjobbak viadalán is diadalmaskodott. Szergej Karjakin lett az ezüstérmes, a hatszoros bajnok Peter Szvidler a harmadik helyen végzett.

 

A rapid rájátszás eredményei:

Az első forduló eredményei:

Szergej Karjakin (2785, 2830) – Vlagyimir Potkin (2651)  1 - 0

Peter Szvidler (2749, 2733) – Jevgenyij Alekszejev (2673, 2685)  1 - 0

Dmitrij Andrejkin (2715, 2723) - Dmitrij Jakovenko (2722, 2714)  1 - 0

 

A 2. forduló eredményei:

Vlagyimir Potkin – Dmitrij Jakovenko  0 - 1

Jevgenyij Alekszejev – Dmitrij Andrejkin  0 - 1

Szergej Karjakin – Peter Szvidler  döntetlen

 

A 3. forduló eredményei:

Peter Szvidler – Vlagyimir Potkin  döntetlen

Dmitrij Andrejkin – Szergej Karjakin  döntetlen

Dmitrij Jakovenko – Jevgenyij Alekszejev  1 - 0

 

A 4. forduló eredményei:

Vlagyimir Potkin – Jevgenyij Alekszejev  döntetlen

Szergej Karjakin – Dmitrij Jakovenko  döntetlen

Peter Szvidler – Dmitrij Andrejkin  0 - 1

 

Az 5. forduló eredményei:

Dmitrij Andrejkin – Vlagyimir Potkin  döntetlen

Dmitrij Jakovenko – Peter Szvidler  0 - 1

Jevgenyij Alekszejev - Szergej Karjakin  0 – 1

 

A bajnoki címet eldöntő rapid rájátszás végeredménye:

1.Dmitrij Andrejkin 4 pont

2. Szergej Karjakin 3,5

3. Peter Szvidler 3

4. Dmitrij Jakovenko 2,5

5. Vlagyimir Potkin 1,5             

6. Jevgenyij Alekszejev 0,5

 

A 65. férfi szuperbajnokság végeredménye:

1.Dmitrij Andrejkin (2715) 5 pont

2. Szergej Karjakin (2785) 5

3. Peter Szvidler (2749) 5

4. Dmitrij Jakovenko (2722) 5

5. Vlagyimir Potkin (2651) 5       

6. Jevgenyij Alekszejev (2673) 5

7. Alekszandr Griscsuk (2763) 4,5

8-9. Nyikita Vityjugov (2705) és Daniil Dubov (2594) 4

10. Szanan Szjugirov (2635) 2,5

 

Karjakin,S (2779) - Potkin,V (2646)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 a6 8.Vd2 b5 9.dxc5 Fxc5 10.Fd3 Vb6 11.Ff2 b4 12.Ha4 Fxf2+ 13.Vxf2 Vxf2+ 14.Kxf2 Ke7 15.Bac1 Fb7 16.Bhe1 Bhc8 17.h4 h6 18.g4 a5 19.g5 hxg5 20.hxg5 g6 21.Bh1 Fa6 22.Ke3 Hd8 23.Hd4 Hc6 24.Hb5 Fxb5 25.Fxb5 Bab8 26.Fe2 Hb6 27.Hxb6 Bxb6 28.Fd3 Bg8 29.Bh7 Kf8 30.c4 bxc3 31.bxc3 He7 32.Bb1 Bxb1 33.Fxb1 Hf5+?

Sötét ellenállást tanúsíthatott volna 33...Hc6 34.Fc2 Ke7 35.Fd3 Kf8 36.Fb5 Ha7-tel.

34.Fxf5 exf5?

Reménytelen volt 34...gxf5 35.a4 Ke7 36.Kd3 Bg6 37.c4 Bg8 38.c5 folytatás is.

 

 

35.e6! fxe6 36.Kd4 Bg7 37.Bxg7 Kxg7 38.Ke5 Kf7 39.Kd6 a4 40.a3 és sötét feladta

 

Jakovenko,D (2736) - Alekszejev,E (2677)
Vezérindiai védelem [E17]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb7 5.Fg2 Fe7 6.0-0 0-0 7.Be1 Vc8 8.Hc3 He4 9.Fd2 f5 10.Vc2 Hxc3 11.Fxc3 Fe4 12.Vd2 d6 13.Fh3 Ve8 14.Ve3 Vg6 15.Hd2 Fb7 16.Fg2 Fxg2 17.Kxg2 Hd7 18.Vf3 c5 19.Vb7 Bfd8 20.dxc5 dxc5 21.Hf3 Ff6 22.Bad1 Vf7 23.Fxf6 gxf6 24.Vc7 Kg7 25.Bd3 He5  

 

 

26.Vxd8! Bxd8 27.Bxd8 Vb7 28.Kg1?

Az Európa-bajnok kiengedte előnyét. 28.Bed1 Ve4 29.B1d2 f4 30.b3 h5 31.Be8 volt a jó folytatás.

28...Hxc4?

Hibára hibával válaszolt Jevgenyij Alekszejev, 28…Va6 esélyt adott a játszma megmentésére.

29.Bed1 Ve4 30.B1d7+ Kh6

 

31.Bf8! Vxe2 32.Bxf6+ Kh5 33.Bxh7+ és sötét feladta, tetszetős a matt 33… Kg4-re 34.Bh4+ Kxf3 35.Bf4-gyel.

 

Szvidler,P (2749) - Andrejkin,D (2700)
Francia védelem [C02]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.c3 Hc6 5.Hf3 Vb6 6.a3 c4 7.Hbd2 Fd7 8.g3 Ha5 9.h4 He7 10.Fh3 h6 11.h5 Hc8 12.0-0 Vc7 13.He1 Hb6 14.Ve2 0-0-0 15.Hg2 Fe7 16.Bb1 Bdg8 17.f4 g6 18.Hf3 Kb8 19.Kh2 Hc6 20.Fe3 Fd8 21.Ff2 He7 22.g4 gxh5 23.gxh5 Hf5 24.Bg1 Hg7 25.Hd2  


 

25...f5! 26.exf6 Fxf6 27.Hf1 Hc8 28.Hg3 Hd6 29.He3 Fh4 30.Vf3 Fe8 31.Fg4 Vf7 32.Bbf1 Fxg3+ 33.Fxg3 Hgf5 34.Be1 He4 35.Fxf5 exf5 36.Fh4 Hd2 37.Ve2 Vxh5 38.Vxh5 Fxh5 39.Ff6

 

39...Hf3+ 40.Kh1 Hxe1 41.Fxh8 Ff3+ 42.Kh2 Bxg1 43.Kxg1 Fe4 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog