Help Sales ÁSZF

A 16 éves Gledura Benjamin másodszor teljesített nagymesteri normát, nyolcas holtverseny az élen

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016

A gibraltári sakkfesztivál Masters csoportjának kilencedik fordulója után az élen nyolcas holtverseny alakult ki. Az élen álló négyes remizett, az üldöző bolyból négyen nyerni tudtak. A 16 éves Gledura Benjamin teljesítette célkitűzését, a francia Romain Edourddal remizett, a 9 partijából elért 6 pont második nemzetközi nagymesteri normáját jelentette, a címhez még egy teljesítésre van szüksége. Rapport Richárd nyerőesélyes pozíciót rontott remire, Almási Zoltán erejéből is csak döntetlenre futotta. A befejező fordulót csütörtökön 11 órától játsszák, az első helyen előálló esetleges holtversenyt rájátszás döntené el.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

A gibraltári sakkfesztivál kilencedik fordulójában Gledura Benjamin világossal remizett a francia Romain Edouarddal. Az elfogadott vezércselű játszmában a 16 éves sakkozónk a kitűzött célt is szem előtt tartva játszott, a döntetlennel második nemzetközi nagymesteri normáját teljesítette, veretlenül 9-ből 6 ponttal vette át a torna főbírójától eredményét tanúsító igazolást. A befejező fordulóban már a minél jobb helyezés eléréséért játszhat. Regéket tudnánk arról mesélni, hogy milyen nehéz egy versenyen a remélt (elvárt) felsőbb kategóriás normához, címhez szükséges pontszámot elérni. Sokszor béklyóként nehezedik a sakkozóra a feladat. Gledura Benjamin ezzel a teherrel sikerrel megbirkózott, az ötszörös világbajnok Viswanathan Anand elleni győzelmének elemzését, az értékelést a legjelentősebb honlapokon is olvashattuk.

Az argentin Federico Perez Ponsa a legkisebb esélyt sem engedélyezte Almási Zoltánnak, hogy a katalán megnyitásban reménye legyen bonyodalmak eléréséhez. A parti lépésismétléssel már a 26. lépésben pontosztozkodással ért véget.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

Újabb nagy esélyt szalasztott el Rapport Richárd. Ellenfele, az első egyéni Európa-bajnok orosz Pavel Tregubov már számos minőségben szolgálta a sakkot. A francia válogatott csapatkapitánya is volt, a Profi Sakkozók Szövetségének (ACP) elnöke, fél éve az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk férje. Ricsi nyerőesélyes állásában ellenfele súlyos időzavarában kapkodott, lépésről-lépésre engedte ki előnyét, az összecsapás döntetlennel ért véget.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

Gyors békekötéssel ért véget az éltáblán a francia nagymesterek találkozója, Maxime Vachier-Lagrave és Etienne Bacrot játszmája. A címvédő, kétszeres bajnok amerikai Hikaru Nakamura  könnyű győzelmet aratott, nyolcas holtversenyben az élen várja a befejező játéknapot. (Az első helyen előálló esetleges holtversenyt rájátszás döntené el!)

Nagy nehézségek árán őrizte meg veretlenségét az indiai Pentala Harikrishna, a spanyol David Anton Guijarro fölényes állást packázott el.

Sakkozóink közül Fodor Tamás és Csonka Balázs zárta győzelemmel a játéknapot, Erdős Viktor és Vajda Szidónia remizett, Galyas Miklós, Nagy Gábor, Gara Anita és Papp Petra vereséget szenvedett.

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2785, 6,5) – Etienne Bacrot (francia, 2697, 6,5)  döntetlen

David Anton Guijarro (spanyol, 2639, 6,5) – Pentala Harikrishna (indiai, 2755, 6,5)  döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2787, 6) – Abhijeet Gupta (indiai, 2613, 6) 1 - 0

Li Chao (kínai, 2751, 6) – Luka Lenic (szlovén, 2611, 6) 1 - 0

Nils Grandelius (svéd, 2635, 6) – Yu Yangyi (kínai, 2747, 6)  döntetlen

Sethuraman S. P. (indiai, 2639, 6) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2727, 6)  1 - 0

Ni Hua (kínai, 2697, 6) – Sebastien Maze (francia, 2591, 6)  0 - 1

Markus Ragger (osztrák, 2689, 6) – Babu Lallith (indiai, 2553, 6)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2732, 5,5) – Chanda Sandipan (indiai, 2583, 5,5)  1 - 0

Rapport Richárd (magyar, 2721, 5,5) – Pavel Tregubov (orosz, 2582, 5,5)  döntetlen

Federico Perez Ponsa (argentin, 2577, 5,5) – Almási Zoltán (magyar, 2684, 5,5)  döntetlen

Lazaro Bruzon Batista (kubai, 2666, 5,5) – Renier Vazquez Igarza (spanyol, 2572, 5,5)  döntetlen

Gata Kamsky (amerikai, 2665, 5,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2554, 5,5)  döntetlen

Aryan Tari (norvég, 2556, 5,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2660, 5,5)  döntetlen

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2550, 5,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2647, 5,5)  0 - 1

Gujrathi Vidit Santosh (indiai, 2642, 5,5) – Alan Pichot (argentin, 2517, 5,5)  1 - 0

Salem A. R. Saleh (Egyesült Arab Emírségekbeli, 2627, 5,5) – Fabien Libiszewski (lengyel, 2515, 5,5)  döntetlen

Gawain Jones (angol, 2625, 5,5) – Luca Shytaj (olasz, 2443, 5,5)  1 - 0

Gledura Benjamin (magyar, 2515, 5,5) – Romain Edouard (francia, 2617, 5,5)  döntetlen

Axel Bachmann (német, 2610, 5,5) – Irina Krush (amerikai, 2458, 5,5) 1 - 0

Nigel Short (angol, 2684, 5) – Galyas Miklós (magyar, 2459, 5)  1 - 0

Erdős Viktor (magyar, 2613, 4,5) – Ralf Akesson (svéd, 2435, 4,5)  döntetlen

Prasanna Vishnu (indiai, 2518, 4,5) – Nagy Gábor (magyar, 2413, 4,5) 1 - 0

Inna Gaponenko (ukrán, 2393, 4,5) – Fodor Tamás (magyar, 2500, 4,5)  0 - 1

Gara Anita (magyar, 2339, 4,5) – Erik Blomqvist (svéd, 2492, 4.5)  0 - 1

Stefan Doxc (belga, 2416, 4) – Papp Petra (magyar, 2308, 4)  1 - 0

Alejandro Perez Garcia (spanyol, 2273, 4) – Csonka Balázs (magyar, 2415, 4) 0 - 1

David Guithrie (Új-zélandi, 2187, 3,5) – Vajda Szidónia (magyar, 2359, 3,5)  döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

K

Élő+/-

1

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2785

7,0

2819

10

4,3

2

11

GM

Etienne Bacrot

FRA

2697

7,0

2808

10

11,1

3

25

GM

Sethuraman S. P.

IND

2639

7,0

2796

10

18,6

4

1

GM

Hikaru Nakmaura

USA

2787

7,0

2783

10

0,4

5

4

GM

Pentala Harikrishna

IND

2755

7,0

2781

10

3,6

6

35

GM

Sebastien Maze

FRA

2591

7,0

2772

10

19,4

7

24

GM

David Anton Guijarro

ESP

2639

7,0

2751

10

13,7

8

5

GM

Li Chao

CHN

2751

7,0

2723

10

-1,4

9

14

GM

Markus Ragger

AUT

2689

6,5

2749

10

8,4

10

7

GM

Dmitrij Jakovenko

RUS

2732

6,5

2726

10

0,1

11

6

GM

Yu Yangyi

CHN

2747

6,5

2705

10

-2,5

12

26

GM

Nils Grandelius

SWE

2635

6,5

2693

10

8,7

13

28

GM

Gawain Jones

ENG

2625

6,5

2680

10

7,5

14

45

GM

Babu Lalith

IND

2553

6,5

2675

10

15,6

15

23

GM

Gujrathi Vidit Santosh

IND

2642

6,5

2669

10

4,5

16

34

GM

Axel Bachmann

PAR

2610

6,5

2630

10

3,4

17

22

GM

Emil Szutovszkij

ISR

2647

6,5

2582

10

-5,4

18

33

GM

Luka Lenic

SLO

2611

6,0

2715

10

12,0

19

32

GM

Abhijeet Gupta

IND

2613

6,0

2702

10

11,8

57

IM

Gledura Benjamin

HUN

2515

6,0

2702

10

22,9

21

8

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2727

6,0

2686

10

-3,9

22

18

GM

Lazaro Bruzon Batista

CUB

2666

6,0

2679

10

2,4

23

43

IM

Aryan Tari

NOR

2556

6,0

2673

10

14,7

24

72

IM

Moulthon Ly

AUS

2474

6,0

2660

10

22,6

25

9

GM

Rapport Richárd

HUN

2721

6,0

2656

10

-6,4

26

44

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2554

6,0

2653

10

12,2

27

12

GM

Ni Hua

CHN

2697

6,0

2652

10

-4,4

28

40

GM

Renier Vazquez Igarza

ESP

2572

6,0

2640

10

8,1

29

47

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2537

6,0

2638

10

11,3

30

16

GM

Almási Zoltán

HUN

2684

6,0

2636

10

-4,8

R.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

H.

K

Élő+/-

9

GM

Rapport Richárd

2721

1

1

1

½

½

1

0

½

½

6,0

25

10

-6,40

16

GM

Almási Zoltán

2684

1

1

½

1

0

1

0

1

½

6,0

30

10

-4,80

31

GM

Erdős Viktor

2613

1

½

½

½

½

½

½

½

½

5,0

86

10

-19,40

57

IM

Gledura Benjamin

2515

1

1

½

½

½

½

1

½

½

6,0

20

10

22,90

66

GM

Fodor Tamás Jr.

2500

1

0

½

½

½

1

0

1

1

5,5

69

10

-5,00

78

IM

Galyas Miklós

2459

1

0

½

1

0

1

½

1

0

5,0

92

10

-6,20

101

FM

Csonka Balázs

2415

½

1

½

0

½

0

½

1

1

5,0

102

10

-8,40

102

IM

Nagy Gábor

2413

1

½

0

0

1

0

1

1

0

4,5

134

10

-9,70

127

IM

Vajda Szidónia

2359

½

0

1

0

½

½

0

1

½

4,0

162

10

-12,20

135

IM

Gara Anita

2339

0

1

0

1

0

1

½

1

0

4,5

120

10

3,80

146

WGM

Papp Petra

2308

0

½

1

½

½

½

½

½

0

4,0

155

20

1,60

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

T.

R

Név

Élő

P.

Res.

P.

Név

Élő

R.

1

1

GM

Hikaru Nakamura

2787

7

7

GM

David Anton Guijarro

2639

24

2

35

GM

Sebastien Maze

2591

7

7

GM

 Maxime Vachier-Lagrave

2785

2

3

4

GM

 Pentala Harikrishna

2755

7

7

GM

Li Chao

2751

5

4

11

GM

Etienne Bacrot

2697

7

7

GM

Sethuraman S. P.

2639

25

5

6

GM

Yu Yangyi

2747

GM

Gawain Jones

2625

28

6

7

GM

 Dmitrij Jakovenko

2732

GM

Gujrathi Vidit Santosh

2642

23

7

26

GM

Nils Grandelius

2635

GM

Markus Ragger

2689

14

8

22

GM

Emil Szutovszkij

2647

GM

Exil Bachmann

2610

34

9

45

GM

Babu Lalith

2553

6

GM

Rapport Richárd

2721

9

10

8

GM

Radoslaw Wojtaszek

2727

6

6

IM

Aryan Tari

2556

43

11

37

GM

Pavel Tregubov

2582

6

6

GM

Laurent Fressinet

2700

10

12

38

GM

 Szergej Grigorjanc

2580

6

6

GM

Ni Hua

2697

12

13

39

GM

Frederico Perez Ponsa

2577

6

6

GM

 David Howell

2685

15

14

16

GM

Almási Zoltán

2684

6

6

GM

Gopal G. N.

2525

51

15

42

GM

 Grigorij Oparin

2565

6

6

GM

Nigel Short

2684

17

16

44

GM

Marija Muzicsuk

2554

6

6

GM

Lazaro Bruzon Batista

2666

18

23

20

GM

Luka Lenic

2611

6

6

IM

Gledura Benjamin

2515

57

 

Gledura,B (2515) - Edouard,R (2617)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e4 b5 4.a4 c6 5.axb5 cxb5 6.Hc3 a6 7.Hxb5 axb5 8.Bxa8 Fb7 9.Ba1 e6 10.Fe2

A torna 5. fordulójában az indiai Adhiban 10.He2 Fxe4 11.b3 Hc6 12.Hc3?! Fb4 13.Fd2 Fxc3 14.Fxc3 b4 15.d5? bxc3 16.dxc6 Vxd1+ 17.Kxd1 cxb3 18.c7 Kd7 19.Ba3 b2 20.c8V+ Kxc8 21.Bxc3+ Kd7 22.Fd3 b1V+ 23.Fxb1 Fxb1 24.Bb3 Fe4 25.Bb8 g5 után a végjátékot elvesztette Hikaru Nakamurával szemben.

10...Hf6 11.Hf3 Fb4+ 12.Fd2 Fxd2+ 13.Vxd2 Hxe4 14.Ve3 Fd5 15.b3 cxb3 16.Fxb5+ Hd7 17.0-0 0-0

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

18.Fa4 b2 19.Bab1 Hb6 20.Fb3 Hd6 21.Fxd5 exd5 22.Bxb2 Hbc4 23.Vb3 Hxb2 24.Vxb2 He4 25.h3 Vb8 26.Vxb8 Bxb8 27.Ba1 f6 28.Ba5 Bb1+ 29.Kh2 Bb2 30.Bxd5 Bxf2 és döntetlen

Rapport,R (2721) - Tregubov,P (2582)
Francia védelem [C01]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.exd5 exd5 4.Hf3 Fd6 5.h3 He7 6.c4 c6 7.c5 Fc7 8.Fd3 Ff5 9.0-0 0-0 10.Be1 Fxd3 11.Vxd3 Hd7 12.Hc3 Hg6 13.Fg5 Hf6 14.He5 Fxe5 15.dxe5 h6 16.Fxf6 gxf6

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

17.e6 Be8 18.Be3 Kg7 19.He2 Bxe6 20.Hd4 Be5 21.Hf5+ Kh7 22.Bae1 d4 23.Bxe5 fxe5 24.g3 Va5

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

25.b4 Vxb4

Az orosz nagymester időzavarral küszködött.

26.Bb1 Vc3?

Már nem volt ideje a 26...e4 27.Vxe4 Be8 28.f3 Bxe4 29.Bxb4 Be5 30.Hxd4 Bd5 jobb változattal bajlódni.

27.Vd1 e4 28.Bxb7

Az ellenfél időzavarában gyors döntés. Számításba jött a 28.Vh5 d3 29.Vxh6+ Kg8 30.Bxb7 Ve5 31.Vg5 folytatás.

28...Bf8 29.Vh5?!

A fölösleges kapkodásban kimaradt a 29.Vxd4 Vxd4 30.Hxd4 He5 31.Be7 Bd8 32.He2 némi esélyt adó folytatás.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

29...d3?

Pavel Tregubov a 29...Ve1+ 30.Kg2 Hf4+! 31.gxf4 Bg8+ 32.Hg3 Bxg3+ 33.fxg3 (33.Kxg3 Vg1+ 34.Kh4 Vxf2+ 35.Kg4 Vf3+ 36.Kh4 Vf2+) 33...Vd2+ 34.Kf1 Vc1+ változatban remizhetett volna!

30.Vxh6+ Kg8 31.h4 Ve5 32.Vg5 e3 33.Hxe3 Vxg5 34.hxg5 Bd8 35.f4 d2 36.Bb1 Hf8 37.Bd1 He6 38.Hf1

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

38...Bd3 39.Bxd2 Ba3 40.Be2 Hxc5 41.f5 Kf8 42.f6 Kg8 43.Be7 Bf3 44.Kg2 Bf5 45.Be8+ Kh7 46.Bf8 Bxg5 47.Bxf7+ Kg6 48.Bxa7 Kxf6 49.Bc7 He6 50.Bxc6 Ba5

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

51.Bc2 Ba3 52.Bf2+ Kg6 53.Bb2 Hc5 54.Hd2 Ha4 55.Hc4 Bc3 56.He5+ Kf5 57.Be2 Hc5 58.Hf3 He4

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

59.Hh4+ Ke5 60.Kh2 Ba3 61.Hg2 Kd4 62.He1 Ke5 63.Hg2 Kd4 64.g4 Hf6 65.g5 Hg4+ 66.Kg1 Bg3 67.Kf1 Hh2+ 68.Kg1 Hg4 69.Bd2+ Ke4 70.Bb2 He5 71.Bb4+ Kf5 72.Bb5 Bxg5 73.Kf1 Bg3 74.Ba5 Ke4 75.Kf2 Bc3 76.Ba4+ Bc4 77.Bxc4+ Hxc4 78.a3 Hxa3 és döntetlen

Perez Ponsa,F (2577) - Almási,Z (2684)
Katalán megnyitás [E08]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Hf3 Fb4+ 5.Fd2 Fe7 6.Fg2 0-0 7.0-0 Hbd7 8.Vc2 c6 9.Ff4 b6 10.Bd1 Fa6 11.He5 Bc8 12.cxd5 Hxd5 13.Hc3 Hxe5 14.Fxe5 f6 15.Ff4 Vd7 16.Fd2 f5 17.a3 Hxc3 18.Fxc3 Fc4 19.e4 fxe4 20.Fxe4 h6 21.Be1 Fd5 22.Ve2 Bf6 23.Fc2 Bf3 24.Fe4 Bf6 25.Fc2 Bf3 26.Fe4 Bf6 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog