Help Sales ÁSZF

A 16 éves Dubov megizzasztotta a címvédő, hatszoros bajnok Szvidlert

Címkék: Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler

A Moszkvában zajló 65. szuperbajnokság negyedik fordulójában négy döntetlen mellett az idei Európa-bajnok Dmitrij Jakovenko nyert. Győzelméhez Szanan Szjugirov hathatós segítséget nyújtott, többször is nyerőesélyt hagyott ki, majd biztos döntetlent ígérő állásban időtúllépéssel vesztett. Szergej Karjakin, Alekszandr Griscsuk és Peter Szvidler ismét csak remizett. Hármas holtversenyben vezet Dmitrij Andrejkin, Jevgenyij Alekszejev és Dmitrij Jakovenko. A 62. női szuperbajnokság negyedik játéknapja után a címvédő Valentyina Gunyina és Natalija Pogonyina fél ponttal előzik meg riválisaikat.

A férfiak vetélkedésében folytatódott a remidömping, az eddig lejátszott 20 játszmából csak négy végződött döntéssel, valamennyit a világossal játszók nyerték. A negyedik fordulóban egyetlen partiban született döntés, a kalmük Szanan Szjugirov remit ígérő állásban túllépte a gondolkodási időt az idei Európa-bajnokkal, Dmitrij Jakovenkóval szemben. A fordulatos küzdelemben mindketten sokat hibáztak, Szjugirov a végjátékban túljátszotta ellenfelét. Az előny érvényesítésében azonban nem jeleskedett, időzavarban többször is nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul, majd fél pontot ajándékozott neves ellenfelének.

 

A szicíliai védelem Richter-Rauser változatában vívott elméleti csatát is a címvédő Peter Szvidler és a legfiatalabb résztvevő, a 16 éves Daniil Dubov. A viadalon remekül bemutatkozott Dubov javította korábbi játékát, Szvidler pedig lebecsülte ellenjátékát. Kritikus is lehetett volna a hatszoros bajnok helyzete, de Dubov lépésismétléses lebonyolítást engedélyezett.

Az olimpiai válogatott két alapembere, Szergej Karjakin és Alekszandr Griscsuk erejéből ismét csak döntetlenre futotta. Karjakinnak igazi esélye nem is volt a tavalyi kontinensbajnok Vlagyimir Potkin ellen. Griscsuk kedvezőbb pozícióját nagy időzavarban elrontotta. A két éllovas, Jevgenyij Alekszejev és Dmitrij Andrejkin gyorsan remizett.

 

A 4. forduló eredményei:

Peter Szvidler (2749) – Daniil Dubov (2594) döntetlen (Szicíliai védelem, 37)

Vlagyimir Potkin (2651) – Szergej Karjakin (2785) döntetlen Nimzoindiai védelem, 32)

Nyikita Vityjugov (2705) – Alekszandr Griscsuk (2763) döntetlen (Királyindiai védelem, 54)

Dmitrij Jakovenko (2722) – Szanan Szjugirov (2635) 1 – 0 (Bogoindiai védelem, 85)

Jevgenyij Alekszejev (2673) – Dmitrij Andrejkin (2715) döntetlen (Olasz megnyitás, 23)

 

A verseny állása:

1-3. Dmitrij Andrejkin, Jevgenyij Alekszejev és Dmitrij Jakovenko 2,5 pont

4-8. Daniil Dubov, Alekszandr Griscsuk, Szergej Karjakin, Peter Szvidler és Vlagyimir Potkin 2

9. Nyikita Vutyjugov 1,5

10. Szanan Szjugirov 1

 

Az 5. forduló párosítása:

Dmitrij Andrejkin – Peter Szvidler

Szanan Szjugirov – Jevgenyij Alekszejev

Alekszandr Griscsuk – Dmitrij Jakovenko

Szergej Karjakin – Nyikita Vityjugov

Daniil Dubov – Vlagyimir Potkin

 

A női bajnokságban az esélyesek közül csak Valentyina Gunyina nem tudta érvényesíteni a papírformát. A címvédő kedvező állását remire rontotta. Az olimpiai csapatba jelölt Natalija Pogonyina könnyen nyert, javítottak a Koszinceva nővérek.

 

A 4. forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (2507) – Bajra Kovanova (2408) döntetlen

Jekatyerina Ubijennih (2367) – Nagyezsda Koszinceva (2524) 0 - 1

Tatjana Koszinceva (2530) – Olga Girja (2433) 1 – 0

Darja Csarocskina (2353) – Alisza Galljamova (2465)  0 - 1

Jevgenyija Ovod (2419) – Natalija Pogonyina (2448)  0 - 1

 

A verseny állása:

1-2. Valentyina Gunyina és Natalija Pogonyina 3 pont

3-5. Alisza Galljamova, Olga Girja és Tatjana Koszinceva 2,5

6. Nagyezsda Koszinceva 2

7. Bajra Kovanova 1,5

8-10. Darja Csarocskina,  Jevgenyija Ovod és Jekatyerina Ubijennih 1

 

Potkin,V (2651) - Karjakin,S (2785)
Nimzoindiai védelem [E59]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.0-0 Hc6 8.a3 Fxc3 9.bxc3 Vc7 10.Fb2 dxc4 11.Fxc4 e5 12.h3 Ff5 13.Ve2 Bad8 14.Bfd1 Fg6 15.dxe5 Hxe5 16.Hxe5 Vxe5 17.f3 Hd5 18.Fxd5 Bxd5 19.e4 Bdd8 20.c4 Ve7 21.Bd5 f6 22.Bad1 Ff7 23.Bxd8 Bxd8 24.Bxd8+ Vxd8 25.e5 Ve7 26.Ve4 fxe5 27.Fxe5 Fg6 28.Vd5+ Ff7 29.Ve4 Fg6 30.Vd5+ Ff7 31.Ve4 Fg6 32.Vd5+ és döntetlen

 

Szvidler,P (2749) - Dubov,D (2594)
Szicíliai védelem [B67]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fg5 e6 7.Vd2 a6 8.0-0-0 Fd7 9.f4 b5 10.Fxf6 gxf6 11.Kb1 Vb6 12.Hxc6 Fxc6 13.f5 b4 14.He2 e5 15.Hg3 h5 16.h4 Vc5 17.Ve2

A FIDE exvilágbajnoka, Alekszandr Halifman a 17.Fd3 Fh6 18.Ve2 Ke7 19.Hxh5 Ve3 20.Vf1 Fxe4 21.Bh3 Fxd3 22.Bxd3 Vc1+ 23.Vxc1 Fxc1 24.g4 Fh6 25.a3 Bag8 26.Hxf6 Kxf6 27.Bxd6+ Kg7 28.g5 Fxg5 29.Bg3 Bxh4 30.Bxg5+ folytatásban jobban állt Daniil Dubov ellen, a végén remi lett a parti.

17...Ke7 18.Hxh5 Fb5 19.Vg4 Fh6 20.Bd5

Nagyezsda Koszinceva 20.Fd3 Bhg8 21.Ve2 Ve3 22.Fxb5 axb5 23.Vxb5 Va7 24.Vd5 tel folytatta Alisza Galljamova ellen. 

 

 

20...Vc7

Az orosz bajnokságon a 16 éves titán óriási meglepetésre sokáig vezetett, Jevgenyij Alekszejev elleni vesztésével végül "csak" holtversenyben lett első. Alekszejev ellen 20...Ve3?! 21.Vd1 Vxe4 22.Fxb5 axb5 23.Bxd6 Bad8 24.Bd7+ Bxd7 25.Vxd7+ Kxd7 26.Hxf6+ Kc6 27.Hxe4 Bg8 28.g3 változatban anyagi hátrányba került.

21.Vd1 Fc6 22.Fc4 Bac8 23.Fb3 a5 24.Bd3 a4 25.Fxf7

A címvédő úgy ítélte meg, hogy vesztőt húzott, de 25.Fd5 Fxd5 26.exd5 Vc4 változat is aggodalommal töltötte el.  

25...Fxe4 26.Fe6?

Peter Szvidler elnézte, vagy lebecsülte Dubov lépését? 26.Fd5 Fxd5 (26...b3 27.axb3 axb3 28.Fxb3 Ba8 után mentené világost a 29.Bd4! lépés.) 27.Bxd5 b3 változat nem nyerte el a tetszését.

 

 

26...d5! 27.Fxd5 Fxd3 28.cxd3  

 

 

28...Bhd8

Bajban lehetett volna világos a 28...Vc1+ 29.Vxc1 Bxc1+ 30.Bxc1 Fxc1 31.Hxf6 Kxf6 32.Kxc1 Kxf5 33.a3 bxa3 34.bxa3 Bxh4 változatban.

29.Fc4 Vxc4 30.dxc4 Bxd1+ 31.Bxd1 Bxc4 32.g4 Bxg4?!

Lépésismétléses remit engedélyezett. 32...b3 33.axb3 axb3 34.Hxf6 Kxf6 35.Bd6+ Kg7 36.g5 Bxh4 37.gxh6+ Bxh6 38.Bd7+ Kf6 39.Kc1 Kxf5 40.Kd2 Bc6 változatban világosnak küzdenie kellett volna a remiért.

33.Bd7+ Kf8 34.Bd8+ Ke7 35.Bd7+ Kf8 36.Bd8+ Ke7 37.Bd7+ Kf8 és döntetlen

 

Vityjugov,N (2705) - Griscsuk,A (2763)
Királyindiai védelem [E81]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.f3 0-0 6.Fe3 c5 7.Hge2 Hc6 8.d5 Ha5

A tavalyi Tata Steel szuperversenyen az ukrán Ruszlan Ponomarjov ellen Alekszandr Griscsuk a 8...He5 9.Hg3 h5 10.Fe2 h4 11.Hf1 e6 12.Hd2 exd5 13.cxd5 a6 14.a4 Fd7 változatban küzdött meg, vereséget szenvedett.

9.Hc1 e6 10.Fe2 exd5 11.cxd5 Hd7

Az asztanai rapid-vb-n Alekszejev Drejev ellen Griscsuk a 11...a6 12.Hb3 b5 13.0-0 Hd7 14.Hxa5 Vxa5 15.Vd2 Be8 16.a3 Bb8 folytatást választotta.

12.Hb3 f5 13.Vd2 He5 14.Hxa5 Vxa5 15.0-0 fxe4 16.Hxe4 Vxd2 17.Fxd2 Hf7 18.Fc3 Ff5 19.Fxg7 Kxg7 20.Hc3 Bae8 21.a4 Be7 22.a5 g5 23.Bfe1 Bfe8 24.Kf2 Kf6 25.Bed1 h5 26.Fd3 Be5 27.Ba4 Fd7 28.Ba3 g4 29.Bb3 Fc8 30.Fb5 B8e7 31.Fe2 gxf3 32.Fxf3 h4 33.h3 Ff5

Számításba jött a 33...Hg5 34.Hb5 Fd7 35.Hc3 Ff5 36.Ba3 Fc2 folytatás is.

34.Ba3 Fd7 35.Bb3 Fe8 36.Fg4 Bc7 37.Bf1 Kg7 38.Kg1 Hg5 39.Bf4 Ff7 40.Hb5

 

40...Fxd5 41.Bd3 Bf7 42.Bxf7+ Hxf7 43.Hxa7 Fc4 44.Bd2 d5 45.Hc8 d4 46.Hb6

 

46...Fb5

 Időzavarban kimaradt a 46...Hd6 47.g3 hxg3 48.Kg2 Bg5 lehetőség.

47.b4 Be1+ 48.Kh2 cxb4?

A kapkodásban Griscsuk végképp eltékozolta előnyét.

49.Bxd4 b3 50.Bb4 Hd6 51.Bxb3 He4 52.Ff5 Fc6 53.Fxe4 Bxe4 54.Bb2 és döntetlen

 

Jakovenko,D (2722) - Szjugirov,S (2635)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Fd2 c5 5.Fxb4 cxb4 6.g3 0-0 7.Fg2 d6 8.0-0 Hc6 9.He1

Az idei kontinensbajnok szeretette volna kissé zavarba hozni fiatal ellenfelét, hogy ne kottából játszhasson?

9...Vb6 10.e3 e5 11.d5 Hb8 12.Hd2 a5 13.h3 Ha6 14.Hd3 Hd7 15.Kh2 Hac5 16.Hxc5 Hxc5 17.He4 f5 18.Hxc5 Vxc5 19.Bc1 Fd7 20.Vd2 Bae8 21.Bfe1 b6 22.Kh1 Be7 23.Kh2 Bef7 24.f4 Be7 25.b3 Bfe8 26.Ff3 a4 27.Kg2 Kf8 28.h4 axb3 29.axb3 Ba8 30.Bc2 Ba3 31.Bb2 Fc8?!

Szjugirov jobban játszhatott volna a 31...e4 32.Fe2 Fc8 33.h5 Bea7 változatban. 

 

 

32.Kf2?!

Dmitrij Jakovenko nem használta ki a felkínált lehetőséget. 32.fxe5 Bxe5 33.e4! után kedvező körülmények között nyithatta volna az állást.

32...Ke8 33.Kg2 Kd8 34.fxe5 Bxe5 35.e4 h6 36.exf5 Fxf5 37.Bxe5 dxe5 38.Vf2 Vxf2+ 39.Kxf2 Kc7 40.Ke3 Kd6

Sötétnek szimbolikus az előnye.

41.Fe4 Fd7 42.Fb1 Ba1 43.Ke4 Fg4 44.Ke3 Fd1 45.Kd2 Fh5 46.Ke3 Fg4 47.Ke4 Fh5 48.Ke3 Fe8

 Szjugirov elutasította a lépésismétléses remit.

49.g4 h5 50.g5 Fd7

Számításba jött a 50...b5 51.Ff5 Bf1 52.Bf2 Bxf2 53.Kxf2 bxc4 54.bxc4 Fa4 folytatás.

51.Ke4 Fh3 52.Ke3 Fg4 53.Ke4 Fd7 54.Ke3 Fc8 55.Ke4 Fg4 56.Ke3 Ba3 57.Ke4 Fd7 58.Ke3 Ba8 59.Bf2 Ba1 60.Bb2 Fe8 61.Kf3

 

61...b5! 62.Fd3 Bh1 63.Kg2 Bxh4 64.Ba2 Bd4 65.Ff1 h4

Jobb volt a 65...bxc4 66.Fxc4 Bg4+ 67.Kh2 Bxg5 változat mellett dönteni.

66.Ba6+?! Kc5 67.Be6 Bd2+ 68.Kf3 Fd7 69.Be7 Kd6?!

A kapkodásban Szanan Szjugirov rutintalansága kiütközött. 69...Ff5 70.Bxe5 bxc4 71.Fxc4 h3 72.Be1 h2 jobb volt.

70.Bxg7 bxc4 71.Fxc4 h3 72.Bh7? Bg2 73.Bh6+ Kc5 74.g6?

Vesztőlépés, de elmaradt a büntetés.

 

74...Bg1?

Sötét fonalas nyerést hagyott ki a 74...Ff5 75.Ff1 (75.Bh4 Bxg6 76.Ff1 Kxd5 77.Fxh3 Fxh3 78.Bxh3 Bc6) 75...Bxg6 76.Bh8 Kxd5 folytatásban. Kevésbé hatásos a 74...Kd4 75.Bh4+ Fg4+ 76.Bxg4+ Bxg4 77.Kxg4 h2 78.d6 h1V 79.Kf5 Vf3+ 80.Ke6 Vf8 81.d7 e4 82.g7 Vd8 83.Fb5 Kc5 84.Fc4 e3 folytatás.

75.Ke4 Bg5 76.Ff1 Ff5+ 77.Kxe5 Fd3+?!

Mi szólt 77...Fxg6+ 78.Kf6 (78.Ke6 Fc2 79.Fc4 Ff5+ 80.Ke5 Fg6+ 81.Kf4 Bh5 82.Bxh5 Fxh5 83.Kg3 Fg4 84.Fd3 Fd7 85.Fe4 Kd4 86.Kf4 Kc3 87.Ke5 Kxb3 88.Kd6 Fg4) 78...Bf5+ 79.Kxg6 Bxf1 80.Bxh3 Kxd5 változat ellen?

78.Kf6 Bf5+ 79.Ke7 Be5+ 80.Kf6 Bf5+ 81.Ke7 Fxf1 82.g7 Bg5 83.Kf8 Bf5+ 84.Ke7 Bg5 85.Kf8 Bxg7 és sötét a biztos remit ígérő állásban időtúllépéssel vesztett.

 

Alekszejev,E (2673) - Andrejkin,D (2715)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.c3 Hf6 5.d3 a6 6.Fb3 d6 7.0-0 0-0 8.h3 Fa7 9.Fe3 He7 10.Fxa7 Bxa7 11.Hbd2 Hg6 12.d4 Ba8 13.Be1 h6 14.Hf1 Fd7 15.Vc2 Ve7 16.dxe5 dxe5 17.He3 Hf4 18.Bad1 Bad8 19.Hc4 Hg6 20.He3 Hf4 21.Hc4 Hg6 22.He3 Hf4 23.Hc4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog